Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

simonecka91
16. jan 2009

dekuji za prani 🙂
krize se zazehna doufam a kdyz ne toz pech ale pro nej 😀 ono pro nic za nic se nerika ze nemci jsou chladni 😨

zuzka11
16. jan 2009

Ahooooj holky!
Tak jsem konečně doma, dneska jsem poprvé vyrazila do města - nějak nemusím výprodeje....a koupila si šálu, takže radůstka.... 😉

Vítám Simonečku, cestovatelku! 😉

Schnucki - co učení, jde to???

Miri - nevím, jestli ti už někdo odpovídal, co je jícen??? mezi dutinou ústní a žaludkem, ale po slovensky to neumím......

mirusch
16. jan 2009

No, tak som naspat, manzel si zmyslel, ze vyhodime ten mokry koberec s tej hnusnej izby, samozrejme, ze som trosku musela pomoct, vytahat klince z dreva, povynasat vsetko do zahrady, musime zavolat a urobit termin na odpad, plus som trochu upratala hrubu spinu a tiez som umyla schody a chodbu, lebo sme v dome teraz prakticky sami a uz to bolo hnusne...niekto to urobit musel. Teraz chvilu oddych.

Simonecka, vsetko najlepsie k narodeninam 😵 Uf, som sa zlakla, ze si rocnik 91. Ale 25 je fajn. Drzim palce, nech sa vam to vo vztahu vyriesi, na chlapov a hlavne nemeckych treba mat asi vysoku skolu 😀 Ja mojho chlapa chvalim za kazdu malickost, za vsetko dakujem, nech je motivovany 😝 , treba aj ustupit, ale bez toho, aby clovek obetoval sam seba. Ach jo. Dobra je kniha Zeny su z Venuse a muzi z Marsu. Par myslienok som si osvojila.
My sme boli na zaciatku vztahu s mojim cely rok na dialku, ale klaplo to nastastie.

Zuzka ahoj. Ja radsej nikam nejdem, treba setrit na ten moj debilny zub 😠
A diky za vysvetlenie, vsetci tu moje zufale prosby odignorovali 😀 Uz viem co to je.

schnucki
16. jan 2009

ahooooj zuzi,
no, jde to, ja to i chapu co se tam pise, ale ta nemecky nazvy se mi pekne motaj, a do toho jeste ta pedagogika, no hruza, mam sesitek u sebe kam si pisu slovicka co se mi pletou a prubezne si to procitam, ale uz me z toho boli hlava 😝

simon ten muj je nastesti mixlej 😀 takze nemuzu vubec rict, ze by byl chladnej, 😀

ja jsem zapomela salu u nasich na vanoce, tak mi mrzne krcek ☹

zuzka11
16. jan 2009

Miri ne jen na německé chlapy je třeba VŠ, někdy na všechny...... 😀

Třeba tě neignorovaly, ale taky nevěděly 😀 😉

Máte na chodbě takovou tu šipečku, kdo má "službu" na vytírání? 😉

Simi - taky vše nej k narozeninám, budeš nějak slavit?????

mirusch
16. jan 2009

Schnucki, ucila by som sa s tebou, keby mi to na nieco bolo dobre 😉
A preco si nekupis druhy sal? Ved to je par EUR.... Aky mixlej, ved je to cistokrvny slovan 😀

mirusch
16. jan 2009

Zuzi, moja mama hovori, ze chlap, to je diagnoza 😀
No, sipecku nemame, sme len tri rodiny - rodinny dom, z toho jedna je tu len raz do mesiaca maximalne, striedame sa na vonku, dnu si kazdy riadi sam, ale my sme na prizemi a vlaci sa nam to tu a momentalne som jedina zena v dome....vyzera to tak, ze chudak chlapec - sused sa rozvadza, zena od neho odisla. Kurnik, je mi ho luto.

simonecka91
16. jan 2009

ja zitra jedu do leupzig na vyprodeje 😀 uz se tesim az cosi utratim beztak jak chci utracet tak nekoupim nic a tak aspon se projedu trochu.
co studujes? pedogiku?
ja mam prave uplne cistokrevnyho nemce 😀 ale jeho mati mi slibila ze se po 30 kazdej chlap u nich zmeni takze tech 10 mesicu jeste vydrzim 😀
ach jo tez bych se mela ucit a taak se mi nechce v unoru mam 4 zkousky to asi nedam vsechno 🙄

schnucki
16. jan 2009

ja nevedela jak se to slovensky povi a co to je sem si tak jista nebyla 😅 ☹

schnucki
16. jan 2009

to jo, cistokrevnej slovan 😀 nemecky ma jen obcanstvi 😀

studuju germanistiku s pedagogikou 😝 ja chtela letos delat 3 zkousky, ale nedam je, kvuli stehovani, prestavbe bytu a vseho kolem jsem moc casu nemela a ted se mi to zene pres hlavu, takze si tu treti udelam jindy 😀

