Sú parfémy kupované cez internet originály?

teodorka
12. júl 2009

baby chcem sa opytat ...myslite ze parfemy kupovane cez internet su naozaj originaly?Nikdy som si nebola uplne ista ci ano ale nie ...ale vcera bola u mna kamoska a ona mi tvrdila ze si kupila chanel 5 v parfumerii a potom cez net a ze vona bola sice taka ista ale intenzita ovela ,ovela slabsia .Rychlo vyprchala [myslim vona]Tak teraz neviem ...su to originaly alebo nie?

livi
1. feb 2016

Tazko povedat,kde je pravda.je mozne,ze maju roznych dodavatelov a tovar,ktory im dodaju nemusi byt vzdy pravy a zamiesa sa tam aj fejk. A je pravda,ze aj parfemy,ktore predavaju,sa mozu dlhsim ci nevhodnym skladovanim pokazit. Ja som z netu (nielen od nich) mala zatial len originaly,ktore som porovnala vzdy s kamennou predajnou. Ale je pravda,ze takym tym vyslovene "popularnym" parfemom,ktore su najviac napodobnovane,sa vyhybam

lindush1105
2. feb 2016

Mám z Parfums.sk Euphoriu Blossom. Včera keďže ma fakt očarila a ja mám rada zásoby, proste ja som na parfémy blázon, som zašla do Funn a kúpila som si do zásoby jednu aj tam..No človeče žiadny rozdiel, ani vo vôni ani vo výdrži..Iba v cene samozrejme. O 100% drahšia. Našťastie predavačka je moja dobrá známa tak mi urobila naozaj dobrú zľavu, lebo inak sa tam neoplatí vôbec nakupovať. 🙂

blairgossip
14. feb 2016

@lindush1105 ahoj prosim ta aj teraz po dlhsom pouzivani sa ti zda ze su rovnake a nie je to fake? objednala som si guess girl odtial, lebo je ovela lacnejsia ako z fannka, len sa bojim ci to nebude fake :(

lindush1105
14. feb 2016

@blairgossip Ahoj. Ako som uz pisala vyssie na parfums si kupujem parfemy uz roky a ano ked to tak porovnam, ostavam nakupovat tam, lebo skutocne sa mi neoplati preplacat na Funn., Ja s ich vonami nemam absolutne ziadny problem. Fannko je iba predrazene rovnako ako Sephora a Marionaud, to je cele.

blairgossip
24. feb 2016

ja som z parfums sk spokojna lebo neriskujem objednavanie tych drahych voni ako napr. versace a hugo boss a neviem co, lebo tie najdrahsie a najznamejsie su podla mna faky... ja som si Objednala jednu guess vonu, a vonia uplne tak isto ako z fann a vydrz je rovnaka citim ju vo vlasoch a na krku aj na druhy den.. cize radsej neriskujte tie uplne zname vone

lindush1105
24. feb 2016

@blairgossip neviem no ja som si od nich poobjednávala už ozaj kadečo a nikdy mi neprišiel fake..Posledne som si objednala Euphoriu Blossom a keďže sa mi páči kúpila som si ešte pre tú srandu vo Funn. V Parfums som dala za 100ml 28 eur vo Funn za 50ml 40 aj to po známosti inak stála 60 a žiadny rozdiel..100ml stojí vo Funn 120 eur. Môžem ich okašlať 😀

spirit16
24. feb 2016

@lindush1105

To bude asi tym, ze vo FUN parfumerke, sa udajne predavaju faky tiez 🙂

lindush1105
24. feb 2016

@spirit16 no k tomuto. Kupovávala som si vo Funn dlhodobo Bvlgari Omniu fialovu ale po čase som si všimla, že ak my vydržala hodinu bolo to veľa. Odvtedy tam už parfumy nekupujem okrem tejto výnimky s tou Euphoriou keďže sa tu tak Parfums špinil vo veľkom..

stanusa89
24. feb 2016
Používateľ stanusa89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stanusa89.

original parfemy su o dost drahsie

lindush1105
24. feb 2016

@stanusa89 nie, iba sú v parfumérkach predražené

moonshine1
24. feb 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

jednoznacne vsak musia si dat nejaku prirazku na ne

lindush1105
24. feb 2016

presne ..je to ako aj napr s make upmi..Kupis vo funn za 20 eur a inde za polovicu a tiez to neni fake.. 😀

terez253
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jamecna
12. apr 2016

