Stužková - je nutné mať oblek?

minka80
13. sep 2018

Ahojte chcem sa spytat na oblek pre chlapca. Stale musia byt na stuzkovu klasicke obleky? Alebo moze byt nejake moderne sako s koselou a nohavice nie s tesilu?
Dakujem

matabb73
15. sep 2018

@luba41 farby boli rôzne. Ja som mala červeno čierne. Pani pri našom stole béžové, druhá čierne kvetované, tretia bielu blúzku so sukňou. Dosť malo čipkované, minulý rok boli v móde, červené, tmavomodrá. Myslím, že najlepšie je vybrať také, v ktorých sa budeš cítiť dobre a hodia sa ti k postave. Ak su štíhla, v Orsay majú veľmi pekne šaty na túto príležitosť.

erickatt
15. sep 2018

@bodka13 dúfam,, ešte zaplatiť oblek, košeľa ze od 30 vyššie. Ešte ze syn je syn teda nie baba a ušetrím na kadernicku 😂😂😂... I keď toto mám zadara

221girl
15. sep 2018

@misscelaneous ja som mala na stuzkovu tak super spraveny uces ze som v nom spala na druhy den som sla s ttm istym priatelovi na stuzkovu len som vymenila farbu sponiek 😂😂 ked som ich vytiahla uces sa ani nepohol 😂😂😂

sendy1977
15. sep 2018

@bodka13
@erickatt syn 300 e. Stuzkova na druhy rok. Bud ,prvé tri roky po 100 e, alebo naraz 300 e.

bodka13
15. sep 2018

@sendy1977 hmmm... dosť,ale tak reálne to možno neminú všetko alebo im ostanú nejaké eurá na maturity

221girl
15. sep 2018

My sme setrili v skole kazdy mesiac 5€ a este sa aj doplacalo

221girl
15. sep 2018

Cize cca 300€

leniel
15. sep 2018

myslím, že oblek je nutnosť... s inou variantou som sa ja osobne ešte nestretla, chalani využijú aj na maturity

trnavacka
15. sep 2018

@bodka13 minu to vsetko. Minuly rok nas vysla stuzkova 330 eur osobu ziaka, kompletka, s kvetmi, zákuskami, alkoholom. Fotogram tusim 300 alebo 400, kameru si zabezpecili decka po vlastnej osi, nestrihane zabery, cim usetrili 700 eur.
Ked zacnes pocitat, az sa oci dvihaju - prenájom saly si uctuju zvlast 400 (v tom su casnici), nachystanie stolov 100, povinna ochranka 50 eur(mlady chlapec, ktory v pripade problemu nic neurobi- u nas cudzi clovek, ktory v rifliach prisiel, nalozil si jedlo pri svedskych stoloch, sadol si a jedol, riesili ho chalani a rodicia...). Tie restauracie ziju a zarabaju z akcii v piatok a sobotu, cez tyzden len prezivaju.

erickatt
15. sep 2018

@bodka13 ostanú a minú na dozvukoch 😀

matabb73
15. sep 2018

U syna sa skladali po 250 Eur. Niečo im zostalo ma maturity. Závisí to od toho, koľko platia za sálu, fotografa a podobne. Ja ani netuším čo koľko stále, všetko si vybavili sami.

bodka13
15. sep 2018

@trnavacka veď toto....a ešte keď si nemôžu dohodiť vlastneho dídžeja a zabezpečiť sami zákusky (iba tortu si objednávajú sami),lebo to zabezpečuje pani, ktorá šéfuje v tom podniku...iba čo sa vytocim, keď si na to pomyslím

bodka13
15. sep 2018

@221girl no po 5€x 10 mesiacov x 3 roky ,to verím že bolo treba doplácať ...po 10€/mesačne by to snáď bolo ok

luba41
15. sep 2018

@matabb73 hmm. takže v podstate hocijaká farba sa hodí..šaty takmer nemám, aj v lete nosím minimálne , takže pre mna "velký problem"..
@minka80 tento týžden som vbehla do modneho salonu, kde predávajú obleky..všade samá modrá, čiernych oblekov tam bolo úplne minimum....ak všetci chlapci nabehnú v modrom na stužkovú, bude to vyzerať ako prehliadka námornej flotily..😀

leniel
15. sep 2018

na stužkovú - večernú udalosť, by mal byť tmavý oblek - čierny...modré a iné obleky sú skôr určené na denné príležitosti - svadby, a pod...

minka80
autor
23. sep 2018

@alenah31 prosim vas kde ste kupovali oblek?

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenka3476
7. okt 2018

Moj syn ma stuzkovu tento rok...kupili sme tmavomodry oblek...hnede topanky ku hnedym gombikom na saku a koselu bielu s drobnym modrym vzorom...zatial nevieme ci kravatu ci motylika...a riesim ponozky ci mozu byt vzorovane farebne

bodka13
7. okt 2018

@zdenka3476 syn bude mať červeného motýlika a červené ponožky so vzorom ....oblek čierny

zdenka3476
7. okt 2018

@bodka13 noo to nie je zly napad...to by mohol mat aj ten moj...aj na koseli ma cervene gombiky...sa asi inspirujem vasim napadom ak mozem🙂

lacibo
7. okt 2018

@zdenka3476 ak smiem poradiť, určite motýlika, nie karavatu😉🙂

bodka13
7. okt 2018

@zdenka3476 jasné 👍 som mu chcela ešte červené traky, že keď bude bez saka,aby nebola košeľa taká "holá" no synator ich neschválil 😂

lacibo
7. okt 2018

@leniel dovolím si nesúhlasiť tmavšia modrá vyzerá na chalanoch fakt super, v decembri sme boli na stužkovej, vôbec nemusí byť čierny..

janulka1802
7. okt 2018

@lacibo tmavomodrá je úplne skvelá voľba veľakrát ju nosia členovia kráľovskej rodiny čiernu oveľa menej

zdenka3476
7. okt 2018

@lacibo syn bol viac prikloneny k motylikovi...tak teda bude motylik...dakujem za radu

minka80
autor
11. nov 2018

Dakujem vsetkym za rady. Syn sy nakoniec kupil v Avione. Vysiel nas aj s koselou 120€.
Horsie je, ze o tyzden stuzkova a ja este na seba nic nemam.

erickatt
11. nov 2018

@minka80 super. My stužkovú o mesiac a už len ponožky syn nemá. Zapáčili sa mu manžetové gombíky. Tak má svoje, špeciálne. Reku tu máš prvý vianočný darček. Ps: tepláky doladime 😂😂😂😂

erickatt
11. nov 2018
zuzka3
11. nov 2018

@erickatt neviem, ci ste tie manzety takto vytiahli kvoli fotke, ale normalne sa to takto nenosi. Len manzetu povytiahnut z rukava, trosku. Aby bol syn fesak 😉

erickatt
11. nov 2018

@zuzka3 hej hej kvôli fotke a babe čo manžetové gombíky vyrábala.