Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

dasenka7
8. okt 2019

@schokobons no prisla som na to ze proste co mas 100 % bavlnu radsej nedavat lebo je tam ta sanca ze sa zbehnu :D inak davam vsekto..a urcite by som nemenila za inu, ja som s nou velmi spokojna :🙂

vamajka
8. okt 2019

Ja rozmyslam nad BEKO DPY8506GXB1 ma ju niekto aka je spokojnost? Este rozmyslam aj nad BOSCH WTR85V90BY neviem sa rozhodnut tiez sa bojim aby sa nam nepozrazali vsetky veci

kala713
21. okt 2019

Ja sa neviem rozhodnúť medzi Bosch a AEG. Dosť tu písali, že v AEG sušičke sa im zráža prádlo. Je to možné, že zrážanie prádla záleží od sušičky, a nie len od voľby programu? Toho zrážania prádla a nedosušenia sa dosť bojím.

natalka13
21. okt 2019

@kala713 mne aeg nezraza prado

chryse
21. okt 2019

@kala713 ja mám Bosh a zráža.. podľa mna nejde o sušičku ale o pradlo, ak das 100% bavlnu, tak zrazí. Ale K das bavlnu a pár percent napr. Lycra už nezrazi. Švagriná ma aeg a tiež jej zráža.

alzbetka71
21. okt 2019

@chryse Súhlasím aj ja mám Bosch a tiež bavlnu zráža, ale len prvý krát tak isto ako keď nové tri ko operies

chryse
21. okt 2019

@alzbetka71 áno, len prvý krát... ale mne len do dĺžky..🤦🏼‍♀️...ale s lycrou vôbec, ani na prvýkrát

alzbetka71
21. okt 2019

@chryse Presne do dĺžky

evittam
22. okt 2019

@chryse Mam BOSCH, nic nezraza. Ani 100% bavlnu. Uz 3roky.😉

chryse
22. okt 2019

@evittam na na akom programe susis?

evittam
23. okt 2019

@chryse Vacsinou suche do skrine, potom uteraky a bundy.

dudula123
8. nov 2019

Mamicky, co mate skusenosti .... mozno sa opytat blbo, pardon ... existuje vobec sušička, kde je garantované, ze sa nic nezbehne? lebo ako citam aj pri rovnakej značke niekto pise zbehne a niekto nezbene ..... co je “tou zárukou”, ze sa nezbehne .....?

chryse
8. nov 2019

@dudula123 asi len materiál.... alebo sú deti, ktorým sadne väčšina veci strihovo a tam 1-2 cm zrazenie nie je problém... ja som aj merala a veci kde bola 100 percent bavlna sa zrazili ale väčšinou len dĺžka . Šírka nie.

dudula123
8. nov 2019

@chryse dnes som sušila uteraky na program uteraky a trochu sa zbehli. neni to nic strasne, ale predsa, nerozumiem tomu ....

panipanka
5. dec 2019

caute baby chcela som sa vas spytat ake susicky mate doma a ci ste s nimi spokojne? ja by som si chela na vianoce kupit jednu, cakam teraz ci nebudu mat nejaku dobru vo vypredaji pred vianocami. chcela by som ju mat pekne zabalenu pod stromcekom takze ju musim mat vybratu aspon tyzden pred vianocami aby mi ju stihli doviest. ozaj mate susicky normalne napojene na odpad alebo s tymi nadrzkami?

nikaluk
5. dec 2019

@panipanka ja mam candy taku uzku (45cm) s nadobkou na vodu a v case ked sa neda susit na balkone je to pomoc na nezaplatenie, kedze susiak patri do kategorie top preliezok 😂
Len neviem ci mebudu vypredaje skor az po sviatkoch.

alzbetka71
5. dec 2019

Bosch spokojnosť na mám s nadrzkou

simca06022011
5. dec 2019

@panipanka mám možnosť napojiť aj tak aj tak... A na napojenie na odpad nedám dopustiť 😂 to neustále vylievanie mi išlo na nervy, stačí že treba filtre čistiť 😇

javorinska
9. dec 2019

@simca06022011 a ako ste to riesili s opadom? si mala tolko miesta v kupelni, ze ti tam mohli dat odpad aj na pracku aj na susicku? mas to na sebe ci vedla seba?

