Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

alami
17. feb 2010

GG - lebo píska - neskutočne! ak je to laringitída, čo asi bude, môže sa začať dusiť, do rána nemôžem čakať. Tatino už ide domov, takže ideme...

alami
17. feb 2010

inak, papúchová - neviem prečo - nedvíha mimo ordinačných hodín mobil, čo nie je bohviečo, chcela som sa poradiť, či počkať na zajtra k nej....Kordošovej sa aspoň dalo volať aj o polnoci 😖

geegee
17. feb 2010

Ali, ako ste dopadli?

U nas sa uz sopliky hadam minaju 😀 Zajtra su 2 tyzdne co je Matusko doma. Uz mi dochadzaju napady na hry aj na varenie 😀 A chyba mi ist niekde von - obaja su chori, tak nemam s kym ist na prechadzku 😠 Cakam na vysledky z krvi ako na spasenie, ze co mu vlastne je 😖

bzuco
autor
17. feb 2010

toto mi prišlo do mailu - čistá pravda 😅

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

pinocio
17. feb 2010

ahojky

bzučo- krásna báseň

ja som včera tvrdala na kožnom s mirkom no dúfam že táto masť už zaberie a nebude mať tvár ako obarenú, prerezal sa zub a reveme už 3 deň, chodiť sa nechce no rozprávať sa púšťa a najradšej tie najťašie slová ,toť u nás doma

bzuco
autor
18. feb 2010

ahoj pinocio

aj moje deti skôr rozprávali tie ťažké slová 😅
napr. martinko: vŕtačka, šrobovák... 😀 😀 😀

ivca82
18. feb 2010

Dobré ránko tetušky 🙂
Bzučka 😀 😀 úžasné tá báseň 😀

Ali ako je Olimu? Zabrali tie lieky?

Včera som zistila 2 zaujímavé veci. Niektorá ste sa raz pýtali, či sa naozaj dá urobiť bábovka v mikrovlnke za pár minúť a dá, poznám jednu ženu, čo to bežne robí, akurát, že taká bábovka nemá tú kôrku ako keď sa pečie v rúre. A druhá vec, že mám vyskočenú platničku, už dlho, neviem ani od kedy 😅 😅

natalschen
18. feb 2010

bzuco..... krasna basen, najde sa v nej asi kazda normalna maminka (tie co behaju po pedikurach a po kavickach asi nevedia, o com je rec) 😕

nebolela vas vcera hlava, ja od utorka skapinam na strasnu migrenu, dnes v noci sa mi pre tu strasnu bolest ani spat nedalo - a dr. ti povie, ze pomaha vydatny spanok 😒 - a ako, ked sa mi neda mat oci ni zavrete- ni otvorene 😠

ivca82
18. feb 2010

Natali tak mňa bolela od večera a ešte stále, neviem do kedy ale nech ma už prejde, lebo ma tresne 😠

natalschen
18. feb 2010

tak sa asi meni tlak alebo co, mam pocit ze sa posledne dni meni 2x denne 😠 , som si aj hodila nalgesin ale stale ma to drzi, tak mozno dobry vtip nam trosku pomoze

natalschen
18. feb 2010

muzi su z marsu a zeny z venuse......... svato-svata pravda:

po vasnivej noci pride zena do roboty a vravi kolegyniam:

Baby...... dnes som mala uzasnu noc: mali 3 hodinovu predohru, potom sme sa 2 hodiny milovali a potom sme sa este 1 hodinu rozpravali.. 🙂 😀

muz po prichode do roboty chlapom referuje:

chlapi........ vcera som mal strasnu noc.... 3 hodiny sa mi nemohlo postavit, potom som sa 3 hodiny nemohol odbavit a potom som hodinu nemohol zaspat 😠

natalschen
18. feb 2010

pekny den vsetkym a prosim nehlaste ma adminovi, nech ma nebloknu 😕 😀 😀 😀

alami
18. feb 2010

čítam vás tak na preskačku, natali - ja že akú noc si mala potom som si prečítala úvod 😀 😀 😀 😀 😀
ivi - platničku? 😖 nozbohom

včera Polóny - ale v pohode, dalmu niečo silné na kašeľ a aj atb, lebo má vraj strašne červené hrdlo - de)d predtým ešte nemal...má to spád 😢 😖 Oli pískal jak divý, segra už v strese organizovala nemocnicu 😝 večer už mal aj nad 38 teplotu
atb mu asi zabrali, lebo celú noc spal kludne a vôbec nezakašľal, ráno kašle zas, ale oveľa menaj ako včera.Dnes som mu už bola v škole po úlohy...

