Strihanie psíka maltezáka

nikolkaniki88
9. okt 2020

Ahojte , neviem kam sa už obrátiť možno my pomôže niekto tu 😊
Mám psíka maltezaka zachvíľku 2rocneho a mame taký problém zo strihanim v salóne už nejaký čas do teraz sa to vydržať dalo ale naposledy už bol veľmi agresívny a odmietali mi ho strihať , nakoniec sme to museli doriešiť uspanim u veterinára . No a teraz sa potrebuje dať znova strihať a neviem ako to mám riešiť lebo mne samej doma sa to nedarí a neviem čo to bude znova v salóne . Myslite že keď ho dám znova uspať neuškodí mu to ? Alebo neviete niekto o nejakej tabletke ktorú by som mu mohla podať na spanie ? Alebo nejaký tip ako naňho stym strihanim ? Ďakujem 😊

miiriaam
9. okt 2020

@nikolkaniki88 moj yorkshire to tiez neznasal.. Je to fenka ale tiez bola agresivna a nervozna a utekala.. Tak som sa s nou zacala rozpravat a hladkat ju pri tom, prijemnym tonom jej rozpravam "no ty si aka krásna, ty budes teda hviezda, no uz len trosku vydrzis a bude to supeer, no supersky drzis" atd. Ona si to zacala normalne casom az uzivat a az pri tom zaspava😃.. Ak sa boji strojcekom skus ho noznicami uplne nakrátko... Ale skusila by som to sama a psika by som si uspat kvoli obycajnemu strihaniu urcite nedala..

anile12
9. okt 2020

Takým tempom ti to dlho nevydrží. Uspavanie nieje "len tak"

pietra
9. okt 2020

uspanie ani lieky na ukludnenie nie su riesenim. Tam treba popracovat celkovo na poslusnosti, vychove a vztahu. Odporucam najst si dobreho vycvikara. Kazda narkoza je riziko a uspavat psika len kvoli strihaniu je hazard s jeho zdravim

maya_zilina
10. okt 2020

Ja svojho psa striham sama.. najprv som skusilla strojcek co si mm holil hlavu a pes sa hadzal, vrtel... potom som investovala do psieho strojceku a uplne v pohode... a este striham psa ked je viac unaveny( po prechadzke)... vydrzi asi 15 minut a tak ho striham na etapy.. raz labky, na dalsi den hlavu a usi, na dalsi telo a upravim chvost a tak... po strihani stale dostane mnamku...

scarmin
10. okt 2020

@nikolkaniki88 Ahoj..z vlastnej skusenosti ti mozem potvrdit, ze my sme mali presne ten isty problem.
Nasa fenka mala az priam panicky strach ked zacula strojcek alebo videla noznice.
Ja som to riesila tak, ze som ju postupne zacala na tu proceduru privykat.Najskor so strojcekom,len tak s nezapnutym som jej prechadzala od hlavy az k chvostu.Popritom veeela rozpravala, presne ako spomina miiriaam ‚skrabkala a hladkala, ale zaroven stale prechadzala aj s tou masinkou.Toto cele som opakovala par x za den.
A potom „naostro“. Nebolo to hned bezproblemove, ale uz aspon nemala taku paniku s toho.Po ukone som ju vzdy do neba vychvalila a dostala odmenu.
Postupne si uz zvykla, a teraz si to priam vychutnava, ale trvalo isty cas.
Uspavat by som ju kvöli strihaniu urcite nedala,preboha je to narkoza a nie vitaminovy doplnok.