So psíkom chodím von každú chvíľu, ale aj tak potrebu vykoná iba doma

bianka153
12. apr 2020

Dievčatá poraďte. Máme yorkiho a s ním problém s robenim potreby. Ako inak všetko nosí domov. Chodím s nim vonku keď vstane, keď sa naje, keď sa pohra....no proste každú hodinu. Vonku potrebu nevykoná, keď príde domov, hneď pusti,stále len doma.Vie že to nesmie, lebo pokricim, nebijem "zatiaľ", ale mam sto chutí. Som zúfalá😐😐😐
Neviem ako dalej
Som doma takže mam čas s nim behať von, ale častejšie ako chodím sa už neda😐

amelia000
12. apr 2020

@bianka153 system odmien si uz skusala?

korra
12. apr 2020

@bianka153 nepises ako je stary a kde vencite (iny pohyb psov?), ako dlho prechadzkujete? Niektore psiky maju problem vykonat potrebu ked su na voditku..

syslik81
12. apr 2020

moj pes potrebuje dlhu prechadzku aby sa vytoto .. aj to sa na nu nik nemoze pozerat ... ak viez ci preferuje kakanie rano alebo na obed ci podvecer tak vtedy s nim bud dlhsie venku az kym sa nevykaka a odmen ho ..doma mu treskni nivinami aby vedel ze nie je nie ..inak si mysli ze sa s nim hras ked kricis

denullllka
12. apr 2020

@bianka153 skúste kúpiť plienky, alebo wc pre psikov. My sme nášho naučili na tie plienky že sme pokvapkali take kvapky na plienku a tak si naučil nejak tam chodiť až mu to zostalo, ale len sa vycika.. málokedy spraví velku potrebu na plienku, alebo aj wc ( aj ten sme kúpili. Ale mame svoj systém, ráno keď sa zobudíme ideme ho venčiť, potom poobede a večer keď sa naje, vždy vykoná potrebu a doma už pokoj. Keď spraví potrebu doma treba ho nejako potrestať aby vedel že spravil zle, skúste papuču toho sa psi boja, ale nie ho zbiť.. len mu dať po zadku.. a treba poriadne umyť miesto kde sa vycikal aby necítil pach, lebo by si to miesto mohol zafixovať.
My mame civavu a fakt to bol boj ho naučiť.. ale niekedy sa stane proste že nám ocika koberec a to je venčený tak ako som spomínala.. 😄 on robí zle hlavne keď ho necháme samého doma tak od nervov 😄😊 musíte spoznat svojho psíka

lenickamajchrakova
12. apr 2020

Ono ten prvy rok je tazky, kym to ten psik pochopi. Nasa bola naucena na plienku uz chovatela. Ale tiez boli kadejake nehody. Cca od roka sa vie sama pytat vonku a ked vykona potrebu caka pred dverami (mame zahradu) ja chodim na 10 hodin do roboty a vydzri krasne. Rano sa vyvenci tak 10 minut polieta po zahrade. Ked pridem tak ju zasa pustim vybehat. Ale ked sa hara tak bojujeme. Asi ju boli brusko tak sa stale pyta vonku . Po 20 minutach nic a potom si kakne doma. To ju vzdy vyvadime a ona sa schova... u nas staci veta CO SI UROBILA ?? A ak sa schova pod krb vieme, ze nieco vyparatila.Prvy rok treba vydrzat, potom to uz slo samo.

bianka153
autor
12. apr 2020

@bianka153
@amelia000 áno, no za dve týždne dvakrát cukal vonku a dvakrát kakal. Bola aj odmena aj pochvala a.... Naďalej spinime doma, čistíme, dezinfikujeme....

bianka153
autor
12. apr 2020

@korra vencime pred bytovkou, skúšali sme už aj prevádzku dlsiu, a nezaberá. Mame ho od 8tyzdnov,zajtra bude mať 10tyzdnov

bianka153
autor
12. apr 2020

@syslik81 skúšali sme pár krát aj dlhšiu prechádzku. A vencime nonstop. Každú hodinu

bianka153
autor
12. apr 2020

@denullllka on už vie, že urobil zle, pokricim. A uteká do pelechu.ale nie je normálne, že za dve týždne len dvakrát sa vycural a dvakrát vykákal vonku

marsmykkok
12. apr 2020

Šteniatko? Skús ísť niekde kde nechodia psy. Šteniatka niekedy nemajú guráž označiť miesto ktoré predtým označil už iný pes.

