Stužková - je nutné mať oblek?

minka80
13. sep 2018

Ahojte chcem sa spytat na oblek pre chlapca. Stale musia byt na stuzkovu klasicke obleky? Alebo moze byt nejake moderne sako s koselou a nohavice nie s tesilu?
Dakujem

terezka1947
14. sep 2018

@221girl to nie je pravda...akurat to nieco vravi o nich,ci ich mamach,ci priateľkach

221girl
14. sep 2018

@minka80 nemusí byť košela biela. Ja som mala stužkovú 5 rokov dozadu a nikto bielu skoro ani nemal...

221girl
14. sep 2018

@terezka1947 ale prosím ťa..mať klasický oblek kravatu a bielu košelu sa v dnešnej dobe už nenosí... Samozrejme, že treba dodržať určité pravidlá mať motýlika alebo kravatu, sako a košelu...elegantne oblečenie ale to všetko sa dá i s modernými prvkami. A na rôzne variácie. Zapracovať do toho číny, farebné ponožky či iné zaujímavé prvky, ktorými chlapec vynikne a odlíši sa od okolia. To je moderné na svadbach, vlastných svadbách, plesoch a aj stužkovách...
Za mňa na akcie tohoto typu nepatria dievčaťu krátke šaty. Bola som na priateľovej stužkovej a ani jedno dievča nemalo dlhé. Ani jedno ... dohodli sa. Ja by som nato napríklad nikdy nepristala ale chodila som napr. na vysokoškolské plesy, kde sa naopak nenosili dlhé šaty, kde keby prídem v róbe tak ma vysmejú, tak som sa musela prispôsobiť situácii. Proste tie zaužívané pravidlá a kódexy sú už dnes veľmi pružné a variabilné...

221girl
14. sep 2018

@saslavka73 kľudne rozdýchaj tie converse 😀 ...spolužiačky z neho budu roztopené 😂😂😂 len nech je všetko pekne zladené, elegantné a uhladené. Ja sa dodnes skláňam pred chlapmi, ktorý dokážu z obyčajného obleku vyčarovať umelecké dielo a odlíšiť sa tým od zvyšných 20 rovnakých. Ja chcem napr. converse na svadbu 😂 je to pohodlné a praktické... Moja matka to tiež nemôže rozdýchať, proste nato nebola zvyknutá

saslavka73
14. sep 2018

@221girl V pohode. Nemám s tým problém. Ale podľa mňa bontón má svoj zmysel.

terezka1947
14. sep 2018

@221girl ja sa vyjadrujem k obleku,jasne,ze sa da ist do modernejsieho stylu,aj farieb...otazka plesov-nie je ples ako ples
Su situacie v zivote,kedy by sa malo prihliadat na vhodnost,odlisit sa za kazdu cenu nie je o stylovosti a modernosti,ale o niecom inom

hettinka
14. sep 2018

@bodka13 šaty maminy by podľa mňa nemali "prebiť! šaty tých dievčat na stužkovej. je to ich veľký deň, nie deň mamičiek. Ale v poslednej dobe sú tie šaty naozaj viac slávnostné, kedysi boli úzke jednoduché púzdrové šaty bežné, ešte tak 8-10 rokov dozadu, ale teraz už nie, aspoň nie tu v okolí.
No a niektoré matky sa fakt vedia nahodiť ako na svadbu, nielen šaty, ale komplet, make-up, umelé nechty, doplnky, účesy ... to už mi príde predimenzované.

marlenka222
14. sep 2018

@minka80 prosím ťa a z čoho by si slávnostné nohavice pre mladého fešáka chcela mať? Riflovina? Menčester? Veď hádam sa jedná o slávnostnú udalosť a 1 nohavice už nikoho nepolozia finančne pri detoch, keď rodičia zvládnu kúpiť všetko čo deti potrbebuju ;) keď už aj oblek a košeľa nebudú čierne a biele-to je v pohode ale snáď aspoň nohavice by mohli byť ako tak nie? Nehnevaj sa nechcem ťa uraziť ani poúčať je však na zvážení hlavne mamy ako dá príklad mladému keď niekam idú. Veď hádam z chalana neubudne a je to jeho slávnosť. Čo som videla za svoj život, saká a košele kadejaké ale nohavky vždy elegantné spolocebske ;)

kellypiu
14. sep 2018

@saslavka73 aj podla mna, v mnohych veciach nan prizeram, napriklad sa mi nepaci aj to ked ideme do divadla a ja sa snazim aby sme boli tip top, aby sme vyzerali predsa je to divadlo a pridu tam ludia v rifliach v mikine, v siltovke a mne sa z toho vsetky chlpy dupkom stavaju

minka80
autor
14. sep 2018

@marlenka222 moj syn nema problem si dat oblek. Dokonca sa tesi na nakupy, ze si vyberie perfektny moderny oblek a bude pekne ladit s priatelkou. Len som chcela vediet co sa teraz nosi , ci musi byt klasika alebo sa moze kombinovat.

hettinka
14. sep 2018

@minka80 ja by som šla do niečoho modernejšieho a ak to bude ladiť s priateľkou, tak modrá je momentálne in

bodka13
14. sep 2018

@hettinka vybraté mám jednoduché jednofarebné puzdrové šaty bez akýchkoľvek krajok/čipiek?

