StrachBojím sa, že pred partnerom poviem niečo zle.

romcix213
6. nov 2019

Ahojte žienky a maminy, mám 20 rokov priateľa a malého mesačného synčeka, mám taký menší problém s priateľom sa snažím komunikovať ale akonahle sa bavíme na nejake vážnejšie témy ostanem laknuta v bloku a v strachu že ak niečo poviem bude to zlé, veľa krát sa stalo že priateľ ešte počas tehotenstva sa ma spýtal jednoduchú otázku a mne nabehla do hlavy odpoveď, mala som ju aj na jazyku ale nedokázala som nič povedať, hrozne mi to ubližuje lebo vidím že ten vzťah potom upadá, sme spolu dva roky a na začiatku to bolo iné lebo sme neboli partnermi ale teraz je to už iné a hrozne sa bojím že práve toto zabije náš vzťah :( prosím pomôžte mi

evittam
6. nov 2019

@romcix213 A ako ti mame konkrétne pomoct? Vyhľadaj psychológa.

romcix213
autor
6. nov 2019

@evittam psychológa sa bojím, nechcem aby si niekto myslel že som nejaká hlúpa, chcela som nejakú radu či ste to niektorá nezažila alebo nezažívate

evittam
6. nov 2019

@romcix213 Nemas sa coho bat-proste treba riešiť s odborníkom. Ved to nemáš komu vešať na nos ze chodis ku psychológovi. Proste my ti tu ťažko poradíme aké mas problemy sa vyjadriť.

evittam
6. nov 2019

@romcix213 To ze potrebujes radu psychológa neznamena ze si hlupa. A ak si to myslis tak potom naozaj si.

nika898
6. nov 2019

@romcix213 nie si hlúpa ale mladá. Ver tomu že v dnešnej dobe navštevujú psychológov aj mladší ľudia ako si ty a s väčšími banalitami, niektorý sa tam chodia jednoducho len vykecat. Takýmto strachom človek niečo podvedome skrýva/tají a boji sa že sa dako preriekne. Ak nič pred svojim partnerom neskryvas tak zázvor oči a odpovedz na otázku. Mne to pomohlo a teraz nemám žiadny problém.

romcix213
autor
6. nov 2019

@nika898 asi naozaj len potrebujem prekonať strach ktorý mám

petruska19
6. nov 2019

@romcix213 a predtým si mala vzťah? Nejaký vážny?

stela01
6. nov 2019

@romcix213 si nestojis za názorom , alebo ti niekto ublížil ?

marca12
6. nov 2019

Preco mas strach mu nieco povedat? Je prchky,neprijemny? Komunikacia je zaklad kazdeho vztahu,ale to uz vies.

romcix213
autor
6. nov 2019

@petruska19 mala ale v bývalom vzťahu to bolo hrozne zlé

romcix213
autor
6. nov 2019

@stela01 skôr to druhé

romcix213
autor
6. nov 2019

@marca12 hej je to taka prchkejšia povaha

petruska19
6. nov 2019

@romcix213 v čom zlé? Aj s bývalým si mala blok riešiť niečo vážne? Nevznikol ten blok z toho vzťahu?

romcix213
autor
6. nov 2019

@petruska19 napíšem ti správu ak môžem

petruska19
6. nov 2019
kotulicek
6. nov 2019

@romcix213 neviem či ťa správne chápem ale ty sa bojíš toho keď mu niečo povieš aby ste sa nehádali?? Lebo ak áno tak ja som tiež radšej ticho ako by som mala rozpútať hádku ....

romcix213
autor
6. nov 2019

@kotulicek aj toho ale hlavne mu chcem vždy odpovedať na otázku ktorú mi dá a nedokážem to, jednoducho ma drží to že mám strach mu odpovedať a vidím že on si myslí že neodpovedám lebo mi je ukradnutý ale tak to nie je

tabakmirka
6. nov 2019

Komunikácia je potrebná, na tom stojí aj padá celý vzťah. Kedysi som sa aj bála, že čo poviem, či to bude fajn, či to bude drahý akceptovať. Ale potom som si povedala, že kašlem na to. Mám proste nejaký názor, nejaké predstavy a budem o tom hovoriť, šak čo 🙂

dejka77
6. nov 2019

Myslim, ze tu sa jedna o strach z toho, ze sa odpoved nebude pacit. Je to tak?

lintu
6. nov 2019

Ak sa mu nebude pacit tvoj nazor, tak nebude. Predpokladam, ze ani ty s nim nie vzdy suhlasis. Lepsie vsak ukazat svoju pravu tvar teraz, ako zistit o xy rokov, ze vlastne ani nevies, s kym byvas. Ten strach mas navyse len vo svojej hlave. Mozno by tvoje odpovede koniec koncov vobec neprijal az tak zle, ako si myslis.

Prosim, inak nabuduce nezabudni na ciarky. Hned z uvodu to vyzeralo, ze toho priatela mas uz 20 rokov a nie len 2.

majah212
6. nov 2019

Hlúpi ľudia nechodia k psychológovi pretože sú hlúpi a trápia sa s niečím čo sa dá vyriešiť. Toť tvoja odpoveď na pomoc odborníka. Psycholog ti položí rovnaké otázky ako diskutujúci tu a spolu dokážete odhaliť podstatu problému-nizke sebavedomia? Obavy zo straty partnera? Detstvo? Atď. Je milión možných príčin. Držím palce, základ je že to chces riesit už len zvoliť správny spôsob 🙂

bagre
6. nov 2019

@romcix213 nuž psychológ si to určite nebude myslieť, aj keď uznávam že nie je psych. ako psych. A ľudia - keby viac riešili veci ktoré treba nie sprostosti /aj za pomoci psych./ tak by bolo menej pacientov u psychiatra...

0martina0
6. nov 2019

@romcix213 to by bolo polovicu naroda hlupeho,ale tam sa hľada pomoc,a aj ja mam nazor vyhľadať ho

kotulicek
6. nov 2019

@romcix213 joj tak to je veľmi zložité s tebou skús mu to teda nejako naznačiť aby o Tom vedel lebo ako ti píšu je veľmi dôležité komunikovať ....predsa len je to tvoj chlap určite.najdete spoločné riešenie držím palce 😘

romcix213
autor
6. nov 2019

@dejka77 áno, presne niečo také
@lintu asi to skúsim, povedať mu čo mám na srdci, bez otázok a na rovinu
@majah212 asi to ozaj skúsim teda
@kotulicek Ďakujem moc

Ďakujem vám za rady, ja to teda skúsim, aj prekonať strach a aj vyhľadať psychológa

sara9999
6. nov 2019

@romcix213 aj ja som natom tak

katkami123
6. nov 2019

@romcix213 vola sa to neuróza, ktorá môže byt spustená čímkoľvek a najlepšie ti pomôže odborník. Keď si chorá, máš teplotu, tiež ideš ku lekárovi, aký je v tomto rozdiel, ze teraz nejdes? Inak si prečítaj aj o obsedantnej poruche správania. Len tu svoju neurozu máš už pekne rozvinutú..., keď sa ti už takéto veci deju...

romcix213
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romcix213
autor
7. nov 2019

@katkami123 nie nie, neuroza to nie je, o tom som čítala, pred nejakým časom som o tom čítala ale neurozu určite nemám, nie som psychológ ale jedine čo mám je strach ale nepotia sa mi dlane nebije mi srdce, neodpadavam ani nie som agresívna len namiesto odpovede som ticho aj napriek tomu že nechcem

katkami123
7. nov 2019

@romcix213 sú rôzne druhy neurózy 🙂