Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

palculienka19
19. feb 2010

ahojte,
tak den začíname s mickeym, malinká super spala, konečne celú noc bez vyskakovania z postele, už ani nepamatám, kedy to bolo 😀
kasis, tiež podobne so spaním, ale ešte sme na tom dobre, som minule stretla býv. kolegynku na gynde, pred pôrodom, čaká tretie baby, a ona, že pri prvom a treťom dietati nespala celé noci, že fungovala s netopiermi, to je sila. a ja že ako si to vydržala, tak sa smiala, že celý den spala, popri malej,nejako len tak na jedno oko, a v noci vyvárala, riadila, žehlila, prala, vynášala smeti, to je ozaj sila.

v hyperke majú krásne tulipány, akej chcete farby, ja len ak idete niekomu gratulovať, to sú tie, čo mi kúpil mm, ešte stále ich majú a vydržali celý týžden nádherné, ani jeden lupen ešte nespadol.je pri nich aj stabilizač. roztok 😉

bzučo, tá básen je bombová, si idem vytlačiť dať 😀 😀 😀
ivca, som nebola tu asi štyri dni, posielam IP, migréna ma chvalabohu obchádza, zato ty máš asi aj za mna, skús replax, skús ho mojka, pomôže ti snád, nech sa netrápiš takto.
gg, k tým mandliam, viem len toľko, snád ťa nedomotám, že skúsený dr. už vie odhadnúť, ked pozrie do pusy a nosohltana ktoré mandle sú v pohode a ktoré sú už v takomto veku väčšie, preto niekedy hned vyvalia, že mandle von, ale rozhodne čakať treba, ved každý sme iný, a možno to matúškovi nebude robiť neskôr problémy.
kamoška takto čakala až do šiestich rokov, ked videla, že chlapec jej má stále problémy, tak dala vybrať, ale v lokálnej anestéze, a úplne skvele to dopadlo, žiadna uspávačka, za päť minút bolo hotovo, malý sa jej spýtal a mami kedy pôjdem na tú operáciu???ked už sa zobudil, nič nevedel, ale cekom zdravý nie je,je menej chorí. zbavil sa laryngytíd a takých tých mandľových vecí, angíny a pod.
nám dr. papúchová na kašľ suchý dala trifed a ked smrdká hrdielko harmančekový čaj, malá ho pije a pomohlo jej.

geegee
19. feb 2010

majussa, skolka bude, len ak zostane nejaky dom nepredany 😀 Ak sa predaju, tak budem musiet cakat dalej 😀

alami
19. feb 2010

balík posielaný 1.triedou do Kubína od piatku - teda za týždeň ešte zákazníčke neprišiel! 😠 ani ďalší, posielaný v utorok 1.triedou - tiež neprišiel!je to normálne? Tá naša pošta to je otras! začo si platím 1.triedu???????????

geegee
19. feb 2010

palci, mandle ma zvacsne, ze vraj to byva po chorobach...ja chcem pockat, ci bude taky chory byvat aj buducu zimu. Ak hej, tak dame vybrat. Ale on mava len take choroby so soplikmi a kaslom. Ziadne teploty, ani zapaly nejake...

Idem robit na zajtra susi na oslavu...robili ste to uz niektora? Ja sa tesim na to, ale neviem...receptov je tolko, ze tazko povedat, ktory je spravny 😀 To ako s Marlenkou...no mozno zajtrajsia oslava dopadne tak, ze budeme chrumat keksiky, ak sa mi nic nepodari 😀

andy271
19. feb 2010

Ahojte..
Doma uz nemame internet..
Tak teda teta ivca, ked budes mat cas cinkni mi a pojdeme von..
Este mam vratit cukor...
Tak sa majte pekne..

alami
19. feb 2010

varím, pečiem...a vy čo robkáte????

majussa21
19. feb 2010

Mne isiel mm do nocnej a ja neviem co s nacatym vecerom Ali a co pecies?Aj ja mam chut len neviem naco..

alami
19. feb 2010

ja také tvarohové tlačené koláčiky - čo sa minule ivce nevydarili 😒 mne sa nejak daria až moc, už ich pečiem asi 6.x - sa ich nevieme do.rať 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18553&use...

