Sprchovací kút - vanička verzus dlažba

danii2
7. okt 2016

V novom dome ideme robit kupelnu.Velmi sa mi pacia tie nove sprchovacie kuty,kde je na spodku dlazba so zliabkom.Ale velmi tomu neverim,ze to nepreteka.Ake mate skusenosti? Tiez sa asi da kupit len cire sklo a to by som nechcela.Co vybrat?

edn
7. okt 2016

@danii2 ked to je dobre urobene, tak by som dala radsej dlazbu.. podla mna je to krajsie a vanicka moze prasknut a ked ju chces vymenit, musis demontovat cely sprchac.. moja mama mala vanicku a aj ta jej pretekala.. takze zalezi naozaj iba na tom kto a ako to urobi..

danii2
autor
7. okt 2016

@edn Este rozmyslam,ze nwbudeme mat podlahove kurenie,ci ta dlazba nebude studena neprijemna.

katesocka
7. okt 2016

My máme dlažbu a neviem si to vynachváliť. Už keď sme začali so stavbou domu som vedela, že vaničku nechcem určite.

edn
7. okt 2016

@danii2 vanicka je tiez studena, takze to je zase zajedno 🙂 a napr. moja mama si tam dala taky protismykovy gumovy koberec a je to ok..

danii2
autor
7. okt 2016

@katesocka A nepreteka to?Ked sa dlho sprchujes,vlasy umyvas atd neupcha sa ten zliabok?

danii2
autor
7. okt 2016

@edn Inak svagrine prasklo potrubie pod dlazbou,tiez bola zabava to vymenit.

edn
7. okt 2016

@danii2 ved samozrejme.. ale tym som chcela povedat, ze si myslim, ze v tychto veciach je to zajedno a dlazba podla mna vyzera ovela lepsie a lepsie sa tam vchadza a aj sa to podla mna lepsie udrzuje - resp. to dlhsie vyzera ako nove :D

katesocka
7. okt 2016

@danii2 Nechápem presne ako myslíš, či to preteká. Kam by to pretekalo? Zatiaľ nemáme žiadny problém, sprcha je využívaná 2 roky a je všetko ok. Je pravda, že ja sa v nej často nesprchujem, ale keď som zvykla, tak som ten žľab často odmontovala, povyberala vlasy a hotovo, takže sa neupcháva. Teraz skôr využívam vaňu, ktorá je v hornej kúpeľni, ale keby sme tam mali sprchový kút, tak by som ho rovnako rada používala (ale v dolnej kúpeľni máme chladnejšie).
Mimochodom, máme v kúpeľniach podlahové kúrenie (ale len spravený taký okruh z radiátorov) takže neviem zhodnotiť, či je tá dlažba chladná.

danii2
autor
7. okt 2016

@katesocka Dakujem 🙂

ewelyn3
7. okt 2016

Dlazba je lepsia...vanicka sa rychlepsie spini, moze prasknut. Dlazba je aj krajsia a viac vydrzi, ale ak sa da, dajte si taku, kde bude jeden kus, alebo mramorovu dosku, lebo ked je dlazba so sparovackou medzi kockami, tak tu sparovacku za cca 5 rokov vyumyvas a bude sa muset sparovat znova (hlavne ked budes drhnut kefkou...ja som potom presla radsej na hubku). A zliabok odporucam tiez taky z vacsim otvorom...alebo po celej jednej strane dlzky sprchy. Potom to lepsie odteka.

glorikarebeka
7. okt 2016

@danii2 dlazba,svokra ma vanicku a povedala,ze uz nikdy aj co sa tyka umyvania,dlazbu umyjes a vanicku musis drhnut od vodneho kamena a sklenne dvere as na vyber ake len budes chciet

evittam
7. okt 2016

@glorikarebeka No ja nič nedrhnem - normálne umyjem - samozrejme cca raz za týždeň-10 dní.....
@danii2 Neviem čo myslíš pod vaničkou - či celý sprchový box alebo len vaničku a sklenený kút a ostatné kachličky- my máme mramorovú vaničku, kachličky a sklenené dvere - matné - paráda. nič nedrhnem - len poutieram vlhkou švédskou handričkou, vaničku prípadne Cifom, nič nepreteká. Vyzerá to takto - ešte tam chýba spodná krycia lišta na tú vaničku. 😉

evittam
7. okt 2016

@danii2 Tá vanička je z liateho mramoru.

iukas
7. okt 2016

mame dlazbu so zlabom pozdlz celej steny, je to super, ciste linie, nema co kam zatiect, odtokove zlaby su rozne, my mame pozdlzny popri celej stene 60l/min., Pod dlazbou je podlahove kurenie, takze teplo na nozky ako bonus🙂 Raz do tyzdna na zlabe nadvihnes kryt, vyberies zachytene vlasy, umyjes nalepene mydlo a dlazbu zmyjes normalne pri umyvani. ,

iukas
7. okt 2016
zuzadula
7. okt 2016

ahoj, ja mám mramorovú vaničku, nízku. Sme s ňou spokojní, údržba jednoduchá, nezanáša sa. Sklo máme číre.. to je už pracnejšie!!! 😝 Chce to vycvičiť rodinu, aby si po sebe utierali.. mne sa to nepodarilo!!! 😕

danii2
autor
7. okt 2016

@evittam O takej vanicke som ani nepocula,popozeram sa co to je.

lasina
7. okt 2016

My máme doma iba dlažbu a žľab na odtekanie. A som spokojná v pohode to odteká a to máme ešte len sprchovací záves,chceme dať sklenené dvere ale máme neštandardnú veľkosť.Po ruke mam stierku keď sa náhodou nezbadam a pustím vodu na plno.Len trosku strem okolo,tiez kachličky a je to suché a čisté

katesocka
7. okt 2016

@lasina Ha, my už ani ten záves nemáme, lebo sa na nás stále pri sprchovaní lepil, takže sme bez neho aj bez dverí lebo však peniaze treba stále na niečo iné 😀 Manžel keď sa sprchuje, tak vytopí pol kúpeľne, ale vždy to po sebe pekne vyutiera 😀

glorikarebeka
7. okt 2016

@evittam ani zadarmo,ale to je vec vkusu,nic v zlom

danii2
autor
7. okt 2016

Inak pre info takyto sme mali doteraz,vanicku,dobre sa cistila a perfektne sklo (este schne po umyvani).

evittam
7. okt 2016

@glorikarebeka Jasné, že je to len vec vkusu. Je to perfektné....A ako som napísala - na tej fotke chýba spodná krycia lišta.....A do paneláku si moc vyskakovať nemôžeš. My sme nadmieru spokojní - perfektne to vyzerá a plní to svoj účel na 100%. 😉 A nedrhnem žiadny vodný kameň ani nič podobné - ako som už napísala - jednoduchá údržba.

missdiva
7. okt 2016

@danii2 tiez mame dlazbu so zliabkom. Zliabok ti nema kde pretekat klucove je to ako mate umiestnenu sklenenu zastenu. Ci medzi dvoma stenami (ako ti dala napr. foto @iukas - to je istota, tam nema kam striekat voda) alebo ci je z nejakej strany neukocnena. My mame dva sprchove kuty a v oboch sklenenu zastenu z jednej strany neukoncenu. V jednom mame kvoli priestoru ale sklo kratsie tym padom sa tam nedaju umyvat dlhe vlasy lebo by bola voda v celej kupelni (ale s tym sme pocitali, takze do tej sprchy ja nechodim). V druhom mame sklo dlhsie a tam nie su ziadne obmedzenia 🙂 .