Sú parfémy kupované cez internet originály?

teodorka
12. júl 2009

baby chcem sa opytat ...myslite ze parfemy kupovane cez internet su naozaj originaly?Nikdy som si nebola uplne ista ci ano ale nie ...ale vcera bola u mna kamoska a ona mi tvrdila ze si kupila chanel 5 v parfumerii a potom cez net a ze vona bola sice taka ista ale intenzita ovela ,ovela slabsia .Rychlo vyprchala [myslim vona]Tak teraz neviem ...su to originaly alebo nie?

ariana_30
27. apr 2018

@macik34 tak ako?🙂 bolo mi povedane ze to vyrezavanie kodov, je bezna prax :D

macik34
27. apr 2018

@ariana_30 a kde ti to bolo povedane? Ja som nenasla

damoska
7. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

parfemy si kupujem z Notino a ešte nikdy sa mi nestalo, žeby som kupila napodobeninu. SOm spokojná 🙂

kiwi3
7. máj 2018

kvalitne parfemy vydrzia velmi dlho, preto to vyuzivaju potom tito predajcovia. ale datum spotreby to od vyrobcu (asi podla zakona) mat musi. ja si inak vsimam, ze skoro vsetky internetove predajne predavaju hlavne kozmetiku (nielen parfemy), ktore nemaju datum spotreby. cize ten biznis je postaveny asi prave na tom, ze kupia vyradenu inde a potom predavaju s prirazkami

telusikk
15. máj 2018

@damoska A ako dlho si tam už objednávaš parfémy? Ja som si teraz objednala iba druhý krát a to tiež iba dámske. Objednávala si tam už aj pánske? Ja som si zvykla kupovať normálne v obchode u nás v centre ale pred nedávnom to tam zrušili tak som musela začať hľadať na internete

dzina007
15. máj 2018

@telusikk notino ma sice originaly ale va sinou ide o parfemy starsieho data pripadne zle skladovane a preto je tam tak lacna cena ale niekedy to citit aj na voni. Skor vyprchava alebo mne sa pri mojom parfeme stalo ze inak vonal ked som skusila z notina

dzina007
15. máj 2018

Parefem ktory som kupila z nottina na skusku bol 4 roky stary

telusikk
17. máj 2018

@dzina007 Vážne? A objednávala si iba raz? Lebo ja čo som si doteraz objednala tak boli v pohode tak ma to celkom prekvapilo. Nemala som problém a aj čo mi kamoška odporučila, že odtiaľ si objednáva tak si objednáva už dlho a ani ona mi nikdy nič také nespomínala. Ja som sa skôr starala o to aby bol ten parfém originál a nie fake
@lubisvecko A máš takú skúsenosť aj s pánskymi parfumami?

ckatka
17. máj 2018

baby nasa skusenost s notinom - Mary Kay vyrobky v zlave - chceli sme vediet, co su zac a ci su prave - lebo jedna baba sa nam z toho vyhadzala. Dali sme to na firmu otestovat, a zistili ze nie su prrave, ze su to fejky z ukrajiny, neprave a nekvalitne.
Takze u mna Notino tym padom skoncilo.

alenky
17. máj 2018

@ckatka A si si ista, ze to bola prave Ukrajina? Z notino som mala guess seductive vona bola ako original ale slaba vydrz. Ale co som bola na Ukrajine a skusala parfemy tak v prvom rade su to nesktocne smrady, kt.nie su absolutne totozne ani len s fejkom :D

arasidka11
17. máj 2018

podľa mna to original nie je, nemám dobru skusenosť, slaba vydrž

arasidka11
17. máj 2018

@ckatka to som už počula od viacerých, že su to fake

arasidka11
17. máj 2018

@kika666 pekne sa mýliš

lubhomira
17. máj 2018

Ahojte, ja som sa opäť nechala prehovoriť a objednala som z Notina Incanto Shine od Ferragama, rok výroby 2013 podľa stránky checkcosmetics.net - bohužiaľ aj tak voňal :( Skončil v koši...

amouramour
17. máj 2018

@ariana_30 asi tak ja mam negativnu skusenost s fann

ckatka
17. máj 2018

@alenky davali sme to testovat na firmu, lebo nam bolo podozrive, ze krem v takmer rovnakom baleni mal uplne inu taku grcovu konzistenciu ako pravy MK - a bol o 30% lacnejsi ako original. Zákaznicky sa nam stazovali, ze preco krem stoji Tolko a Tolko ked z Notino si ho mozu kupit s 30% zlavou (co je uz fakt ze peniaz). Tak sa patralo aj po povode aj po trase ako sa to sem dostava, aj davali testovat zlozenie a pekne sa potvrdilo ze je to ukrajina a ze je to lacna napodobenina, ktora vobec nema ucinky, ktore ma mat.