@zkubusova konecne rozumny prispevok. Ano, na parfums.sk kupite original, ale su to vsetko stare nekvalitne vonavky, ktore putuju na internet z kamennych parfumerii, kde sa nepredali. Cestuju hore dole po svete, "pracuju", vyprchavaju, su slabe, mensia intenzita farby a pod. Su to uz smejdy pre tych, ktori si chcu dopriat znackovy parfem, le je im luto "vyhodit" vela penazi. Je to nieco ako stare ojazdene Bentley poskladane z 3 buranych, ale hlavne, ze mam Bentley. Neverte tym bachorkam, ktorymi sa ohanaju internetove parfumerie, ze Fann, Marionnaud a ostatni maju vysoke ceny, pretoze platia predavacky a najom. Kvoli par predavackam a priestorom nie je odvod mat parfemy raz tak drahe. Parfemy su luxusna zalezitost a keby boli lacne, mal by ich kazdy a stracali by na exkluzivite. Nehram sa tu na mudru. Aj ja ma skusenosti s "riadnymi" vonami a tymi z internetu. Naoza,j ked yvskusate vonu v kamennej parfumerii a shit z internetu, zistite, ze rovnake vonavky nie su rovnake. Napriklad moja milovana BVLGARI Omnia Cristalline - z parfums mi prisla raz v pohode, potom na dalsi krat akasi "mydlova voda", ktora nemala nic spolocne s tym, co som skusala v parfumerii. Potom Versace Bright Crystal - je to prenadherna vona. Z internetu mi prisla akasi slaba ruzova vodicka, ktorou som sa musela striekat niekolko krat za den a pripominala nejaku lacnu "ruzovu" vonavku. Potom som si kupila v kamennej a to sa nedalo opisat. 50 ml som mala neskutocne dlho. Takze pri tych nekvalitnych je vyssia spotreba, takze je otazne, ci usetrite az tolko, ako si myslite. Ja som na parfemy maniak a chcem vonu kvalitnu a zaplatim si za nu. Budem si ju setrit a budem mat krasnu vonu. Nie riedky smejd z interneru, ktory miniem aj tak raz tak rychlo. Pri tychto internetovych je na nahode, ze "aku" vam poslu - v lepsom ci horsom stave. Ak niekto "nefici" a nezije parfemami, tak ako ja, mozno mu staci aj ta z internetu, len aby vonal. Ja si vone neskutocne uzivam. Chystam sa prezit krasne leto s Omnia Paraiba, z kamennej parfumerie. Je nadherna. A vy?

jamecna
12. apr 2016

@lindush1105 to hadam neyslis vazne s tou chybou vyrobcu. mysli, ze modne domy ako Dior, Chanel ... si dovolia pustit do obehu nejaky zmatok?

lindush1105
12. apr 2016

@jamecna áno myslím a vyhadovať sa nejdem nemám na to čas ani chuť 😉

jamecna
12. apr 2016

@ivanatim ano, ano presne. Ale nemusia to byt rovno fejky, su to stare prelezane parfemy.

jamecna
12. apr 2016

@livi nie je to rovno chudak, ale nechce "vyhodit" kopec penazi za parfem. Ak na to nemam financie, tak si radsej kupim v normalnom obchode adidas alebo pumu, ako prelezaneho versaceho z internetu. Internetove parfumerie su pre segment ludi, ktori nemaju, alebo nechcu zaplatit viac za exkluzivny tovar, tak sa uspokoja aj s menej kvalitnym. Je to taky second-hand. Co sa nepredalo v kamennej, putuje na internet, parfem starne a straca na kvalite. Nieco im tam lezi 2 roky, nepredaju, potom to daju v super akcii.

natalka13
12. apr 2016

@jamecna a na predajni niesu stare parfemy?

natalka13
12. apr 2016

@terez253 presne tak, ja beham a rano si dam parfem a vecer este kamosky co so mnou behaju ho zo mna citia.
Konkretne Chloe sme skusali na zaklade tejto diskusie predvcerom na rukach jeden flakon z parfums druhy z Fann a drzali rovnako.

