Stredná zdravotnícka škola verzus Hotelová akadémia

27. máj 2020

Ahojte, bola by som veľmi rada keby ste mi poradili, ktorá z týchto dvoch škôl je lepšia. Som prijatá na obidve a čas sa mi míňa a ja už sa musím rozhodnúť ale stále vôbec neviem. Som z toho už zúfalá. Tak by som bola veľmi rada keby ste mi popísali alebo odporučili nejakú z týchto dvoch.

irusa
27. máj 2020

zdravotná

queen_mary
27. máj 2020

Zo zdravotnixkej mozes robit asi len zdravotnika, resp. Socialneho pracovnika,.. Z hotelovej mozes ist ja vs studovat hotel manazment, pripadne aj marketing, ekonomiku.. hlavne je kazde uplne ine, musis vediet ty, co ta skor bavi.

deti95060810
27. máj 2020

čo budeš robiť z hotelovej ? Kuchárku alebo ?
zo zdravotnej asi len setričku ,alebo máš iný odbor napr. masér?

nika1971
27. máj 2020

Podla mna zdravotna...to bude potrebne stale...

autor
27. máj 2020

@deti95060810 nie dala som si normálne praktickú sestru a chcela by som ísť aj na vysokú neučím sa zle ale problém je že neviem či z hotelovky by som sa dostala na nejakú vysokú

deti95060810
27. máj 2020

myslím že v Prahe je vysoká pre hotelovú...

deti95060810
27. máj 2020

tak za mňa hotelová...
ja zdr. nemôžem.

googlinqa
27. máj 2020

Zdravotnu

kukujka
27. máj 2020

Hocičo len nie zdravotnícku školu.....teda aspoň z mojej strany nie.....mám ju absolvovanu a aj robím v zdravotníctve .....keby moja dcéra chcela ísť na zdravotnícku školu tak by som sa určite snažila aby zmenila názor .....

autor
27. máj 2020

@deti95060810 ja to mám tak že baví ma učiť sa o ľudskom tele a rôznych iných veciach ale zasa bavia ma aj učiť sa jazyky ale zasa na hotelovke by ma nebavila prax a učenie sa o jedle to akože vôbec

princeznasevera
27. máj 2020

Baby niektore trepete totalne nezmysli.
@queen_mary to kde si vzala ze ked pojde na strednu zdravotnu bude socialny pracovnik? Na socialneho musi chodit na vysku. Ja som chodila 4 roky na zdravotnu 5 rokov na vysku socialnu pracu a 3 rokyna osetrovatelstvo tak netrep hluposti prosim ta

deti95060810
27. máj 2020

@kukujka to nemôžeš tak brať...to máš v každom odvetví....záleží ako ťa baví práca, ako si spokojná, aký je kolektív, čo si očakávala a čo je skutočnosť...

stormie
27. máj 2020

Ja som sa pred x rokmi rozhodovala rovnako a vyhrala hotelova. Hovorim o studijnom odbore Hotelova akademia, nie studium kuchar/casnik na hotelovej akademii. Na skusky na vysoku som sa potrebovala doucit len matiku, lebo tej tam je pomenej ale zase ja som isla na ekonomicku - odbor cestovny ruch. Neviem ake podmienky su napr v banskej bystrici kde sa da tiez studovat cestovny ruch.

Za mna - naj rozhodnutie ist na hotelovu a nemenila by som. Robim uz v totalne inom odbore (to vela ludi co nieco vystuduje) ale viem ze keby som skoncila zdravotnu nie som tam kde teraz.

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
queen_mary
27. máj 2020

@princeznasevera ved z tej skoly moze ist na vysku, halo? Ja uz ani nepocitam s tym, ze v tejto dobe by niekto chcel byt bez vysky. Asi Ti ale ten magister bol malo, kedze nechapes.

queen_mary
27. máj 2020

@princeznasevera alebo to bola sv. Alzbeta? 😒🤣

sindla
27. máj 2020

Podla toho co mas zaludok. Za mna zdravotna. Ja sama som isla na zdravotnu, lutovala som a bala som sa ze ked si najdem pracu, budem vytierat zadky a robit to najhorsie. Stastie sa usmialo a robim na operacnych salach, idem dalej do skoly a ked ju dokoncim budek instrumentarka. Moj sen ako som nastupila do skoly len som nikdy neverila, ze by som sa tam dostala. ☺️☺️

lasina
27. máj 2020

Pozri sa aj skrs tejto situácie.Zdravotnikov vždy treba, budeš mať vždy prácu. Čo sa týka hotelovky, ľudia ,ktorí pracujú v tejto oblasti boli odstavení ako prví. ( Myslím korona krízu) zo zdravotnej môžeš robit aj v hotelovom odvetví( robím tak ja) ,ale ako hotelacku ta nezoberú do nemocnice. Aj sestričky aj hotelaci robia sviatky, víkendy, nočné, takže to je také by som povedala rovnake. Ja byť tebou idem na zdravotnú...a na vysokú mozes ísť tiež na úplne iný odbor( tiež vlastná skúsenosť) ale to je môj názor.