no, tomu mymu uz 30 je, ale je furt stejnej 😀 diky bohu 😝

simonecka91
16. jan 2009

narozky jsem slavila minuly vikend, udelala jsem nejake ceske dobroty a pozvala i nejl.kamosku pritele s rodinou. ona totiz nevari nepece a neuklizi hlavne ze ma dve male deti ten maly toho tolik snedl jakoby tyden nedostal najist. proste desne. my se pak s pritelovou mamkou strasne smejem kolik toho oni dokazou sezrat 😀

simonecka91
16. jan 2009

ja studuju master wirtschaftingwes. produkt a prozes jsem z toho na prasky a stejne se neucim 😝 jsem lemra lina 🙄

mirusch
16. jan 2009

Schnucki a kolko skusok mas? Len dve??? Boze, ved to lavou zadnou. My sme mavali kazdy semester 5-7 skusok, cize niekedy musela stacit jedna noc na naucenie. Prve 2 rocniky som to brala poctivo a ucila sa aj tyzden. Ale potom ma to uz prestalo bavit. V 3. rocniku sme mali jednu brutal skusku, na nu som sa musela poctivo drvit mesiac, tisicky latinskych nazvov chrobakov, rozdelenia, myslela som, ze skoncim v blazninci. Po tejto skuske bolo vsetko ostatne veget.

simonecka91
16. jan 2009

ja si teda myslela, ze delat zkousky v nemecku je stejne lehke jako v cesku. bohuzel neee. nemci se zacinaji ucit na jednu zk.mesic dopredu takze bych mela tez uz zacit no.

Schnucki studujes v nemecku ne?

zuzka11
16. jan 2009

My měli skoro všechny zkoušky min.na měsíc učení........zajímalo by mě, jestli bych to ještě dala, tenkrát to šlo, měli jsem fajn partu, každou zkoušku řádně oslavili.....

Simi - asi se zeptám blbě, jinak bys tu asi ani nebyla, ale jsi snažilka? nebo ještě ne????promi/n jestli, nehcceš, neodpovídej..........

schnucki
16. jan 2009

ten problem u me je, ze jsem z toho uciciho systemu nejak vypadla a prijde mi, ze mi zakrnel mozek 😝 hlavne ty debilni dlouhy slovicka 😝

jojo simon, studuju tady v nemecku, ono nejhorsi na tom je vedet, ze to neni nutny, ze to clovek muze udelat i ten dalsi semestr 😀 no uvidim, mam jeste par let pred sebou 😀

simonecka91
16. jan 2009

ja nejsem snazilka je mi 25 pripadam si na dite prillis mlada, je pravda po x-letech jsem vysadila antikoncepci takze kdyz to praskne tak to praskne moc to neresim. netlacim na pilu co prijde to prijde 🙂

spis jsou tady holky z hessenu jako ja 🙂 a to me strasne tesi!

ja letos navstevuju 14 prednasek, abych se nahodou nenudila 😝

meleri
16. jan 2009

ahojte holky,

tak jsem se tu dostala az ted, a uz jsem pekne vyplivnuta, ale jeste me ceka nocni sichta..

Simonecko,

pani tak Australie, tam bude urcite krasne, ale je to teda dalka!

Schnucki,

no my mame dva kamarady nemce, a rozumim si s nima tak nejak vic jak s francouzema, jsou takovi podobni jako my trochu..

MIrusch,

jicen je ta zaklopka do zaludku a kdyz se nedovira tak se vraci stava do krku a pali to..no a ta miminka ten jicen jeste nemaji poradne vyvinuty, dokdy se vyviji to nevim.

holky nemam moc silu vas docitat, vidim, ze resite vztahy na dalku...to je moc tezke, ale da se to prezit. my tak byli spolu dva roky, ale nakonci jsme se malem rozesli. nakonec to ale dopadlo dobre...
boze ja jsem unavena ani nevim co pisu, radsi uz koncim, at nenapisu nejaky blabol...🙂

mirusch
16. jan 2009

Simonecka, veru, ja som tu tiez kvoli super babam 😀 Ja som snazilka bola asi 3 roky, ale vysvitlo, ze my sme neplodny par a ani lekari nam nepomohli. No tak som sa s tym musela zmierit. Ale zamrzla som tu a stale tu strasim v snazilkach 😀

Boli sme skocit v Baumarkte, kupili sme aj podlozky na utieranie noh - Fußmatten, jednu na vonka a jednu do chodby, za svoje, aj ked ony su spolocne. Ale kaslat na to. Som zvedava, ci si to niekto vobec vsimne, ze su nove 😖 Ale na tej v dome je napisane: Trett mich, ich stehe drauf. 😀 😀 Tak som zvedava, ci to niekto okomentuje...

