Švagrovci sa nesprávajú pekne k našej dcérke

30. júl 2022

Ahojte baby. Stretli ste sa niektorá s niečím podobným? Začnem tým, že pred 3 rokmi sa manželovmu bratovi, môjmu svagrovi, narodil syn. Všetci sme sa tešili, malého zbožňujem ja aj môj manžel. Ako sa narodil, všetky stretnutia sa točili okolo neho, čo už vie, aký je, čo práve robí. Všetky oči boli na ňom, všetci sa bavili o ňom. Áno, bolo to miestami otravne, hlavne pre nás, keďže sme nemali ešte v tom čase deti. Neprežívali sme to tak, ako by sme to možno prežívali teraz, keď už dieťa mame. Ale vždy sme sa tešili, chválil, venovali sa mu. Nikdy sme nič zle na neho nepovedali, ani v súkromí. Pred 10 mesiacmi som porodila dcérku. Myslela som si, že svagrovci sa budú tešiť, tak ako my sme sa tešili s nimi. Že našu dcéru budú mat radi tak ako my mame radi ich syna. Ale správajú sa zvláštne. Nevšímajú si ju, majú divne poznámky. Keď sa napríklad na svoj vek naučila skoro stvornozkovat a svokrovci ju chválili tak švagor mal blbe reči či už vie aj zlomky. A stále niečo. Ja sa snažím už nič nehovoriť, iba keď sa svokrovci opytaju. Pokračovanie v komente.

autor
30. júl 2022

Neviem prečo sa tak správajú. Vyzerá to ako keby žiarlili. Ale nemajú načo. Lebo svokrovci si tiež našu dcérku nijako extra nevšímajú. Oveľa viac sú s ich synom, nám keď zavolajú raz do mesiaca tak je to veľa. Tešila som sa, aký pekný vzťah budú mat deti medzi sebou. Ale vyzerá to tak že svagrovci proste nemajú radi našu dcérku. O to viac nás to mrzí, lebo my ich malého zbožňujeme. Máte niekto podobnú skúsenosť?

zmrzlinka2021
30. júl 2022

Strasne ste precitliveni a riesite hluposti a len hladate moznosti pre konflikty a zvady.
Ja sa tiez k druhym babatkam nechovam ako svatym. Proste pohladkam, usmejem sa tot vsetko. A tie zlomky, sorry, vies co je to humor?
Niekedy mam pocit, ze na tych materskych zacina zenam uz vazne drbat!! Chlapi sa zachechtaju a idu na pivo. Zeny filozofuju, sparaju sa vo vsetkom a pravdaze vsetci mi chcu ublizit a aj mojmu dietatu. Nikto nema rad moje dieta a kazdy na mna ziarli...

Uplne vazne, prestat tieto koniny riesit, urcite maju tvoje dieta radi. Namiesto analyzovania kazdeho kroku, kazdeho ukonu, kazdeho slova zacni robit nieco, co ta bude naplnat, idealne nejaky sport, cvicenie.

V zivote platia dve hlavne zasady:
- nebrat zivot vazne
- nebrat si vsetko osobne a k srdcu (vacsina veci nie je ani myslena zle)

karhu
30. júl 2022

tiez navrhujem najst si hobby a nerozoberat blbosti📓☕🌞

sasa1310
30. júl 2022

@zmrzlinka2021 úplne súhlasím, hlavne s tou vetou, že tým ženám na materskej začína drbať.

elizabet173
30. júl 2022

úplne by som to hodila za hlavu a vôbec sa tým nezaoberala, na čo aj?

reanda
30. júl 2022

su aj taki ludia.. pre ktorych su doleziti len oni sami a ostatni ich v podstate nezaujimaju, len vtedy, ked ich pouziju ako obecenstvo pre svoju dolezitost, alebo nejako inak..
neries, to nezmenis.. najdite si inych, skutocnych priatelov, aj dcera si najde.. a mozno ten ich syn bude iny a budu s dcerou kamarati, ked bude vacsia

autor
30. júl 2022

Ďakujem za názor dievčatá. Asi máte pravdu. Len mi prišlo ľúto, že my sme sa zapájali do života synovca a oni sa o našu dcéru nezaujímajú.

zmrzlinka2021
30. júl 2022

Všetko čo robíte, robte, lebo to chcete, nie že niečo za to očakávate

basska_b
30. júl 2022

Hm, co na to povedat... neber si to hlavne osobne, mozno chceli mat dcerku, mozno chcu mat druhe a nedari sa im, mozno uz zabudli, ake je to mat male dieta a tesit sa aj z malych pokrokov... jednoducho, problem je na ich strane. Minimalizujte navstevy, kde ste vsetci... nech nemas z toho nervy

basska_b
30. júl 2022

Inak ja som tiez zazila, ako sa bratranci vyvysovali, ze su starsi a uz su rozumnejsi a vedia to a hento... Olej do ohna prilieval este aj moj dedko, cize nas spolocny dedko ktory nas porovnaval. Cela rodina tam ma taku rypavu povahu. Dodnes sa moc nemusime a nestretavame. Keby nie to porovnavanie, tak by bolo vsetko inak

kp7333
30. júl 2022

Vy ste sa zapajali, venovali ich synovi, lebo ste mali volny cas, kym ste nemali dieta. Oni dieta maju, venuju sa jemu a zrejme ich to aj unavuje. Nemaju tym padom energiu a cas venovat da aj vasej dcere. A prve dieta v rodine ma vzdy viac pozornosti, pri kazdom dalsom sa uz pozornost deli.

janetinka27
30. júl 2022

prve vnuca byva velmi pozorovane, pri druhom to tak uz nebyva casto. svagor mozno ziarli, nevie pochvalit ineho, mozno ma nizke sebavedomie, boji sa,ze ho niekto oberie o prvenstvo. ktovie, netrap sa tym

alguno
30. júl 2022

Vykašli sa na nich, a buďte šťastní!

danielahamar
30. júl 2022

Ja ti poviem za mňa, odkedy sa nám narodil 3syn, všetci od nás bočia. Pritom sa vôbec nič nestalo. Takže ľudia sú vseliaki☺️ ale asi to tak ma byt, len mi je smutno, že okrem nás nikoho poriadne nepozná. Tento rok na najstarší stužkovú a ja ho nemám ani komu nechať

pinkgirl
30. júl 2022

Pozri, oni už túto etapu u dieťaťa majú za sebou ...ich nadšenie stvornozkovanim, prvým zubom, prvým čosi iným je teda už "vlažné" u cudzieho dieťaťa. No a čo, veď im nemusíš vešať na nos obsah každej plienky, že😉.
A ak chceš aby boli svokrovci viac zapálení pre malú, tak ich viac navstevuj, pozvi ich na spoločnú prechádzku, výlet. Častejšie im telefonuj.

felycity
30. júl 2022

Vieš čo ja ťa chápem, nechápem tieto vyššie komenty dá sa to aj inak napísať ako hneď zhodiť mamičku, že za to že je na materskej tak je drbe a rieši koniny! Sorry , ale každá mladá mamička si prechíádza rôznymi obdobiami, my čo máme staršie deti sa na mnohé veci pozeráme inak, s odstupiom apovažujeme to možno za "blbiny". Ja ťa chápem , ja mám rodinu, kde teda švagriné mi vedeli pekne osladiť život a verte dámy nie je nič príjemné ak niekto híka nad jedným dieťaťom a druhé si nikto nevšimne (každú matku to zabolí - zamrzí), ale zas treba sa nad to povzniesť a prijať to , neriešiť, sú ľudia čo závidia alebo inak berú danú situáciu, žite si so svojím smanželom ,dcérkou svoj život a nenechajte si ho nikým a ničím kaziť, ono tie vzťahy sa časom vykryštalizujú či už nájedním cesty ako si vychádzať alebo neutrálbnym postojom.

maxxim
30. júl 2022

Pri tejto teme mám i ja potrebu povedat par slov. Absolutne viem ako sa cítiš, osobne to poznáme. A na to, pomaha iba jedna vec, minimalizovať kontakty, lebo tam je skoda niečo rozpravaţ...
Žite si zivot svoj, teste sa a hladajte ludí vôkol seba, ktory vam energiu dodaju, pretoże pretvarovať sa to je najhorsie co moze byť. Svokrovci majú ich ako nieco viac, ako idylu, a vy ste iba do poctu. Dlho mi trvalo ako som buchol päsťou do stola a cas venovať tam, ( tomu) ( tej) kde to význam má.

