Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

katka0123
10. sep 2019

@bombonka prosim???? Podla mna teda nie je normalne s jednou handrou umyvat wc dosku z kazdej strany, aj misu, aj umyvadlo...aj vsetko. Na izbe, a tou istou handrou vsetky wc a umyvadla na chodbe. To ti pride normalne a hygienicke?

katka0123
10. sep 2019

@tanusenka radsej mrkni ockom na upratovacku. Nechcem ti brat iluzie. Ja som bola zhrozena. Zial, asi je to tak hocikde v nemocniciach, hoteloch.... co sa tyka Srobara, ja mam osobne problem s tym, ze v jednej budove je 100 az 200 deti, vsetko deti nachylne, alebo uz chore - respiracne ochorenia. Ano, ved na to je to urcene. Ale pri takej masovke sa hocico lahko rozsiri v jedalni, herni, vysetrovni...no a este ked sa jednou handrou umyju vsetky wcka aj umyvadla na chodbe a hrkoce s handrou v ruke upratovacka s poharikom na kefky....no mne idu vlasy dupkom. Inak personal velmi mily, odbornici tip top, vyborna diagnostika, s tym so bola spokojna....to koli comu sme isli, splnilo ucel. Je vsak v mojej povahe, nazoroch, ze som sa tam necitila komfortne co sa tyka hygieny, pretecenych matraciv flakatych, spinavych stien, spinavych kresiel...a to sme mali nadstandard.

tanusenka
10. sep 2019

@katka0123 no ja teda iluzie nemam žiadne preto som si chcela aj paplony brat svoje 🙂...a to som teda chcela nadštadard...takže to by som tiez nevyhrala...nevadi ...prezijeme...hlavne aby to pomohlo mojmu synovi...

katka0123
10. sep 2019

@tanusenka diagnostiku maju fakt dobru. Koli tej sme isli. Pre mna to dovolenka nebola, ako to niektore mamicky beru. Co sme potrebovali zistit (zdravotne), to sa aj riesilo. Drzim palce nech aj vam pomozu!

katika82
12. sep 2019

Baby prosím vás viem že sa to tu už niekde písalo ale nechce sami to všetko listovať. Ako je to s ubytovaním ak príde za nami na víkend manžel? Je možné aj niekde priamo v ústave alebo sa máme radšej poobzerať po nejakom penzione v okolí. Kolegyňa mi niečo hovorila ale bola tam dávno pred 10 rokmi, že jej manžel býval niekde tam ,na nejakej izbe otcov mal zaplatené ale na noc že normálne prešiel k nim na izbu a spal pri nich. že ak sú rodičia disciplinovaní tak že sestričky to nejako neriešia. Tak neviem ako to vlastne je.

tanusenka
12. sep 2019

@katika82 pytala som sa priamo na ich stranke v chate a povedali ze priatela neubytuju..tak neviem teda lebo tiež chceme aby prisiel za nami lebo syn na ňom lipne tak mu spravi radosť..

dadika11
16. sep 2019

Ahojte,chcem sa opýtať či je v ústave aj nejaký obchod alebo bufet, novinový stánok. My nastupujeme 28.10. Ďakujem

miriama232
16. sep 2019

Vo vnútri je bufet, potraviny sú kúsok cez lesík asi 10 min.-majú tam aj noviny... 🙂)
A potraviny sú väčšie v Starom Smokovci alebo v Poprade-veľké obchodné centrá....

dadika11
16. sep 2019

@miriama232 ďakujem, pekný deň. 🙂

dadika11
17. sep 2019

Ešte mám jednu otázku, dá sa tam platiť aj kartou? 🙂 ďakujem

bombonka
17. sep 2019

@dadika11 áno dá

dadika11
17. sep 2019

@bombonka ďakujem 🙂

lubka1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka11.3
17. sep 2019

@lubka1310 ano, na viacerych oddeleniach su hnacky a vracanie.coraz viac chorych....

monikka22
17. sep 2019

Baby kolko ste mali kufrov ked ste isli s 2 detmi sak toho mam nejak vela 😂

janka11.3
17. sep 2019

@monikka22 ja som bola s dcerou a mali sme 2 kufre,skolska taska a taka mala detska cestovna taska hraciek

lubka1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja26
18. sep 2019

Ja s dvoma deťmi sme mali v lete dva veľké kufre a väčší ruksak. Boli tam aj s 5 kuframi😁, radšej mať viac ako by malo chýbať 🙂. My sme boli v auguste a našťastie tam deti neochoreli a ani iné deti neboli choré.