kasis
18. feb 2010

Ahojte,
Bzuco, no asi sa tam kazda nasla 😀
Ali, tak nakoniec dobre ze ste boli, ason hned lieky zabrali a uz sa bude Oli len liecit, nech je mu cim skor lepsie
Pinocio, veru tito chlapi nejak tazkymi slovami zacinaju, Matko tiez najskor gastan, starky a az potom mama 😀 , ale sikulko, ze tak zavcasu 🙂
Natali, neboj nenahlasime 😉
Ja ani migrenu nemam a spat ani tak nemozem, neviem co to mam o 2hej sa zodudim, vsetko spi a ja nie 😠
Zajtra ma caka super den, kadernicka a masaaaz, juj nejdem sa ani moc tesit. Som si rychlo zvykla, ze mam MM doma a to je len 4ty den. Horsie to bude naopak o par dni, ked nastupi do novej roboty. Nastastie tu v RK 🙂

natalschen
18. feb 2010

kasis....... tak tu masaz si uzi prosim aj za mna, juuuuj, hned by som sla s tebou... 😅 - to nie ako ze by som sa tam na teba pri tom rada pozerala........ 😕 zatial nepocitujem ziadne uchylne chutky 😀 😀 😀

kasis
18. feb 2010

Natali pochopila som, mam ti zazvonit rano o 8, pojdes so mnou? 🙂
Ivca teraz som o platnicke cita, si bola aj u DR?Lebo vraj to dost boli 😖
A ja nemam este chlapov doma, idem im volat, to zas kedy pojde Mato spat

geegee
18. feb 2010

ivca, ze platnicka :-O
O babovke v mikrovlnke viem, svagrina robi, mozem zistit recept 😉

bzucko, basnicka krasna...ja sa dnes citim ako superzena, lebo decka neviem akym zazrakom nestihli zahadzat hrackami za doobedie celu obyvacku, takze mam mensi bordel ako obycajne 😀

kasis, hadam si z teba vezmem priklad 🙂

alami
18. feb 2010

mne teda zahádzali, ale už som odhádzala 😀 hádam vydrží aspoň nejaké 2 hodiny ako tak 😀

natalschen
18. feb 2010

kasis... veraze by som sla, ale zajtra som uz o pol osmej v robote ☹ , ale spomeniem si na teba, aj ty na mna 😉

ivca82
18. feb 2010

Kasis bolieť ma bolí stále, ale tak viem ja, že to práve platnička? Neviem ako vy, ale ja mám stále pocit, že ma aj má s čoho bolieť, no kým všetko doma porobím, malú prenášam na rukách, hračky zbierať, v noci pri nás väčšinou spí malá, tak mi to ani neprišlo nejako extra zvláštne 😅 a idem budúci týždeň do vojenskej, taká zlatá žena mi to vybaví, tak pôjde so mnou aby som sa najprv od tejto mojej dr. netrepala cez kade koho 🙂 a v novembri alebo decembri som bola u mojej dr. ale tá mi dala lieky na utlmenie bolesti a vyriešené pre ňu, takže keď to neprestalo už som nikam nešla, však ibalgin si aj sama kúpim a nemusím v čakárni sedieť 😝
GG ja idem na mikrovlnkový kurz pečenia k tej známej čo to robí na budúci týždeň 😀 😀 dáme dáke vínko a aj sa niečo naučím 😀 😀 ale že tam treba silikónové formy, lebo inak to "nefunguje"
Ali pre teba IP pre TM od MM 😀 😀
Natali ešte bolí hlava? Mne už prešla 😵 🙂 inak mám takú fintu, keď sa to už nedá vydržať, dám si ibalgin a po sediačky spím, pozakrývam sa, lebo potom keď mi bolesť ustupuje mám pocit ako keby som bola na sibíry a nemôžem sa extra hýbať, a keď prejde tak zase som ako v horúčke. Nejaké 2 hodiny takto a potom už len doznieva a pijem hektolitre vody potom, ma potom suší ako po opici 😉 😀