sabmarkusova
14. sep 2018

Na stužkovú je podľa mňa oblek žiaduci. Zatiaľ som nikoho nevidela v niečom inom... Predsa len, chalani časom sako odhodia, tak ako baby vysoké topánky :D

marlenka222
14. sep 2018

@minka80 teraz sú veru krásne a je z čoho vyberať aj mládenci sú stramaci

lacibo
14. sep 2018

@minka80 určite oblek ..najlepšie tmavomodrý slimový..

dennkka
14. sep 2018

Aj môj syn má tento rok stužkovú, ale ja mám skôr problém so svojimi šatami, neviem čo sa teraz nosí 😒

lacibo
14. sep 2018

@hettinka neviem, prečo ti príde divné, ak sa mama "nahodí" na stužkovú svojej dcéry - ja som mala čierne šaty s čipkou po kolená, make-up aj polovyčesané vlasy a samozrejme aj doplnky ( náušnice, náhrdelník aj kabelku)..je to predsa len významná udalosť v živote dieťata aj rodiča, tým, ako prídem upravená, dávam najavo aj úctu k tomu, kto ma pozýva.. a potom netreba zabúdať, že zo stužkovej sú aj fotky a záznam..mne naopak príde divné, keď niekto príde tak, akoby si odskočil z práce..😉

sendy1977
14. sep 2018

@minka80 môj syn bude mať stužkovú na druhy rok. pokiaľ veľmi nepriberie alebo neschudne bude mať tmavomodrý slimovy oblek. Toho roku sme boli na svadbe a chcel čierny oblek, no čo sme skúšali čierne tak vyzeral v nich ako starý dedo. Nakoniec si vybral tmavomodrý slimovy oblek.

matabb73
14. sep 2018

Môj syn mal stužkovú minulý rok. Všetci chalani mali obleky. Boli skoro chalanská trieda len jednu babu mali. Ta mala šaty po zem. Niektorí mali klasický strih, niektorí tie moderné obtiahnuté s krátkymi nohavicami. Môj syn si vybral klasický model, on nie je na módne výstrelky. Mal k tomu bielu košeľu a motýlik. Mamy mali šaty väčšinou po kolená, niektoré dlhšie. Asi len jedna po zem.

chvostik1
14. sep 2018

@221girl Na spolocnske udalosti kodex dodrziavat treba. Ci sa paci ci nie. Je to vizitka zeny s ktorou sa prezentuje. Zena pride v robe ako oci a chalan v rifliach a spolocenskom saku. Nech je laska velka ako hrom ale rifle urcite nie su tou spravnou volbou. Stuzkovu mame v zivote len raz, tak sa netreba hanbit "vyfintit" sa tak ako sa na taku udalost patri

misscelaneous
14. sep 2018

@221girl Hehe, ja som sa vydavala v Converse aj moj muz mal. K tomu mal cervene chinos gate :D Ja som mala ku conversom normalne biele dlhe svadobne saty, akurat ze tehotenske, kedze sme sa brali v 6 mesiaci teho :D A brali sme sa v kostole!! Jedine moja babka mala reci, ostatni to brali z nadhladom a humorom.

minka80
autor
14. sep 2018

@lacibo urcite slimovy urcite a farbu bech si synacik vyberie.

221girl
14. sep 2018

@chvostik1 ja som tu nikde nevravela o riflach. To by som nerozdychala

221girl
14. sep 2018

@misscelaneous podla mna je to super. Lebo ked mas lodicky cele nohy otlacene, nemozes sa prezut lebo v nizkych budes tahat saty po zemi. A co ak ti ich roztrhnu blablabla. Dam skratit saty na dlzku ako bude treba pri obuti converse a je vybavene 😂 ja chcem biele vysoke

misscelaneous
14. sep 2018

@221girl ono ani v conversoch to nie je sranda 10-12 hodin, to by nebola ani v papuciach, maj po ruke aj tak dalsie topanky. Hlavne ak kupujes nove, otlacia. To je ako so sponkami v ucese, ked uz u kadernicky citis trosicku tahanie, o 5-6 hodin sa od bolesti zblaznis, ja som moju teda nechavala vela prerabat :D a conversy som prezula po polnoci za bezecke najky :D kazdopadne ale problem s dlzkou siat odpada ... ja som mala nizke a moj muz mal bezove vysoke ... teraz 12.9 sme akurat mali vyrocie 🙂

bodka13
15. sep 2018

Odbočím od výberu obleku a topánok k financiám...vedia približne už vaši maturanti koľko budú platiť? Syn prišiel domov s info : študent=asi 85€, a rodič=45€/os

terezka1947
15. sep 2018

@221girl ja som pretancovala celu noc vo vysokych....takze-za mna je to skor o vybere topanok,aj vysoke mozu byt pohodlne a aj z kategorie-par sekund v nich posediet staci
a nohy ozaj neboleli...to iste plesy,ci ine svadby
ale mala som aj vysoke topanky,kt.zvladli tak oficiality a uuuuf,cakala som na prezutie
takze,je to o vybere nevesty,v com sa citi ok,na co sa citi a zase,aj styl svadby....
urcite by sa kazda mala vo svoje den citit aj krasne,aj pohodlne

erickatt
15. sep 2018

@bodka13,,, 200 eúr. Zatiaľ. ...

luba41
15. sep 2018

@matabb73 a farebná škála šiat tých mamín na stužkovej bola aká? aj mna to čaká tento rok..nie že syn nemá vybraté, ale ani ja sa neviem rozhodnut akú farbu zvoliť..

bodka13
15. sep 2018

@erickatt takže tak podobne ... snáď to už o veľa nestúpne