mijunik
30. júl 2022

Na otázku švagra, či už malá vie aj zlomky, by si mohla s plnou vážnosťou odpovedať, že tie síce ešte nie, ale práve s ňou preberáte kvadratické rovnice. A namiesto rozprávok si pýta čítanie vybraných slov. 😁😁

vazky_a_motyle
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
30. júl 2022

ak švagor povie takú blbú poznámku že či vie už aj zlomky - tak to by mi len vychádzalo ako mu všetci lezieme na nervy... mňa by to urazilo, ponížilo a jednoducho by som obmedzila stretnutia na minimum.
čo s takým závistlivým človekom v živote...

deti95060810
30. júl 2022

@mijunik 👍👍👍
malá poznámočka... kvadratické rovnice sa preberajú až po zlomkoch...😉

jaond19
30. júl 2022

Blbe poznamky sa nauč odpalkovat, bud im pride trapne a prestanu s tym, alebo sa to bude stupnovat a prestanes sa s nimi stretavat. Co uz.... ludia su kadejakí...

amiaja
30. júl 2022

Proste ich zaujima len ich decko, chcu pozornost.. dokial sa im dostavala a ich syn bol stredobod tak to bolo v poriadku. Teraz mate dieta aj vy a ich to vobec netankuje, preto ta poznamka. Ignoruj ich alebo odpalkuj nejakou vtipnou odpovedou ako ti radili baby vyssie. Hlavne sa tym netrap, kazdy je nejaky...

mijunik
30. júl 2022

@deti95060810 vidíš to mi nenapadlo. 🤦‍♀️ Hm… ako z toho teraz von? No tak čo, malá je tak šikovná, že sa učením zlomkov ani nezdržiavali, lebo tie zvládne aj samoštúdiom a išli rovno na kvadratické. 😁😁 Jaaaj, som si zaspomínala na svoju maturitu z matiky - kvadratické rovnice a limita. ☺️
Autorka, vieš, tak ako Ti už baby napísali, synovec bol aj pre Teba číslo 1, pokiaľ ste nemali dcérku, pretože bol jediné dieťatko v blízkej rodine. Všetci si ho užívali. Teraz je pre Teba číslo 1 Tvoja dcérka, lebo je Tvoja. Ale pre švagrovcov je na prvom mieste stále ich syn, lebo je ich. Svokrovci by nemali robiť medzi vnúčatami rozdiely. Ale naozaj aj vy ako rodinka vyvíjajte iniciatívu v stretávaní sa so svokrovcami - so starými rodičmi. Aký vekový rozdiel je medzi Tvojou dcérkou a synovcom? Od svokrovcov bývate ďaleko? A švagrovci k nim bývajú blízko? No a ak Ťa švagrovci svojimi rečami dožierajú, tak keď Ti nenapadne nič, čím by si to obrátila na srandu, tak na každú blbú otázku odpovedz “jasné” a na každú blbú vetu onamovaciu, konštatujúcu, usmerňovaciu s ľahkým úsmevom povedz “ako povieš”. 🙂

drobcek17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagmarovita
30. júl 2022

Sú takí ľudia, poznám to. Dokonca sú aj takí dospelí, čo detom cudzim aj ked sú z rodiny ubližujú.

dominikamacakova
30. júl 2022

Asi dojčíš že?

mogaa
31. júl 2022

a potrebuješ ich k svojmu životu? veď najbližšia rodina sú tvoji a jeho rodičia...dôležitý je vzťah dieťaťa s rodičmi a starými rodičmi, tak svagrovcov nerieš....veď sa naozaj nemusíte s nimi navštevovať, zrejme naozaj len žiarlia na ďaľšie dieťa v rodine, tak to nerieš -je to ich problém, nie váš....svokrovcov navštevujete keď sú sami a vybavené....

zuzki1
31. júl 2022

tým že majú svoje dieťa, ktoré je stále malé , jednak nebudú mat nikdy na vaše dieťa tolko času ako ste mali vy na ich keď ste boli bezdetný , a ani energie a nálady. Netreba to brat osobne. Prvorodený vnuk/vnucka schyta takmer vždy najviac pozornosti . Keby teraz mali ďalšie dieťa ani vy uz nebudete mat na neho tolko času -energie- nálady keďže máte svoje .

katulkagajdos
31. júl 2022

My sme sa tiež viac zaujímali o deti manželovej sestry- nemali sme vlastne takze sme mali viac času, potom prišli naše deti a zmenilo sa to- stále sa stretávame a mame sa radi, ale akonáhle máš už svoje deti je to iné aj času je menej aj sa proste viac zaujímas o tie svoje ako o tie okolo - nehľadala by som za tým nič viac, zbytočne si nekazte vzťahy v rodine 😉