Štúdium učiteľstva 1 - 4 ročník - anglický jazyk

pepa1
18. feb 2013

Rada by som sa spytala ci mi vie niekto poradit nejaku VS kde sa studuje ucitelstvo pre 1-4 rocnik, externe, hlavne anglicky jazyk. Rada by som ucila anglictinu na skole. Najlepsie v okoli Trencianskeho kraja,pretoze mam doma 2,5 rocne dieta takze chodit do Bratislavy alebo Trnavy by bolo daaaaleko. Uz som nasla ze v Banskej B. je pedagogicka fakulta ale tam sa studuje iba v dennej forme. Zilina a Trencin som nenasla nic,mozno zle hladam alebo nejake detasovane pracovisko. Aj som rozmyslala studium jazykov, ale na to by som si musela spravit este extra pedagogicke minimum,dokopy 7 rokov studia,to zas nechcem tolko vysedavat v skole, 🙂 mozno mi poradia uz hotove ucitelky ci sa da napr. aj s bakalarom- 3 rocnym studiom ucit na skole alebo potrebujem Mgr. Viete niekto poradit ? 🙂

adamicek
28. aug 2013

@alena0305 Ahojte zienky, prosim aj ja o radu. mam ukoncene VS studium 1-4 na zs,. a chcela by som si dorobit anglictinu pre 1-4,pretoze u nas na skole stale anglictinarka chyba. problem je v tom ze v anglictine som uplny zaciatocnik a neviem, kde by som sa mala prihlasiť. nechcem chodiť na jazykovku, myslím že je to dosť náročné / aj časovo).a musim sa ucit uplne od zakladov, tak aby to nebolo hned hrrrr......., kto má nejaké skusenosti poprosím o radu ....vopred dakujem

adamicek
28. aug 2013

@tatjab001 prosím ta mohla bz si mi o tom poskytnut bližšie info? ako dlho sa studuje? je to ťažke studium?
dakujem ti.

tatjab001
28. aug 2013

@adamicek
Ja som to skoncila pred styrmi rokmi,takze ti mozem napisat o podmienkach za mojich cias,mozno sa otvtedy aj volaco zmenilo.Studium je trojrocne,treba pocitat s tym,ze takmer kazdy piatok a sobotu,piatok od tej druhej,v sobotu cely den.Robili sa prijimacky,no viem ze kamoska mala len 7 bodov z 50 a prijali ju,takze sme boli v skupine bez rozdielu,ci mas zaklady alebo si pokrocila.Takze pokrocili prechadzali rocnikom hravo,bolo to fakt jednoduche,menej pokrocili sa trosku potrapili,ale zvladli to,niektori si ale popri skole brali individualne doucko.Na prijimacky sa stacilo pripravit z jednej knihy English Grammar in use. Vyucujuci boli v pohode,nemam zlu skusenost.Tak hor sa do toho🙂 Ak mas nejake otazky,kludne sa opytaj,mna uz nic nenapada.Este tak suma,za rok sa platilo v prvom rocniku asi 12 000 vtedy este SK,a postupne sa to zvysovalo,v tom tretom rocniku to uz bolo asi 500 eur,ale nepamätam sa uz presne.

adamicek
30. aug 2013

@tatjab001 ďakujem ti velmi pekne za info... z toho čo si napísala som pochopila akokeby si si dorabala ďalší aprobačný predmet? kedze tie sa zväcsa studuju 3 roky. ja som sa práve tomu chcela vyhnut, mala som skor predstavu o studiu prostrednictvom nejakých projektov, alebo niečo co momentalne studuju ucky na 1-4.nejake skoly tam vysielali svoje ucitelky a podla urovne to je na 2 alebo 4 roky, no nie každý vikend. momentalne som na MD, takze nemam o tom blizsie informácie a kedze planujem este jedno babo, myslela som ze pocas MD by som to mohla stihnut.
V ktorom meste si studovala ty? a ako si končila studium? státnicou? nejaké témy, ktoré sa daju naučiť,? alebo nejaké odposluchy textu,?
Ja som sa aktivne venovala nemčine a po anglicky naozaj neviem nič takže ma to dosť odrádza a mam pochybnosti, či by som to zvládla.
ďakujem

tatjab001
30. aug 2013

Ja som to studovala na Pedagogickej fakulte v Presove,ako rozsirenie oboru.Vtedy sa to dalo studovat len tam alebo v BA.Teraz uz neviem,kde vsade sa to da.Je to teda jednoodborove studium ukoncene statnou skuskou,mali sme temy na statnice z roznych okruhov-Fonetika,fonologia,morfologia,syntax,detska literatura,atd.Odposluchy neboli ziadne,len na jednej skuske,ale nie na statniciach.Znie to odstrasujuco,ale ako som pisala,zvladli to aj tie,ktore mali zaklady. Tetaz viem,ze ucitelky chodia na nejake kurzy,ale netusim,cim to je ukoncene a aku to ma platnost,teda ako dlho,ja som tiez na rodicovskej,idem opät na matersku,takze v tomto smere uz absolutne nie som v obraze.

