Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

ozujskova
25. okt 2011

ahojte chysta sa niekto v january do smokovca?
mi by sme chceli v january aby som nestihla porodit v poprade... 😀

ozujskova
25. okt 2011

@cairka ahoj uz ste boli v tatrach?...mi by sme chceli ist v january na kontrolny pobyt,lebo maly od maja este nebol chory 😀 vtedy mu to veeelmi pomohlo...🙂))

jenn
25. okt 2011

@ozujskova ahoj my sa chystame najbližšie či stihneme ešte do konca roka či začiatkom buduceho uvidime možno sa aj stretneme 😅

cairka
26. okt 2011

@ozujskova , boli sme v auguste už, takže sa chystáme cca. o rok, dva. Ale malej vyšli zlé výsledky, tak možno aj skôr budeme musieť 😖 ale najprv musíme našetriť 😅

ozujskova
27. okt 2011

@cairka joooj to je mi luto co jej vyslo zle?...boli ste spokojni...mi ano boli sme skvela partia a bolo skvele... 😀 uz sa tesim na januar 😀

cairka
28. okt 2011

@ozujskova , my keď sme prišli bolo super, lenže potom postupne poodchádzali a na oddelenie prišli takí, čo sme si moc nesadli 😅 ale našli sme si kamošov na ihrisku, tak sa nakoniec dalo 🙂 vyšli menšej zle chloridy v pote, ešte čakáme na genetiku... dúfam, že to bude fajn 😔

ozujskova
28. okt 2011

@cairka no to je blbe ked si ludia nesadnu...no mi sme boli dobra parta...co vravela doky z coho to? 😖

cairka
28. okt 2011

@ozujskova , nevravela viac-menej, čaká sa na ďalšie výsledky. Že je určité (malé) percento detí, ktoré proste majú tie chloridy vyššie bez zjavnej príčiny...ale treba vylúčiť cystickú fibrózu... tak čakáme a čakáme a ešte asi chvíľu čakať budeme 🙄

ozujskova
28. okt 2011

ach jaj to cakanie je na nervy poznam ☹ n snad bude vsetko v poriadku..kedy maju byt vysledky?
@cairka

cairka
28. okt 2011

@ozujskova , no to práve nevieme...že to môže trvať až 6-9 mesiacov 😝 takže ešte si počkáme troška 😒

ozujskova
28. okt 2011

@cairka jeeeeis maria...no to je na porazenie...no nech vam to rychlo ubehne a nech bude len dobra diagnoza 😉

jenn
15. nov 2011

tak kto sa chysta na prelome mesiaca do šrobaku? 🙂 ......nájde sa tu niekto taký?

jenn
22. nov 2011

nikto nič? 😕 ...to tam budeme same? 😅 😅 😅

jakubik
10. jan 2012

este tu niekto prispieva? my máme ist buduci týzden no neviem ci to neposuniem...chystá sa niekto?

zuzla78
11. jan 2012

Ahojte deivčatá, my sa chystáme s kamarátkou 23.1. do Šrobárov, už to máme potvrdené, tak koško nás tam bude?

zuzla78
11. jan 2012

@jenn A kedy tam idete dievčatá?
@jakubik

jakubik
11. jan 2012

my ideme 16.1 v pondelok a uz ma boli zaludok xixi

zuzla78
11. jan 2012

@jakubik Ale neboj sa určite to zvládnete a potom sa odtiaľ ozvite ako sa darí :o)))))))))

jakubik
11. jan 2012

Rada by som sa ozvala, ale vraj na C-ečku nie je pripojenie na net, ale snad mozno na recepcii. A ked pridete tak nas kludne oslovte ak by sme vas nespoznali. Chcem ist na 10 dni, kvoli praci tak uvidime ci sa podari, alebo budeme musiet byt dlhsie

jenn
12. jan 2012

@zuzla78 ahoooj ... už sme boli v decembri 😉

zuzla78
12. jan 2012

@jenn Tak ste si to hádam užili a ako Vám bolo, hádam ste boli spokojní :o)))))

jenn
12. jan 2012

@zuzla78 tak my sme boli už druhykrát a chystám sa opäť 😉 ja som veľmi spokojná ako s pobytom aj s tým že babám je lepšie 🙂 vy idete kedy? .. prvykrát? pozerám že tiež máš dve detičky ideš s obomi?

