Starostlivosť o tetovanie

30. nov 2022

Ahojte. Tí co uz mate za sebou viac tetovani...co sa vám pri hojeni najviac osvedčilo? Niekto káže baliť do fólie aj tyzden, niekto par dni, niekto vôbec...mam za sebou 1 tetovanie, dodržiavala som postup tatera - 3x denne umyvala a mastila, prvé 3 dní som to mala vo fólií. A však tetovanie sa mi po hojení zosupalo, farba miestami povypadavala a tetovanie veľmi zosvetlelo. Bola som po mesiaci na dotetovani tak chcem aby to tentokrát bolo lepšie.
Dakujem

aaadkaaa
30. nov 2022

Nikdy som to nemala vo folii, iba pri umyvani. Umyvala som antibakterialnym mydlom a natierala bepanthenom a nic nevybledlo

autor
30. nov 2022

@aaadkaaa ďakujem.. a ako casto si mastila? Lebo zas čítam ze ani často nie je dobre aby tetovanie dýchalo...

aaadkaaa
30. nov 2022

Asi 2-3x denne, viac isto nie

zelenakobyla123
30. nov 2022

Mám 9 tetovaní, prvé dva-tri dni vo fólii, potom veľmi jemne umývať antibakteriálnym mydlom, prvé dva-tri týždňe nemôže ísť priamy prúd vody na to, takisto neutierať uterákom ale iba tak ťupkat servítkou. Dvakrát denne natierať Bepanthen Tattoo / kokosový olej. Prvý cca pol rok natierať 50kou ochranným faktorom keď ste na priamom slnku, aj vlastne stále by bolo fajn nejakú ochranu pred slnkom si na to dávať, pretože slnko najviac spôsobuje vybledanie. Pár dní pred, ani pár dní po zákroku hlavne nepiť alkohol. Ale to, že vám vypadala farba môže byť aj chyba tatéra, pretože mohol dať tetovanie do nesprávnej vrstvy kože (čo sa často stáva), alebo to proste vaše telo nechce prijať😅

autor
30. nov 2022

@zelenakobyla123 bola som v overenom tetovacom štúdiu a však farba mi naozaj vypadla na viacerých miestach keď sa mi to hojilo a mala som to suché...supinky som neodtrhavala samozrejme no samé odpadli..

zelenakobyla123
30. nov 2022

To, že je tetovacie štúdio overené, nieje záruka toho, že bude tetovanie urobené 100% dobre

sejbipi
30. nov 2022

Suché to budeš mať vždy, každé tetovaie. To, že vypadla farba môže byť chybou tatéra, ale aj tvojou kožou. To ti nik nepovie. Prvý deň/ dva nechať vo fólií, nasledujúci deň dať dole fóliu a IBA UMYŤ. Ďalší deň rano a večer umyť, vysušiť a natrieť. Toto opakovať cca 10-14 dní. Potom stačí už len natierať, keď bude suché. Veľa šťastia a prajem dobrý výber tatéra do budúcna 🙂

zuzanna33
30. nov 2022

Fólia podľa veľkosti tetovania sa dáva dolu po 2-6 hodinách a môže sa používať okrem bethadenu aj kalciova masť ktorá pomáha proti zápalom či vypadaniu farby.To že vybledlo môže byť aj tvojim pigmentom ale pri kvalitných farbách by sa to nemalo stať...Buď si spravila chybu ty alebo narazila na "začiatočníka" nikdy nevieš prax ktorú má kresby neurčujú kvalitu daného tetera ale referencie od ľudí najlepšie vidieť jeho práce life...No držím palce snáď budeš spokojná 🍀