Svokra má radšej nevestu

livia293
7. feb 2018

Viem,že tých tém je tu už veľa,ale nejak som nenašla tu konkrétnu čo som hľadala tak teda píšem 😉

Problém je ako inak svokra resp.svokrovci. Môj muž a ja bývame chvalabohu sami a druhý švagor (mužov brat) býva so ženou a dcérou u svokrovcov. My teraz čakáme druhé baby už za necelé dva mesiace mám termín....ide o to že svokrovci stále uprednostňujú švagra s nevestou pred nami...ona je pre nich super woman a švagor miláčik ktorému dajú všetko do huby.Mozno je to aj tým že sú s nimi stále lebo spolu bývajú ale keď my prídeme raz za týždeň dva na návštevu tak sa k nám správajú odmerane a aj k našej 6 ročnej dcére.... Svagrovu 3 ročnú vidno že majú radšej dobre že ju na rukách celý deň nenosia a všetko jej dajú a na našu len kričia a vsetko jej zakazujú..nechod tam,nerob toto a tento....
Idú stavať dom a nič iné sa na návšteve nepreberá len ich "vila" ... Keď prídem z poradne svokra sa ma ani neopýtal či je všetko ok....absolútne nič..len chcela vedieť čo to bude,až v 7 mesiaci sa ukázalo že chlapec lebo sa nám skrýval ale keby som vedela aká bude jej reakcia ani jej to nepoviem...vraj naši budú konečne radi a že ONA by chcela radšej dievča lebo dievčatá sa viac zahrajú....žiadne nadšenie...Dokonca môj muž mi sám od seba povedal že si všimol že nás dávajú na druhú koľaj....ja nečakám žiadne návštevy od nich aj som rada že sa nám nemiesaju do ničoho ale práve preto by som očakávala že nás o to radšej vidia a aj s malou žeby sa pohrali viac ale doteraz len počúvame aký bude mať švagor dom...akú má švagriná super robotu v banke...ja som chudera ktorá robila za pásom na 3 zmeny,aká je ich mala šikovná, ako skvele pečie a vari, neustale sa bavia o diétach až je to otravné ....a môj muž má no booooze pivný pupok nič extra inak by ho ani vidno nebolo 😁ale este sa človek ani neusadi na návšteve a už poznámka či sa konečne rozhodol schudnúť lebo vyzerá tučný 🤐ja tiež nie som z tých chudych takže už aj na seba som si vypocula ich trápne poznámky neraz som šla s plačom alebo zlou náladou od nich...moj to berie ako babské dristy ale mňa to ponižuje a uráža ....chcela byť zadobre a toľko prehltnes a ignoruješ ale len sa to v človeku nakopi.....ja vás nepýtaj o nejakú radu alebo čo stačí len napísať či má niekto takú "rodinku" úžasných alebo len svoju skúsenosť s niečím podobným 😉

netswan
7. feb 2018

@livia293 tak s tým sa nauč žiť, a buď rada, že sa manžel nepostaví na svokrynu stranu. Užívaj si tehulkovanie, nemysli na to, v každej rodine je niečo. Ja mám tiež podobný problém, ale s mamou, už mesiac sa so mnou bavi len cez zuby, lebo ja som jej to aj na rovinu povedala. Ale držať si odstup a nemyslieť na to je asi najrozumnejšie.

lienqa
7. feb 2018

@livia293 Tak to nerieš, nestará Vám do života,to je pozitívne. Každý sme nejaký, každý máme svoje nedostatky.Verím, že ťa to vždy naštve, keď idete od nich, že nad tým rozmýšľaš, ale načo to ďalej riešiť? Škodíš tým len sebe a tvojej rodine, čím potom vlastne vznikajú ďalšie konfrontácie.

tropkica
7. feb 2018

myslim, ze je fajn, ze aj tvoj manzel to vnima a nie su tie "utoky" alebo nezaujem mierene cisto len na teba lebo aj take pripady byvaju a ovela castejsie. ja byt tebou tak to vobec neriesim, na navstevu raz za cas ako chodite, ked sa nezaujima o vnucata, respketive si s nimi nebuduje vztah tak jej vec, nech sa potom necuduje ked tam nikdy nepridu len tak navstevu ked budu starsie a druhu nevestu aj s tvojim svagrom nech si samou laskou aj zjedia ked chcu 😉

