Stres pred skúškami v autoškole

aniee_aniee
31. máj 2022

Ahojte, neviem ani čo čakať možno nejakú podporu alebo povzbudenie 😞 za týždeň ma čakajú skúšky na vodičský, mám strach hlavne z jazdy 🙈 potom ako mi inštruktor povedal že mi to ide najhoršie zo všetkých tak odvtedy sa bojím že neprejdem, že to nedokážem. I keď sa naozaj snažím a sústredim sa na premávku, niektoré križovatky sú otras. Budem mať ešte jednu poslednú jazdu ale už teraz mám stres 😭 neviem čo robiť

kacena4
31. máj 2022

ak si netrufas nechod. nechcela by som stretnut takeho vodica na ceste ktory chaosy lebo si nema vieru v seba... najma ak v aute vozim deti

bosorka2302
31. máj 2022

namna vzdy hukal instruktor kazdu jazdu som revala, a policajt na skuskach bol uplny pohodak, kusok sme sa zaviezli a hotovo, dala som to

flimelka
31. máj 2022

to som mala aj ja stres 🙂 vedela som ze testy dam lebo to som sa ucila a pripravovala poctivo ale predsa len jazda je jazda 🙂 treba sa ale pred tym ukludnit a povedat si ze kolki ludia pred tebou to uz dali tak to das aj ty 🙂 s tymi krizovatkami to je tak no, ale ked budes mat poslednu jazdu popros instruktora nech si tie krizovatky s tebou este prejde, ty budes kludnejsia uvidis 🙂

marcellka32
31. máj 2022

Zlý inštruktor, keďže ti dopredu hovorí, že to nedokážeš, to je všetko o praxi, pred skúškami si vieš dokúpiť jazdy navyše

pribinak
31. máj 2022

@aniee_aniee daj si každý deň kondicnu jázdu, ale s iným inštruktorom a uvidis.

Veď križovatky mizes trénovať aj na počítači, v knihe. Treba mat sebaistotu.

Hlavne nerob paniku, nie je nič horšie ako keď niekto za volantom začne robiť paniku.

pribinak
31. máj 2022

@bosorka2302 v živote by dom už s takým inštruktorom nespadla do autá

Ja som mala asi šťastie na skvelých inštruktorov a nijako má nedeptali. Viem že som aj urobila chyby, ale v klude sme otočili auto a vrátili sme sa spat a prešli to ešte raz

vikicaviki
31. máj 2022

Tiez som som mala velky stres, uz to je par rokov, ale nakoniec som to dala, aj ked aj policajt mi povedal, ze som bola viditelne nervozna a zo zaciatku nemam jazdit uplne sama 😄. Najhorsie co sa moze stat je, ze neprejdes a skuska sa da myslim opakovat. Najlepsie co sa moze stat? Zvladnes to! Cokolvek sa stane, aspon to skusis. Hlavne je jazdit bezpecne.

Instruktor aj povedal co konkretne ti ide zle? Dobry instruktor ma cloveku dat spatnu vazbu a pomoct sa to naucit, nielen kritizovat. Je vela moznosti, ako ziskat viac skusenosti - kondicne jazdy, ist s niekym autom ako spolujazdec alebo ist sa prejst a vnimat premavku, Google Street View... ako sa vravi tazko sa cvicisku, lahko na bojisku.

aleshka_supermama
31. máj 2022

@aniee_aniee mňa čaká tiež skúška v autoškole v Ba mam tiež stres ale skôr z parkovania. Neviem či som si vybrala správnu autoškolu 2x som inštruktorovi povedala ze by som rada išla na cvicisko keďže mi nejde parkovanie nech sa to poriadne naučím povedal ze si mam dokúpiť navyše hodiny 30€ 90min 🤦🏻‍♀️.
Vždy zobral na cvicisko auto kde sa po 10 min zablokovalo servo na volante 🤦🏻‍♀️ tak sme aj išli preč takže poriadne som sa to tam ani naučila.

pribinak
31. máj 2022

@aleshka_supermama nápis majiteľovi autoškoly

evita11223
31. máj 2022

neda sa este zeby si nejake jazdy absolvovala aby si nabrala viacej istoty??