mirusch
16. jan 2009

Meleri, chudatko 😔 Neboj, bude horsie... Ale nie, casom ti uz bude spavat celu noc, neboj nic. Diky za vysvetlenie, som si to aj tak predstavila. Moj manzel s tym mal pred par rokmi problemy, vystupovala mu zaludocna kyselina hore, vraj s tym maju problemy alkoholici, nechceli mu verit, ze pije len obcasne. ach jo. Nakoniec musel na operaciu chudak, lebo mu to uz prepalovalo trubicu.

suzie
16. jan 2009

Ahoj Mirusch, obcas ta tu zvyknem smirovat 😎 a dostala som strasnu chut ta prist pozdravit a napisat Ti, ze si skvela zienka (na skypiku ta je tazko zastihnut). Ako tu povzbudzujes ostatne baby a vyvijas nadmierne usilie ked im radis a pomahas ako vies. Vazne ta obdivujem a posielam veelky hug. A drzim palceky pri zariadovani izbietky, nech je podla tvojich predstav 😉.

zuzka11
16. jan 2009

Souhlasím,Miri je skvělá ženská!!!!!!! 😀

schnucki
16. jan 2009

ahoooj, to jo, mirusch je uzasnaaaa a moc nam tu pomaha 😀

zuzka11
17. jan 2009

Dobré ránko! 😀 😕 😝

lucitta
17. jan 2009

Dobre rano 😀

mirusch
17. jan 2009

Jeeeeej, Suzie a ty sa tu kde beries 😀 Takze smirujes. Uf, uf. Musim o tebe len a len pekne hovorit 😀 Hadam sa na Skype coskoro stretneme. Ozvem sa. A dakujem ti za krasne slova. 😵 Potesila si ma.

Boze baby, tolko chvaly 😅 Ale my sme tu vsetky uzasne, to je predsa jasne 😉

Dnes idem stravit prijemny den pranim a flakanim sa so svagrinou z USA. Ma 69 rokov, ale hadali by ste jej tak o 20 menej. A ona sama tvrdi, ze ma 29 a podla toho sa sprava 😵

schnucki
17. jan 2009

dobre ranko holky,
jak se dneska mame?

ja letim pod sprchu, pak vyprat, poklidit celej bytecek a snad to do 2 stihnu 😀 klasicka sobota - uklizeci den (ten zvyk mam od nasich)

schnucki
17. jan 2009

tak to musi bejt super pani mirusch, znavala jsem jednu postarsi pani, sice na svuj vek vypadala, ale byla s ni desna prca

holky co ze tak brzo 😵 ja mela v pul 8 jeste pulnoc 😀

meleri
17. jan 2009

tak me smazali tu peknou fotku, pry ze miminko tady nepise, ale ja tak proto... 😠 ale to snad kazdemu dojde, ne...

Mirusch,

muj manzel s tim ma hrozne problemy ale je to jeho chyba, velmi mnoho pribral a tedkom uz mu to podrazdi cokoliv, i pomeranc..ja si s tim uzila behem tehotenstvi, ale me na to stacilo trochu mlika, a bylo to pryc...kdezto malemu to mliko asi zrovna nepomuze... 🙂
Od te doby co mu brali krev, tak se naucil plakat, a tedkom uz place jako jine mimino, kvuli kazde blbosti... 😅

Schnucki, jejda, tak at ti to rychle utece...me to ceka naopak v pondeli.... 😅

mam se nic moc pekelne me boli zada, ja uz se toho nikdy asi nezbavim.

mirusch
17. jan 2009

Meleri, na to su lieky, co to rychlo upravia. Manzelovi sa to pred mesiacom zase trochu zhorsilo, dostal lieky a zabrali okamzite. O chvilu ich moze zase vysadit. nech sa opyta. A maly len nech place, aspon sa mu vyvinu pluca. A bolesti sa zbavis, ked zacnes pravidelne cvicit. Ako chodim do fitneska, tak je to ovela lepsie. Casom si urcite najdes cas.

Schnucki, ja dnes len periem obliecky a este nieco, inak upratujem cez tyzden, ked som sama, to mam vacsi pokoj a nikto mi tu nebeha po mokrej podlahe. Dnes som musela skocit do lekarne, od toho prachu vcera ma hrozne dusilo.

Dnes mame kavu a kolace - svokrine narodky a zajtra obed, kavu a kolace - narodky jej sestry, cize manzelovej tety. Spojit to nemozu, lebo by sa asi pobili. Tak sa budeme napchavat cely vikend.