Sušenie detského prádla vonku

danusskaaa
23. máj 2012

Mamičky sušíte prádlo vašich detičiek aj vonku, alebo len na sušiaku doma? ja zatiaľ len doma, avšak keď teraz nekúrime prádlo schne nenormálne dlho 😒 a preto som rozmýšlala, že by som ho vyvesila vonku. kamoška vraví, že by som nemala lebo vonku lieta prach a kopu alergénov, čo môže malej ublížiť. Mama mi zase hovorí, že je to normálne a nech ho dám vonku, že ona stále dávala a nič nám nebolo! tak ako to riešiť???

silvuskaa
23. máj 2012

@danusskaaa v lete susime len vonku vsetko pradlo 🙂

ikke
23. máj 2012

ze je vonku prach a alergeny? 😅 ved to by si malu musela stale len doma drzat. ak nema nejake zavazne zdravotne problemy a alergie, nebala by som sa vesat von 😉

juliap
23. máj 2012

ja davam pradlo vonku schnut, ci je zima, jar, leto, alebo jesen, ked je chladnejsie pocasie, tak samozrejme mi potom doschne vo vnutry na susiaku ... kludne davaj von

exupery
23. máj 2012

@danusskaaa nikdy som neriesili,ci vonku ci dnu-podla pocasia 😉 ,ci uz nase alebo malej.

lucka1987
23. máj 2012

@danusskaaa vonku.. no teraz na jar ked lietal pel z pupavy nie.. ani nie koli alrgenom, ale kazdy den utieram parapety na balkone co su zlte od pelu.. a ked som tam vyvesala plachtu bielu bolo na nej nalietaneho toho zlteho pelu az az a potom bola taka mierne lepkava a bolo ju citi strasne tym pelom, ja sama som sa rozkychala a tak som radsej vyvesila na chodbu vonkajsiu, kde vesaju aj susedia. ale teraz je pelu uz pomenej takze vonku.. ten zlty uz nelieta 😀

lucik194
23. máj 2012

jasnacka davaj von, si myslis ze v byte (v dome) mas menej alergenov ako vonku? to co lieta vonku lieta aj v byte, len to menej vidis....
si myslis ze nemas prach v byte ? na to zabudni, este viacej ako vonku .... 😉
jaska davaj von, malej sa nic nestane a ked sme pri tom, napr. v odporucaniach pre alergikov (vlastna skusenost s alergiou na prach) je hned jeden z prvych bodov napisane - nikdy nesusime pradlo doma....

gabuska36
23. máj 2012

nerieš takéto veci...všetko dnes naokolo škodí...a čím viac sa o deti staráš a bojíš sa či im niečo neuškodí...tým viac majú nejaké alergie na niečo...jednoducho keď je vonku pekne tak veci zaves vonku a ak nie tak na sušič do bytu....a fakt to nerieš....

lucka1987
23. máj 2012

@lucik194 hej hej. s tym prachom suhlasim. vnoku je ho ovela menej.. najma cerstvo po dazdi, kedy sa dyha super, lebo vzduch je zbaveny prachu 😉 oficialne nie som alergicka, nechodim po lekaroch.. no prach mi dost zle robi.. jedine preco som nevesela vonku ,bolo vela toho zlteho pelu na pradle.. lebo byvam na dedine a v tesnej blizkosti mam luky zaliate pupavou.. tak asi preto

sisaha
23. máj 2012

@danusskaaa dieta si buduje imunitu tym, ze sa stretava so vsetkym co k beznemu zivotu patri - a to je aj prach, peľ, smog. Nemôžeš ju držať v sterilnom prostredi. Aj v byte ti lieta prach. To by si nesmela ani na prechadzku - tam na nu nalieta presne to iste. Ja susim vonku do neskorej zimy. Praveze skor riskujes, ze doma sa ti pradlo poriadne nepreschne a objavi sa na nom pleseň.

traktor
23. máj 2012

chodis s malou vonku?chodis 😉 ..tak aj pradlo kludne vesaj na vzduchu..krasne ti vyschne, prevonia ti ho cerstvym vzduchom a niektore rady skratka pustaj jednym uchom dnu, druhym von..

sorciera24
23. máj 2012

samozrejme, ze vonku;)

hajanka
23. máj 2012

@danusskaaa samozrejme, ze vonku 😉 hned ako zacne byt teplo az kym nepride zima
uplne suhlasim s @traktor

lolko_lenka
23. máj 2012

chvalabohu, že sa dá už sušiť vonku 🙂 ráno vyvešiam, o pár hodín zvešiam 🙂 akurát na noc nenechávam, keby sa pustil nejaký vietor alebo dážď.

titkovamiriam
23. máj 2012

tiež mam pradlo vonku od jari do neskorej zimy 🙂 vietor ti ho prevoni a slniecko vydezinfikuje 🙂

brumca
23. máj 2012

@danusskaaa ked je pekne vonku, tak susim vonku, ked je skaredo a prsi, tak vo vnutri...nikdy ma nenapadlo susit len vo vnutri koli prachu...niektori ludia uz fakt nevedia co vymysliet 😀

solinkarka
23. máj 2012

Ja neviem co my mame vonku za vzduch ale ked ho dam vonku susit tak ususene smrdi 😠 pritom ked ho vesam mokre pekne vonia...a ked ho necham v izbe susit tiez pekne vonia,,,tak ja neviem ci sa ta vona strati ci co..nemate niekto podobny "problem" ??? 😅

natalitimk
23. máj 2012

@danusskaaa -jaj som sa zasmiala 😀 ,to čo už niektore mamičky nevymyslia. 😒 ..že nevešať pradlo vonku(jasnačka ked nie je na to iny dôvod)ale niektore maminky to už prehanaju 😉 .Tej kamoške povedz nech toľko nesedi na internete 😵 a nech toľko neštuduje, 😵 nie všetko čo je tu popisane je aj pravda 😨 ,takže chce to zdravý rozum. 🙂

katka121
23. máj 2012

@danusskaaa Ja dávam von - toto som nikdy neriešila ak ak by tam aj boli alergény - no a čo??? dieťa si na ne musí zvyknúť - od alergénov sa nesmieme izolovať - inak sa alergia nakoniec vyvinie.... bolhužiaľ je to tak, ak nemá nejaké alergie preukázané alebo iné obtiaže vešaj vonku.....

mirkamurko
23. máj 2012

@solinkarka presne tak to mám aj ja to bude asi vetrom.

solinkarka
23. máj 2012

@mirkamurko hmmm asi ...tak budem susit v izbe ked chcem aby mi pradlo pekne vonalo...super 😠

lenka311
23. máj 2012

@danusskaaa Vonku na šnúry na okno, od malička.. Nedrž dieťa v absolútnej sterilite, práve na to aby získalo imunitu. 😉
Videla si už niekedy na alergológii dieťa z rómskej osady?

jezibosorka
23. máj 2012

@danusskaaa my aj aj, ked je vonku skaredo susime vo vnutri, ale ked sa da jasne ,ze vonku, aj pradlo krajsie vonia, ved aj tak zehlis este, tak sterilizujes, a alergen moze byt aj prasok a avizaz, takze vsetko s mierou, nic neprehanat, prilisna sterilita nepomaha... 😉 ako jasne,ked nemas snury na pradlo pod holubnikom, alebo pri psej bude niekde, co urcite nemas 😀

... a este alergie su dosledok ockovania, a poblaznej imunity v jeho dosledku, to len na okraj

leeenka26
23. máj 2012

@jezibosorka treb zehlit vsetko?ja som na zaciatku zehlila ale nestiham ,tak zehlim len plienky, s cim mu pusinku utieram ked sa pogrcka. toto je pre mna dilema 😨

xlucia
23. máj 2012

@leeenka26 daj plachanie navyse, ked to ides vesat tak to poriadne povytriasaj a zehlit nemusis, pokial nemas tazkeho alergika atopika. prat treba na 60 stupnov a potom nemusis zehlit ani tie plienky
@danusskaaa vonku mozes susit prakticky vzdy, pokial ti blizko domu nekvitnu topole. z toho je strasny bordel

poleva
23. máj 2012

vonku 🙂
a ked idete von,nestretávate sa s prachom? ked idete do pieskoviska a podobne?

poleva
23. máj 2012

@leeenka26 nemusíš žehliť všetko,ked máš väčšie detičky 😉

anka772
23. máj 2012

Viacmenej to čo lieta vonka, je aj dnu v byte.. Však keď je teplo, tak okná sú otvorené celý deň..🙂

mirka_mt
23. máj 2012

Jasné, že za pekného počasia sa prádlo suší von 😵 A žehlenie už každý podľa seba a podľa potreby. Niekto nežehlí spodné prádlo a tričká, iný zase žehlí aj uteráky. Takže podľa času, uváženia a druhu prádla.

bubelko
23. máj 2012

@danusskaaa jednoznacne vonku 😉

exupery
23. máj 2012

@leeenka26 ja som sa na zehlenie jednoducho vybodla....a vobec nam nechyba.Zehlim len fakt nutne-kosele,obrus,a pod.