majussa21
19. feb 2010

Uau vyzeraju uzasne som sa zabavala s riadenim, hned by som si ich dala ale nemam kyslu smotanu tak mozno zajtra vyskusam a preco sa ivce nevydarili?

bzuco
autor
19. feb 2010
alami
19. feb 2010

maji - neviem,mne sa vždy vydarili, trošku viac múky dávam, cesto je dosť riedke, nedávam posýpku ani džem a dávam celú kys. smotanu. Práve ich pučím do seba. sú....mňaaaaam 😵

ivca82
20. feb 2010

Ránko tetušky 🙂
Maji mne sa asi nevydaril kôli droždiu, pred pár dňami som piekla buchty a cesto krásne nakyslo, tak asi to bolo v tom 😉
GG ako si to robila ten cestovinový šalát? Hodíš mi recept do ip prosím? 🙂
Andy veď ťa ani nevidno von ani nič, tak ti nabudúce cinknem či idete von 😉
Palci ďakujem za radu, keď sa vyberiem k mojej dr. tak si budem pýtať 🙂

bzuco
autor
20. feb 2010

ahojte

čo dnes varíte? - ja nemám šajnu 😒

kasis
20. feb 2010

Pekny den
ja som tiez vcera piekla a dnes tortu zdobila 😀 , poobede oslavujeme Matkove meniny 🙂
GG fuha, ty si si teda riadne piplacky vybrala, sushi neviem, ja som to raz jedla a stacilo 😝, ale marlenka je fajna, dufam, ze sa ti vydarila 😉
Ali ja som aj tie pudingose, co si munule link dala, uz som ich raz davno robila a boli mnam tak som aj pred chvilkou z rury vytiahla 🙂
A to mame pocasie 😠 , vcera Mato dosiel komplet mokry, jasne, ze ani jednu mlaku neobisiel, tak mal nohy po kolena mokre
Majussa, tak nech am tu skolku nezrusia, to co je za napad, ked je skolok malo, tak este aj rusia 😖

baileysa
20. feb 2010

ahojky 🙂

gg, tak ako oslava? sushi mm robi perfektne, ak daky tip budes potrebovat 😉 my sme odkukali od hubky, ta to uz ma vychytane 😵

kasis, tak matkovi prajeme krasnu oslavu a vsetko naj naj naj k meninkam 😵

bzucko, ja mam obed zo vcera, zapekanu zemiakovu babu s mletym masom 🙂

alami, dakujeme za balicek 😵 gretke sa najviac pacila ta sladkost 😅
inak mm sa velmi snazil, aby si tentokrat meno zapamatal 😅

ivca, ako to je s hudobkou? kedy bude? mm vravi, ze 3.3., ale to je tusim streda 😕
inak si vcera na hudobke mohla vidiet jeho dochvilnost, a to som ho zobudila o 9, aby stihli!!!! a gretku som mu komplet nachystala, takze len seba daval do poriadku 🙄 keby chlapi boli na md, tak to si neviem predstavit 😅

ivca82
20. feb 2010

Bai ahoj, ako sa máte? 🙂 Hudobka je tak ako hovorí TM. Učiteľka má v štvrtok termín u dr. tak prehodila na stredu. A vieš že sa nad nedochvílnosťou nikto nepozastavil? Však každá to máme doma, tak to poznáme 😀 😀 a doniesť si máme staré noviny (bude sa skladať čiapka) a na paličke koliesko z jedne strany červené a z druhej zelené, ale to si asi TM zapamätal, sa pýtal pár krát a učiť sa doma chodiť s Grétkou ako fúrik 😉

Barborka je chorá, má od noci teploty, teda skoro v kuse cez 38, ale zvláda to statočne, teraz spinká, lebo poobede ju zobudil zvuk čo počula, že ocko chrápal 😀 Nemá nádchu a nekašle, len zo spania tak škaredo kašlala poobede, uvidím ako bude a kedy pôjdeme k dr. 😔

Kasis a ako sa vydarila torta? Dala sa ti pekne uložiť tá oblátka? Mi ani nehovor o počasí, včera si malá rozmyslela, že ide na prechádzku o 17tej, tak sme boli hodinu na prechádze po Likavke, ale mláky našťastie s menšou asistencou obchádzala 😀 Peknú oslavu tiež prajeme a podobne prajeme aj GG nech sa vydarí oslava 🙂

