• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sťahovanie slovákov zo zahraničia. Čo nás čaká?

9. apríla 2016 
tá hodnota nehnutelnosti v UK klesa v dosledku krízy, alebo to už začalo skor? :confused:
31. okt 2008 o 21:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ja to tu nechcem priemerovat a naozaj je to velmi rozne,ale mam par znamych zo ziliny,ktory zarobia slusne,viac,ako 20 tis.Moja mamina ma vysoku skolu,je ucitelka a je uz skoro na dochodku,t.j.ze robila cely svoj zivot a plat - co si budeme hrovorit - bieda.Ale paradox je,ze mladi ludia,ktori nastupia do skolstva maju vyssie platy ako ma ona.Takze sa to moc neda porovnavat so starsimi ludmi,ktori maju vela rokov odpracovanych.
31. okt 2008 o 21:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ved vravim , vela ich nie je.....

mna do blavy by si nedostala, ani parom volou, prepacte mi vsetky bratislavcanky, ale nemam a nikdy som namala rada toto mesto, a zit , toi si uz vobec neviem predstavit.....

nehnutelnosti klesaju vsade moja, len v europe sa to este da udrzat, mame silnejsiu ekonomiku,a banky su kontrolovane, nie ako v amerike......

je to smutne co sa stalo , dakujme zato 11 septembri, ten to zacal... nestatnik jeden... :wink:
31. okt 2008 o 21:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
"moja" :grinning: som rada, že tu ostavaš. ani ja by som nechcela ísť na zapad. teda ked nemusím, tak radšej nie. len tak sem tam na navštevu. :wink:

martija, no so sebou to porovnavať nemožem. ja pracujem len 6 rokov zatial. alebo 7? :sweat_smile: ale je to smutné, že to tak funguje, teda že to klesá a ceny stupaju :unamused:
31. okt 2008 o 21:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nuz moj muzik pochadza zo stupavy a ked sa jedneho dna vratime na slovensko tak zakotvime tam a to je len na skok do bratislavi :sweat_smile: len ci potom aj najdeme pracu ale to je neista buducnost este nie sme napevno rozhodnuty vratit sa domov aj ked o tom hovorime odkedy sa narodilo nase prve dieta a ja to vydim este na niekolko rokov pri manzelovej povahe a ocakavani :stuck_out_tongue_closed_eyes:
o tej hodnote nehnutelnosti tazko povedat uz sa o tom davno hovorilo ze ceny musia padnut ze domy su predrazene ze v skutocnosti nemaju taku hodnotu ja si myslim ze kriza to iba urychlila a aj tak vravia ze az kriza prejde ta ceny pojdu hore este viac nez boli ale to sa zatial iba hovori
31. okt 2008 o 21:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ale ruku na srdce, čo myslite o kolko klesnu ceny bytov na slovensku? teda podla mna tak max. o 5%, nejak sa mi nezdá, že to može byť viac. ale človek nikdy nevie :unamused: lebo ked sa niečo vali z ameriky, tak to je vždy na p.d :rolling_eyes:
31. okt 2008 o 21:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no to urcite;;; podla mna s prechodom na euro aeste aj zvysia... :wink: :unamused:

