Tajne som sa vydala - ako to povedať matke?

28. nov 2019

Dievčatá, ženy...

asi ma mnohé z Vás nepochopíte a odsúdite, ale risknem to. Nechcem to moc zdĺhavo opisovať, s rodičmi a hlavne s matkou som nikdy nemala taký vzťah, aký by mal byť. Už niekoľko rokov som samostatná, s mamou si volávame. Ale vydala som sa. A vydala som sa tajne. Matka ho moc rada nemala a asi by moje rozhodnutie neochopila. Nikomu som nepovedala, že sme spolu už dlhšie a že sme sa vzali. Docela ma to trápi, ako to povedať matke? Ako jej povedať, že som si vzala muža, ktorého ona pri mne nechcela? Ako jej povedať, že som sa vydala?

hanata
28. nov 2019

Spravila by som si pekne oznamenie o uz uskutocnenej svadbe a mailom rozoslala rodine a znamym.

veronikaszabova
28. nov 2019

Posli oznamenie rodine

autor
28. nov 2019

@hanata To je dobrý nápad. Skôr ma trápi ten výsluh, ktorému budem podrobená.

tosomja
28. nov 2019

Si dospela a ani mama ti nemoze vyberat zenicha. Zijeme v 21.storoci. ...ale aj keby s tym nikto nesuhlasil, nezatajila by som svadbu mojej mame.
Posli oznamenie, ako vyssie je spomenute.

veronikaszabova
28. nov 2019

Ak sa bojis jej vystupov, posli oznamenie a par dni jej potom neber telefon. Nech vychladne.
Neboj, bude dobre 🙂

autor
28. nov 2019

@veronikaszabova Jeee, ďakujem 🙂 Zaujímavé nápady 🙂

autor
28. nov 2019

@veronikaszabova Áno, jej výstupy a výčitky.. bojím sa jej reakcie.

veronikaszabova
28. nov 2019

To das ;)
Je to tvoj muz, ty si sa pre neho rozhodla. Mama to prekusne. A ked nie, nevadi 🙂

majah212
28. nov 2019

S manželom sme sa vzali "tajné" leny dvaja malý syn a svedkovia. Dopredu sme dali vytlačiť oznámenia o svadbe. Na druhý deň po svadbe sme prišli ku každému z rodiny dali im výslužku-kolace a oznámenie o svadbe. Ja by som išla aj s manželom to oznámit osobne. Podrží ťa a bude ti aspoň oporou a navyše už je súčasť tvojej rodiny.

veronikaszabova
28. nov 2019

"... na radu starsich sme nedali a potajme sme sa vzali..."
To mala svagrova 🙂 tiez svadba len ona a jej muz, ja s muzom ako svedkovia. O svadbe nikto nevedel.

autor
28. nov 2019

Tak ja mám najväčší strach z jej reakcie. To bude kriku a nadávok..

modrava
28. nov 2019

tak jej na to v tu chvilu povies... "a presne pre toto sme mali tu svadbu tajnu" :D

autor
28. nov 2019

@modrava Docela ma zaráža že sa bojím vlastnej matky.

halienka
28. nov 2019

no práve, veď si už dospelá, dokázala si sa rozhodnúť a vydať sa, prečo sa tak bojíš mamy?

autor
28. nov 2019

Navyše plánujeme bábo a to už vôbec nepochopí.

modrava
28. nov 2019

ja som mala tiez svadbu len so svedkami. mamy som sa nebala, skor je to zly pocit nez strach. tak nestresuj 🙂

xjakubikovak
28. nov 2019

pošli jej oznámenie postou a hotovo, dopis jej tam ze ked bude chciet pogratulovať cislo pozná, ked bude volat zdvihla by som a keby pocujem cokolvek zle tak by som zložila. nebude ti nadávať ani kričať ked jej nato nedáš priestor 🙂

modrava
28. nov 2019

ak nemate dobry vztah, ten neprijemny pocit zo stretnuti a rozhovorov bude dozivotny

petkaaa
28. nov 2019

Mňa zaráža absurdnosť celej situácie. Nemáte vzťah, volávate si, zatajila si jej svadbu, bojíš sa čo ti povie... a reakcie ako neber jej telefón??? Haló?
Si dospelá žena, urobila si rozhodnutie, stoj si za ním. Nechápem, čo by si mala zatajovať. Toto je zlá situácia od začiatku, tajnosti takýchto vecí pred vlastnou mamou... otázne je, či mama nemá pádny dôvod na to, aby nebola spokojná s tvojím výberom.

petranelkova
28. nov 2019

Tak v prvom rade je to tvoj zivot a tvoja vec, ja by som jej to povedala narovinu, urazi sa, mozno stebov chvilku nebude hovorit, ale prejde ju to 🙂

autor
28. nov 2019

@petkaaa Viem ako absurdne to vyzerá. Jeh telefonáty pretrpím, ale nič osobnè jej o sebe nehovorím, nechcem, aby sa mi rýpala v súkromí, som na to alergická.

autor
28. nov 2019

@petkaaa Dôvod... no áno, mal dlhy. Ale rieši to.

0silvia0
28. nov 2019

chceš v tejto diskusii riešiť utajenú svadbu alebo strach z matky? Ten strach z matky opakuješ v každom príspevku ako mantru. Tak hádam nemáš 16 rokov, hádam si dospelá, tak tipy ako jej to oznámiť si dostala a NEMUSÍŠ počúvať nikoho výčitky ani výsluch. Poviem čo treba, rozlúčim sa, odídem...

autor
28. nov 2019

@0silvia0 V akom každom príspevku?

petkaaa
28. nov 2019

Aha. Dlhy. No... takže ono vlastne možno vôbec nebude na vine mama, ktorá nechce, aby sa dcéra zaplietla so zadĺženým mužom, čo by mimochodom urobila každá matka. Nepozeráš na neho s ružovými okuliarmi? Neidealizuješ si ho? Neodcudzila si sa od mamy práve kvôli nemu?

autor
28. nov 2019

@petkaaa Nie, kvôli nemu určite nie. Má dlhy, ale spláca ich a žijeme v pohode, ani to necítime, mâme obaja dobrú prácu.

dankanka
28. nov 2019

Zosobasis sa tajne a bojíš sa jej to povedať. Som asi divná ale tak by som nepovedala. Potom s bruškom by sa na opýtala ze prečo dieťa ak nie sme zobrati alebo podobne, odvetila by som ze už sme. Nejak by som to nehrotila. Ak je to tajné tak nemusíš nikomu nič oznamovať. Je to vaše súkromie. Oznámenia po svadbe z duše nenávidím. Vždy si pomyslím ze ak vy ste nás mali v tutu a nemohli sme vám prísť ani šťastie zaželať s kytickou, tak teraz to je zase u riti mne. Akože co už s tým oznámením mam robiť? Každého osobná vec..

dankanka
28. nov 2019

Malo byt v riti. Prepísalo mi na tutu :D

autor
28. nov 2019

@dankanka Určite je v tom kus pravdy. Ja svoje dôvody mám, už len či to pochopí aj rodina.

eliska13
28. nov 2019

Prijat zodpovednost za svoje rozhodnutia🙂
Takze povedat to cim skor, lebo Ta to trapi.Ak vies aka bude reakcia o to lepsie.Si dospela.Nie si to ty co si v zahranici a ma mamu manipulatorku?