Bai to ako si robila? Normálne ako babu a do toho ml. mäso?

baileysa
20. feb 2010

ivi, podla tohto receptu:
http://ekucharka.net/mlete-zapecene-v-bramborak...

ale nebolo to bohvieake, ja som niekde citala nejake recept, ze zapekane mlete maso so zemiakovou kasou, nieco take som chcela, tak toto som nasla, ale chut som mala na ine 😅 😀 akoze chutovo dobre, len malo slane som to spravila, ale ze by ma to nadchlo, to ee

koliesko si zapamatal, aj noviny, ale furik zabudol 😕 😀

my sa mame ok, ja total nevyspata, lebo v noci zinka a rano uz gretka nabehne 😖 😀 a uz nie som najmladsia 😅 😕 😀 😀 😀 😀 😀 ale da sa... najhorsie, ze este tu obhajobu mam pred sebou, aj teraz nad tym sedim, ale yase radsej teraz, ked je zinka este taka mala, ako neskor, ked si aj ona uz bude viac pozornosti vyzadovat...

barborke prajeme skore uzdravenie, nech to nie je nic vazne...

ivca82
20. feb 2010

Bai tak toho máš naozaj dosť, ja som inak padala na hubu keď mi malá nespávala do pol roka a to som mala len ju 😅 😔 a ty ešte aj Grétku aj obhajobu. Držím palce, isto to zvládneš najlepšie ako sa bude dať. Kedy to máš presne? Nech držíme palce 😉
Pozriem ten recept a možno vyskúšam, babu máme radi 🙂 inak ja niekedy dávam ml. mäso zapiecť zo zemiakmi, pridám ešte smotanu a koreniny a na konci posypem syrom a je to mňam a rýchle. Len mäsko predtým opražím trošku na cibuľke a až potom ho tam dám. Mňam 😀

leyuska
20. feb 2010

Ahojte, booože aké chute mi robíte 😀 . Ja som si dnes navarila už nedeľný obed, aby som zajtra celý deň vegetila. Aj fajnú bábovku sme si upiekli. Lejku mám u starkej na celý víkend, tak mám oddych.
Kasis, to vy takto v predstihu oslavujete? 🙂 Ja sa chystám až budúci víkend. Ale budem myslieť na Maťka v stredu, veľa zdravíčka mu prajem. 24. február je super dátum 😀
Nemáte niektorá skúsenosti s laparoskopiou? Idem v marci a strááášne sa bojím ☹ .

geegee
20. feb 2010

Ahojte, uz mame po oslave...decka odkvacli 😀 Sushi sa celkom podarilo, nakupila som v Bille vsetko a super to islo a vyzeralo krasne 🙂 Som sa bala, ci to niekto vobec bude jest a pojedlo sa vsetko 😀 No a Marlenka eno nuno 😎 A aby som bola uplne spokojna, tak som to zavrsila migrenou 😀 😀 😀 😝 Takze idem spat asi hned teraz. Ale aspon mam svoje oslavy z krku a na jeden sup meninova aj narodeninova 😀

A marlenka je normalne uzasna uz pri robeni cesta...take teplucke, vonave bolo...by som sa v nom mliagala aj hodinu 😀

Ivca, recept poslem 😉

palculienka19
20. feb 2010

ahojte,
prajeme všetkým oslávencom všetko krásne do života, nech sú nádherné slniečka z nich.
gg, môžem aj ja popýtať recept na marlenku, to by som chcela skúsiť 😉 😉
hubku som už spovedala zu sushi, a dnes som obkukávala aj suroviny v tescu, ale nechám si to po pôrode, trošku obavy predsa len mám 😒
my sa napchávame plnenou paprikou, to také tradičné jedlo, čo sa vieme natlačiť a grilážkami, už je asi po nich 😀 😀, mm je už dlho v kuchyni, no a večera sa robí, šalátik -olivy, šalátová uhorka, rímsky šalát, a sabinovská tehla do toho, prvý krát s nou, tak uvidím, čo z toho bude 🙂
nejako postupne toho zvládam menej 😉 ......zachvíľku budem v tom štádiu, že sa nebudem vedieť dočkať dna D, aj preto, aby som už nebola ako macko