sstefi ja ta sklamem , ja som uz 15 rokov prec z domu, uz nie som na slovensku, ale keby som zila,a mala zit na slovensku , tak ostavam v presove... blava asi len tazko....
31. okt 2008 o 21:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ani nie... aj v ziline sa da zarobit okolo tych 20. ale zalezi ako som povedala od vzelania a pozicie...
31. okt 2008 o 21:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no veru, slovensko zacalo napredovat....aspon podla cisel tak je...aspon HDP sa zvysuje :wink:
31. okt 2008 o 21:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja neviem al eaj zdravotna sestra zarobi len to minimum, tak neviem , pre mna je to stredne vzdelanie ale myslim si ze si zasluzi viac
31. okt 2008 o 21:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zdravotnictvo je zvasca statny sektor, aj sestry aj doktori by si zasluzili viac...ale co uz...nastasie v zdravotnictve nerobim....
31. okt 2008 o 21:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
moja moja kamozka robi u sukromnika, ,a ked sa im nepaci tak moze ist, su dalsie sestry, pre mna je to , neskutocne vydieranie....
31. okt 2008 o 21:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ano bohuzial zatial je to asi tak....ale verim, ze sa to zlepsi...vela mladych ludi - sestier - odislo robit von, takze ani lekarii uz nebudu moct donekonecna vyberat...
31. okt 2008 o 21:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak ja osobne neviem ci by som sa vratila, keby sa v KE zvysili platy, lebo ja som v Prahe aj hlavne kvoli vacsim moznostiam uplatnenia, na SR by som toto v zivote nemohla robit, nikto by ma nemal ochotu skolit atd....
martija ja som chcela zit v Londyne, ale nakoniec ma manzel prehovoril na Prahu urobila som kompromis :grinning:
31. okt 2008 o 22:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
yvett,ale ved praha je krásna...a tých možnosti.....teda nemam to z vlastnej skusenosti,ale je to uz európska metropola a predsalen ti cesi su nam blizsi ako anglicania.Ja som bola v anglicku rok,ale zit by som tam nechela.Ale voci vkusu.......
31. okt 2008 o 22:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj ja som bola tak nejak v UK a mne sa tam pacilo asi aj kvoli tomu, ze som tam mala super ludi okolo seba vela kamaratiek atd... proste prijemne prostredie, aj ked rodina mi chybala :slight_smile: a proste sa mi v LND pacia ich parky a zahrady :slight_smile: plus muzea ktore su prisposobene aj detom atd.... :slight_smile:
31. okt 2008 o 22:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
a aj ja myslim,ze sk napreduje ,len to nejde hop- sup.To este potrva,kým sa vyrovnáme ostatnýn krajinam EU,aspon,co sa platov týka.....
31. okt 2008 o 22:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja neraz rozmyslam nad tym ze az jedneho dna sa naozaj vratime na svk ze co tam vlastne budem robit -kde sa zamestnat,ked ja som odisla zo slovenska hned po ukonceni strednej skoly maturitu mam ale ziadna prax.uz mozno ake take rocky budu a uz aj deti su kto by ma zamestnal normalne ma to depta lebo viem ze tu v anglicku by som to mala ovela lahsie s hladanim prace.takze dalsie plus preco zostat v zahranici
31. okt 2008 o 22:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
NO ja si myslim.. ze si to treba dobre rozmysliet.. je pravda ze v BA dostane asistentka min.20 000 ale chcu od nej VS prax.. a plno inych veci..
dneska je znalost AJ a pocitaca samozrejmostou.. a pokial nevie uchadzac aj cosi viac.. tak bez sance...
a co sa tyka deti.. tak v Uk mi to prijde lepsie.. je tam moznost polovicnych uvazkov.. ktora sa aj vyuziva.. a td.. ale tu je dostat polovicny uvazok.. umenie..
moja sestra robila au pairku.. ma gympel .. a ked prisla po vaica ako roku spat.. ze tu pojde robit.. tak nevedela najst robotu a nakoniec sa vratila spat...
a kamoska.. s VS tiez tak isla do UK robit opatrovatelku.. ked sa vratila jedine zamestnanie co nasla bolo v call centre.. a po mesiaci s tym prastila a isla spat...
ono ak je clovek odbornik.. napr. v IT a pod.. a robil aj v yahranici kvalifikovanu robotu.. tak si tu robotu lahko najde.. hoci teraz sa aj v tejto oblasti predpoklada.. utlm.. hlavne u tych co robia pre banky.. momentalne sa caka .. ci sa a ako rozbehnu nove projekty.. od 09..
31. okt 2008 o 22:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
elbel,to presne depta aj mna,ale ja tu mam problem,lebo zijem v spanielsku ale rozprava sa tu katalansky,rozumiem,ale nic moc,pokial by som chcela nejaku peknu pracicku,tak by som si to musela krasne nastudovat a to ma tiez depta,radsej pojdem studovat na sk.Takze tu je to nevyhoda,ze su tu vlastne dva uradne jazyky, okrem toho mam muza slovaka,sme v oblasti,kde vyuzijem viac anglictinu a nemcinu,lebo je to cisto turisticke mesto,ale ked mam 30 rokov,tak nechcem pracovat v bare,alebo na diskoske.......prave aj toto je dovod pre mna za slovensko,lebo tu ja uplatenie nenajdem,keby tomu tak bolo,asi by som tiez vahala....
31. okt 2008 o 22:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
no ako to tak realne sledujem,tak zatial asi 90 percent ste za zahranicie.alebo 99 :grinning:
31. okt 2008 o 22:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
takze aj ja sa pridam :dizzy_face:
elbel uplne si ma vystihla na predoslej strane :grinning:
ja zijem v anglicku uz 9 rokov a manzel 10 :grinning: obaja sme slovaci,mala narodena v UK
s manzelom uvazujeme ze jedneho dna sa vratime na slovensko kvoli rodine, ale urcite to nebude skoro
uz sme mali jeden pokus v 2004roku....vsetko sme tu porusili a vratili sme sa nastalo na slovensko...vydrzali sme 7 mesiacov :grinning: a hned sme utekali spat do uk. Ale teraz ma to taha viac kvoli malej, aby vyrastala so svojourodinou :frowning2:
krizu tiez zatial nepocitujeme- manzel pracuje a ma staly prijem
akurat sme tiez pred rokom kupili dom a momentalne ceny domov klesaju takze nas dom uz nema taku hodnotu za aku sme kupili to je aj nasa jedina kriza a tak dufame ze ta kriza coskoro prejde, aby aj cena domceku stupla
31. okt 2008 o 22:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
martija tak to ta chapem, ze ked nenajdes uplatnenie ze radsej sa vratit ja by som tiez s VS uz nechcela robit aupair, alebo bar atd..., ale v Prahe je to OK :slight_smile:
31. okt 2008 o 22:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
este na margo tych platov, neviem posudit ako to tam je, ale pokial vie clovek jazyk na komunikacnej urovni, ovlada pocitac, a je progresivny - firma si ho vyskoli sama, tak v tej blave zarobi urcite viac. v ziline okruh znamych - zaraba 27....priemer. a jedna odisla do ba, lebo sa jej to vyplatilo. to znamena, ze zarobi viac aj napriek tomu, ze si tam plati podnajom. samozrejme aby sme si rozumeli hovorim o brutto mzde.
31. okt 2008 o 23:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pokial je clovek v zahranici, ma moznost urcite zarobit viac, ale poda toho co robi...vela slovakov tam robi na poziciach, ktore by nikdy nerobili na SK...napriklad na zarobenie penazi maju 3 fusky - ako casnici + nejake brigady a tak....samozrejme dost je ich takych co robi na pozicii svojej urovne a slusne zaraba.
lebo tiez by som asi nesla robit do zahranicia nejaku poziciu robotnika, alebo au-pair.
31. okt 2008 o 23:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
yvetta,ja nemam VS,ale lutujem,ze som si ju nespravila,aj tu som sa pozerala po skolach,ale vsetky su v katalacine a ja uz si nemozem - nechcem moc dovolit robit zavratnu karieru,lebo su mi deti prvorade.Tiez by som prijala pracu na par hodin,alebo trebars aj na tych osem,len nie,taku,co rano vypadnes a vecer sa vracias vypluta...takze urcite bude pre mna viac moznosti doplnit vzdelanie na slovesku ako tu.Aj ked uz asi nie VS,aspon bakalara,alebo tak....ved uvidim, len aby skutek-neutek :grinning: .
V prahe studuje teraz manzelova sestra,prave zacala prvy rocnik VS sukromnej hotelovej a mam este jednu kamosku,ktora tam robi auditorku......jej brat sa tiez vracia z irska na slovensko - ale on bude otvarat zubnu ambulanciu - takze toho asi kriza obide....nuz nemala som byt leniva..... :slight_smile:
31. okt 2008 o 23:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Martija, co mas z toho, ze si dorobis VS, ked na Slovensku dobru robotu treba hladat ako ihlu v kope sena... Najprv ti povedia, ze nemas VS, potom nebudes mat prax a potom budes stara.... Kto chce psa bit, palicu si najde. Hovoris, ze vies anglicky a nemecky a zijes v turistickej oblasti. Netreba hned pracovat v bare alebo na diskoteke. Staci sa dohodnut s par cestovkami (nemeckymi, anglickymi) a robit na dohodu ako delegat alebo sprievodkyna. Fixne pracovne casy a robis podla fixnych hodin, Napriklad. Robota nikde nelezi na ulici (teda aspon taka, co by za to stala), vsade ju treba najst.
1. nov 2008 o 08:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Gabrielkaa.. podla mojich skusenosti.. v BA firmach.. tak znalost jazyka a pocitaca na pouzivateskej urovni.. tak to je tak max. na pracu v nejakom call centre.. ale aj tam vyzaduju vacsinou dva cudzie jazyky.. a rozhlad v IT..
esta tak max. recepcna... do nejakej firmy.. uprimne.. niektore firmy.. CV ludi co sa vratil z UK a robili tam v baroch skladoch a pod.. a maju VS a teraz chcu poziciu.. odbornu..
tak tieto CV sa velmi neberu do uvahy.. proste lebo clovek zabudne co sa na VS naucil.. a ta prax neodpoveda.. pozicii na ktoru sa hlasi...
1. nov 2008 o 11:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Lienocka, v tom je prave problem. Asistentky, sekretarky, aministrativne sily ziadnu vysoku skolu a specialnu znalost jazykov nepotrebuju. Na to, aby sekretarka napisala jednoduchy list v anglictine alebo obcas dvihla telefon anglicky hovoriacemu zakaznikovi nepotrebuje statnicu. Vdaka idiotskemu pozadovaniu VS na Slovensku aj na poziciu hajzelbaby mame absolventov, neschopnych zostylizovat gramaticky spravnu vetu, ale s diplomom. Na co je toto dobre? A poznam hodne programatorov (pracujucich na SK), ktory nevedia nijaky cudzi jazyk - ani anglictinu. A nezarabaju zle. Aj kvoli tomu by sa mi nechcelo vracat na Sk. Este stale rozhoduje o tvojej sanci na pracu privela hlupakov a nahod. A nehovori zo mna zavist, mam VS a pracujem na odbornej pozicii.
1. nov 2008 o 11:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bohuzial vroni s tebou musim uplne suhlasit aspon v KE je to tak, ze uz skoro kazdy hlupak ma VS o com to je???? ja pracujem v Prahe s ludmi, ktori VS nemaju a mysli im to viac ako mojim ex spoluziakom z VS :sweat_smile:
1. nov 2008 o 12:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok