Suchozemská korytnačka

emiliam
3. júl 2020

Ahojte, chcela som sa spýtať niekoho , kto má skúsenosti s chovom suchozemskej korytnačky , nech sa mi ozve, mala by som pár otázok. Ďakujem 🙂

karpina
3. júl 2020

Máme doma dve, ak budem vedieť, poradím.

helcanw
5. júl 2020

Máme takú korytnačku uz asi 25 rokov 😂

emiliam
autor
14. aug 2020

@karpina ďakujem , prosím Vás, čo jej dávate vsetko jesť ?

katikaba
14. aug 2020

@emiliam mala by najmä púpavy, šalát, pekne nku kapustu,uhorku,sem tam ovocie

katikaba
14. aug 2020

@katikaba pekinsku kapustu

emiliam
autor
14. aug 2020

@katikaba ona vôbec nechce pupavu ani skorocel , iba datelinu

katikaba
14. aug 2020

@emiliam naša nechce datelinu,asi je to individuálne a ešte treba dávať vajcove škrupiny,aby sa dobre vyvíjal pancier

karpina
14. aug 2020

@emiliam chováte ju v byte, či na záhrade? Dávame im zo záhrady uhorky, kalerábové listy, šalát, vňať z redkovky, ovocie, melony, fazulové zelené lusky, púpavu a rôzne bylinky si samy nájdu. Treba skúšať všetko rastlinné. Jedna moja má rada aj strúhanú mrkvu, druhá nie.

emiliam
autor
25. aug 2020

@karpina máme ju vnútri v akváriu , tiež jej davame uhorky, paradajky, ovocie. Struhanu mrkvu vyskúšam , ďakujem

emiliam
autor
25. aug 2020

@karpina a stále sa "vykaka" do vody čo má na pitie .....hrozné a aj ju kupate?

katikaba
25. aug 2020

@emiliam ja ju mám v lete na balkóne a keď je teplo,ju okupem

karpina
25. aug 2020

Ano kúpeme, a tiež sa vždy vykaká pri kúpani. Raz do týždňa vo vlažnej vode. Napustím vody asi do výšky pol panciera a necham asi 30 minut, samozrejme sledujem, (môže sa utopiť) a podla potreby dopúšťam teplú vodu.

leonie35
25. aug 2020

@emiliam Pekny vecer zelam,
Korytnacku sme mali 25r. Uzasna bola, dostala som ju za 1.vysvedcenie 🙂
Nemali sme ju v akvariu, ale vo velkom kosi na pradlo 🙂 Mala tam "okienka", pozorovala svet. Kupali sme ju tak raz za 2 dni vo vlaznej vode, alebo podla potreby (ak sa uspinila, vzdy po papani robila "potrebu" 🙂 V lete som ju ako mala "vencila" v dateline a pupave, to mala rada, taktiez surove kuracie maso na mini kusocky, ovocie, piskotu v mlieku, salaty rozne druhy (zeleny, ladovy atd.) Co je zaujimave, "zazimovat" ako je to odporucane pocas zimneho obdobia sa dat nechcela, skusali sme to asi 3x, takze si nasla nejake miesto v byte (napr.pod radiatorom v kuchyni) a ostala tam aj 4 mesiace-zimny spanok) Uvazujem, ci si taku opat nezadovazime 🙂 Kde ste ju kupili a za kolko ak sa smiem opytat?Dakujem

emiliam
autor
26. aug 2020

@leonie35 a čo sa jej stalo ? Už nežije ? Ďakujem za tipy . Kúpili sme ju normálne v superzoo , máme k nej aj papiere, je zaregistrovaná, stala ,120€

emiliam
autor
26. aug 2020

@karpina ja keď ju kupam tak ona sa potom nedá tak vysušiť a keď ju dám späť do akvária tak totálne všetko sa na ňu lepí , a je ešte oveľa spinavsia ako bola ☹️

emiliam
autor
26. aug 2020

@karpina a ďalšia vec, každý deň jej dávam čerstvé jedlo a stare vyhadzujem , no napriek tomu sa jej tam stále držia kadejaké mušky a chrobaciky či čo v tej zelenine v miske

karpina
26. aug 2020

@emiliam po kúpani riadne vyutierať, naše majú svoj uterák. A pancier natrieť krémom, alebo olejom. Len tenkú vrstvu, rýchlo sa vstrebe. Kupovala som aj specialny olej na pancier v zoo obchode. Indulona postačí.

emiliam
autor
30. aug 2020

@karpina ona počas aj po kúpaní strašne kaka , ja neviem či sa bojí alebo čo , úplne má hnačku , nemôžem ju ani dlho utierať minule mi potom okakala uterák ☹️podľa mňa ju preháňa zo strachu alebo čo. Úplne že veľa , musím ju potom znovu umývať

evelina30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veroni111
20. mar 2021

@emiliam prosim ta, napis mi, ak potrebujes pomôcť, lebo toto su hrozne rady 🤦‍♀️

karpina
20. mar 2021

@veroni111 Bola by som zvedavá na tvoje rady. Napíš v čom sú naše rady hrozné.

veroni111
20. mar 2021

@karpina korytnacka sa nesmie kremovat, ani olejovat.. Zaujimalo by ma, co mate ako podstielku, svetla.. A tak isto, sa nedava ovocie a hocijaký šalát

karpina
20. mar 2021

@veroni111 Neviem odkial čerpáš informácie, ja mám dve knihy a vždy sa radím s veterinárom. Moje korytnačky sú v zime zazimované a od aprila do oktobra sú vo volnom výbehu, naše korytnačky sú takmer 40 ročné, v dobrej kondícii, ja sama ich mám asi 15 rokov. Som zvedavá, kolko rokov sa ty venuješ korytnačkám, ked si dovolíš zhadzovať skúsenosti iných chovatelov. Moje korytnačky jedia aj šalát, aj jahody, uhorky, melony, slivky, kalerabove listy, redkovkove listy, rôzne vňate, hocijaké buriny, ktoré si samy nájdu v travniku. Nikdy neboli choré. https://www.mall.sk/vybavenie-terarii/sanirept-...

Toto je špeciálny olej na pancier suchozemských korytnačiek. Kde si nabrala, že sa nesmie natierať?

veroni111
20. mar 2021

@karpina to vsetko je dobre a správne 🙂 ale olejovanie fakt nie.. Mohla by som vidiet foto korytnačiek?

veroni111
20. mar 2021

@karpina a ked sme uz pri tom, nereagovala som konkrétne na teba, ale ty si sa ozvala, myslela som kuracie mäso, ľadový šalát, zimovanie v kuchyni pod radiátorom

emiliam
autor
24. mar 2021

@veroni111 ľadový šalát moja korytnačka veľmi ľúbi , ale nie ľadový akoze studený 😁a ovocie tiež mimo exotického, to jej nedavam

emiliam
autor
24. mar 2021

@karpina a čo dávate ako podstielku ? Aj kokosové vlákno ?

veroni111
24. mar 2021

@emiliam podstielka sa dáva hlina s pieskom 1:1 😊

emiliam
autor
12. apr 2021

Neviete náhodou, čo to znamená, ak korytnacka ako keby píska, alebo jej píska v nose tak divný sici niekedy, môže byť prechladnuta?

veroni111
14. apr 2021

@emiliam piska ked ju ides chytiť?