Spoločný názor na politiku

23. mar 2024

Pekný deň prajem všetkým. Žienky, aky je váš názor, ako to máte vy? S partnerom máme úplne iný názor na politiku a volíme opačne....každý sme na inej "lodi". Je dôležité vo vzťahu,aby sa v tomto ľudia zhodli? V iných veciach si rozumieme, no čo sa týka politiky, lezie mi na nervy, nemôžem si pomôcť. Nenahovara ma, ani mi nevtlka do hlavy jeho názory,no troška mi vadí, že sa v tomto nezhodneme🥲. Či vyrábam zbytočný problém? 🤔

lindous
23. mar 2024
autor
23. mar 2024

@lindous aha, super,to som prehliadla tú tému, dik,idem kuk

zuzanka.zuzu
23. mar 2024

bože už len 2 týždne a dáte si s tým pokoj 🙏

vanilkovazmrzka
23. mar 2024

No ja by som nemohla zit s clovekom, co je uplne na opacnom konci moralneho spektra.

lizatko1009
23. mar 2024

My máme rovnaký názor a mne by to vadilo ak by sme neboli na rovnakej "lodi"

tamta
23. mar 2024

Nemusime sa s partnerom zhodovať absolútne vo všetkom ale aby on napr volil Smerohlas a podobné skvosty, tak asi by mu rýchlo zamavala. Nie kvôli odlišnému politickému názoru ale kvoli absolútne odlišným morálnym hodnotám.

koniarova
23. mar 2024

@tamta jasné. Rozviedla by si sa kvôli tomu,že volil Smer, či Hlas. 🤦🤦🤦

tamta
23. mar 2024

@koniarova no ja by som si hlavne nikoho takého nezobrala, takže ja to riešiť nemusím 🙃
Každopádne tam nejde ani tak o politickú stranu ako o hodnoty a to človek zistí ešte pred manželstvom, takže do hlavy sa trieskat nemusíš 🙃

koniarova
23. mar 2024

Neriešila by som, koho bude voliť. Téma politika by sa u nás neotvárala. Už len kvôli takej chujovine,kto koho chce voliť by som si kazila manželstvo, ktoré inak funguje. 🤦🤦

koniarova
23. mar 2024

@tamta tak nepíš, že by si mu teraz zamávala. Mala si napísať toto ako prvé.

tamta
23. mar 2024

@koniarova ty si dnes stala hore zadkom? 😃 A kde citas, ze autorka je vydata? Citat s porozumenim by ti fakt nezaškodilo 🙂 a ja za tvoju zlu náladu nemozem, tak sa pls ventiluj inde, vdaka

lujza123
23. mar 2024

Niektoré politické preferencie mi nevadila aj ked si opačne ako moje, mám aj veľa kamosov co volia uplne inak ako ja …

No určite strany, smer, SNS či predtým Kokotleba to ked mi niekto povie ze volil tak mňa je to niečo tak nepochopiteľne ako keby mi oznámi ze práve zjedol živú surovú žabu 🤷🏼‍♀️
Priznám sa ze s príchodom LSNS som s niektorými ľuďmi úplne prerušila kontakt koli tomu

koniarova
23. mar 2024

@tamta lebo je to úplne smiešne a prízemné. Vidno dievčatá,že neriešite nič vážne chvalabohu. Dôležité je,ako vás partner v živote podrží v ťažkých chvíľach, kedy vám ani na um nepríde riešiť,či ten chlap vedľa vás volí Korčoka či Pelleho. Lebo ten chlap vedľa vás je pre vás najdôležitejší, nie prezident.

pralinka25
23. mar 2024

tak za mna v politike neexistuju ti dobri a ti zli. len ti ktori to vedia lepsie maskovat a ktorym to viac pejde. do politiky sa nedostane na vrchol nikto s moralnymi zasadami a hodnotami uz len preto ako je ta cesta hore vydlazdena. a kto tomu veri je naozaj velmi naivny. nie som konspirator ale tak trochu som sa v tomto svete nedobrovolne ocitla a skratka ktokolvek mal akekolvek moralne hodnoty aj velmi rychlo skoncil a skutocne hore sa nikdy nedostal. takze mne je srdecne jedno kto koho voli. neriesim politiku s nikym. mam lepsie temy na rozhovory. a to je aj odpoved na otazku.

andrejka1974
23. mar 2024

Vo vzťahu politicky názor je ten posledný je to každého voľba koho bude voliť však je to aj tak jedno lepšie sa mať nebudeme pokiaľ sa sami nezariadime a vermi ak by som bola na niekoho nahnevaná alebo sa s ním nebavila len koli tomu že ma iný názor je úplná blbosť takže u nás sa politika nepreberá vôbec ani moji rodičia to neriešili ani ja to neriešim je to úplne posledná vec čo ma naozaj trápi

siska53
23. mar 2024

Nemyslim si.. ak sa v inom zhodnete... Ved sa nemusite vo vsetkom. Podstatne je skor, ci si rozumiete inak, ci mate zhodne nazory napr.na vychovu deti. Nemyslim, ze je dolezite mat rovnaky nazor na ludi, ktorym na nas absolutne nezalezi, cize na politikov.

guliver19
23. mar 2024

@tamta presne s tebou suhlasim, toto uz teraz nie je o odlisnom politickom nazore ale o uplne odlsinych moralnych hodnotach a to ja by som s takym clovekom nechcela zit

klementinka58
23. mar 2024

my mame uplne odlisne volebne nazory a zijeme spolu 15 rokov v manzelstve 🙂 Politiku doma nejako extra neriesime, obcas si povieme kto co urobil dobre / zle zasmejeme sa a hotovo.

yelena159
23. mar 2024

Keby som zistila, že môj partner volí Smerohlas, dala by som mu zbohom. Alebo Kotlebu. 🤮
Nebudem s nikým, kto je anti-LGBTQ+, rasista, xenofób, proRuSSák, atď.

koniarova
23. mar 2024

@klementinka58 a tak to má byť. 👍

klementinka58
23. mar 2024

@koniarova ved prave, ze ked si citam tu diskusie co tie zeny trpia muzom, od bitiek, mileniek ...tak rozchod kvoli politickym nazorom by asi ozaj nikto neriesil.

jimi1985
24. mar 2024

Ja si vyberam partnera aj podla politickeho presvedcenia. Nemusi volit uplne rovnako ako ja,ale nesmie to byt ziadny extremista,prorusky orientovany a podobne. Randila som s jednym,pacil sa mi,ale dala som mu kosom prave pre jeho presvedcenia. Ak by tak tvrdo nepresadzoval svoje nazory,mozno by nam to klapalo.
No ale ak sa stane v manzelstve,ze chlap zrazu presedla inym smerom ako ja,tak uz co narobim. Nejako len prezit obdobie volieb a zivot ide dalej. Hadam by mal ine kvality,vdaka ktorym som s nim.

mircalla
24. mar 2024

Je to dost dolezite

mircalla
24. mar 2024

@jimi1985 Presne

eva8
24. mar 2024

@koniarova suhlas, ze je dolezite, ako ta chlap podrzi. Ale ked sa zhoduje s podrazakmi, tak by ta pravdepodobne nepodrazil jedine vtedy, ak by mal z teba osoh.