ivca82
18. feb 2010

A už sa mi pečú buchty tak sa tešíííím. A na masáž chcem aj jaaaaa. Ale až keď bude platnička tam kde má byť 😀

alami
18. feb 2010

prídem na tie buchty, mňáááám 😅
my sme s Olim prebehli čítaním, písaním a matikou - hod a pol učenia za nami, ešteže ho to baví
aj ja mám chuť piecť, tie super tlačené tvarohové...ale máme bábovku čo nám mama včera upiekla a sme sa jej ešte ani nedotkli...tak nejdem.Nebudeme vedieť čo skôr jesť 😀

geegee
18. feb 2010

ja idem zajtra baby marlenku piect ...na oslavu 😀 ked som citala ten recept, tak cista samovrazda...do polnoci sa budem nad tym krutit 😀
Ideme k talianovi na pizzu, ked uz masaz nehrozi 😀

alami
18. feb 2010

čo robíš chute 😠

natalschen
18. feb 2010

ivca.... diky za tip, dnes v noci som myslela ze mam porazku - taku silnu bolest a pocit na vracanie a zimnicu dokopy som este hadam nemala, veru skusim ten tvoj tip posediacky, na tabletkach fungujem aj ja - ty to mavas tiez tak casto pri zmenach tlaku? mne sa to takto brutalne rozbehlo po 2. porode (ale nechcem ta straasit alebo odradzat), teraz ma este pobolieva aj kadejak blbo od zaludka mi je, ale uz to nie je take hrozne, dufam ze zajtra v robote dajako prezijem 😝

geegee
18. feb 2010

ali 😀

alami
18. feb 2010

nooo...len sa smej,vieš akú mám chuť? 😀

ivca82
18. feb 2010

Natali mňa tako bolieva hlava od mala 😔 zhoršilo sa to po puberte a od vtedy mávam často migrény, jasné zmena počasia o 10° sa mi hlási vopred, sneženie, dážď, najhoršie je na jar, raz teplo, raz zima... normálne som rada keď ma len bolí hlava, to si ani lieky nedávam 😀 a cez tehu a počas kojenia som nevedela čo to je migréna, tak som bola celá happy som myslela, že to prejde na dobro ale nišť 😝 🙄 a aj mne býva na zvracanie, nič jesť ani piť, ale potom by som aj vola zjedla a sud vody vypila 😀

geegee
18. feb 2010

Pizza, bola mnaaaaaaaaaam...dobre mi padlo vypadnut trochen 🙂

Ja mavam migreny od druheho porodu - tak ako tebe, natalschen 😖 Dovtedy som netusila, ze to moze byt az take hrozne. Trosku sa to zmiernilo ked som prestala odsavat MM, potom chvilu nic a teraz sa to objavuje zas 😠

Pocuvajte...mali by sme zacat organizovat stretko...napriklad pri prilezitosti bliziaceho sa krasneho sviatku MDZ. Haaaaaa???!!! 🙂 Dobry dovod nie? 🙂

Ja sa hlasim, mozem o pol 8 odist z domu 😀

majussa21
18. feb 2010

Ahojky.
Bzuco uzasna basen nema chybu.Inak som vas citala dozadu teraz a s tym meskanim ja som taka ze meskam kolko sa len da a mm vzdy zuri lebo on vzdy chodil vsade dopredu no odkedy sme spolu meska so mnou 😀 aj teraz sme v sobotu boli na plese a meskali sme hodinu ale to aj preto lebo mala bola chora a ani sa mi nechcelo ist..
GG a to ju chces od septembra isto otvorit?Uz mas vsetko co tam potrebujes mat zariadene? 😲
Idem sa vas opytat ako to je so skolkou ked v rk nemame trvaly pobyt.lebo u nas idu zrusit skolku z troch na jednu centralnu v niznom a pre nas to je daleko 6 km tak to si ju mozem rovno zaniest do mesta a aspon nebudem musiet prerusovat cestu sme spisovali peticiu som taka nasrana ziskali peniaze z eurofondov tak sup s tym ale to ze tym urobia zle vsetkym rodicom to im je jedno 😠
Baby nestraste ma zhorsenymi migrenami po druhom porode lebo mna tiez bolieva strasne hlava ale migreny to niesu tak nieze sa mi to zhorsi.. 😝
Ja som v nocnej a uz sa neskutocne tesim do postele uz aby bolo rano.. 😎