Tajný recept na väčšie prsia. Poznáte nejaký?
Ahojte, mam taky problem a tym su male prsia. Kazda zena by sa chcela pacit a ja viem, ze moj priatel by bol vdacnejsi za vacsie. Ja nechcem skusat ziadne tabletky a uz vobec nie plastiku, len sa chcem spytat ci neviete nejaky ,,tajny recept" na vacsie prsia🙂 dakujem
Stručné zhrnutie
- Plastická operácia so silikónovými implantátmi bola v diskusii označená ako jediná spoľahlivá metóda pre trvalé zväčšenie pŕs.
- Tehotenstvo a dojčenie zvyčajne zväčšia prsia iba dočasne; mnohé ženy uviedli návrat k pôvodnému objemu alebo zmenšenie/ovisnutie po ukončení dojčenia.
- Nechirurgické riešenia spomenuté v diskusii zahŕňali push-up a maximizer podprsenky (La Senza, Timo), silikónové adhézne vložky a podprsenky, cvičenia na prsné svalstvo, masáže, vakum terapiu a rôzne krémy a tablety (Superprsia, Decofemm, Femimaxin, Megaprsia, Decolen), pričom účinnosť doplnkov bola v diskusii spochybňovaná.
Najčastejšie otázky
Q: Ako zväčšiť prsia bez operácie?
A: V diskusii boli uvedené neinvazívne možnosti: push-up a maximizer podprsenky (spomenuté La Senza, Timo, Bonprix, Quelle), silikónové adhézne vložky alebo "silikónová podprsenka" (užívateľka kúpila za 380 SK, udávaná životnosť ~100 nalepení), cvičenie na posilnenie prsného svalstva a lokálne krémy alebo výživové doplnky (Superprsia, Decofemm, Femimaxin, Megaprsia), pričom väčšina žien považovala tieto doplnky za nepresvedčivé.
Q: Pomáhajú tablety alebo krémy na zväčšenie pŕs?
A: V diskusii väčšina žien uviedla, že tablety a krémy sú nepresvedčivé; individuálne osobné tvrdenia zahŕňali: jedna používateľka tvrdila o produkte z megaprsia.sk +2 čísla za ~3 mesiace, iné spomínali Superprsia, Decofemm a Femimaxin, ale účinky boli nekonzistentné a nepodložené konsenzom.
Q: Ako dlho vydržia silikónové implantáty a treba ich meniť každých 5 rokov?
A: V diskusii boli protichodné tvrdenia: jedna užívateľka tvrdila, že treba reoperovať každých 5 rokov, iné príspevky uviedli, že to nie je pravidlo a že sa vykonávajú kontrolné prehliadky (v diskusii sa spomínajú kontroly každých 5 rokov), teda otázka frekvencie reoperácie zostala sporná.
Q: Kde kúpiť malé veľkosti podprseniek na Slovensku alebo z UK?
A: V diskusii boli odporúčané zdroje: OD Dunaj (galantéria) predával značku Timo (aj atypické veľkosti), a viaceré ženy objednávali z lasenza.co.uk (jedna uviedla objednávku 2 podprseniek "za 800 tak nejak + poštovné" a dodanie "do týždňa"; iná spomenula poštovné ~8 libier a registráciu mylasenza.lasenza.co.uk).
Q: Môže strava alebo bylinky zväčšiť prsia (sója, červená ďatelina)?
A: V diskusii sa spomínali sója (uvádzané 20 dkg denne), fazuľová polievka, pivná pena a čaj s červenou ďatelinou (phytoestrogény); niektoré ženy uviedli osobnú skúsenosť s väčšími/prsami po týchto potravinách alebo čaji, ale tieto príbehy boli anekdotické a v diskusii nebol dosiahnutý všeobecný konsenzus o ich účinnosti.
Q: Aké sú skúsenosti so silikónovými adhéznymi "neoperatívnymi" vložkami a podprsenkami?
A: V diskusii užívateľka opísala nákup silikonovej "podprsenky" s efektom "ako koža" za 380 SK s údajnou výdržou ~100 nalepení, iná uviedla, že taká pomôcka "nerobí efekt push-up" a používala ju spolu s bežnou podprsenkou; hodnotenia boli prevažne anekdotické.
Závery z diskusie
Zhoda
- Plastická operácia so silikónovými implantátmi je v diskusii považovaná za jedinú spoľahlivú metódu trvalého zväčšenia pŕs.
- Tehotenstvo a dojčenie zväčšia prsia len dočasne a u mnohých žien sa objem vráti alebo prsia ostanú ovisnuté po ukončení dojčenia.
- Push-up a maximizer podprsenky, silikónové vložky a spevňovacie cvičenia môžu zlepšiť vzhľad a pevnosť pŕs, ale nemenia trvalo veľkosť.
Sporné názory
- Tablety a krémy: niektoré ženy tvrdia, že produkty ako Megaprsia, Superprsia, Decofemm alebo Femimaxin im pomohli, iné ženy tvrdia, že tieto prípravky sú zbytočné a bez efektu.
