Takmer 6 ročný syn má veľkosť 146

dzejn80
31. okt 2018

Ahojte zienky, poradte mi, ktora mate skusenosti. Syn bude mat v januari 6 rokov, ale nosi mi velkost 140 - 146. Nohu ma 34, vazi 36 kg. Vzhladom na vek 😂😂 by chcel nosit tricka s Tomasom vlacikom, Paw patrol a podobne, ale kedze tato velkost uz je pre 12r. nepodarilo sa mi nic take zohnat. Vsetko cierne, sede, smrtky, zbrane na tom ☹. Ved ano, chapem, pubertaci uz vlaciky nosit nebudu.
Takze kde nakupujete? Mate nieco overene? Alebo Rakusko? Som z BA, takze vybehnut tam nie je problem. Popravde, cez net som neskusala, radsej vzdy odskusam, lebo tento moj maly Golem ... ach 😁😁. Ale ak mate dobre skusenosti s nejakym eshopom, vyskusam. Dakujem.

lubik87
31. okt 2018

@dzejn80 objednaj si z Aliexpress tam budú mať aj tieto veľkosti...a bola si so synom aj na vyšetreniach lebo toto je už maximálne mimo rastovej krivky.dat skontrolovať rastový hormón ...mám.takmer 6 ročného začína nosiť 128 už je na hranici....

inull5
31. okt 2018

@dzejn80 túto veľkosť nosí kvôli svojej výške alebo skôr váhe? Mam syna ktorý bude mať 5 rokov,nosí veľkosť 122 a má v škôlke kamaráta takmer o rok mladšieho ktorý je od môjho o dosť menší ale veľkosť nosí 128 pretože váži 32 kíl.
Ja by som to možno riesila kúpou jednofarebnych tričiek v jeho veľkosti a kúpou nazehlovaciek s motívom ktorý sa mu páči😃

dzejn80
autor
31. okt 2018

@lubik87 dakujem, ali uz ma napadlo, len velmi tomu nedoverujem. Neriesili sme nikdy, ze by mal mat nejaky rastovy problem, je zdravy ako repa, muz meria skor 2m, ja mam 176, takze ziadni drobci nie sme. A dr nikdy nenaznacila, ze by sme ho mali dat vysetrit. On meria 136, len tym, ze je taky zavalitejsi, tak uz mensiu ako 140 neoblecie a tam mu zacina trcat chrbat.

kittykat22
31. okt 2018

@dzejn80 nechcem byt zla, ale ak tvoj syn ma cca 140cm a 36kg tak na chvoste nadvahy, a na prahu obezity nebezpecnej pre jeho zdravie.

inull5
31. okt 2018

@dzejn80 výška syna?

dzejn80
autor
31. okt 2018

@inull5 136

dzejn80
autor
31. okt 2018

@kittykat22 ano je taky “sadelkaty” ale urcite nie obezny, mam aj starsieho, ktory ma 138 cm a 35 kg a kupujem mu rifle jedine slimky ...

inull5
31. okt 2018

@dzejn80 no je to dosť,moja dcéra bude mať vo februári 8 a má 137 cm a to je najvyššia v triede z dievčat. Lenže naša má iba 27 kíl. Isto má byť po kom vysoký,a asi aj ľúbi papať.skus pozrieť nazehlovavky na tričká.

rora
31. okt 2018

ak nezozenies oblecenie, tak mu vyrob 🙂 na aliexprese su bud nasivky alebo nazehlovacky, treba pohladat 🙂 napr. taketo https://www.aliexpress.com/item/Wholesale-Lot-C... a inak dcera mala v septembri 7 rokov, nohu ma 35 a vysku 140cm, takze s oblecenim sme na tom podobne :D ona by chcela elzy a princezne a blikajuce topanky, no v jej velkosti uz moze len snivat

eliska13
31. okt 2018

@kittykat22 teraz najviac porastie to sa stratí.Pisu, že sú vyšší rodičia ja som tiež robila paniku u pediatricky nech mi pozrie tabuľky, lebo sa mi nezdala synova váha a vysmiala ma.Ze na pohľad na síce bruško a boky, ale nech sa tým netrapim.
Skús pozrieť v Kittsee Ernsting Family obchod
@dzejn80

dzejn80
autor
31. okt 2018

@dzejn80 toto su obaja bratia, maly golem je v cervenom tricku

0silvia0
31. okt 2018

@dzejn80 na foto je úplne v pohode postava, aj môj syn mal takú. Celú zš bol taký zavalitejší, teraz je stredoškolák a je úplne chudý. Ľudia, ktorí ho dlho nevideli, ho nespoznávajú. Zas nie je každé dieťa podľa tabuliek, nenechaj sa tu ženami strašiť s porovnávaním ich detí...

kenzom
31. okt 2018

Nazehlovaci papier.... vytlačiť obrázok podľa želania a nazehlit...

lessing
31. okt 2018

@dzejn80 Ahoj. Nie si sama s takym problemom. Moj syn 6 a pol roka. Nohu 35, vahu takmer 40 kg, velkost mu kupujem 146- 152. Je velky, ale nie obezny. Ja mu kupujem tricka, ktore maju na rukach patent u nas v meste. Su to vacsinou slovenske alebo ceske znacky. Vyberam strihy, ktore su sirsie. Za jedno tricko zaplatim v priemere 13€. No inu moznost nemam. Nie su na nich detske motivy, ale su pekne( pasikave, s logom a pod.) Teplaky kupujem v Slovenke s vyssim sedom a s nohavicami je to sranda. Kupim slimkove a dam ich krajcirke skratit. Vobec nenakupujem v tescu, lidli a v pod. obchodoch. Vsetko su to pre nas nevhodne strihy. Inak moj syn snival o meniacom tricku. No v jeho velkosti - nemozne.Drzim palce. Viem o com to je.....a pre ostatne. Moj syn do troch rokov nemal v ustach nic sladke - cokolada a cukriky. Teraz si da, ale nie vela. Je vsetko od zeleniny cez ovocie a mäso.Snazim sa zdravsie varit, ziadne zahustene polievky, minimum mucnych jedal, ziadne parky a pod.