simca06022011
9. dec 2019

Je to v jednom "odpade". Je tam urobena odbočka na susickovu hadicku (lebo to je u mňa iba tenučká priesvitná hadicka), je dosť dlhá, čiže keď boli na sebe v pohode, aj vedľa seba a teraz mám medzi prackou a susickovu cca 60cm (príde tam skriňa s košom na prádlo) a úplne v pohode dotiahne do jedného. Vodár to bude vediet 😂

panipanka
10. dec 2019

dakujem za vsetky rady baby 😘 idem ich vsetky pozriet.
@simca06022011 ty si mala teda aj taku aj taku? a to sa ako casto muselo vylievat ked vravis, ze ti to liezlo na nervy? akoze aj pocas toho ako sa susilo a tak?
@javorinska toto aj ja potrebujem vediet, ze ci je to lepsie potom na sebe alebo vedla seba. lebo sa dost bojim, ze by sa mohlo stat, ze by si to mala mohla stiahnut na seba

simca06022011
10. dec 2019

@panipanka ja mam jednu susicku, ktora ma oba sposoby mozne (v byte som vylievala, v dome mam napojenu).. ako casto? Ak sa naplnila nadrz pocas susenia tak mi susenie vyplo.. muselo ist vsetko od znovu... inak sa podla druhu pradla naplnila ta nadrz za 1-3 susenia (neviem ci ma 1,5L? uz si nepamatam 🙂 )
Mala si URCITE na seba nestihane susicku z pracky... nakolko ona sa to montuje k sebe... nie je to iba polozenena sebe. PLus napr. moja susicka ma prazda 60kg... cize nehrozi.

nikaluk
13. dec 2019

@panipanka to vylievanie je vec zvyku. Ja som si nejako zautomatizovala ze vyberem pradlo, vycistim ten filter co je akoby medzi bubnom a dvierkami a rovno vylejem aj vodu. Ak zabudnem tak urobim to ked idem zas naplnit.

alzbetka71
13. dec 2019

Mám tiež s nadrzkou na mojej nebola možnosť napojiť na odpad a vôbec mi to vylievanie nevadí. Vždy vylejem, vycistim filter a hotovo. Ja to robím po každom suseni keď zabudnem vydrží aj po druhom. Zas nemusím to mať napojené na dalsiuhadicu, ktorých je v kúpeľni už moc

javorinska
14. dec 2019

@simca06022011 aha tak to si mala fakt stastie, ze sa ti to tak dalo urobit 🙂 neviem ci to u nas bude mozne lebo ak nebudem mat na sebe pracku a susicku tak ju budem musiet dat mimo kupelne 😕

panipanka
15. dec 2019

jaaaj tak ale ked to je tak ze to staci az po tom suseni vyliat tak to je v pohode. ja som sa len bala, ze to treba aj nejako pocas toho, vobec som si nevedela predstavit ake su tie nadrzky velke a kolko tej vody sa vlastne za jedno susenie nazbiera. lebo zvyknem aj pracku pustat tak, ze idem do mesta tak nie, ze sa mi to zastavi a budem to musiet davat od zaciatku 😂 a to su vsetky susicky s tymi nadrzkami take, ze sa daju napojit aj na odpad ked je moznost alebo musim taku specialne hladat?

alzbetka71
3. jan 2020

Prosím neviete tieto obrúsky do sušičky už úplne skončili či je iba nejaký výpadok

javorinska
7. jan 2020

@panipanka nie su vsetky take ale co som pozerala aj na internete tak teraz vacsinou maju na tie nadrzky lebo malo ludi ma taku moznost, ze si moze jedno aj druhe napojit na odpad. nebudes mat ale problem asi najst aj taku aj taku 🙂
@alzbetka71 netusim, ja som videla podobne v dmke ale tie boli v takych papierovych krabickach

panipanka
8. jan 2020

@javorinska hej? ja som myslela, ze to bude problem zohnat taku lebo ked tak zacali tuto susicky sa objavovat tak vsetky boli normalne na odpad napojene a preto som ja nad tym dlho ani neuvazovala lebo som vedela, ze u nas na to proste nie je moc miesto. to by sme inu uroven tetris museli mat :D

panipanka
8. jan 2020

@alzbetka71 to su akoze na co tie servitky?