- Silikónové implantáty: jedna strana tvrdí nutnosť reoperácie každých 5 rokov, druhá strana uvádza, že nie je pravidlom reoperovať každých 5 rokov a že bežné sú len pravidelné kontroly.
- Hormonálna antikoncepcia (HAK): niektoré ženy hlásili zväčšenie pŕs pri užívaní HAK, iné pri HAK pociťovali zmenšenie alebo žiadnu zmenu.
Otvorené otázky
- Aká je dlhodobá bezpečnosť a reálny priemer životnosti moderných silikónových implantátov u rôznych implantátov a kliník?
- Ktoré konkrétne neinvazívne doplnky (zložky, dávkovanie) by mali klinicky preukázateľný efekt pri zväčšení pŕs?
- Aký je pomer rizika/benefitu pri neoperatívnych technikách ako vakum terapia alebo masáže pre zväčšenie pŕs?
Spomenuté značky a firmy
La Senza, Timo, OD Dunaj, bra.sk, Plus1den.sk, Femina.cz, Topgirl, Wanda (atlas.sk), Aukro.cz, Bonprix, Quelle, EDB.sk (Timo Slovakia s.r.o.), mylasenza.lasenza.co.uk, megaprsia.sk
Spomenuté produkty a metódy
silikónové implantáty, silikónová adhézna podprsenka / vložky, push-up, maximizer, kojenecká podprsenka, Decofemm beauty breast, Superprsia, Femimaxin (femi maxin), Megaprsia, Decolen, masáž, vakum terapia (vakum), cvičenia na prsné svalstvo, sója (20 dkg denne spom.), čaj s červenou ďatelinou, fazuľová polievka, invisible bra (bra.sk)
Miesta a osoby
OD Dunaj, UK, Judínyová, Tomanová, Jostičová
emjee, veď sme radi....
ja ám kamarátku a obe sme boli vždy ako doska a jej zrazu, z ničoho nič, behom leta strašne narýstli prsia, no slušné štvorky a to bola rovnako "vysoká" ako ja, 136 cm a také kozy.... aj j chrbát bolel, aj si ju doťahovali aj s podprsenkami mala problém....
Tak sa pridávam do klubu 😀
Predtým 75A
Tehu asi 80A/B 😀
Teraz asi béčka ale obávam sa, že keď dokojím, budem musieť zháňať AAA 😅
pridavam sa k emjee - ja mam 80 - D este nikdy som nebola tehotna to mam od puberty take velke prsia, keby sa dalo tak vam z nich polovicu dam, nie je to nic prijemne... napr. ja si vobec nemozem zobrat obtiahnute tricko, lebo mi na prsia kazdy cumi... verte mi nie je nic prijemne ak idete po meste plnom ludi a nejaky cigan sprosty na vas zrukne: ech to su dudy 😖
no fakt hmba jak hrom
a to nehovorim o tom ze je to vaha, a boli ma z nich chrbat, a nikdy nestoja pekne, mam poci ze cim som starsia tym su nizsie a nizsie - pekne velke prsia su len silikonove... mozno
Jaaaaaj co ja by som dala za to keby som bola plocha jak doska aj by som mozno chodila vystreta...
monkula, zaregistrujes sa tu http://mylasenza.lasenza.co.uk/CreateProfile.as... nakupujes, postovne stale tusim nejakych 8 libier. musim kuk fakturu zajtra.
baby, tie co ste tu, tie prsnate 😀 nezavidim vam nic. ja som mala spoluziacku na zakladnej. som ju nedavno videla, ta mala take strasne prsiska, ze az mna to zabolelo ☹
oo ,vĎaka ,už som zaregistrovaná... 😉 😉
Už si le nkurz zistiť a poriadne sa pomerať 😀
kurz byval tak cca 38 Sk za libru, voci euru neviem. ja to stale tak ratam 😀
ja som sa aj pomerala, ale nakoniec som objednala, taku, ako mi pisalo na podprdke uk cislo a sadli jak rit na serbel
hej? no ja neveim, či budem mať na podprsenke nejaké Uk číslo 😅 😅
ale sú pekné ,také farebné ,nie také vyblednuté ak ou nás 😝
Asi poviem švagrinej ,žije v UK ,nech mi nejakú donesie 😅 😅 😅
ak ma cestu a maju tam kamenny obchod, tak nech ti donesie na skusku. mne ich kamoska odporucila, tak som na skusku rovno 2 objednala.
http://www.lasenza.co.uk/bras/bras_whats_hot/le...
http://www.lasenza.co.uk/bras/beautiful-basics/...
ta prva robi super prsa 😀
tá druhá je krásna..