vyrobky123
27. máj 2020

Ja mám hotelovú, ale 5 ročnú. Nemenila by som, hlavne kvôli jazykom, ekonomike, manažmente a pod. Na vysokú sa tiež dostaneš v pohode, spolužiačky napríklad študujú v Brne a aj na Slovensku. Ďalej, to študovanie jedla nie je také, ako ho asi chápeš. Áno, učíme sa o sacharidoch, bielkovinách, tukoch ale to by si sa hádam aj na zdravotnej. Tuším sme brali aj sústavy v tele. Do tretieho ročníka to je takéto, že stolovanie a pokrmy a potom 4,5 je manažment, účtovníctvo, ekonomika. V 5 ročníku matika už nie je. My sme do 4 ročníka mali iba 2 hodiny týždenne matiky. 🙂 Ale rozhodnutie je na tebe samozrejme.

martina1201
27. máj 2020

Ahoj čo ťa baví viac? V ktorom odbore si vieš predstaviť pracovať celý život? Baví ťa skôr ošetrovanie chorých a starostlivosť o nich alebo skôr varenie, cestovanie a práca v hotelierstve a cestovnom ruchu?

janinah
27. máj 2020

@sindla ty si praktická sestra? a akou školou sa z teba stane inštrumentárka? nahováram jednu našu šikovnicu mladú praktickú na inštrumentovanie,ale ešte sme nezistili akou cestou na to treba ísť.....
autorka,záleží predsa akú prácu chceš robiť,či s chorými či kdesi v hoteli,reštike....to je teda dosť rozdiel....zdravotná sestra je stále a dlho aj bude nezaplatené povolanie ,ja som inštrumentárka,nemenila by som,ale moje dcéry sú mimo zdravotníctva a som preto šťastná, že sa tak rozhodli....ak ešte nevieš čo chceš robiť,tak radšej tu hotelovu...čo ja poznám dobré sestry,tak sestričkami chceli byť tak od 5.triedy základky,ja tiež....

janinah
27. máj 2020

@lasina ty si zo zdravotníctva zdúchla,jej to prečo radíš?

kofolala
27. máj 2020

Uprimne ani jedna

margaretka_
27. máj 2020

Podla mna dost rozdielne skoly, skus si seba predstavit o par rokov, comu by si sa chcela venovat. Sestra chodila na hotelovu, vystudovala prekladatelstvo a tlmocnictvo. Ja som mala aj na veterine spoluziacku z hotelovej. Takze ked sa chce, da sa samozrejme dostat aj na vysku.

danielahamar
28. máj 2020

Hod si mincou, a ako bude padať, to co si budeš priať je to spravne. Aj keď si spadne inak😉 dosť rozdielne skoly😉

kvetinka75
28. máj 2020

Vybwr to co tabavi . Ja si idem po rokoch robit 2.maturitu a zdravotnej a idwm do zdravotnictva. Jediny kto si klope nacelo je moja mama. Ostatni ma podporuju. Tam som vzdy chcela ist ale kedysi rozhodla ze pojdem na inu strednu a hotovo. Vyse 20 rokov robim co ma nebavi. Tak to idem zmenit.

buchca
28. máj 2020

Ahoj, na SZS som nechcela ísť, ale bolo my povedané že vďaka nej budem mať zaručenú vždy prácu. Je to tak, korona kríza a ja mám plat a fungujem. Manžel je kuchár a nevie kedy bude ako robiť. Zo zsdtrednej školy som bola praktická sestra teraz po novom, práva ruka sestry alias hovno pre všetko, dorobila som si externe VŠ a som sestra. Z obchodnej akadémie budeš predavačka a zo SZS bude práva ruka sestry alias hovno za 800€ mesačne ... Na VŠ môžeš ísť, môžeš si dorobiť pedag.minimum učiť prax ...ale zváž dobre aký obor. Je veľa možností, ak tak píš správu 🙂

kvetinka75
28. máj 2020

@buchca sestra alias hovno nemusi byt. Zalezina tom kde bude robit.za hov... ta mozu mat v hocijakej profesii. Ide aj o to co ta bude naplnat. Obchodna ma vobec nenaplna a to robim v kancli. Ucto ma nebavi. Necitim sa potrebna. A 800e nemam. Tak budem robit mozno za viac to co ma naplna a bavi. Teda dufam ze raz budem.

monkasponka
28. máj 2020

No ak chces ist na vyšku... v podstate pojdes z oboch skol. Ja mam zdravotnu, niekolko rokov som aj robila v nemocnici ,bolo to fajn ale na vysku som ale sla na uuuuplne iny odbor a robim momentalne uplne nieco ine 😀😀😀, človeku sa menia v priebehu zivota priority, ale ked niekam chces dostanes sa kde chceš.Ale predsa.... na tvojom mieste by som sa predsa otocila na tu Hotelovu školu ... po zdravotnickej skole treba vela studovat dalej ale vzdy budes ,,len,, max. zdravotna sestra, ak nepojdes na medicinu. Viac perspektivne vidim hotelovu.. viac možnosti študia, cestovanie a všeobecnej znalosti... aspoň si myslim. Ak si sikovna budes mat čo robit.Zdravotna skola je taka istota... ale potrebuješ ju ?

kvetinka75
28. máj 2020

@monkasponka myslim ze tu istotu v dnesnej dobe potrebuje kazdy. Osobne si myslim ze vacsia sanca mat pracu jezo zdravotnej. S
Dorobi si vysoku a ma pracu zaistenu. Ide o to ci ju to bude naplnat.