Sú ľudia horší?

16. jún 2022

Nechcem sa sťažovať ani zo seba robiť svätú, ale je to len môj pocit alebo sú ľudia čoraz horší? Toľko arogancie, agresivity som ešte nevidela. V prvom rade sa stále snažím vnímať hlavne to dobré, ale nejde mi ignorovať zlobu. Určite boli ľudia vždy takí, v každej dobe sa našli, ale vnímam, že je toho viac. Možno to je aj tým, že máme médiá, čo kedysi nebolo a tak vieme čo sa stalo na druhom konci sveta. Ale vnímam to hlavne u nás, napríklad som bola s bratom u lekára, má zlomenú nohu, tak som išla s ním a všetky stoličky v čakárni obsadené a tak sme si sadli oproti, bola tu iná ambulancia a otvorila zrejme sestrička, že či ideme k nej, tak som slušne pozdravila a povedala, že nie, že čakám s bratom k lekárke xy, ale má zlomenú nohu a nebolo kam inam si sadnúť a ona spustila taký krik, že či si myslím, že sme tu sami (boli sme) a že nech si sadneme inde. Alebo vodiči agresívny na cestách, išli sme do mužom 50, tak ako sme mali a nejaký pán nás predbehol a pred nami išiel schválne 20, my sme ho chceli predbehnúť a on zrýchlil a potom zase išiel 20. Alebo som si potrebovala zmeniť termín na úrade a úradník že či si vôbec myslím, že úrad nie je ochotnícke divadlo. Však ja viem, ale slušne som sa spýtala.

bambi23
17. jún 2022

@emm_i 👌Super si to vystihla a napísala a to ja niesom pedagóg, no učím si syna dosť od malička okrem školy, a vidím to plus sa o to zaujímam. Teším sa, že je o ďalšiu učiteľku a profesiu celkovo viac, ktorá to robí ako poslanie a prácu ktorá ju napĺňa Presne niekedy sa vyberali školy aj VS že kde sa najlepšie zarobí a potom to tak aj vyzerá niekedy. Prajem ti veľa krásnych dní s deťmi a ĎAKUJEM ako mamina dieťaťa s náročnejsimi potrebami, že si si vybrala povolanie ktoré ta napĺňa a baví 🍀🤗🌺

barborachors
17. jún 2022

Pravidlo c.1: nikdy nechoď na Slovensku k lekárovi. Pravidlo c.2: nikdy nechoď na úrad, vybavuj elektronicky. Pravidlo c. 3: do Prahy sa autom nechodi, ale vlakom a po meste metrom.... atd atd.
☺️ Keď budes ludi otravovat svojimi potrebami, tak sa nečuduj, ze zaútočia. S ludmi sa moc netreba baviť. Je to najhorší živočíšny druh na planéte 🌎

ela2020
17. jún 2022

Necitala som vsetky komentare, ale asi je fakt nieco vo vzduchu, posledny tyzden sme na tom velmi podobne s vami. Miestami je mi uz fakt do revu, ze k slusnym ludom si naozaj kazdy dovoli viac ako k nejakym buranom.

marca12
17. jún 2022

Neviem,ci horsi. Ale urcite netrpezlivy,agresivny a neprijemny. Vidime to vsade a hlavne to citime v praci. Vsetci su vsetko hned,nikto nepocka. Neviem kam tento svet speje.

eskop
17. jún 2022

Tiež mám ten pocti, že ľudia sú horší.. mám ročnu dcerku a často sa mi stáva ze keď som s nou niekam išla nikto mi nepomohol ani len dvere otvoriť, koľkokrát sa ešte ľudia na mne zabávali ako sa trepem niekde po schodoch s kočíkom napr.. alebo keď som bola tehotná brucho jak svet a veľakrát do mňa narazili v obchode s košíkom a ani len pardon nič. Tiež keď som niečo vybavovala na úrade, zrejme čakala pani ze mam tiez tú istú školu ako ona a ovládam zákony . No mám dosť, a ja si skákať po hlave nenechám keď je niekto ku mne debil som tiež 😉 ľudia sú veľmi nepríjemné poslednú dobu

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elzu
17. jún 2022

Lide jsou porad stejni. Prožíváš nějakou citlivější fázi života. Je třeba změnit mindset, ať tě to nesemele.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elzu
17. jún 2022

@vlcik1 je mi 35 a 7 měsíců, tak se snad už smím podle tvých kriterií vyjádřit - lidé jsou stále stejní- jen my je vnímáme odlišně podle životní fáze, kterou proděláváme, a s věkem nabytých zkušeností - dobrých i těch zlých.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elzu
17. jún 2022

