Stužková - čo si má obliecť mamička?

eva8
19. sep 2018

Dobrý deň 🙂 Aké sú vhodné šaty na stužkovú pre štíhlu, duchom mladú mamičku bližšie k päťdesiatke než štyridsiadke? Alebo - ako sa v súčasnosti obliekajú postaršie mamičky na stužkovú? Za každú radu, nápad, budem vďačná. Predom ďakujem

eva8
autor
19. sep 2018

@yonce obtiahnuté nie, ten pás mi vadí. Ale tiež by som brala skôr niečo pod kolená. Ešte jedny šaty si mi teraz pripomenula, tiež ich večr prefotím - tie sú nad kolená. Tiež čierne, V-výstrih, polopriliehavé, s takým akoby šálom

najinka
19. sep 2018

@kvetinka75 je dost mozne, ze som ani ja nic nedostala 😂 ja som mala za stuzkara kamosa, nie frajera, tak mozno aj preto..ale ono to nie je povinne, fakt..a myslim, ze ta stuzkova stoji rodicov dost penazi aj bez zbytocnych darcekov..

eva8
autor
19. sep 2018

@najinka ako boli mamičky oblečené?

simsalabim
19. sep 2018

My sme nedavali ziadne darceky. A ani ma to nenapadlo...ved samotna stuzkova vysla na cca 500€ (uz si presne nepamatam, ale postupne sa sporilo na triedny ucet, pred stuzkovou tam bolo 350€ na osobu a este sme nieco cez 100 doplacali) a to v tom neratam moje a dcerine saty (+saty mladsej) a manzelov novy oblek a tak.

najinka
19. sep 2018

@eva8 mali aj dlhe aj kratsie saty..bolerka alebo saly na nich..no proste slavnostne 😁 len ja osobne by som volila saty pod kolena, nie nad, ako tu niekto radil..

kvetinka75
19. sep 2018

@najinka mne sa zase nepáčia šaty pod kolená. Pripomína mi to staré ženy. Páčia sa mi buď tesne nad alebo dlhé. Ale na túto príležitosť by som volila krátke, takže nad kolená.

eva8
autor
19. sep 2018

@najinka Ďakujem. Mne sa páčia tie šály

yonce
19. sep 2018

@eva8 jasne, pokial sa v takych dobre necitis tak nie. odfot a posli, posudime podla fotky ci su vhodne alebo nie🙂🙂

ikissedagirl
19. sep 2018

@eva8 Ahojte, nie som sice este "stuzkova" mama, ale ucastnila som sa nedavno stuzkovej. A poviem Vam, kazdeho rodica zaujimalo len vlastne dieta a deti sa snazili len " bez ujmy prezit" tu udalost. Rodicia boli rozni od riflovych, po plesovych. S vynimkou rodicovskeho valciku sme 100% casu sedeli pri stole. Chapem, ze kazda rozmysla nad stylingom. Chcela som len naznacit, ze netreba zbytocne panikarit, stresovat sa a komplikovat si pekny vecer ;)

suzie28
19. sep 2018

Mne sa páči tento štýl pre ženu okolo 50r nieje to nič prehnane ... tortove.... a nič gýčové .... pekne jednoduché šaty ... decentne ... moderne

eva8
autor
19. sep 2018

@ikissedagirl Presne to si myslím aj ja. Najdôležitejší sú budúci maturanti. Možno budú mať zo začiatku aj trému, aby im všetko vyšlo. Doteraz som som myslela len na dcéru, v noci u mňa prepukla "panika", že i ja sa musím odieť 🙂

Boli tam aj riflové outfity? Totiž u syna som myslela čierne rifle, košeľu a chcela by som mu kúpiť k tomu -športovo elegantný look

eva8
autor
19. sep 2018

@suzie28 fíha, jedny červené mám, no tie mi pripadajú akobyuž vyšli z módy. Ale tie na obrázku by som aj obliekla.... A treba zabezpečiť aj vhodnú kabelkuuuuu 😖😀 Vlastne ani nemám, nechodila som na plesy od kedy som mala dieťa....
No sranda 🙂

suzie28
19. sep 2018

Kabelka aj obyčajná listová sa k tomu hodí .... alebo iné menšie ... keďže šaty sú jednoduché .. tak sa kabelky dajú kombinovať .......

eva8
autor
19. sep 2018

@ikissedagirl ešte dokúpiť sako synovi, asi som omylom vymazala

erickatt
19. sep 2018

@eva8 darčeky?? Ved 200 stoji stužková, minimálne 150 oblek. Tam tombola,. Ešteze kaderníčku nemusím riešiť. A ešte darček?? No hrubé hodiny!! Sebe šaty našťastie mam... Ja som u zažila x,y maturantov aj profesorov ( keďže ich česem a striham). A nikdo darček nespominal...