vitold
31. máj 2022

@aniee_aniee Su ludia, ktori jednoducho nemaju na jazdenie vlohy.  Niekto sa dobre orientuje v priestore, iny si zase pamata mena, niekto je zrucny monter, ktory sa nauci jednorazovym odkukanim. Su ludia ktori nedokazu sucasne obsluhovat na freze rucne x a y os posuvneho stola. Je to od toho instruktora nemiestne takto kazit psychiku ziaka. Teraz skutocne nevieme ci skusky mozno nespravite z dovodu stresu, alebo nemate vlohy. Poznam chalana ktory jazdil bez vodicaku a akejkolvek autoskoly rok ako 17 rocny, kym si nevybavil vodicak. Ten vie o autach viac nez mechanik.  Niekto aj ked dostane vodicak, bude zmatkovat do konca zivota.  Cvicenim sa sice zlepsi aby, ale nikdy to nebude uplne idealnealne. Cital som clanok o zene, ktora robila skusky asi 40x a stale sa jej nedarilo.
Treba si verit.
Skuska by sa nemala konat niekde na opustenej ceste prejdenim 5 krizovatiek a testy by sa tiez nemali zaskrtnut spravnu odpoved, a dokonca aj mat moznost pri tom rozmyslat a pripadne sa opravit. Na krizovatke nemate 3 moznosti ani cas na rozmyslanie, ani moznost opravy.  Niektore otazky v testoch su uplne chytaky, alebo naopak len nazov dopravnej znacky, kde ziak sice vie jej nazov, ale jej podstatu uz nie.

alexka89
31. máj 2022

Ja som sa pred autoškolou učila jazdiť s mužom takže keď som prišla na trenažéri má chválili že mi to ide ani z jazdami som nemala problém....mňa skôr inst.drbal zato že som si občas. nevšímala dop.znacenie a že som dlho držala nohu na spojke pri vyšších rýchlostiach ...ja som sa na skúškach obávali viac cvičiska a techn.otazok

katulienkax
31. máj 2022

@vitold to je somarina, ona ma zjavne instruktora debila ako co citam ich vacsina je. Ja som mala tiez takeho, ale ked som mala kondicne, som mala zenu a ta to bola parada aj co sa tyka pochopenia stylu zenskeho jazdenia aj stylu spravania sa ku mne ako zene. Niektori chlapi istruktori su k zenam ko ....ti !! Preboha ved to je skola, clovek si plati, nie ZS kde sa k cloveku spravaju ako k sprostemu ...

katulienkax
31. máj 2022

a ano nieto potrebuje tych hodin jazdenia viac a ked to tak je malo by sa to k studentovi normalne povedat a musi ratat ze si priplati, ale to spravanie instruktora je neospravedlnitelne

vitold
31. máj 2022

@katulienkax niekto sa naucil sam bez instruktora len s otcom v aute uz ako 15 rocny. Ma vlohy si vsimat detaily jazdy a sucasne sledovat situaciu na ceste. Niekto hoci nikdy nejazdil, jazdi na prvej jazde najlepsie zo vsetkych a pri tom istom instruktorovi iny ziak zmatkuje aj na poslednej jazde.

lilyianka
31. máj 2022

@aniee_aniee inštruktor je totálny idiot. Miesto toho,aby ta povzbudil, tak ta stresuje. Ale keď vidím co v tých autoskolach učí,ďakujem pekne.
Nam sa asi pred týždňom stalo,že nám z vedľajšej na hlavnú vletela autoškola,podotýkam,že ešte aj do nášho jazdného pruhu a čo čert nechcel presne to iste auto sme stretli asi o 20 minút neskôr na križovatke. My sme boli v odbocovacom pruhu,oni v pruhu co išiel rovno. Nám skočila zelená a oni sa rozbehli na červenú. Teraz nech mi niekto vysvetli,načo tam inštruktor bol? Spal? Tukal do mobilu?. Našťastie sa nič nestalo

vitold
31. máj 2022

@lilyianka treba si verit a ak zazmatkujeme, tak este nepatrime samostatne na cestu. Minimalne 1/3 ludi by som nedal vodicak a bral ho aj za alkohol natrvalo aj za prejazd na cervenu, za opakovane porusenie pravidiel (2x za rok)

lucia147852
31. máj 2022

Kašli na inštruktora. Tiež som takého mala. Den pred skúškami mi povedal, že to nikdy nespravim 🤷🏽‍♀️ Ale on bol úplne mimo. Nič nevysvetlil, len hulakal a nervacil. Ja som bola vždy z neho vo väčšom strese ako na skúškach. Skúšky úplne v pohode, jazdím už 3 roky. Nestresujem, nechaosim. Musíš si veriť.

