Šteniatko - hygiena

mariamagdalena212
10. máj 2021

Dobry vecer dievcata , ano tychto tem tu bolo uz vela aj som citala tipy a rady ako naucit steniatko hygiene ale nedari sa mi... mam srncieho ratlika psika 9tyzdnoveho ucim ho hygiene vonku. Kazde dve hodiny von, vycika sa a dostane odmenu. Ked sa vyspini vnutri poviem fuj a nesiem ho tam kam ma ist cikat. Takto to trenujeme vyse tyzdna ale nezda sa mi ze by nastala aspon o percento zmena... proste musim ho vymaknut a uz letime von do travy. Inak mu to je srdecne jedno... isto mi napisete, ze je este malicky ale z komentarov niektorych chovatelov tohto plemena vyplyva,ze uz to vedia v takomto veku... a ja som zufala... stale som napata a sledujem ho poctivo sa mu venujem , aby mal ritual ... a bez vysledku aspon keby bol naznak mojej snahy... poradte mi,co vlastne robim zle ? 😪

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1xenia1
10. máj 2021

Idete na to dobre ale 9 týždňov je ešte skutočne malý psík. Šteniatko máte ako malé dieťa, nevie to tak rýchlo pochopiť, ujde mu. Chce to len trpezlivosť

alexas56
10. máj 2021

@mariamagdalena212 Psík je este malinký, mohol byť ešte pri maminke takže to chce čas..určite neučiť na plienku a chodiť každé 2 hodiny aj v noci, po hre, keď sa zobudí, po papaní...ja som to moju naučila v priebehu 2 mesiacov uz sa pyta sama

kissinka111
10. máj 2021

Nas pes mal asi rok ked uz bol na hygienu nauceny na 98%. Ale dlho sme doma mali este podlozku na ktoru bol nauceny v pripade ze nevydrzi ale tak hej snazila som sa kazde 2h ist von a vzdy po hrani som ho dala natu podlozku a urobil co mal. mali sme ju hadam aj 5r tak nejak preventivne. Sem tam sa stala nehoda ale uz len z trucu ked sa mu nikto nevenoval tak vtedy vedel inak vydrzi a to bude mat 11r. Tak zelam pevne nervi

jaga18
11. máj 2021

My sme doniesli 5,5 týždňové šteniatko a asi 2 mesiace sme ho učili. Chodili sme zo začiatku každé 2 hodiny von, aj v noci a, potom už pomenej, stačilo aj 2x za noc, neskôr len 1x za noc. Ale pekne sa naučil. Chce to len čas, hoc aký psík sa to naučí, ale každý svojim tempom 🙂

zuvelyn
11. máj 2021

Je to šteňa, ktoré ju u teba len týždeň. Kym sa na 100%nauci, potrvá aj niekoľko mesiacov ;)

jane1987
11. máj 2021

@mariamagdalena212 oj, toto je este primale steniatko na to, aby sa naucilo hygienu na 100 %. Trpezlivo nadalej na tom pracujte, ono sa to vyplati. My sme si minuly rok priniesli steniatko a trvalo to cca 3-4 mesiace

kockopes2206
11. máj 2021

@mariamagdalena212 postum mas spravny. Dolezite je, aby nieco urobil ked ste vonku. Chodit radsej aj kazdu hodinu na zaciatku, aby sa nieco podarilo a mohla si ho za to odmenit. Tym nechcem povedat, ze 2 hod. su malo, je to akurat na jeho vek, len je dolezite, aby bol uspesny pocas vencenia. Tyzden je naozaj malo, treba trochu casu, ale ked budes dosledna a budes s nim nadalej tak casto chodit, za dva-tri tyzdne by ste to mali mat v suchu, doslova😉. Tiez nie som fanusikom plienok, lebo potom musis zas odnaucat od plienok, ale samozrejme je to na vas. Da sa tak aj tak, ale s podlozkami je to dlhsi proces, kym sa curania doma zbavite uplne. Vsimaj si ho doma, ci sa nekruti, nenucha, neobsmieta sa a ak ano, rychlo bezte, aj mimi svojho casu. Ten uspech spociva hlavne v tom, ze sa mu zadari vonku a naslednej pochvale.