@vlcik1 odstěhovala jsem se do cizího státu, já Čehuň s přízvukem, jediný cizinec v kolektivu domorodců, potkala jsem lidi vsech moznych druhů, lteré potkávám soteď…vracívám se domů do Čech pravidelně, a lidé jsou pořád stejní - ani zlí, ani dobří- všichni mame v sobě oboje- Covid necovid.
A nemyslím si, že Slovensko by byl nějaký speciální vzorek populace.
V mé vlastní rodině/ mezi přáteli se objevily svině a naopak do ní přibyli lidé, kteří můj život obohacují. Ale to by se stalo tak jako tak- to je právě ten neskutečný paradox- všechno a všichni se pořád měníme, ale v základu zůstáváme stále stejní.
Je jednoduché říct, že ostatní se změnili, přehodit zodpovědnost za své vnímání na okolí- na anonymní nekonkrétní “všechny”.
Místo lamentování o tom, jak se všichni k horšímu změnili, je třeba soustředit se na své nejbližší okolí a jít potichu příkladem, aniž by člověk čekal odezvu. Skrz své mikro-okolí člověk udělá větší změnu, než sám dokáže prohlédnout.

A nebo jaké “lepší” lidi máš na mysli? Z kterých dekád?

licona
17. jún 2022

Ludia su stale taki isti, len doba sa meni 😉 Uplne, uplne rovnaki 🙂 Staci si precitat nejake starsie pramene, historicke knihy, uryvky z listin...

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elzu
17. jún 2022

@vlcik1 držím pěsti, ať je vám fajn, kamkoli se jako rodina vydáte 👍🏻

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dajko175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derdia
17. jún 2022

Ahoj, ja robim v amb. A ludi mam dobrych... Mame ich okolo 900 a vsetci su dobri... Este aj par vynimiek, ktory boli neprijemny, ked prisli sa zmenili... Ale ja si skorvsimam ze deti su hnusne.. Mnohe odstrkuju ostatne deti, rozdeluju, a sikanuju...a rady ublizuju... To ma viac trapi... Ako zly dospelaci...vacsinou zli dospelaci su smutni, deprimovani, maju strach z buducnosti...ale ze je v detoch tolko zla.. Tak to je smutne.....

derdia
17. jún 2022

@vlcik1 no vies, chor eje ze vsetci vsetko pchaju na fb... Na socialne siete...A nehnevaj sa, to ze to tam davaju, je to, ze sa ukazuju, potrebuju obdiv, lajky... A nedokazu zit vo svojich domovoch a svoje zivoty...ale tie socialne zivoty, ktore castokrat od realitu su velmi daleko.. A preto si ludia zaaaavidia, a hned sa aj nenavidia...lebo malokto si strazi sukromie...a chrani svoj zivot pred druhymi....staci si vypocut piesen.. Tvojou chudbou... Ci veris ci nie presne tak to je.... U pol ne vystizne.. Kazdy to raz pochopi...co bolo podstatne.. Ked bude na smrtelnej posteli... A verte utecie to rychlo.... Velmi rychlo...

tamichloe
17. jún 2022

Robím v cudzej dedinke v obchode,nie vo svojej..... sú tam veľmi milí ľudia....dokonca keď som tam začala robiť....jeden deduško mi hovorí a vy ste tu nová....vitajte u nás🤗🤗🤗
Nájdu sa aj takí,čo sú nepríjemní....jedna babka....obsluzim ju usmejem sa a veru mení postoj....úplne ina

lunademonica
17. jún 2022

Urcite je viac ludi sebeckych...z toho vypliva ta agresivita voci ostatnym, ktori "im zavadzaju" v zivote...nuz, vychova, hodnoty, vzory...