zsoja
12. apr 2016

@natalka13 takze parfums je dobra stranka s parfemami?

ivanatim
12. apr 2016

@natalka13 náhoda...stane sa samozrejme ze tam natrafis aj na original, ale je tam omnoho viac tych prefabrikantov, fejkov a menej koncentrovanych vonaviek ci preležanín...potvrdzuju to stovky ludi na interenete aj v realite...ja osobne som uz minimalne od desiatich ludi pocula, ze z parfums.sk kupili parfem, ktory nevonal po troch minutach...nepoznam osobne nikoho, kto by si o nich nemyslel presne to o hovorim ja...toto nahoda asi nebude 🙂

lindush1105
12. apr 2016

@zsoja ja si tam kupujem parfémy už 4 roky a spokojnosť. Po tejto búrlivej diskusii už dávnejšie som si kúpila 50ml CK Euphoria blossom vo Funn za 60 eur a to isté 100ml na parfums.sk za 30 eur a je to to isté ako vôňa tak aj výdrž. 🙂 Nechápem..Písala som vyššie v diskusii že istý čas som kupovávala len vo Funn špeciálne Bvlgari Omnia.. Prestala som lebo po pol hodine od istého času vôňa totálne vyprchala a za to som nebola ochotná toľko platiť. Teraz mám Omniu Indian Garnet z Parfums a cítim ju na sebe 2 dni..Nechápem tieto zlé skúsenosti aj keď verím tým ľuďom, nepísali by to len tak ale ja mám fakt len výborné skúsenosti a to mám od nich parfémov viac ako dosť a aj kozmetiky ako takej..

erika161
12. apr 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@lindush1105 tak vies ako sto ludi a sto nazorov 🙂

lindush1105
12. apr 2016

Inak ja to volám Funn keby zas nejaká mudrlantka mala problém viem že je to Fann dobreee? Díky 😉

lindush1105
12. apr 2016

@erika161 však áno určite. To sa týka všetkého že 100 ľudí si kúpy jednu vec a sto prvý dostane pokazenú alebo zlú a pri ich predaji toho musí byť oveľa viac ..Čo ja viem ja som sa na nich nepopálila ani raz takže zas nemám dôvod tu písať niečo proti nim. 😉

natalka13
13. apr 2016

@zsoja ja kupujem tam lebo to osobne vyberem a neplatim postu. Nie casto lebo vela parfemov mam teraz z letisk.

@lindush1105 prelezaniny su aj v kamennom obchode ale vyprchane? nebodaj riedene ci fejky?
aky je rozdiel predat fejk v kamennom obchode a v netovom? to je uplne jedno skor ide o konkretny obchod ci siet obchodov ze predavaju take veci ale urcite nie ze netove obchody su zle a dobre su len vsetky kamenne.

ivanatim
13. apr 2016

@lindush1105 No zaujimave 🙂 Bud si jedna z toho ich inak dost rozsiahleho tímu marketerov, o tom sa uz davnejsie pisalo dost, alebo mas len stastie 🙂 pretoze ja som skutocne pocula uz od desiatok ludi len same zle skusenosti s parfums a zatial osobne ziadnu pozitivnu, takze som rada, ze aspon tebe neposielaju fejky 🙂 Ja som uz dvakrat u nich nemala to stastie a preto od nich uz neobjednavam...

lindush1105
13. apr 2016

@ivanatim no to isto nie som.. Som len maniak na parfemy to je vsetko. Mam inu, svoju pracu.. 😉 Vidis ja som zas nikdy nepocula na nich zle iba tu v tejto diskusii..Vravim ja neviem kto co dostal ale ja som bola vzdy spokojna, vzdy..

semeno
23. apr 2016

VEČŠINA LUDI NEZARABA TOLKO ABY SI MOHLA DOVOLIT DRAHÉ ORGINALY. STEJNE PLATIŠ LEN ZA FLAKON KTORÝ POTOM VYHODIŠ JEDINE ŽE HO DRŽIŠ DOMA PRAZDNY VO VYTRINE😀 A MAŠ DOBRÝ POCIT STOHO ŽE TO BOL ORGINAL PARFUM😊NA NIEKOM AJ LACNE VECI VYZERAJU LEPŠIE AKO ORGINAL.