Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

beka22
23. sep 2017

@bzzzz v nedeľu aj v sobotu môžeš ísť kde chceš. Ale internet je tam drahý

henika81
23. sep 2017

to o wifi by som aj ja chcela vediet, ako to tam je a kolko sa plati? a daju sa izby zamykat? ja budem na odd. 4A... ak si donesiem notebook kvoli praci budem musiet.... my ideme 13.11.ide este niekto taky termin?

henika81
23. sep 2017

@beka22, aky drahy je internet? poterebujem ho kvoli praci tak asi budem musiet ,nic ine mineostava

beka22
23. sep 2017

@henika81 ja už neviem koľko presne lebo po 3 roky som už používala len v telefóne ale platí sa za hodiny ale je to dosť a izby sa zamykajú a ani raz za 5 rokov sa nám nič nestratilo.

henika81
23. sep 2017

@beka22 dik za info, takze v pohode si mozem doniest notas. budem musiet ten net si zaplatit bo ho potrebujem do notasu,nestaci mi na telefone, mam tam vacsie prilohy co musim odosielat ☹ nevedela bys imi zistit koklko asi??? nech sa na to psychicky pripravimco ma to bude stat.

henika81
23. sep 2017

@beka22 a este sa ta chcem opytat, je na wc aj taka ta doska na wc co pre male deti??? moj maly ma strasnu fobiu z toho ze spadne do wc ☹ tak vsade musi mat tu dosku,alebo nocnik,alebo si mame doniest nocnik so sebou? skus poradit...dakujeem...a ozaj uz ked komunikujeme.... ako sa volas menom??? ja som Hena tesi ma 🙂

beka22
23. sep 2017

@henika81 ahoj ja som Beta. Aj mňa teší. Tak nočník je možné si popýtať od sestričky ale je by som si vzala svoj. Aj my sme mali aj notbuk aj tablet na hry. Do izby príde len upratovačka tak sa nemusíš báť. No a ten net ti nepomôžem ale skús zavolať do ústavu určite ti budú vedieť povedať. Keby si ešte niečo potrebovala kľudne napíš😉

henika81
23. sep 2017

@beka22 ok dik betka.....v akom obdobi si tam chodila? november je uz isto dost studeny ze? aj snehu kopu.

suzini
23. sep 2017

@dominko28 ahoj,my ideme 9.10., tak sa tam ešte stretneme 🙂

beka22
23. sep 2017

@henika81 ja som chodila vždy v januári keď bolo vypracované po sviatkoch a bolo bez chorôb. Ale pár rokov sa stalo že sneh bol na Štrbskom tak sme sa chodili každý druhý deň tam sánkovať. Ak budeš chodiť vláčikom každý deň kúp si mesačný lístok

henika81
23. sep 2017

@beka22 ahaa, dik za rady...za dieta sa plati kolko? neplati tam bezplatna preprava? ja aj maly mame preukazy zeleznice na bezplatnu prepravu, tak neviem ci to plati aj na tie vlaciky co tam chodia.

beka22
23. sep 2017

@henika81 áno platí to iba v zubačke zo Štrbského do Štrby to neplatí. Tak môžete zabehať celé Tatry. 🙂

henika81
23. sep 2017

@beka22 waau tak to je super, cize na vsetky vlaky to plati len na zubacku nie, tak to sa da...dik

dominko28
24. sep 2017

Ahojte to sa každý deň niekam chodí to sa chodí po skupinách na výlety

beka22
24. sep 2017

@dominko28 pobyt von je považovaný za terapiu a môžeš chodiť sama alebo s kamarátmi. V skupinách chodia deti zo školy

dominko28
26. sep 2017

Dúfam že sa tam s niekým zoznamime malá tam bude chodít do školy ja neviem čo budem robiť bude mi dlho učia sa tam 4 hodiny denne

zuzanazvidieka
26. sep 2017

Ahojte, coskoro pojdeme aj my po prvykrat na pobyt, preto sa chcem opytat ci sa tam da oprat pradlo?

beka22
26. sep 2017

@zuzanazvidieka áno je tam práčka

zuzanazvidieka
26. sep 2017

Tak to je fajn, nemusim brat plne kufre. A je aj nejaka miestnost na sušenie, ci len tak na izbe?

tinka9075
26. sep 2017

@zuzanazvidieka Ahoj je tam aj sušička len neviem či funguje na oddelení bol sušiak tak som si ho zobrala na izbu povešala a vysušilo sa mi do večera.

zuzanazvidieka
27. sep 2017

Ok, dakujem.

zuzanazvidieka
27. sep 2017

Este ma napadlo, ten poplatok sa plati hned na zaciatku pobytu, ci az na konci?

sudabe
27. sep 2017

@zuzanazvidieka az na konci

beka22
27. sep 2017

@zuzanazvidieka ja som si to vždy platila na začiatku a mala som pokoj a na konci len PEP test. Je to každom ako chce.

zuzanazvidieka
27. sep 2017

Asi je to lepsie na konci jednak som bola s malym 2 x na rehab. pobyte a obidva razy sme museli odist skor, lebo tam ochorel a tiez som citala, ze sa tam neda platit kartou, takze nosit zo sebou tolko penazi pocas pobytu,je dost riskantne.

dfgabika
27. sep 2017

@dominko28 mi sme tu týždeň a malý tu bol asi 2 hodiny v škole...doobedu sú vyšetrenia, nieje čas na nudu.
@beka22 kde je prosim ťa pračka? Mi perieme ručne, ešte sme ju neobjavili....😉

dfgabika
27. sep 2017

@zuzanazvidieka ja som platila za 10 dni a podľa toho kedy nas pustia máme doplatiť zvyšok...kedže v kancelarii netuši kedy lekar prepusti pacienta. Stale sa platí záloha....

maartinkaa
27. sep 2017

ahojte, baby taka otazka??? ako je to s OCR? minule ked tu bol muz, tak si bral dovolenku, a teraz ide zasa s chalanmi a ja zostavam s malou doma. som na MD

beka22
27. sep 2017

@dfgabika je na oddelení 2A. Kľúč je na recepcii a platilo sa 2,€

dominko28
27. sep 2017

Ja tiež pracujem a idem z malou oni tam vystavujú Očr som tam písala a tá pani odpisala že sa to vybavuje tam