bozzie
7. feb 2018

Nerob si z toho nic, take vykvety sanajdu asi v kazdej rodine. My sme to mali podobne, az pokial sa muz konecne nespamatal a nepovedal im, ako celu situaciu vidi on a odmlcal sa. istu dobu boli aj svokrovci ticho, no potom pricupitali a veru situacia sa velmi zlepsila

basska_b
7. feb 2018

Život sa môže ešte všelijako otočiť, som úprimne zvedavá, ako sa o nich postará rozmaznaný švagor s milovanou nevestou, keď budú chorí a starí, karma je zdarma, neboj sa. Sú také príbehy, že najprv boli najväčší anjelikovia a potom vyhodili vlastných rodičov z domu kvôli majetkom. Vy sa stretávajte minimálne... dobre, že to manžel tiež vidí a chápe, ale ani on s tým nič neurobí, a ty ešte v takomto stave, keď máš mať pohodu, aby si sa rozčuľovala. To nestojí za to. Rodiny sú fakt rôzne a takýto nespravodlivý prístup je častý, ale oni na to raz prídu...

annie13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
libawet
7. feb 2018

@livia293 no a čo ? Buď rada, že ste sami a nestarajú sa do vás. Ak by sa starali moc, zasa tu budeš písať, že vás stále riešia a kritizujú, čo máte robiť.

dominika6
7. feb 2018

@livia293 ak si nenašla takúto tému tak si zle hladala lebo takýto scénar sa tu opakuj xy krát..milovaná švagriná a veci podobné..niesú to tvoji rodičia,ber to tak,že tam ideš na návštevu,odbudneš si potrebný čas a žiješ svoj život..

maria1678
7. feb 2018

no baby, čudujem sa niektorým reakciám. No a čo ? to vôbec nie je no a čo, ked sa takto správajú. Už len kvôli ich dcére, ak si ona zatiaľ rozdiely v prístupe starých rodičov ešte nevšimla, onedlho si to určite všimne. A vôbec to nie je no a čo, mala som takú babku, takže viem o čom hovorím. @livia293 dohodni sa s mužom, nech sa s nimi porozpráva on, už len kvôli dcére, na tie ich drísty, čo majú na vašu adresu by som sa vykašlala, respektíve by som im to oplatila rovnakou mierou, čo oni oni obe tip -top modelky a bez vrások ? myslím najmä svokru

maria1678
7. feb 2018

* sú oni

martina8888
7. feb 2018

@livia293 my máme niečo podobné. . so svokrovcami žije ich rozvedená dcéra so synom, ktorého tam na rukách nosia aj keď je drzý ako plostica. kedze bývajú 200 km ďaleko, tak chodievaju k nám 2x do roka, lebo veď máme chodiť my k nim. . Tak aj chodíme, ale celý čas počúvame čo ich vnúčik urobil, čo mu kúpili A aký je úžasný. No A naša dcéra je LEN vnučka A teraz čakám ďalšie dievčatko, tak iba povedali, že dobre. manzela to trápi, ja už som to vzdala, A tie občasné návštevy prežijem. Vnukovi volajú aj 10x keď ide zo školy a to má už 11 rokov A našej malej raz do mesiaca. Povedali sme im svoj názor, oni na to, že to je iné, keď je vnuk stále s nimi. . Takže ani dohovaranie nepomohlo.

zabina27
7. feb 2018

Ja by som sa "odstrihla", oficiálna návšteva na kávu a hotovo, na blbé poznámky šikovnú odpoveď, napr ohľadne váhy - je nám dobre, super varíme, sme šťastní a spokojní, vám asi tak doma nechuti, čo? Dcéra si to asi všimne, ale povedz jej, že sesternica tam býva a babka ju tým pádom lepšie poznať a vedia sa lepšie zahrať, čo bude koniec-koncov asi aj pravda, aké keby starí chceli, cestu si hľadajú. Možno švagriná s nimi fajn vychádza, možno je to silena a spoločným bývaním vynútená pretvárka, keď nie ste kamošky, tak to nezistis. Je super, že muž si to celé uvedomuje, že držíte spolu

gabci_gabca
7. feb 2018

To som celkom prekvapená, že s nimi takto dobre vychádzajú keď spolu žijú. No v každom prípade sa ty nad tým nerozčuluj, tak tam chodievajte menej a uvidíte ako to pôjde rokmi, možno sa to úplne otočí

barbara_lux
7. feb 2018

Hlavne je, ze držíte s mužom pokope a že si to uvedomuje. Nič s tym nenarobis. Keď vedeli robiť rozdiel s vlastnými synmi tak ho budú bez problémov robiť aj s vnúčatami. Poznám túto tvoju situáciu úplne presne a najlepšie čo môžeš spraviť je kašľať na nich a snažiť sa v sebe nájsť pokoj keď tam sa nimi ides. Jediný človek ktorého môžeš zmeniť si ty sama.

jana_eyre
7. feb 2018

ja by som aspon na cas uplne stopla. navstevy, ani sa neozyvala.. (po. dohode s muzom.samozrejme) ked by sa ozvali oni, ze co. je s vami a tak tak potom. by som mierne a bez hnevu vysvetlila, ze ich starsej vnucke prislo minule luto ako na nu kricia tak. ste si dali pauzu.. podla reakcie by som sa zachovala.. mohlo by im dopnut xe medzi vnucatami sa rozdiely nerobia.. a kritika? nabuduce pri blbych reciach o. vahe by som tiez len tak s kamennou tvarou prehodila ze je to netaktne a dotklo sa ma to.. proste upromnost..

moj muz ma dve sestry a jeho mama ma s nimi omnoho lepsi vztah ako k synovi.. ma ho rada aj moje deti, ale znacny rozdiel tam citit a vidi to aj muz.. lenze moja svokra rozdiely nerobi narocky, moje deti lubi a nekrici na nich, len teda su situacie ked vidno koho ma radsej (napr.ked chvalime syna ona ani nepocuva a uz spomina svojho vnuka od dcery co spravil a podobne) ani nie je netaktna.. trapi ma ze robi taky rozdiel lebo. aj starsie deti si to obcas uvedomia, ale kedze viem ze to. nerobi naschval tak to. neriesim.. my rodicia svoje deti lubime nadovsetko, babku maju co. ich ma. rada a tak to. myslim staci..

libawet
7. feb 2018

@maria1678 ale je to "no a čo " . Skôr by mi možno vadilo, keby sa moja vlastná mama nespýta na moje dieťa, čo nosím. Ale svokra - nie. ( aj keď, napr. ja mám veľmi dobrú svokru ) a tobôž nie, keď s nimi ani autorka nebýva. Svokra ju berie tak, že majú svoj život, nemajú problémy, na čo by sa starala? Podľa mňa - super.

santeema
7. feb 2018

@livia293 nezmenis to a ani tvoj manzel. proste su to taki ludia, ktori nie su asi v "leveli"🙂 si to uvedomit. maju z toho asi dajaky zvlastny druh radosti. inak toto vie robit aj vlastna mama, tak bud rada, ze to robi iba svokra🙂

mimla
7. feb 2018

@livia293 No ak som to správne pochopila, vy si tam celá rodina chodíte raz dva krát do týždňa po dávku negatívnych zážitkov? Vy sa nemáte ani trochu radi? Ani za mňa to to nie je "no a čo". Ty s mužom dostanete hneď od dverí zopár urážok, dcéra absolvuje svoj maratón zákazov a príkazov a nenarodené dieťa tiež neostane skrátka, aj pre neho je tu presná dávka ignorácie. Čo pozitívne vám tieto návštevy prinášajú? Ak nič, asi treba znížiť počet návštev, evidentne to nikomu z vás nerobí dobre. A teda aby som z návštev odchádzala v slzách, alebo zaseknutá na tri dni tak to nie.

Nad niektoré veci sa treba povzniesť, napríklad ak má svokra jednu nevestu radšej ako druhú. To sa stáva. Sympatiám sa rozkázať nedá, ale okrem toho ešte existujú také veci slušnosť a takt a nejaká schopnosť vžiť sa do kože toho druhého. To znamená, že je v poriadku ak svokra má radšej tú druhú nevestu. Čo nie je v poriadku, je a do tej menej obľúbenej rýpe a uráža ju a škaredo sa správa k jej dieťaťu. Takže za mňa, nechodiť tam. Zabitý čas.

ellieellie
7. feb 2018

U nás je to podobné. Švagor so ženou a malou trávia u svokrovcov takmer každý víkend, všetky sviatky, sú tam aj na dva týždne vkuse, trávia spolu dovolenky atď. takže malá tam má prakticky druhý domov. Od malička ju nosia, venujú sa jej, Vychvaľujú ju do nebies, idú sa z nej “pototo”. My bývame na druhom konci republiky, takže nášho malého (5 mes.) videli 3x. Svokor ho nemal na rukách ani raz, svokra asi na minútu v perinke v pôrodnici. Naposledy prišli ku nám na víkend, malý sa na nich usmieval, žvatlal.. Keď sme ho chválili, tak oni na každú vec reagovali : “ A viete, že malá už robí hento a toto...?” Hneď zvrtli reč na ňu a bolo vidieť, že sú strašne pyšní a šťastní. Tiež ma to zamrzelo, takže ťa chápem… Keď sme ich poprosili, či by malého nešli na pol hodinu pokočíkovať, podotýkam bolo krásne počasie… Tak odmietli. Manžel to všetko vidí a pravdaže aj jemu je to ľúto.

Ale obaja to berieme “normálne”. Skrátka chápeme, že s našim malým nikdy nebudú mať taký pekný vzťah, keďže sa tak málo vidia.

Ak to chceš zmeniť, tak to chce veľa trpezlivosti. A hlavne tvojej snahy. Často tam malého ber a vytvor im veľa príležitostí na spoločný kontakt, spoločné aktivity, zorganizuj nejaký výlet apod.

alaguema
7. feb 2018

@livia293 v prvom rade sa pozri na seba. Ako si na tom so sebavedomím. Keď ho budeš mať v poriadku, bude ti šuma fuk, čo si kto o tebe myslí a či ťa má rád. Budeš mať okolo seba pár ľudí, na ktorých záleží a ostatní, s ktorými ste si k sebe cestu nenašli, budú pre teba komparz, ku ktorému budeš mať celkom neutrálne pocity. Reálne možno majú bližšie k druhému synovi a jeho rodine, ale trúfnem si napísať, že veľké percento z tvojich pocitov vyplýva hlavne z tvojich komplexov menejcennosti (sama seba si označila za chuderu od pásu, za korpulentnú a pod.). Podstatne viac sa toto týka tvojho muža, keďže sú to jeho vlastní rodičia, ktorí ho odstrkávajú, čo môže byť pomerne bolestné, napriek tomu sa nad to vie povzniesť asi viac, ako ty, ktorú to ponižuje a uráža - skús sa zamyslieť prečo a hlavne sa obaja zamyslite nad tým, prečo tam preboha chodíte tak často.

amadea3
7. feb 2018

ja tu dam skusenost z “druheho brehu” - aj moja svokra ma dvoch synov, jeden zije a ma rodinu v zahranici, druhy (moj muz) zije kusok od nich. A ja som oblubena nevesta ;) Je to jednak vzdialenostou, ale aj zhodou povah. jednoducho sme si so svokrusou “sadli”. Druha nevesta je v nasej rodine dost neoblubena, povahovo jednoducho nikomu nesadla.... na co su objektivne dovody. Ale svokra je diplomat a vzdy sa drzi na uzde, o vnukov sa zaujima, o svagrine hovori vzdy pekne, udrzuje s nimi aktivny kontakt aspon cez Skype- robi to “pre klud v rodine” a kvoli vnucatam, ktore lubi vsetky rovnako, aj ked jasneze tie co ma blizko (moje deti) su jej blizsie, fyzicky kontakt je predsalen viac ako online kamerovy prenos a fotky. Do zahranicia vsak posielaju pravidelne vnukom darceky k sviatkom a o mesiac letia na krstiny mladsieho vnuka. Tym celym som vlastne chcela povedat- matka moze mat svojich synov rada rovnako, ale nevesty uz nemusi ;) Pokial ma v tele kusok taktu a dobrej povahy, nebude to davat najavo a bude sa snazit o maximalnu ustretovost. Pokial toto nedokaze-co je asi aj autorkin pripad- bude lepsie navstevy obmedzit, naco sa nechavat dobrovolne “tyrat” 🙂

deti95060810
7. feb 2018

niečo podobné som zažila u exsvokrovcov....My sme tam bývali...Neustále vychvaľovali jednu nevestu, ako varí, ako pečie, ako ..... išlo mi to na nervy to porovnávanie so mnou pretože ona bola staršia viac ako 10 rokov odo mňa....vychádzala som so švagrinou dobre, len to porovnávanie....mne zas hovorili, že som taká chudá, že ani keby sme nemali čo jesť - každý kto mal nadváhu bol pre svokrovcov krásny...
inak mne sa nepáči keď sa neustále rozpráva o tom kto koĺko pribral, aký je guĺkatý....je to každého osobná vec....

maciatkolulu
7. feb 2018

@basska_b a ty odkial.vies,ze je svagor rozmaznany🤣 milujem pre toto konika. Svokra sa stara je peklo,nestara sa este vacsie,svagrina je bestia,nevestu ma radsej,vkuse nieco. A vkuse je zornom uhle vacsinou ta bestia svokra😃.....

