Strach z vodičáku

sosanna88
14. nov 2016

Cawte.
Už som zakladala tému strach z vodičáku, kde som riešila či vôbec.
Tak som sa na to dala, absolvovala som 2teórie, pozajtra mám trenažér.
Mám z toho všetkého katastrofálny pocit, ťažko mi to všetko ide do hlavy. Bojím sa paradoxne ani nie jázd lebo verím, že to je len o cviku ale teórie.
Prvá časť boli značky, tie základné ok, ale tie návesti a blbosti, to si stále mýlim. A je dosť možné, že práve na takých blbostiach pohorím.
Druhá časť boli pravidlá cestnej premávky a to som na hodine len kukala jak puk, že aha, dobre....k samoučeniu som sa ešte nedostala.

Najviac ma štve to, že nemám na učenie čas, robím na zmeny, malé dieťa do toho, toto, tamto....veľakrát som unavená, že len na to pozerám a nesústredím sa.

Ako by ste mi poradili aby som sa učila? Len robiť dokola testy, alebo čítať si učivo, potom testy.
Kde nájdem najlepší materiál, hlavne čo najjednoduchšie vysvetlené/testy.

Prosím vás poraďte mi, ako na tú teoretickú časť ísť, ako sa pripravovať. Z toho mám asi fakt väčšie nervy ako z jázd, ktoré ma čakajú.

Vďaka.

nyusika
14. nov 2016

nerob paniku, len si to zhorsujes.

co si myslis, ze niekto sa v autoskole stal majster vodic ?
nie, to len praxou ziskas.

ber to tak, ze sa ti po vodicaku neskutocne zjednodusi zivot a ziskas dalsiu zrucnost.

uc sa sposobom, aky ti najviac vyhovuje, mne pomahalo donekonecna si opakovat testy.

@sosanna88

sosanna88
autor
14. nov 2016

@nyusika a vies mi poradit aj presne stranku z ktorej si to robila?
Ja mám dojem, že ked robim test, tak si zapamätam aj akoby vizualne, ze aha, tato odpoved to bola ale keby si chcela aby som ti to zopakovala, tak asi nič...

nyusika
14. nov 2016

@sosanna88 jemine, ja som si robila vodicak presne pred 25 rokmi, v novembri 1991 😀
tym som chcela povedat, ze internet sme vtedy nepoizivali 😀
takze asi neporadim...ale startovali sme este na sytice, to uz ani neviete, co je 😀

gaaaa
15. nov 2016

@sosanna88 Testuj sa iba.Ja som začala teraz jazdy vo štvrtok mám tretiu jazdu.Ked mám čas a som doma tak sa testujem na nb,zdaj si do googlu autoškola testy 2016 a hned prvý napr.A potom do mobilu som si stiahla aplikáciu z obchodu play a to je ten istý test a ked niekde som a nudím sa tak sa testujem na mobile.Hlavne bud kľudná,išla si na to do autoškoly,aby si sa to naučila.