nttnnt
11. máj 2021

vydrz tyzden je malo...ale ides nato dobre len to chce este trochu viac casu..

nistika
11. máj 2021

skus ho naucit cikat na povel ked cika povedz cikaj daj mu odmenu...rychlo to pochopi snad (neviem jak je ratlik na tom inteligencne) a potom ho davaj von a nemusis ani tak vycihnut....nieje vraj dobre mu hovorit fuj na cikanie doma, lebo sa moze stat ze to zacne skryvat, bude cikat tam kde by si to necakala...

simca_13
11. máj 2021

My sme na to šli štlom, že sme psíka najskôr učili cikať a kakať na podložku, tie detské podložky - plienky a keď tomu pochopil, Postupne sme ju prenášali viac a viac k dverám a skúšali chodiť viacej von. Hlavne odmeny, to je základ a trpezlivosť

mladena
11. máj 2021

@mariamagdalena212 ahoj, mám štena nemeckého ovčiaka, tiež som bola zúfalá, prešťatý, presratý byt a teraz ma dvanásť týždňov a zrazu už začala cikať vždy aj dole na trávniku, muž dnes volal, že z ničoho nič začala kňučať a letel dolu a hodila kaku jak hrom. Jasné, že doma sú nehody najmä ráno ale snáď to pôjde postupne a je to fakt omnoho lepšie než keď mala deväť. Takže treba vydržať. Podložku roztrahla na franforce a potom sme ju dali dole pod skriňu kde niekedy zatekalo, tam to nechala a odvtedy tam už neští 😀 už iba pri dverách 😀 takže podložka mala efekt opačný, neciká tam kde nám to vadí 😀

mladena
11. máj 2021

@mariamagdalena212 chcem ti ešte povedať, že zbytočne sa nenervuj, lebo budeš len blázniť z toho, či mu náhodou netreba, proste vonku ho pochváľ, doma sa pohnevaj a utri, ale to šteňa za to ešte nemôže, nevydrží a moc to nechápe. Naša dokonca najprv vonku ani necikla, len dnu. Nervy som mala a tiež som cítila stále napätie a to som sa na šteňa tak tešila 🙂 a nakoniec som bola z toho dosť nešťastná ale už je to omnoho lepšie.... Na záhrade alebo teda v rod. dome by to pravda bolo omnoho jednoduchšie, to musím uznať.

mariamagdalena212
autor
11. máj 2021

@mladena dakujem za spravu. Je dost hravy , ano moc ma nechape pozera na mna , ze co chces ? 😂 pajedny je aj rozumie ked poviem miesto ,ide hned do pelechu aj novinam rozumie ked ich vezmem do ruky uz uteka do peleska . V tomto je chapavy ale to cikanie je zatial nula bodov. Piskoty mu davam ako odmenu aj ho chvalim a hladkam ked sa vycura vonku ale on to asi nechape. Ja ho hladkam a on bezi kade tade. Ma svoje zaujmy 😶

mariamagdalena212
autor
11. máj 2021

@simca_13 aj podlozky sme skusali ale potom som si povedala ,ze bud jedno alebo druhe. Za podlozky som velmi nebola aj tak cural kde prislo a nepacilo sa mi ked boli ocikane v obyvacke. Tak ho preucam na vonok. A popravde som si bola ista ze to pojde lahko ... a preratala som sa 😐

alexa933
11. máj 2021

@mariamagdalena212 ja som zacala tak ze som chodila pocas dna kazdych 20 minut von.Poviem ti cez den som na ulici jedla pila .Bola som vzdy pokial sa nevycikal .Ked sa najedol zas von .Na noc som mala kazdu hodinu budik a chodili sme len pred barak v pizame 😂 Takze cez den kazdych 20 min a na noc kazdu hodinu.Poviem ti otvorene bol to masaker za 2 tyzdne som schudla 4 kg .Ziadna nehoda sa nam ale doma nestala pocas dvoch tyzdnov .To som bola ale samozrejme doma a nechodila som do prace cize sa to dalo a bolo leto .Mne sa naucil rychlo .Segra ucila na podlozky a trvalo jej to cca pol roka.