sandy84
31. okt 2018

Podľa foto vôbec nevyzerá golem. Skôr ma ťažšie kosti a väčší hrudník. Ako môj. Pozri C&A, Zara.

adriannasvk
31. okt 2018

Moj syn mal 17.10. 2018 4 roky a nosi velkost triciek 122,nohavice mu stacia aj 116,je chuducky 😂takze by som.neriesila vobec take,ze nie je v poriadku tvoj chlapec 😉a ja mu zvyknem z h&m alebo next,ale je problem obcas s takymi detskymi motivmi no...ale teraz som mu napr z h&m mickey mouse tricko,pyzamka,trenky,ponozky a maju az do vel..140...takze len googlit,skus zara,reserved...

katkalubkova
31. okt 2018

@dzejn80 riadny chlap, skus aj Takko

dzejn80
autor
31. okt 2018

@sandy84 on je cely velky, taky robustny ... teraz od leta trosku neplanovane nabral, lebo riesime pluca a nechodi do skolky, nemoze sa velmi zadychat, tak len polehava, no na palicu, ale co sa da robit. Pohyb mu chyba, jasil by sa, skakal. Rifle zatial davame z KIK, H&M, aj teplaky, tricka vacsinou z C&A, spodne pradlo rozne, aj z Lidl. Len teraz po lete zrazu nevojde do triciek z jari, no je pravda, ze narastol od jari 5 cm.

kittykat22
31. okt 2018

@dzejn80 je to tvoje dieťa, tvoja vec. Ale pozri si váhové a rastové krivky a pozri si BMI kalkulačky ktorými sa riadi aj detský pediater. Tvoj syn je obézny. A vyrástol do výšky - tá je genetická, ale do šírky majú dieťa na starosti rodičia. Doma by ste sa mali zamyslieť nadtým, čo dávate synovi papať a koľko mu toho dávate. Zo školky to určite nemá, tak varia poďla prísnych kritérií a porcie pre deti sú dané.

@eliska13 nestratí.

kikuska_wedge
31. okt 2018

Mám podobný problém s malou. Kupujem HM a Ernsting family v AT.

jasminet
31. okt 2018

my mame podobnu sortu dietata - 6r, noha 36, 135cm a 28kg (viac ako jeho 9r sestra). je velky, stihly, ale pevny, taka chlapina. kupujem v kik, hm, c+a. oblecko kupujeme 134-140

hettinka
31. okt 2018

@dzejn80 nenechaj sa rozladiť, môj syn je tiež taký veľký. V roku mal 13 kíl a vyzeral na 2 roky, teraz má 11 rokov a 170cm, dobre cez 50 kg a nohu 43. Ale je po otcovi, manžel má vyše 190cm.

A k oblečeniu, klasika HM, CA, takko, Bonprix ... a detské obrázky našťastie už nechce nosiť. Občas kupujeme už na pánskom. Topánky od 2. triedy pánske v CCC zvycajne.

kikina84
31. okt 2018

@dzejn80 moja dcera 8 rocna,vazi 40 kil,meria 142 cm, nosi velkost 158/164 a velkost nohy 37.. to neovplyvnis to je zivot 😀

simca06022011
31. okt 2018

Boooze na čo to porovnávanie... Veď tu sa rieši tričko a nie váha... Každé dieťa je iné. Moja má napr iba 27 kg a 138cm ale je kosť a koža. Verím tomu že keby jej bolo viac môže mať aj cez 30kg. A vôbec nie je najvyššia v triede. Tiež sme s partnerom vysokí obaja. Ale tu riesit či boli u lekára atď... Veď to je ich vec, lekárka určite syna videla milión krát od malička...

kikina84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
31. okt 2018

Skus verbaudet al kup nazehlovacky, nasa ma 5r a 128 cm a 21kg, ked jej sedi dlzka tak je pas volne a ked sedi pas tak je akoby sme jej nohavice vo vode merali

hettinka
31. okt 2018

Ešte mi napadol Reserved a OVS kids ... tiež pekne veci mávajú. Ale tam chodím na výpredaje iba.

noname26
31. okt 2018

@kittykat22 ako fakt. Videla som obezne deti a toto podla foto obezne nie je. Niekto ma tazsie kosti. A co do vysky a problemov s rastovym hormonom, moja ma 5,5roka a uz pomlay ideme n 128. Len na nej zas opacne vsetko visi, ma cca 19kg. Ale tata ma 2m a 72kg. Je po nom. Je to normalne, tak ako aj rozmery aitorkinho synceka, najma ked su obaja rodicia vysoki. U nas ja kazim priemer svojimi 163cm a aj tak je dcera vysoka.

kikina84
31. okt 2018

@kittykat22 ja ked som mala 18 rokov som sportovala,bolo mi vidiet rebra a ked som sa postavila na vahu mala som 85 kil,ono treba brat do uvahy aj vysku a stavbu kosti..my mame v rodine vsetci tazke kosti a len preto ze nezapadam do tabulky nemusim byt obezna..ved to je trapne co tu davas,si najprv zisti fakty a potom stresuj ludi

ibrunova
31. okt 2018

@dzejn80 trošku mimo témy, ale aj môj bol taký macko jednu dobu, potom sa zrazu vytiahol na 186cm,a zrazu vyzerá ako trieska, v 13 rokoch..