syko1
30. sep 2016

Prosím obnovujem toto vlákno. je tu nejaka učiteľka angličtiny čo učí angl. jazyk 2ročník na ZŠ? mam syna a učitelka teraz v 2hom rocniku na zaciatku chce po nich aby uz citali po anglicky? je to normalne?

dominka11
8. okt 2016

V Nitre na pedagogickej fakulte UKF sa da externe AJ a literatura - ucitelstvo.

jlp
8. okt 2016

Ja mam skoncene 1-4+aj na PdF v Presove. Spokojnost. Ci sa da aj externe si treba zistit.

sylviabab
9. okt 2016

Baby,ak by som chcela ucit AJ na ZS na druhom stupni;resp.na strednej skole,co by ste mi poradili studovat? Pomyslam,ze sa na to dam,len pisete o mnozstve kombinacii...

jlp
9. okt 2016

@sylviabab ucitelstvo pre 1. stupen v kombinacii s AJ

sylviabab
11. okt 2016

@jlp Dakujem za odpoved. A to by som mohla potom učiť aj na strednej skole??

sorciera24
11. okt 2016

@sylviabab na vyucovanie predmetu an ZS a SS potrebujes vystudovat magisterske studium v odbore ucitelstvo akademickych predmetov v danom predmete....cize Aj + prip. v kombinacii s niecim

jlp
11. okt 2016

@sylviabab ano, budes mat statnicu z AJ, takze mozes ucit aj na ZS aj na SS

lussiinka
12. okt 2016

@syko1
Je to fajn, že chce aby čítali hneď. Pokiaľ to nie sú siahodlhé články. Ja som pracovala v anglicku so svk deťmi a čítaním sa to lepšie dostane do uší. Ako výslonosť. Nemusia sa potom biflovať. A na svk som s tretiakmi už čítala knižky anglické a išlo im to super. Prekladanie a čítanie im postupne išlo prirodzenejšie.

sorciera24
12. okt 2016

@jlp ale bola by pri plnom uvazku na ZS alebo SS ako nekvalifikovana, ekdze by mala vystudovane ucitelstvo pre 1.stupen + statnica z AJ....a ta samotna na kvalifikovane ucenie na ZS a SS nestaci..... pokial viem....

jlp
12. okt 2016

@sorciera24 tak to beviem, lebo ha som ucila AJ na celej ZS 1.aj 2.stupen (SS neviem), ale ja mam k tomu aj PhD. tak viem, ze sa da aj SS, ale asi ako nekvalifikovana ... Hmm, podla mna ci je AJ vystudovana na 1-4, ale o odborovo je to jedno.

sorciera24
12. okt 2016

@jlp no ved to, ze nie je......lebo nie je kvalifikovana na 2.stupen a SS, len pre 1.-4.....ty si tak mohla ucit....mozno, ze si ucila aj 1. aj 2. stupen...to davaju do uvazku a ak ams 1/2 uvazku min. na 1.stupni tak si kvalifikovana, ale len 2.st. alebo SS to kvalifikovane nejde, co viem.....(ale mozno sa mylim....)....takisto ucitelka pre 1-4 nemoze ist teraz ucit matiku na 2. stupen alebo SS, len preto, ze tu matiku ma vlastne v ucitelstve pre 1.stupen....(len do poctu alebo nekvalifikovane naplno)

sylviabab
16. okt 2016

Dakujem Vam baby! Asi to tak bude, ze by som si musela urobit celu druhu vysku. Neviem, ci sa mi do toho chce pomaly pred 40tkou 😒 Ja som Ing. s technickym vzdelanim a mam 2 rocne doplnujuce pedagog.studium pre stredne skoly. Myslela som si, ze mi 2 rocne, pripadne 3 rocne Bc. studium anglictiny postaci pre kvalifikovanu ucitelku na SS. Este si to niekde skusim pozistovat.