mariamagdalena212
autor
12. máj 2021

Dievcata dnes zase sama nehoda... cural aj kakal do bytu. Ja uz nevladzem. On sa to nikdy nenauci. 🤧

pietra
12. máj 2021

@mariamagdalena212 nauci, ale teraz je este malicky. Niektori psikovia to zvladnu za par tyzdnov, ini za niekolko mesiacov. Do roka je normalne, ze sa mu budu stavat nehody a treba s tym pocitat. Steniatka do isteho veku nevedia uplne ovladat vylucovanie, musia na to dozriet. Je to rovnake ako s malym dietatom, ked sa oduca od plienok, tiez to nevie zo dna na den, su deti, ktore napr. v dvoch rokoch nemaju plienku ani na noc a ine ju maju aj v 3 rokoch. So steniatkami je to rovnake, niektore sa ako polrocne uz vobec nepocika, inemu sa budu nehody stavat aj v roku.

pietra
12. máj 2021

a hlavne ho teraz za nehody netrestat. Ked sa vycika/vykaka vonku, vychvalit, odmenit. Doma len upratat a neputat na to pozornost. Hlavne to doma poriadne vycistit a pach odstranit nejakym ucinnym prostriedkom, aby zvysky mocu necitil, inak bude chodit na rovnake miesto cikat

pietra
12. máj 2021

napata nemusis byt, ani ho extremne sledovat. Ono ked steniatko zacne v tomto veku davat najavo, ze mu treba, tak to uz clovek zvycajne nestiha. Ak sa da, tak von chodit aj kazdu hodinu a po kazdom zobudeni, napapani sa a dohrani sa.

kockopes2206
12. máj 2021

@mariamagdalena212 chce to vela trpezlivosti a bude to v pohode, drzim palce.

mariamagdalena212
autor
12. máj 2021

@pietra ostala som nemilo prekvapena , vycural sa do pelechu 🤢

mariamagdalena212
autor
12. máj 2021

@kockopes2206 dakujem... stracam nadej..
Citala som rozne prispevky chovatelov srncieho ratlika a kazdy potvrdil ze uz vo veku 8 tyzdnov sa pekne ucia. Toto ma dost znervoznuje ,ze ten moj ani tuk. Vykaka sa hocikde vymoci aj na postel a to sa max snazim . Max sa mu venujem. Citala som niekolko rad od cvicitelov aj od beznych majitelov a nezabera nic. Chodim do prace a aj napriek tomu mu venujem vela pozornosti , snazim sa . A je to nazmar. Uz ma to aj hneva ,ze si neviem najst cestu k nemu 😪

pietra
13. máj 2021

@mariamagdalena212 neprezivaj to tak, skor si to v hlave nastav, ze najblizsieho pol roka utieras mlacky a zbieras hovienka. Je to babo. Reciam, ze stena v 8 tyzdnoch ma hygienicke navyky, never, je to hovadina. V tomto veku sa to steniatka len ucia, ale nie su schopne zvierace naplno ovladat. Ak budes prejavovat negativne emocie, prilis to prezivat, tak to nakoniec moze ovplyvnit tvoj vztah k nemu.

kockopes2206
13. máj 2021

@mariamagdalena212 ono zalezi aj od toho, ci ich to ucia uz chovatelia, ale 8 tyzdnoch pri tak malom mechuriku sa mi nechce verit, ze by hygienu zvladali na 100 % . Ono sa to zrazu zlomi, neboj sa. Aj moja s oblubou cikala na postel na zaciatku 🤦‍♀️. Je u vas este kratko, takze je to pre neho este vsetko nove. Pokracuj v tom co robis, odsleduj jeho intervaly a pojde to. Napis tak o tyzden, dva..urcite uz bude zmena k lepsiemu, aj ked este nie uplna dokonalost.😉

kissinka111
13. máj 2021

@mariamagdalena212 pes je ako dieta a tak musis k nemu pristupovat....teda nie doslovne ale ty ked si bola mala tiez si necikala do nocnika na pockanie za 2 dni a tiez si sa to musela naucit a rodicia to nevzdali koli pocikavaniu a to musis aj ty s tym psikom.

mariamagdalena212
autor
13. máj 2021

@kockopes2206 dakujem 💖

ninah1486
7. dec 2021

to chce len cas, nauci sa