dzina007
17. máj 2018

@telusikk skusala som ocekovat aj kamoskin parfem. Tiez stary. Jej sa zdala byt ale vona rovnaka. Mne moj smrdel. Akoze inym vonia ale proste ja som tak zvyknuta na svoju vonu ze mi vonala inak.
Niekde som aj citala clanok. O tom.
Ze najcerstvejsie samozrejme najdes vo francuzku. Spolocnosti ako marrionaud objednavaju priamo od dodavatela tak ich maju cerstve hlavne v predajnach. Ale aj tam vies najst 2 rocny. Ale 4 rocny 5 rocny uz nie. Notino a im podobne predavaju za zlomok ceny prave uz tieto starsie ktore sa v parfumerkach nepredavaju. Taktiez ide o skladovanie. Parfem sa ma skladovat na hladbom temnim mieste. Ako su robene velkosklady kde to skladuju ci je tam klima v lete a podobne je tazkopovedat ale aj horucava nici parfem.

77nelinka
17. máj 2018

tiez som si kupila v notine parfem a ked som kontrolovala ako je stary, tak mal cca 2-3 mesiace. mozno som mala stastie

lkoctuchova
18. máj 2018

@amouramour Aj ja mám negatívnu skúsenosť s fann. Kúpila som v kamennej parfumérii zlacnený 100ml parfem Escada, po 5 minútach už nevoňal. Na letisku v BA aj v Turecku voňal dlho a úžasne. Po preverení dátumu výroby som zistila že bol 4 roky starý.

arasidka11
20. máj 2018

baby, nemáte niekto skusenosti s parfemami kupenými v rakusku, či nemesku, aké su tam ceny?

damoska
22. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ak siahneš po eshope Notino, aurčite nebudeš lutovat.

arasidka11
22. máj 2018

@damoska práve odtiaľ to nie su originály

mirkarh
22. máj 2018

@damoska ja som odtiaľ na 99,9% kúpila drahý fake. Nielenže nevydržal dostatočne dlho, ale aj inú vôňu mal oproti tomu co som vonala v parfumerke

lubisvecko
23. máj 2018

@telusikk Panske parfumy objednam menej casto ako damske ale tiez som doteraz nemala problem 🙂 naposledy som objednavala ako darcek pre svokra tento rok v aprili a aj svokre sa lubil a to ma ona fakt velmi citlivy nos, niekedy by som povedala, ze aj az moc :D Mojmu drahemu tiez sem tam objednavam ale on pouziva parfumy raz za cas takze to iba tak kazdeho pol roka kupujem 🙂

arasidka11
24. máj 2018

@lubisvecko a mali niekedy aj originály? lebo ak niekto nemal nikdy originál, tak je spokojný aj s týmto, ale ak pozná originály, má s tým skusenosť, už asi po parfeme z notina nesiahne. Teda za mna, je to tak, raz som sa popálila, a stačilo.

lubisvecko
24. máj 2018

@arasidka11 drahemu som doteraz objednavala iba odtial ale napriklad svokra viem, ze kupovala pre svokra parfemy aj v kamennych predajniach takze isto by rozdiel spoznal aj on aj ona. A pokial viem tak tie parfemy su original, ved na to maju aj taky ten cerfikat, ze su prave 🙂

katusikkk
24. máj 2018

Ja som si objednala z Notina Dolce Light blue a bol to smejd.Kedze original som pouzivala 12 rokov,tak poznam vonu.Pred tuymym som vzdy kupovala na letiskach v drogerkach.Notino nikdy viacej.

macik34
24. máj 2018

@katusikkk moja rec

macik34
25. máj 2018

@katusikkk ale jej svokra ma citlivy nos a kamaradka sa vyzna a vie ako maju vonat😂
L

loulou02811
7. jún 2018

@katusikkk Ahoj, mne sa stalo presne to isté, v Taliansku v parfumérii som si kúpila DG light blue a bola úžasná, tak keď sa mi minula, objednala som na základe pozitívnych recenzií a dobrej cene z Notina a musím povedať, že tam rozdiel bol! Vôňa z e-shopu Notino bola iná. Cítila som ten rozdiel, voňala inak ako tá z Talianska a oveľa kratšie. Preto neodporúčam nákup v Notino.sk ani v žiadnom inom Slovenskom e-shope, lebo síce kúpite lacnejšie, ale kúpite vôňu NEKVALITNÚ!!!
a bohvie kde vyrobenú ( určite Čína, Bangladéš a podobné krajiny)
Aj keď som si objednala vzorky, všetko boli fejky. Vzorky ktoré dostávam v kamenných predajniach zdarma spolu s nákupom parfému vyzerajú úúúplne inak. Žiadne nalepené papieriky s vytlačeným názvom vône.
Ja si teda radšej priplatím a kúpim si originál v kamennej predajni a viem, že neplatím za fejk ale za kvalitný originál. Bohužiaľ, ľudia ktorí nakupujú len v slovenských e-shopoch nevidia ten rozdiel a nemajú s čím porovnať, tak len chvália aké úžasné a lacné parfémy nakupujú v Notino.sk. ☹️