tanusenka
18. sep 2019

Baby dosla mi pozvánka zo Srobarovho ústavu, Oddelenie 4B a kategória izby C ale pani po telefónne mi vravela ze nebudeme mat najnižšiu kategóriu ale strednú lebo som pytala najvyššiu no ale dosla nam najnižšia takze nejaka recenzia na takuto izbu ?

tanusenka
18. sep 2019

@tanusenka vlastne az kategória D

123ka
18. sep 2019

@tanusenka ahoj, je tam viac takýchto izieb...nooo skoro všetky. V izbe sú postele 2 alebo aj viac záleží od izby do ktorej sa dostanete, stolík, stolička. Inak boli sme tam abo tam super.

olgamiroslav
18. sep 2019

@tanusenka my sme boli v apríli na 4b kategória d boli sme na poschodí 4c izba 6 a bola som spokojná, mala som dve deti somnou starší mal 4,5 a mladší 1,5r sprchy a umývadlo rozdelené podľa izieb no spoločný priestor ale nám to nevadilo určite budem chcieť znovu tu izbu ak to bude možné

katika82
18. sep 2019

@tanusenka no ja som sa pýtala na ubytovanie je k dispozícii hosťovská izba pre oteckov, ale mám si zavolať na recepciu či je voľné niečo, ale vraj skôr ako áno. Čo som sa pýtala známej čo chodievajú často tam na liečenie tak sa dá ubytovať kúsok odtiaľ u rehoľných sestier kukni tu http://www.charitatatry.sk/ alebo som našla potom jeden domček v dedinke nižšie od šrobárovho v Novej Lesnej a za 20 eur na noc tam majú izby aj na jednu noc že kľudne ubytujú. Tak ja som manželovi rezervovala tam izbu. Predsa len je to tam útulnejšie ako u tých rehoľných sestier. Ešte som s majiteľa pýtala či môžeme cez deň s manželom byť na izbe aj my tak uvidím čo mi odpíše. Ale tak my by sme chceli jeden deň celodenný výlet ak bude počasie takže by sa naozaj len vyspať tam išiel. uvidíme ešte podľa počasia všetko.

monikka22
20. sep 2019

Ahojte takze tiez by som rada pridala postreh sme vcera nastupili zatial mame za sebou len základné vyšetrenie ale sme na obycajnej izbe nemocnicnej a tak ako tu bolo strasene je to tu uplne v pohode izby velke wc a sprchy spolocne ale ciste tak isto aj kuchynka.. Jedine co tu chyba je umyvadlo na izbe ale inak super

majkamisko
20. sep 2019

@monikka22 ja sa pridavam.my sme boli na prelome juna/jula tiez na tej nemocnicnej izbe a nemozem povedat nic zle.vsetko pekne ciste,ako kupelna,tak wc a tiez kuchynka.akurat mi chybalo to umyvadlo na izbe,ale dalo sa to v pohode prezit.a jedno minus-ta mizerne vybavena ,,herna " na odd. Ale stastie,ze sme mali jednu tasku hraciek.inak max.spokojnost.ked pojdeme na kontrolny pobyt,tak zas len na tu kat.D.bohate nam to stacilo

monikka22
20. sep 2019

@majkamisko ano my sme "izolovany" koli kaslu aspon nam nosia jedlo 😂no ja som tu citala rozne katastrofalne scenare fakt som isla s malou dusickou a je to tu naozaj ciste pekne neľutujem

tanusenka
20. sep 2019

Super toto som potrebovala pocut aj ked pobyt som musela zrusit a cakame na iny termin ale aspon sa nemusim obávať ...

majkamisko
20. sep 2019

@monikka22 presne,aj ja som sa obavala,ale nelutujem ani ja.bola som prijemne prekvapena☺

lubka1310
20. sep 2019

Syna sme si dnes vyzdvihli. Urobili mu všetky vyšetrenia. Pobyt vôbec neľutujeme. Napriek tomu že to je nemocnica, syn sa na nič nesťažoval. Ale zas on sa nikdy nesťažuje. Ak chcete vedieť čo dieťaťu je, odporúčam. Rozmýšľam že o rok by som tam poslala obe deti a ja pôjdem s nimi na dovcu.

chjulia
22. sep 2019

Ahojte, v stredu nastupujeme aj my do šrobárovho ústavu na diagnostický pobyt, mali by sme bývať v kategórií B1, máte skúsenosti? Tie čo máte školopovinné deti, ako tam prebiehalo vyučovanie, normálne počas celého dopoludnia alebo len nejako skrátene? A čo sa týka dĺžky pobytu, pani mi telefonicky hovorila, že predbežne 14 dní, boli ste niektorá kratšie, tak že len 10 dní? Vopred ďakujem za odpovede.