maciatkolulu
7. feb 2018

Som fakt zvedava,resp.skoda,ze sa clovek.nedozvie ake budete vy svokricky,asi dokonale.....😂 a ta karma,to je tiez uz vtipne.... podla mna sa riesia vo.vacsine pripadov.take pucovinky,ze az. Svokra kupila hentaky svetrik ,svokra dala.synovcovi darxek o 5.5 drahsi ako.nasej sofinke,svokra uvarila to.co nemam.radaa pritom.vie,ze to nemam rada,svokra hento,svokra tamto. Esteze aspon ti svokrovia su aspon trochu mimo😃😁🤣

mihula
7. feb 2018

a na co tam chodís,ked mas pocit,že tam nie ste vítaní?Ja by som stopla na cas navstevy,v klude si vynosila a porodila svoje dieta a cakala,kedy prídu na navstevu oni.

maria1678
7. feb 2018

@libawet ja som to písala najmä z pohľadu deti a pre mňa to nie je no a čo, asi si nemala takú babku ako ja

cacianka
7. feb 2018

@mimla 👌najlepsia odpoved

kosicanka1
7. feb 2018

A tvoja svagrina pise: “ mily konik, potrebujem poradit so svokrou. Strasne sa nam stara do zivota, a vsetko komentuje, na vsetko sa vypytuje, staviame dom a neprejde ani den aby sa na neho nepytala, uz je dotierava, stara sa do vychovy a vkuse sme spolu a ja uz nevladzem. Este aj manzel je na jej strane, vyzera to u nas na rozvod. Toto asi neprekoname “

Na odlahcenie 🤪

domculik
7. feb 2018

@livia293 ja viem ze to urcite zaboli. moja reakcia by bola asi taka ze by som navstevy obmedzila na minimum, bola vdacna za svoju super rodinku a tamti nech sa tam lubkaju kolko chcu 🙂. mozno sa situacia zmeni ked sa svagrovci odstahuju, mozno nie... mozno keby ste byvali s nimi vy tak vy ste ti oblubenci a toto by ste neriesili... je to vsak tak ako je a hlavne vy si tym nenechajte naburat svoj vztah a uzivajte si volne chvile radsej spolu, chodte spolu na vylet, do kina, venujte sa malej a obcasne navstevy treba brat jednoducho s usmevom na tvari a s nadhladom 🙂. ono je napkon niekedy omnoho lepsie mat svoje sukromie ako delit sa o priestor a naozory so svokrovcami 🙂

livia293
autor
8. feb 2018

Ako jasné mne nejde vôbec o to že oni sú viac v pozornosti aj preto že tam bývajú mne to dokonca vyhovuje že máme vždy svoje súkromie a keď nechcem aby k nám niekto chodil tak proste neotvorim dvere 😃aj keď tak čítam niektoré to trochu ináč pochopili,možno ja som to tak napísala.....ja len že ma práve to vytáča,že my sme vždy tým terčom útoku pritom nás vidia čo najmenej a nejde si nevšímať tie ich trápne blbé poznámky...veď je to mužov a rodina tak ako aj ja keby som šla k našim a také somariny by rozprávali nebolo by mi to príjemné....lenže nasim poviem čo si myslím u svokrovcov to tak nejde,nedovolím si na nich vybehnúť alebo niečo podobné....musím skôr nájsť systém ako im to nenápadne povedať...len či mi betónu nervy a poviem to raz tak sprosto ako oni nám a už fakt budem tá najhoršia 😄...už aj kvôli vnučke aj kvôli všetkému tomu že človek chce udržiavať kontakt aj dobré vzťahy a keď už raz za čas tam ideme tak očakávame že v kľude porozprávame posmejeme sa a tak,že sa odohrajú s vnúčatami... Tiež si myslím že ako sa nám narodi druhé naše návštevy sa obmedzia a aj skrátia tak som zvedavá ako sa potom k nám budú chovať....a ide aj o to že keď sme prerábali byt muž koľkokrát volal švagrovi aby nám prišiel pomôcť a vybodol sa na nás hlavne že keď sa začne stavať na jar tak už sa muža pýtal či mu pomôže s tým a s tým...a môj "dobrák" manžel asi nechápe slovu NIE tak mu len prikývol...už len za pochodu to všetko budem riešiť sama uvidím po pôrode aké bude malé a ako sa budem cítiť ja....budeme mať dosť starosti so sebou 😃