zuzla78
12. jan 2012

@jenn Tak to je super že Vám pobyt v liečebni pomohol, hádam aj nám to pomôže. Idem tak prvýkrát a s oboma detičkami, ideme 23.1., tak sa to pomaly blíži :o)))))))))

jenn
13. jan 2012

@zuzla78 na kolko sa chystate?a ubytovaní budete kde?.... určite budeš spokojná 😉 maminy sa tam rady vracaju, ...aj my sa ešte chystame ... komplet vyšetrenia porobia deťom ktorych sa u svojej doktorky možno aj za rok nedočkaš 🙂 a tiež vzduch a aj prostredie je krásne

zuzla78
13. jan 2012

@jenn Ideme na 21 dní, ubytovaný budeme v Hornom Smokovci - pavilón matky s deťmi. Sme ubytovaný v 4 izbovom byte ideme aj s kamarátkou v tom istom termíne. To verím že prostredie je krásne, pochádzam z Liptova a v Tatrách som bola stále. Kvôli vyšetreniam tak hlavne ideme, tak som zvedavá čo nám zistia.

jenn
13. jan 2012

tam sme boli prvykrát v tom byte... aj teraz sme mali byt aj sme tak mali zaplatene vlastne nie len my ale všetky čo sme tam boli nikomu ani nedali vediet a všetky nas dali do toho hlavneho pavilonu ako su oddelenia... vraj maju pokazeny kotol každemu povedali dalšim že im je zbytočne vykurovat to tam ked nemaju plny stav ... tak ktovie či nebudete prekvapení ako my 🙂 .. ale tak možno to už otvorili a ubytuvaju už aj tam... no pred mesiacom to tak nebolo 😖 sme boli nahnevaní všetcia rad radom ale tak čo už .. bolo aj tak fajin ... ale na tom byte je to take ine, lepšie 🙂

saskarisko
13. jan 2012

@jenn - ja som platila adekvatne k tomu ubytku na oddeleni. a tiez ma to hnevalo, ze nemozeme ist do bytu, ale v konecnom dosledku som nemusela chodit hore/dole po schodoch, a aj sme vymakli samotu na celom oddeleni 😉 takze pre nas fajn, len to mi doslo, az ked sme prisli dom 😀

jankapo
25. jan 2012

ahojte baby, vy ste tu uz take skusene, nam po 2 rokoch neustalych chorob a ATB odporucila dr. kupelnu liecbu, ja ako dieta som bola a velmi mi to pomahalo...chcem sa len opytat, ak podame teraz navrh na kupelnu liecbu, za ako dlho dojde odpoved z poistovne? je este sanca dostat sa do kupelov teraz na jar, marec- polka juna?? dakujem za odpoved

jenn
27. jan 2012

@jankapo ahoj ... všetko zaleži od poistovne, aku maš.... ja som poslala žiadost v pondelok a v piatok som tam volala či im to prišlo že ano a hned sa ma spytala kedy by som chcela ist. Bol november a chcela som ist ešte do vianoc tak som sa spytala a že jasne a buduci týžden sme išli 🙂 ... bola som dvakrát a ešte planujem... veľmi nám pomohli vlastne tentokrat by som chcela ist len koli pobytu a tiež urobia ti dieťatku nakomplet všetky vyšetrenia ktorych sa u svojej doktorky za rok asi ani nedočkaš .... ja mam všeobecnu poistovnu ...osobne vrelo odporučam a myslím že nebude problem sa tam do leta dostat aj ked jun už bude asi troška problematickejši... skus a uvidiš

jankapo
27. jan 2012

@jenn dakujem za odpoved 😵 hej, pocula som ze diagnostika je v smokovci skvela... 😵 zvazovala som toto, ale nakoniec sme sa rozhodli ze pojdeme do Lucivnej, kde som bola ja ako dieta a mam odtial skvele zazitky...volala som tam a rezervovali si nas, napriek tomu ze este nemame rozhodnutie, boli velmi ochotni, vsetko mi povysvetlovali...cize sme tam rezervovani na maj, ked nam dojde rozhodnutie, uz to len potvrdim...mali by sme to odoslane uz dnes, ale treba nam cerstve odbery, vraj tie posledne uz nebudu platne, musia byt najviac 3 mesiace stare...ale potom to uz vraj ide rychlo...tak sa tesim, som myslela ze je to komplikovanejsie a pomalsie cele 😵 juj, dufam ze nam to pomoze....prajem vela zdravicka deckam, este raz vdaka za odpoved!!! 🙂