Svadobné šaty - kúpiť alebo požičať si?

vanessa0311
16. máj 2021

Ahojte chcem sa spýtať podľa vašich skúseností. Kupovali ste si šaty alebo požičali? Oplatí sa ísť do Poľska? Keby ste mohli vrátiť čas tak by ste požičali alebo naopak kúpili?

pribinak
16. máj 2021

@vanessa0311 požičala, niekotre kamosky kúpili s tým že ich potom predaju. Väčšine doteraz trčia v skrini

petrisa213
16. máj 2021

@vanessa0311 ja som mala šťastie, kúpila som na Ukrajine a predala som asi do mesiaca od vloženia inzerátu 🙏

petamich
16. máj 2021

pozicala a opat by som si pozicala keby nahodou 🙂

s_a
16. máj 2021

Kúpila som z druhej ruky krásne za 350€, predala som ich asi do roka za 250€ 🙂
Ale svadbu sme mali vo februári minulý rok takže asi aj preto predaj tak dlho trval, keďže korona, a nedávala som ich na internet ani hneď po svadbe ale až o niekoľko mesiacov, ale riešila by som to presne takto isto zas

vanessa0311
autor
16. máj 2021

Keď som pozerala ceny tak za požičanie cca 220€ a kúpiť od 400. V poľsku som našla jeden salón kde majú šaty do cca 300€ (nie za požičanie ale za kupenie) bojím sa že keď si požičiam a pri mojom šťastí ich nechtiac poškodim. Potom čo? Budem musieť zaplatiť kúpnu cenu šiat? A

ghostsgirl
16. máj 2021

@vanessa0311 urcite by som si zase kupila. Mohla som si ich dat upravit presne ako som potrebovala (dalo sa z nich strihat, prisivat rukaviky atd. , nie len prispendlikovavat ako pri pozicanych) , mala som ich doma hned a ziadne stresy pred svadbou, ze ci budu v poriadku (kedze pozicane si mozes vyzdvihnut max den pred svadbou a samozrejme den po svadbe treba hned vratit) nehovoriac o tom, ze vypredajove ma stali o polovicu menej ako by bolo pozicovne v tom istom salone, kde som si svoje kupila ako vypredajove...ak by sa mi ich podarilo este predat, bude to len bonus pre mna, pripadne sa s nimi mozu hrat deti alebo kostym na halloween :D

meredithh
16. máj 2021

Ja som si kúpila, vysli ma len 150e, kupovala som z UK, take atypicke, asymetrické, nie dlhe. Zatiaľ sa ich neviem vzdat, tym, ze nie su dlhe, tak nezaberaju priestor v skrini a proste to bola laska 🙂 Inak veci často triedim a co sa da posúvam ďalej. Ale zvazovala som aj požičanie kym som neenatrafila na tie, co som kupila.

nafka0483
16. máj 2021

Kupila som si jedny cez bazar - bol to model, ktory sa mi velmi pacil ale starsia kolekcia a v salonoch ho uz na pozicanie nemali. Neskor som si uvedomila, ze skvele vyzeral na modelkach ale ze na mne sa mi vlastne nepaci, nesedi mi pekne.
Tak som isla zas do salonov, ze si najdem ine a poziciam. Jedny sa mi aj pacili, ale nerezervovala som si ich, stale som vahala, ze ved jedny saty uz mam doma. A potom na mna vyskocila na facebooku sprava, ze ten salon robi vypredaj najnovsej kolekcie a boli tam aj tie saty, nad ktorymi som rozmyslala - vtedy som sa rozhodla, ze ich naozaj chcem a teda som si ich kupila.

Do par mesiacov po svadbe som predala ten model z novej kolekcie a asi po polroku som predala aj tie prve. Rozidel medzi tym co som za obe saty dala a za kolko som predala (cize moja strata) bola menej ako to kolko by som dala za pozicanie.

janinah
16. máj 2021

Dcéra sa vydáva v lete,kúpili sme v Kapišovej,máš to blízko.Za požičanie 550,kupili sme za 850,možno sa niekomu vidia drahé,ale ten výber tam....

helcanw
16. máj 2021

@vanessa0311 saty som si kúpila zo salónu, bol to model zo staršej kolekcie, predávali ich za 250€, v tej cene som mala úpravu, čistenie pred aj po a požičanie doplnkov (požičala som si bolerko a závoj) saty mám doma a nechystám sa ich predať 😇 čo sa týka požičania, tak v ten rok keď som sa vydávala ja sa vydávali aj dve moje kamarátky a tie len za požičanie dali 900€ a druha 650€, takze ak nájdeš saty na požičanie za tých 220€ tak kľudne do toho 👍

doda26
16. máj 2021

@vanessa0311 a kde maju za pozicanie taku nizku cenu 😳 do toho by som sla vsetkymi desiatimi...ja som dala za pozicanie 550 a to bola najnizsia cena aku som nasla 😃 ale keby mozem vratit cas tak by som urcite saty kupila, ci uz nejake vypredajove v salone alebo cez net z nejakej fb skupiny 😊 aa urcite by som nesla do korzetovych siat, aj ked mi to spravilo krasnu postavu, ale nepohodlne boli strasne 😅

angel993
16. máj 2021

@vanessa0311 dala som si šiť u jednej šikovnej mamičky, ktorá si takto privyrabala na materskej. Stáli ma toľko čo požičanie a nechala som si ich. Moja mamina mala svoje tiež odložené a ako malé sme si ich so sestrou stále obliekali. Keď raz budem mať dcérku, bude mať zábavu s mojimi šatami ❤️

vanessa0311
autor
16. máj 2021

@doda26 ešte raz som si pozerala stránku a zle som asi videla takže požičanie od 299€ nie 220 🤦🏼 keby ťa to zaujimalo tak salón sa volá irian sam na fb.a ďakujem sa typ že nie korzetové, to ma nenapadlo. 😀

nafka0483
16. máj 2021

@vanessa0311 Ja som mala korzetove a mam uplne opacny nazor. Bola to kvalitna znacka, mala som ich spravne uvizaane a sedeli tak skvelo, ze praveze niesli svoju vahu sami, nic nepadalo, nic sa neposuvalo a ja som ich vahu vobec necitila.

Nerob rozhodnutia podla inych ludi a najma nie bez skusania. Skus si rozne strihy, rozne materialy, uvidis co sadne tvojej postave, v com sa budes citit dobre.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janeninka
16. máj 2021

kupenie ma stalo menej ako pozicanie.. Ak sa podari mi ich predat tak som riadne usetrila, ak nie viem si ich prefarbit a nosit ako spolocenske ( su padave sifonove) a dokonca aj mojej sestre celkom sadli cize ak by chcela dala by sa vyraznejsia vrchna latka na zivotiku s cipkou zhodit a uz akokolvek upravit.. takze sa neobavam ze by som kupu lutovala.. ja som hlavne nikde v salonoch nevidela presne take ake som chcela takze aj preto..

ajka0207
16. máj 2021

@vanessa0311 Ono zvaz aj to že od 299 znamená že najlacnejšie (možno najškaredšie) sú za tú cenu a ostatné za viac. Ja som mala požičané za 350 ale už by som si radšej kúpila, kúpiť sa v pohode dali do 300 eur a aj keby ich predám za symbolickú sumu, tak stále ušetrím.

miska992
16. máj 2021

@vanessa0311 kupila v poprade...upravene...jednoduche a velmi pohodlne za 250€ 🙂

selest
16. máj 2021

@vanessa0311 dala som si usit v svadobke. Vyskusala som podobne, a spravili mi presne podla mojich predstav za cenu pozicovneho. Pokial nechces nejaky ozaj speci drahy model tak sa ti lepsie oplati kupit aj pre pripad ze sa saty znicia. A tiez koli foteniu, mozes sa ist fotit kludne kedykolvek po svadbe a nemusis sa bat ze sa saty znicia sk budete fotit v exterieri.

selest
16. máj 2021

@vanessa0311 v salone irian sam som bola skusat tiez. Ja som chcela aj tam saty kupit nakolko aj tie ceny boli fajn. Saty mali aj tam pekne, vedela si vyskusat alebo ti dali usit podla vyberu a po odskusani by ti ich este presili na mieru. Ale nakoniec som davala sit zo salonu v nasom meste lebo tam by som to mala daleko..

sonnenshein
16. máj 2021

Kupila som z vypredaja kolekcie svadobneho salona, a mala som na ne 3 zaujemkyne este pred svadbou, hned prva ich aj kupila, hned v pondelok po svadbe, ani som ich nestihla dat vycistit. 😁

mikadooo
16. máj 2021

@vanessa0311 kúpila a predala 🙂. Šaty boli (podľa mňa 😁) veľmi pekné a zároveň jednoduché, takže s predajom nebol problém. Kúpila som v požičovni šiat, vypredávali staršie modely.

vanessa0311
autor
16. máj 2021

Ďakujem vám krásne za vsetky odpovede

s_a
16. máj 2021

Inak ja som mala tiež korzetové šaty a super som sa v nich cítila a to som predtým nikdy nič také nenosila 🙂 ale tak treba poskusat.. aj keď ja som kúpila prvé čo som skúšala 😀 ale neľutujem, cítila som sa v nich ako princezná 😂

konikkon
16. máj 2021

@vanessa0311 o svadobných šatách som mala určitú predstavu a také, aké som chcela, by ma stali okolo 2000, to by som riadne prerobila... Cize som volila požičanie a to bola tiez riadna pálka 650 €.

selest
16. máj 2021

Ja s praveze korzetove mala velmi pohodlne. Nikdy som take saty nenosila a teda vobec mi nepadali ani netlacili a vypadali uzastne. Skusala som si aj ine saty ale v tych nekorzetovych som sa necitila tak princeznovsky😂

dominikamacakova
16. máj 2021

Skús stránku Asos. Krásne šaty a lacné.

katarinka2290
17. máj 2021

@vanessa0311 ja som mala svadbu iba so svedkami tak som si kupila z ceskej stranky cca za 100eur,boli to skor spolocenske ale v bielom vyzerali pekne.teraz su vypredaje v salonoch tak urcite natrafite na fajn cenu,neskor ich predate.co som sebe zhanala pre seba saty ta pozicovne tiez cca 550 eur len za pozicanie za moje vysnene saty tak to sa mi zdalo dost na taku mini svadbu

mima172
17. máj 2021

@vanessa0311 Ja som si kupovala a veru neľutujem. Predala som týždeň po svadbe za cenu, za akú som kúpila 🙂

zuvelyn
17. máj 2021

Ja som kúpila, ale len kvôli tomu ze v košických salónoch mali šaty na vychudnuté ženy a na mna, co mala aj cici aj rici pozerali ako na obludu ze co od nich chcem ze take veľké nemajú ( to som mala 70kg a konfekčnú veľkosť 38/40 len teda postava ako presyoacie hodiny). Kupila som drahe Pronovias na druhom konci republiky (ale uz našťastie nie nové lebo by som sa nedoplatila) za 500eur a uz 4 roky mi stoja v skrini ako ich neviem predať (oredavam za 100 🙄)