korra
12. apr 2020

@bianka153 moze byt ze citi cudzie psy, je neisty, je to este mimino. Skuste ho vencit v menej frekventovanom prostredi, kde nieje taka koncentracia "pachov" a prechadzku "motkanie" predlzit na viac ako hodinu, ak je moznost.

belllinka
13. apr 2020

@bianka153 ved ho mate iba 2 tyzdne, ja ze to je dlhodoby problem. To je este male steniatko a velmi kratky cas na to, aby to pochopil. Tato situacia moze kludne trvat aj pol roka, kym sa to nauci. Treba hlavne vydrzat, vonku odmenovat a chvalit, ked sa mu to podari.

zara0201
13. apr 2020

@bianka153 je to šteňa,náš yorki sa učil do 5 mesiacov. Veď ani malinké dieťa neodplienkuješ za pár dní ak to ešte nechápe. Len ho preboha nebi,má 10 týždňov,nepochopí prečo je trestaný lebo ti len rupnú nervy. Náš mal savú podložku,chodil iba na ňu. Raz za pár dní sme ju posunuli vždy bližšie ku dverám. Potom na ňu chodil čoraz menej,sám sa "odplienkoval" nakoniec. Za 2 týždne to so šteňaťom nedáš,ale to si mala zvážiť pred zadovážením si psíka.

lujza123
13. apr 2020

@bianka153 toto je úplne bežný klasický problém yorkov. Je to spôsobené tým ze
1.male telo a rýchla traviaca sústava, nevydržia dlho bez vencenia.
2.su sprosté a robia to častokrat naschvál. Oducaju sa od toho veľmi ťažko, treba k tomu vela trpezlivosti.

belllinka
13. apr 2020

@lujza123 ved ona ma male stena, to asi tazko robi nieco naschval

amelia000
13. apr 2020

@lujza123 moja v pohode vyzdrala 8-10hodin...a inteligentnejsia bola jak niektore deti 🤣

katkaba1
13. apr 2020

@lujza123 klasický problém "yorkov"? Sú "sprosté"?Nebodaj ste chovateľka? Aha, nie. Len samozvaná "odborníčka" na toto plemeno.
Väčsiu hlúposť ste napisať ani nemohli🤦‍♀️

katkaba1
13. apr 2020

@bianka153 To šteňa má 10 týždňov. Opakujem - 10 týždňov! Každý pes je individuálny a toto je ešte psie "bábätko". Jeden sa naučí za týždeň, iný za dva, druhému to trvá aj mesiac. Je jedno aká to je rasa. Avšak ak si beriete domov šteniatko tak snáď s tým počítate, nie?
Trieskať psa novinami, pchať čumák do mláčky, hulákať po ňom je úplne zbytočné. Jediné čo reálne zaberie je trpezlivosť a vonku psa chváliť, chváliť, chváliť a odmeniť. On to pochopí ale chce to čas. Držim palce.

lujza123
13. apr 2020

Samozrejme ze sa to vedia naučiť, len im to trvá dlhšie ako iným plemenam. Stačí si pozrieť fóra nielen tu na koňovi ale aj hocikde inde, väčšinou sú to majitelia yorkov kto ma problém s naučením hygieny.
Akože sú to mile zvieratka ale v učenie povelov ci spravania im trvá trochu dlhšie ako iným plemenam.

katkaba1
13. apr 2020

@lujza123 Veď práve, riadiť sa skúsenosťami z "koňa" a tomuto podobným je veľká hlúposť. 90% ľudí netuší ako správne vychovať, naučiť, spoznať vlastného psa, robia hlúpe chyby a nadávajú, že majú hlúpeho psa. Potom vyplakávajú a už keď totálne zlyhali ( áno, nie ten pes ale človek zlyhá, nie pes ale človek je hlúpy ) tak sa idú psa zbaviť.
Toto nie je cesta naozaj.