bzuco
autor
20. feb 2010

no mala som šichtu 😒
malý jedol dnes večer horzno a nejako mu zaťažilo žalúdok, tak sa chudáčik celý povracal ☹ , no a kedže som ho mala v našej posteli, musela som všetko prezliekať 🙄
dala som si ho tam, lebo sa zobudil a veľmi plakal, tak som ho vzala k sebe
ale muselo sa mu uľaviť, lebo sa zobudil po hodine spánku a plakal skoro hodinu ☹ - ho to isto ťažilo - a už spinká, drobček

ivca82
21. feb 2010

Dobré ránko tetušky 🙂
U nás noc pokojná, okolo 22hej malej teplota celkom klesla, sama od seba, nič som jej nedala 😵 tak uvidíme ako bude dnes, aj keď neviem išli by ste aj tak k dr. v pondelok keď mala teploty či nie?
Bzučka, včera som chcela MM poslať po hrozno pre malú, ale som si to rozmyslela, že teraz je aj tak také umelé, nech je malému už dobre, to táto chémia na všetkom je a potom si to detičky odnesú 🙄

bzuco
autor
21. feb 2010

ahoj ivi
tak naša noc mala pokračovanie do 2hej rána 😒
maťko sa budil v 15 minútových intervaloch, krútil sa, plakal....už som sa chcela obliekať a ísť na pohotovosť 😒 ...ale zaspal a našťastie až do rána....možno mu troška pomohol čaj z materiny dúšky - ten je na tráviace a zažívacie ťažkosti
no a ráno vstal a zdá sa že dobre 🙂 🙂

kasis
21. feb 2010

Peknu nedelu prajem 🙂
vcerajsia oslava dopadla na 1, Matkovi sa najviac torta pacila, uz mi 2 tyzdne o torte spieval, tak som mu aj na meniny spravila 😵 . Oblatka drzala chvilku, kym ju vseumelec neodlepil, mala som ju vo verande. Matko sa bal, ze mu ju nas pes zje, tak bola taka dopatlana, ale hlavne, ze chutila. 😀 🙂
Ivi, Barborke nech rychlo prejde, mozno len daka kratka viroza, uvidis ako vecer a v noci, ak bude bez teploty, tak ani nemusite k Dr, aby si odtial nieco ine neodniesla
Bzuco, juj tak Matka takto brusko potrapilo. Hrozno je niedy potvora a este ak aj schuti spapal. Dnes uz OK?
Bai, kedy mas tie obhajoby, nech vieme kedy na teba silno mysliet a potom uz si len detvaky budes uzivat. Na nevyspatie si postupne aj zvyknes, ale prajem ti radsej nech sa vyspis v noci.
Leyuska, my sme chcei tiez az buduci, ale potom zas o dva tyzdne by sme Matkove narodky, tak nech sa aj zregenerujeme 😀 . Prajem ti nech laparo dobre dopadne.

geegee
21. feb 2010

Ahojte, my sme boli lyzovat na Racibore...vzala som aj Matuska a v pohode zlyzoval 🙂

Marlenku som robila podla tohto receptu, ale namiesto 8 casti som mala len 7...tu 8 som rozdelila k ostatnym, aby mala vacsi priemer ked som ju rozvalkala - zdalo sa mi to dost male. Inak presne podla receptu vsetko 😉
http://marlenka-marlenka-marlenka.blogspot.com/

bzuco
autor
22. feb 2010

krásne slnečné ránko 🙂

pinocio
22. feb 2010

Dobré ránko všetkým,

hurá Mirkovi zabrala masť aj lieky na tie líčka tak už sme ako ľud 🙂 , další zub sa dere von tak skúšame koľko mama znesie

ivca82
22. feb 2010

Ránko tetušky 🙂 dúfam, že bude takto slnečno aj poobede 😵
Pinoci tak suepr, že vám to zabralo 🙂
GG tak ani som nevedela ale plnku marlenkovú robím už dlhšie to torty, keď nestíham 😀 a ešte na jeden koláč 😀
Malá bez teploty a iných príznakov choroby, tak dúfam, že to tak aj ostane.
Kasis nehlásili ešte kedy bude zápis do škôlky? 😕

kasis
22. feb 2010

Pekne ranko,
Ivca nie nehlasili, iba jablka, ze predavaju 😀 Fajn, ze je malej dobre, este nech vyuzije snehu zachvilku asi bude blato 😒