milovnikbehu
31. máj 2022

@aniee_aniee ja mam stres uz len ked si otvorim stranku hocakej autoskoly.. Okolie ma nepriamo tlaci do vodicaku, aj ked ho momentalne nepotrebujem a viem ze v buducnosti to asi bude potrebne, dako sa mi do toho nechce, rezp. Mam neskutocny strach. Ale ty si sa na to dala a urcite to zvladnes, ako pisu zienky treba si verit 🙂 vzala som si z toho povzbudenie aj ja.. Snad pri otvoreni dalsej stranky autoskoly nedostanem mrtvicku :D

aniee_aniee
autor
2. jún 2022

ďakujem vám, dnes som mala “poslednú jazdu” začiatok bol faajn, len na konci v jednej križovatke som nezareagovala ihneď a nejaké auto vošlo do križovatky tak ma inštruktor zabrzdil, a začal ako chcem prejsť keď robím toto a toto,, tak som to už s takou nechuťou dojazdila, vyšla a rozplakala som sa že tie skúšky nedám 😭ach jaaj

mimi252
12. júl 2022

Zdravim ja si tiež robím vodičak, pomaly mi budú končiť jazdy , ešte 3 a idem na skúšky. Absolútne zlepšenie žiadne. Mám k tomu neskutočný odpor, bojím sa toho vraciam len pri pomyslení na ďalšiu jazdu. Muž do mňa tlačí aby som mala vodičák aj keby čo bolo a ja som z toho už hotová . Neznášam to . Ma vôbec zmysel pokračovať ? Som zle preuceny ľavák, neviem rýchlo vyhodnocovať križovatky a hrozne za volantom zmatkujem, stále aj po toľkých jazdách , často urobím niečo iné ako som chcela alebo mi povedal, zabrzdil miesto smerovky atď lebo som z toho neskutočne vystresovaná ale tak že už ani neviem čo robím. Možno je to tým že hneď na prvej jazde má hodil do najväčšej premávky v Bratislave, pričom som sotva vedela vôbec naštartovať . Odvtedy sa vo mne niečo zlomilo a mám l tomu neskutocny odpor . Čo s tým ? Zmenit autoškolu ? Nevzdať to ? Na skúšku pochybujem že ma vôbec pustí. Ako by ste to riešili vy? Manžel ma moc nemá chuť púšťať do svojho auta asi sa boji že nabúram, nemám si to ani kde nacvičiť a 50€ jedna hodina kondičná jazda je pre mňa veľa

au1994
12. júl 2022

@aniee_aniee pozri, autoškolu som spravila ani neviem ako, počas celého kurzu som nemala pocit, že jazdím ja, ale že za mňa stále stláča pedále inštruktor. :D Neverila som, že aj keď spravím skúšky, budem vedieť jazdiť sama. A to mi to tiež zas bohvieako nešlo. :D A tu som. Spravila som skúšky, rozjazdila som sa, získala som sebadôveru za volantom a šicko v porádku. 🙂 Trochu viac si ver, vieš koľko jázd ťa bude čakať po skúške? A ak veľmi chceš, zaplatiť si pred skúškou ešte pár kondičných jázd.

aniee_aniee
autor
12. júl 2022

@mimi252 ahooj, z mojej skusenosti je to všetko v hlave 🙈 celý čas som bola vystresovaná nemohla som spať keď som šla na jazdu,, na skúškach som vošla do auta uplne vyklepaná a hneď prvá križovatka vošla som do protismeru, tak ma vyhodil a čakala som na ďalší termín… počas tých dni som si uvedomila že ja musím zmeniť postoj k tomu autu, ku mne samej(veriť si viacej) a byť v kľude ,, mala som potom ďalšie dve jazdy a tá posledná bola že som si povedala že to dám, že na to mám,,, druhý pokus vyšiel ukážkovo žiadny kiks aa hrdo som vyšla z auta, že som to dokázala ,,, hlavné je si UVEDOMIŤ A VERIŤ SI,, držím palce❤️

jozef11111111
10. sep 2022

@aniee_aniee skúsenosť ak si máš narobiť problémy s soferovanim tak kaslat na celí vodičák...

alojzova
24. jan 2023

@aniee_aniee ahoj tak nakoniec si spravila?

aniee_aniee
autor
24. jan 2023

@alojzova na prvykrat nie,,🙈ale asi sa to malo stať a mala som ďalšie jazdy ,, druhý pokus som šla ukážkovo,, chviľkove depky par dni a potom to prešlo a teraz jazdim uplne pohode😊☺️

alojzova
25. jan 2023

@aniee_aniee Jaj no tak gratulujem aj ja mám taký problém

aniee_aniee
autor
27. jan 2023

@alojzova to bude fajn, treba si naozaj uvedomiť že malo to tak byť inak by si sa neposunula ďaleej😉