katpox
13. apr 2020

No mam 2psov. Maltezak 7 r.,akita inu 3 r. Maltezak asi rok a pol kym sa naucil len von cikat,kakat a ten isty scenar ako je v prispevku,vykadil sa aj do vlastnej misky so zradlom,pricom mal vnutri aj psie wc,chodila som s nim aj na dlhe prechadzky aj tak spravil v byte hanbu, bol to ded,system odmien,trestu nepomahal,sem tam mava aj teraz nehodu a uplny opak akita inu. Ten proste to chapal hned,ze sa venci vonku,max.sa pocikal co mal na krajicku,zamesiac uz ani to,nakolko je to velmi cistotne plemeno...jedina vynimka ked som skusala mu davat barf stravu,chytil z toho sracku,maso som mala od masiara cerstve a za to psik nemohol. Ono to zalezi od plemena,no maltezacik moj je take jednoduchsie plemeno,tazko sa mi nieco s nim aj nieco cvici,je hyperaktivny ,agresivny,male dynamo, zatial akita vyrovnana ,inteligentna a ucenliva...

korra
13. apr 2020

@lujza123 ja si myslim, ze u yorkov ani tak problem nebude... skor v majiteloch resp vacsej skupiny ludi, co si take plemeno zadovazi. Lebo je to tutu, nunu krpate aj v dospelosti, tak im toho viac prejde. Co poznam par psickarov, ktori maju k inym plemenam (vacsinou vacsim) aj yorka, cize vychova rovnaka bez rozdielu plemien, tak problem s cistotnostou nemaju. Ono pri cive, yorkovi to vencenie vnutri na podlozke ide, bars aj v dospelosti (aj ked stym nesuhlasim vnutorne), ale u psa nad 10-15kg si to predstavit neviem, myslim, ze ludia pri vacsich plemenach k tomu pritupuju tak inak... 🤔😊

bianka153
autor
13. apr 2020

@marsmykkok ďakujem 🙂

bianka153
autor
13. apr 2020

@katkaba1 ďakujem. Ale nikde som nepísala že ho bikem a podobne veci... Trpezlivosti mam na rozdávanie, ale hádam je cudne, že vonku to neurobí a doma hneď keď príde sa vyprazdni

katkaba1
13. apr 2020

@bianka153 Ani ja som nikde nepísala, že ho bijete a podobné veci. A nie, nie je to čudné. Je to 10 týždňové šteňa, vonku sú rôzne zvuky, pachy, milión vecí, ktoré ho môžu rušiť. Doma to už pozná, tam sa cíti bezpečne tak to tam v kľude "vyloží". Ale nemajte obavy, ono to naozaj pochopí, chce to len čas. Treba dlhé prechádzky, keď sa vyprázdni vonku tak chváliť a chváliť a pôjde to.

bianka153
autor
13. apr 2020

Dievčatá, ja viem ze sa za pár dní nenaučí, to je pre mňa samozrejmosť, len mi je cudne, že vonku je častejšie v úvodzovkách ako dňu, a donesie stále všetko domov. Keby aspoň raz za deň urobil potrebu vonku, mbe by to stačilo, ved každý deň aspoň raz a časom sa naučí. Ale on vôbec nic
A nebijem ho, nemá am mu noštek nikde ako to tu niekto písal, chcela som len vaše skúsenosti na povzbudenie nič viac

korra
13. apr 2020

@bianka153 neboj, podda sa to, chce to len trpezlivost a kludnejsie prostredie, ono ked to vezmem tak z nadhladu, tak naucit cistotnost kazde stena, co som mala, bola ovela jednoduchsia vec ako syna odplienkovat 😁

siska012
13. apr 2020

Najlepšie naozaj každú chvíľu chodiť von a ak vykoná potrebu vonku riadne vychvalit, ak vnútri nevšíma si to, proste utrieť, žiadne kríky nič... Je to ešte bábo kľudne to môže trvať aj par mesiacov 🙂 chce to len trpezlivosť