Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

ivca82
15. feb 2010

Kasis ani my sme dnes neboli ešte von, malá ešte o 10tej pobehovala v pyžame, že pôjde von zajtra, a ja sa nejak dobre necítim, ešte od toho hrdla čo ma bolelo sa mi nádcha začína púšťať, ale zajtra by sme asi išli, lebo podľa predpovede počasia sa za chvílku nebudeme mať na čom sánkovať 😒
Baby ďakujem za info o dr. Javorkovi. 🙂 😵

bzuco
autor
15. feb 2010

natali...idem do roboty, malého by mi v krajnom prípade mohla strážiť mamina - už je na dôchodku, ale chcem ho dať do škôlky

bzuco
autor
15. feb 2010

GG- mne bola B. prvý rok v škôlke v kuse takto - na striedačku - soplík, kašeľ....dookola..druhý rok, to už bolo lepšie a posledný rok už ani chorá nebola

geegee
15. feb 2010

bzuci, ved aj ja som to tak brala, ze skolka.. aj Dr. by si to mohla zratat, ze kym nechodil do skolky, tak sme chodili len na preventivky a zrazu fakt kazdy mesiac - okrem decembra, ked bola skolka zavreta. Tak naco ho posielat na ORL 😠 Dnes mu este aj krv brala... 😠

To fakt beru 5 000? Ja som tolko cca ratala so skolnym v mojej skolke a bala som sa, ze je to vela 😀

bzuco
autor
15. feb 2010

GG a to tých 5000,- je asi tá úplne spodná taxa 😝

geegee
15. feb 2010

tak to ziram...mne vychadzala skolka okolo 5 500+strava a 10-12 deti v triede normalne s 2 uckami 😎 Tak sa tesim 🙂

palculienka19
15. feb 2010

s tými škôlkami je to fakt o dušu, ved to nie je prvý rok, čo kapacitne nestačia, tak prečo neotvoria o triedu navyše?ved by to nikomu neuškodilo.ešte stále neviem, kde ide byť tá nová škôlka, čo o nej v ružomberskom hlase písali, mala by byť pri základnej cirkevnej škole hore na hlinkovom, mám tušáka, že tam ako sa vchádza do tej telocvične, ale ešte minulý týžden tam nebol žiaden oznam.v správach bolo minule, že na cirkevné škôlky nejde ten istý rozpočet ako na štátne, že je podstatne nižší, rodičia sa vyjadrovali, že kopec bežných vecí doplácajú, deti sa neučia ani žiadne jazyky, nič, lebo neni peazí pre učiteľov navyše,...tak zase, či je taká škôlka vôbec výhra.
gg, myslím, že ťa toto mesto potrebuje aj so škôlkou 😉 🙂 😉

leyuska
15. feb 2010

Mladému Dr. Javorkovi sa musí čkať od toľkých chvál. Ja som tiež s ním spokojná, aj keď prežívam
ťažšie obdobie ☹ . Zajtra ho idem navštíviť. Idem sa akurát objednať.
Dr. Tereková je strašne milá nie len ku deťom, ale aj dospelým. Keď som k nej chodila, viem, že mali vždy prednosť matky s deťmi.
Bzucko - uži si ružičky 😀 😀 😀 , viem odkiaľ sa vzali 😀 😀 😀 😀 .

bzuco
autor
15. feb 2010

ley...čo nepovieš? 😅 😅 😅
inak už pošli...ublížil im ten pobyt v snehu...ale boli krásne 😉

bzuco
autor
15. feb 2010

ma porazí...malý je hore a to spal len hodinu...včera tiež tak...to čo sa mu robí 🙄
ale nechám ho tam, možno zaspí dalej...sa mu kýchlo a vyletel mu soplík tak ho to zobudilo 😖

leyuska
15. feb 2010

Zo srandy som písala segre, či to náhodou neboli pre ňu. Ten môj šiesty zmysel 😀 😀 😀 😀 : , jej bývalý ich tam plesol, keď nevyšla von.

bzuco
autor
15. feb 2010

😅 😅 😅 😅 😅

bzuco
autor
15. feb 2010

to ju musel riadne naserkať 🤐 😔

leyuska
15. feb 2010

Oni sa už rozišli v novembri a stále ju prenasleduje, a to doslova. Už má z toho zlý pocit.