Ale to teda bude asi veľkosť 36 A. že? Bože, no idem sa poňúrať v podprdách, aj tak ich chcem povymieňať, bo ani neviem, kedy so ms inaposledy dáku kupovala 😅 😅
no na to tehotenstvo a kojenie by som sa moc nespoliehala...predtym normal, v tehu a pocas dojcenia obrovskeeeee a teraz asi 0 😝 Ale navadi mi to vobec...
no babule, ja som mala prsia akurát 75c pri mojej výške 178 cm to bolo akurát, nemenila by som ani za nič..... len nemám bradavky - sú úplne vpáčené dovnútra mám len také maličké dvorčeky 😖 a potom sú vcucnuté.... a preto som nemohla kojiť - proste to nešlo von..... ani odsávačkou, ničím - nebudem to rozoberať, že sa to dá odstrániť som sa dozvedela až počas druhého tehu a to už na to kašlem, lebo viacej detí sa mať nechystám a pod nôž kvôli tomu nepôjdem..... ale teraz som schudla a prasia mám ale len také ovysnuté - radšej by som ich mala malé a pevné ako takéto..... 😒 lebo som bola spokojná a teraz nie som - musím pohľadať aj ja nejaké čo my vyčarujú dekolt, len sa bojím že ich raz budem mať rolovacie 🤐
tak sa k vam pridavam... 75B, teda broskyna? 😀
kedysi som sa pre moje "maxi" poprsie trapila, no uz ma manzel vyviedol z omylu 😀
ako to tu uz padlo... nerobte si tazku hlavu z niecoho, co nemozete ovplyvnit a ak vas vas manzel/priatel miluje, tak mu ani nenapadne, ze by ste mali mat vacsie prsia... su snad ine, dolezitejsie veci, pre ktore vas miluje, no nie?
A ze vam je jedno, co si mysli priatel, ze vy tuzite po vacsich pre svoj VLASTNY lepsi pocit? Tak tieto "vyhovorky" poznam... ja som ich casto palila rovno do tvare svojho manzela, az bol z toho vecneho vysvetlovania a presviedcania unaveny.... ked rezignoval a zacal na moje poznamky o mojich malych prsiach iba ignorantsky dvihat obocie 😀 rezignovala som aj ja... a cuduj sa svete... uz je mi to jedno, som spokojna 😎
no dobra tema..ja mam 75B...na to že mam dve deti tak som s nimi spokojna..len mam jeden probloem..
psria mam super pevne ked mam 60 kilo.../výška 165/ čo ma zase trapi...sa zle citim...ale ked schudnem na tých 58 ked sa citim idealne..začnu mi ochabovať prsia...a potom som neštastna z toho zase... 😠 😠
no tak čo si vybrať...??? manže je za to aby bolo 60 kilo a bolo aj cici aj rici... 😀 😀
tak sa už nejdem pasovať s dietami lebo to škodi mojim prsiam.. 😀 😀 😀
a radšej cvičiť a spevnovať...ale nechudnuť...
no neviem či sa s tým zmerim,... 😀 😀
sillas,musíš vyhovieť mužovi,ked si už iné do konca života nechytí tak nech je aspon spokojny 😀
mikalove..aj ja si myslim....ked vidiš mužovi v očiach že sa mu to pači..tak to stoji za tie dve kilečka..nie???? 😀 😀
Tak toto mi nedá nenapísať. Baby moj nazor, je že nezálezí aké má zena prsia. Ja napríklad mám C-čka,ale ze by som si to niekedy uvedomovala, že su veľké--tak nie..ale ak ta má rad chlap tak nezálezí aké ich máš či veľké či malé. Ja napr.by som chcela menšie, pretože tie problémy s tričkami, podprsenkami..juuuuj katastrofa!!!! a aj to bolí ked spím na bruchu..🙂
sillas,dve kila je nič,keby si to napísala do klubu obeznych,tak ťa poprehanaju 😉
jasne že nezaleži ked nas chlap miluje...
ale ked je laska spojena aj s čo najvačšou sexualnou priťažlivostou...tak lepšia kombinacia nie je... 😀
človeka telo sas vekom meni..to je jasne...ide o to kračat s tymi zmenami...ale kym je v našich silach..tak sa treba snažiť..aby bolo aj oku ulahodene... 😉
takja sa pridam tiež mavam mindraky ☹ pred tehotenstvom v celku ok take normalne ale po kojeni a odstrekavani sa mi zmenšili a mna to strašn e štve najme v lete 🤐 tiež uvažujem o nejakej lepšej podprsenke,chcela som cez net ale najlepšie je vyskušat a tuna kde sme sa prestahovali som ešte enobjavila taky obchod.
Tiez mam komplex - 75b mam, aj ked v poslednej dobe sa "mestim" aj do 70b, zalezi od strihu. pred tehu som bola 80-85b, po odstriekavani mliecka sa mi prsia rapidne zmensili 😢 kupila som si silikonovu potprsenku, push-up som nosila vzdy... drahy je so mnou spokojni, vraj, no ja zo sebou spokojna nie som... mam v plane si kupit nejake kremy na spevnenie poprsia a rozmyslala som aj nad Decolenom, co som citala na nete, tak niektorym babam to zabralo, inym zas nie ,ze je to individualne.. tak to asi skusim...
PS: vahu pred tehu a teraz mam rovnaku, takze tym ze som po porode schudla to asi nebude...
HAK mi na prsia nezaberala, praveze som z nej schudla a vahu som si drzala 3 roky...
hmm 😖

ďakujem, som len tak zbežne pozrela, no ale kráásne... 😵
koľko si platila poštovné a vôbec, ako to funguje? 😅