elementissa
17. jún 2022

Nemyslím si, že sú ľudia zlí. Práveže naopak, teraz sú ľudia veľmi dobrí, väčšina z nich sú pacifisti, ktorí sa starajú o svoje prostredie, pracujú na sebe, rozvíjajú sa, snažia sa byť každý deň lepšími. Nemyslím si, že sú teraz ľudia zlí. Väčšina tých, čo ty považuješ za "zlých" ľudí sú buď idioti alebo majú proste zlý deň. Ku mne sú napríklad vždy všetci dobrí a milí. Mňa vie nahnevať systém, ako nič v tejto krajine nefunguje, ale proste tí ľudia, s ktorými prídeš do kontaktu sú tiež len pešiaci a nijako to nevedia ovplyvniť. Ja sa stretávam s milými ľuďmi. A idiotov vytesnujem, vôbec si nad nimi nelamem hlavu. Svet je taký, ako si ho vyfarbis. Keď vidíš všetko čierne, všetko je celé strašné, tak jasné, všímaš si nejakého debilka, čo má potrebu ťa vybrzdovat. Ak máš nastavenie, že svet je dobré miesto plné skvelých ľudí, ktorí sa proste tiež snažia nejako prežiť a nemusí mať každý vždy super náladu, tak viac vnímaš v ľuďoch ich láskavosť. Ja sa ešte aj s bezdomovcom na lavičke pekne porozprávam, on mi porozpráva svoj životný príbeh, ja ho vypočujem, poviem mu, že nech sa nevzdáva, raz sa z toho dostane, zaprajem mu pekný deň a idem ďalej. Je to o vnútornom nastavení a o uhle pohľadu. A áno, mnohí sú frustrovaní a unavení. Ale takých treba rozosmiať, zabaviť, nie sa pohorsovat nad tým, akí sú tí ľudia strašní. Kto nosí so sebou dobrú náladu, ten skôr nakazí 20 uhundranych dobrou náladou, akoby jeho nakazili zlou náladou... A netreba byť taký utlocitny, to zasa je dáka ženská úchylka, brať sa tak hrozne vážne. A čo keď ti niekto povie, že tam nemáš sedieť? Veď povedz naspäť, že tam nevidíš cedulku s nápisom "reserve" a nikto iný tam nesedí. Ani sa netreba zosypat z toho, keď ti niekto povie, že úrad nie je holubnik... Dáko by som to na srandu otočila, pekne ich poprosila, nech to preložia, či sa vieme dohodnúť nejako. Najhoršie je napasovať sa do úlohy obete a iba fnukat ako sú všetci okolo zlí. Ale čo by boli zlí. Len netreba byť snehová vločka

loliki
17. jún 2022

Nie, len ty máš dnes asi svoj zlý deň a chýba ti Magnézium, tak to na teba doľahlo a potrebuješ sa vykričať v dvoch podobných témach. Vyspi sa a zajtra ti bude lepšie. Ľudia budú takí istí, ale ty to už budeš ináč vnímať. 😉

chymena
17. jún 2022

@zuzahajdulka Presne!🤔

palomka
18. jún 2022

Sú ľudia horší. Robím cely život s ľuďmi a posledne roky vidieť na ľuďoch, že sú doslova zlí a prenášajú svoje nešťastie na iných. Odkedy je fb a instagram si ľudia dovolia povedať všetko, bez ohľadu na druhú osobu. Vyjadrujú svoje názory bez toho či sa ich niekto na to pýtal a trvajú na svojej pravde pretože sú o nej presvedčení, hoci nie vždy to tak je a doslova idú až do konfliktu. Myslia si, že keď môžu napísať na sociálne siete hoc aký komentár, tak aj v bežnom živote to tak je. Slová treba vážiť a slová bolia. Ľudia sa porovnávajú a chcú si niečo dokazovať. Len nespokojný a nešťastný človek dokáže takto druhým ľuďom ubližovať. Keby každý začal od seba a riešil svoje problémy a nie cudzie, hneď by sa lepšie žilo. Ale naopak, ešte sa potlapkaju po chrbte, že ako dobre som "jej - jemu naložil". Veľmi smutná doba.

lacibo
18. jún 2022

@emm_i lebo sa beru iba protekcie..kto ju ma, miesto dostane..dalsi velky problem SK..zial

lacibo
18. jún 2022

@emm_i lebo sa beru iba protekcie..kto ju ma, miesto dostane..dalsi velky problem SK..zial

andreatytler
18. jún 2022

Nie, vobec nemam pocit ze ludia su horsi. Neviem ci sa pohybujem v zlych kruhoch, alebo len podvedome to zlo lahsie ignorujem.
Moje spomienky na detsvo na dedine v 80tich rokoch boli take ze skoro kazdy dospelak bol na deti nevrazivy. Predavacky, doktorky, zubarky, ucitelky a este aj susedia. Neustale len napominanie, poucovanie, zachnurene, prisne tvare, ohriakavanie, zakazy. Nechapem co to bolo s tymi ludmi. Ved ja ked stretnem dieta na ulici, alebo v obchode, tak sa neho vzdy usmejem. To sa predsa ani inak neda. Tak isto sa ludia usmievaju na mojho syna, prihovaraju sa mu.

nominativ
18. jún 2022

Ľudia sú stále rovnakí, rozdiel je možno v tom, že táto doba dovoľuje ľuďom kričať. A čím nižšie IQ, tým vyšší krik, sa mi zdá. Z môjho okolia to vnímam tak, že ľuďom sa nechce s blbcami hádať, lebo ich neprekričíš a potom to vyzerá tak, že ich je všade veľa.