simsalabim
19. sep 2018

@eva8 ludia boli na nasej stuzkovej poobliekani vselijako. Dokonca jedna mamina tam mala take obtiahnute akoby trickove saty a k tomu vysoke Converse tenisky 😨👎 co tym chcela povedat, netusim. Ale pritiahla pohlady vsetkych, to ano.

eva8
autor
19. sep 2018

@simsalabim aké účesy prevládajú? Môžem aj ležérny, to jest, bežný, rozpustené vlasy trocha pod ramená? Samozrejme šediny si prefarbím 🙂 Na maturitnom stretnutí sme mali všetky väčšinou bežne nosený účes. Hodí sa to aj na stužkovú?
Dcéra má dlhé kučeravé vlasy. Uvažuje nad rozpustenými
Tak tenisky určite nie 🙂

anabeth
19. sep 2018

ja som bola stužková mama vlani a niektoré mamky prišli v rifloch- aj ked to nie je o nich,- ako bolo spomenuté vyššie- je to ples, slávnostná udalosť a to ako sa vieme vhodne obliecť na príležitosť hovorí určite čosi o našej výchove
napr. tatko v teplákoch na rodičku je top- odbočila som, pardon
malé čierne šatočky nikdy nič nepokazia, k tomu čierna kabelka, bežove lodičky-
boli tam aj mamky v róbach z požičovne to pôsobilo prehnane, v štýle chcela stará mladou byť

eva8
autor
19. sep 2018

@anabeth no práve toho sa obávam, aby som nepôsobila "stará chcela mladou byť" 🙂 A rozmýšľam nad béžovými lodičkami - tie sa hodia k všetkému. A už aj o kabelke. Malej, listovej, čiernej.... Tá sa tiež hodí k všetkému 🙂

kvetinka75
19. sep 2018

@suzie28 len na toto treba mať postavu. Vyzerajú veľmi dobre. Tu mi nevadí ani tá dlžka.

eva8
autor
19. sep 2018

@erickatt pod darčekom (ak sa dávajú) som myslela bižutériu - doplnky, ktoré potrebuje na stužkovú - náušnice, alebo niečo podobné. Aj tak to bude potrebovať. A tak dve v jednom.
U nás to berieme tak, že tá stužková je vlastne skorý darček k maturitám + neskorý k osemnástke....

simsalabim
19. sep 2018

@eva8 no ucesy tiez boli rozne, aj vycesane, aj rozpustene, aj v cope s diademom, jedna mamina mala turban, co posobilo zvlastne (neskor som sa dozvedela, ze koli chemoterapii prisla o vlasy)...ja som mala vtedy vlasy tak po bradu, u kadernicky som si ich dala vycesat, ale ked som prisla domov, vsetci mi to skritizovali, tak som sla do sprchy a vlasy si vyfukala ako zvycajne 😂 Mladsej dcere som slohla mali sponku s krystalikmi, tu som si tam niekde zastokla a slo sa 😉

simsalabim
19. sep 2018

@anabeth presne, u nas sa tiez taki objavili. Je to vrchol nevkusu. Ved to je slavnostna udalost! Tomu treba prisposobit aj oblecenie a obutie. Nechapem ludi, co si trebars aj k lekarovi daju teplaky....

eva8
autor
19. sep 2018

@simsalabim tak teraz sa začínam obávať aj účesu 😀
Asi sa prestanem pýtať. Pamätám sa, na vtedy pre mňa už nie dôležité promócie, kolegovia sa kolegovia, že pôjdem. Jedna priniesla lak, druhá bižutériu a rýchlo som sa obliekla do dlhých šiat, kaderníčka mi za polhodinu spravila prednostne účes a vyzeralo to tip-top 🙂 U kaderníčly som bola sa dať ostrihať na jar, snáď po vyše piatich rokoch.

suzie28
19. sep 2018

@kvetinka75 nemyslím že treba mat nejakú dokonalú postavu ... niesu obtiahnuté a je tam to viazanie cez boky takze aj na silnejšiu postavu sa dajú pekne nastajlovat ....

eva8
autor
19. sep 2018

@suzie28
@kvetinka75
alebo aj zaviazať smerom dozadu cez putká namašľu, nie cez celý pás. Tak jemne by to ztvýrazňovalo postavu

lubik87
19. sep 2018

@eva8 ak si stihla volila by som šaty jemne nad kolená buď s kratuckym.rukavom alebo na široké ramienka

eva8
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva8
autor
19. sep 2018

tak tu je moja 10 až 20 ročná garderóba 😀
Uvažovala som o tých čiernych s nejakým šálom, alebo "štólou", či bielym bolérkom.
No zistila som, že už sa nosí niečo úplne iné....

zun
19. sep 2018

@eva8 za mňa tie prveee. Sú nadčasové