bzuco
autor
15. feb 2010

😖 😖 😖 tak to hej, to by som ani ja neprišla dole...sa jej nečudujem

geegee
15. feb 2010

bzucko, brala by si skolku za 220€ na mesiac? Beriem ta ako reprezentativnu vzorku 😀 - zamestnana matka 2 deti...v triede by bolo 15 deti, v tej sume je uz aj strava, 2 ucitelky normalne na striedacku. Stravu by som dovazala...ak by niekto mal zaujem robit ucku, tak sa hlaste 😀 Skusim to do septembra rozbehnut 😉

ivca82
15. feb 2010

Baby, ja s vás umriem, tu sa človek naozaj ku všetkému dopátra, ešte aj ruže v snehu našli majiteľku 😀 😀
GG mne sa to zdá vela 😅 😔
Leyuška pošleš mi číslo na dr. Javorku? Dám segre nech nezháňa zbytočne 🙂

geegee
15. feb 2010

aj mne, ivca..len ak baba co ma dieta doma berie minimalne 5 000, tak to nie je ovela viac. Mne to menej ako 180€ za skolne nevyjde 😅 😔

ivca82
15. feb 2010

Veď to chápem, že náklady niesú malé keď to má byť škôlka ako sa patrí 😉 Ale zase si myslím, že ak bude mať škôlka nejaký nadštandad, aký sa samozrejme od súkromnej očakáva, problém s naplnením by nemal byť, aj keď ide o mesto, ktoré síce nieje veľké, ale je tu dosť rodičov, ktorý chcú pre svoje deti viac ako "obyčajnú" škôlku..

bzuco
autor
15. feb 2010

GG...no ak by som nemala inú možnosť, tak hej 😅 ...ale ako píše ivca - je to dosť
ono pokiaľ budeš brať aj deti od 2 rokov, ked ešte maminy dostávajú aj RP tak vtedz v pohode...no potom ked nastúpia do práce, po dovršení 3. roku už RP nemajú - no pre mňa je to polovica platu, čo je dosť...keby som zarábala v čistom 700 eur, tak určite by som dala

ivca82
15. feb 2010

hkkkku bb ,j hutdr

malá komnetuje 😀 rf

bzuco
autor
15. feb 2010

ale zarobím 400 eur a dať 220 na škôlku 😖 😖 😖 😖

bzuco
autor
15. feb 2010

ale podľa mňa by to šlo...ved to tých súkromnných mondi jaslí chodia zapisovať už mesačné deti, aby dostali miesto...tak chápte 😅 😅 ...a tam je tiež suma veľká

leyuska
15. feb 2010

Ivca - číslo na Javorku: 0917 252 234. Objednáva a podáva info medzi 13:00-14:00 každý deň. Vo štvrtok ma deň pre tehulky.

geegee
15. feb 2010

ivca, mudro vravi mala 😀

ja som ratala s detmi od 2 rokov 😉

natalschen
15. feb 2010

geegee...... podla mna 200 eur je este unosne (pre solventnych rodicov) - bud to das opatrovatelke, alebo sukromnej skolke - jediny rozdiel je v tom, ze opatrovatelka sa ti postara o dieta aj ked je doma chore, ale do skolky ho do nemozes dat ☹
a chces robit normalnu skolku alebo aj cez vikendy? ja osobne by som uvitala 24 hodinovu skolku - ale to som extra narocno, co? 😅 😕

geegee
15. feb 2010

natal, jasne, bola by moznost aj cez vikendy, aj v noci a pod...za priplatok. To by som riesila potom nejakymi studentkami. Planujem aj odvoz a dovoz deti...ale to su take moje predstavy...hm...uvidim aka bude realita 😀

palculienka19
15. feb 2010

ak sa môžem vyjadriť, aj mne sa to zdá moc za škôlku, ale aspon by si odobrala solventnejších 😉 a tým by ostalo viac miesta v bežných škôlkach, už doviesť a odviesť dieťa si dokážem aj sama, alebo pon prísť peši, za to nepotrebujem doplácať, to len ako príklad.
a ako píše natali, veľký rozdiel to nie je, akurát, že dieťa stráca možnosť vývoja v kolektíve, a to je asi najpodstatnejšie, no nie?

mirka
15. feb 2010

ahojte 🙂

GG, no škoda, že na tvoju škôlku nemám, hneď by si mala prvé dieťa, súkromné škôlky sú pre rodičov, čo nežijú od výplaty k výplate, takže držím palce, nech sa ti to dobre rozbehne, a nech sú všetci spokojní 😉

myslíte, že je vhodné, aby také malé dieťa ostávalo na noc v škôlke? 😕

geegee
15. feb 2010

mirka, to sa robia take akcie, akoze adrenalinove pre celu triedu 😀 Ale nie pre najmensie deti 😉