Ťažko si nájsť dobrú úprimnú kamarátku

feduska
18. apr 2008

ahojte baby, tie ktore mate zaujem o tuto temu. chcela by som podiskutovat na tuto temu, cisto diskusia, o tom, ze je tazko si najst dobru kamaratku a hlavne uprimnu. ze ako to je vo vasom pripade, ci mate tiez ten isty nazor, alebo odlisny, ale rozhodne by som chcela o tom podiskutovat.
v podstate ja sa necitim osamelo, ale chyba mi nejaka osoba k dobremu podiskutovaniu si na tuto temu. uz som sa tu stretla s nazorom zien, ze je tazko si najst dobru a uprimnu kamaratku, ze to nejde len tak. tak asi tolko. tiez mam skusenosti s kadejakymi zenami, ale niektore ma dost vytacaju hlupimi nazormi a najma tym, ze sa s nimi neda o nicom diskutovat, ale len hned odpalia alebo vyhlasia ze ich nazor je ten pravy a viac sa neda. teda o co mi ide, je proste diskusia, ako to vy vnimate, co je to uprimna kamaratka, alebo tak. takze baby, ak mate podobne nazory a skusenosti, alebo jednoducho chcete diskutovat, tak sa pridajte.

feduska
autor
18. apr 2008

proste co kazdy clovek v zivote chce, je byt u niekoho respektovany a pochopeny a citit, ze ten druhy mu rozumie a ako tu uz jedna babenka spomenula, ze ide o to, akymi zivotnymi skuskami kto prejde. a najlepsie je naozaj od dectva a ak prejdete tazkymi skuskami. ja mam super kamosky mamu, ale tiez sa s nou neda niekedy, a sestru, ale tam mi zase chyba, ze nema este decko nijake a preto mi tam toto trosku chyba. ale fakt, s nou sa da rozoberat hocijaka tema a je taka odosobnena a rozhodne je to pre mna super osoba.

bora8
18. apr 2008

dobrú a úprimnú kamarátku podľa môjho názoru nehladáš - tá sa nájde sama.... postupom času, ja mám dve super kamošky, poznáme sa od puberty.... nehovorím že sa s nimi stretávam denne, ale stretávame sa a sem tam si zavoláme a pokecáme, chodievame občas spolu na výlety s deťmi a manželmi.... podľa mňa nie je super kamoška o tom že sa každý deň s nou človek vidí, ale o tom že má niekoho komu môže zavolať a povedať, že má problém.... spolu ho predebatiť a pomôcť.....

dankaa
18. apr 2008

feduska je fakt vzacne že mas so sestrou takýto vztah.Ja sice este stale hladam uprimnu priatelku,ale v najhorsich chvilach volam mamu-my sme pred tým, ako som spoznala mojho terajsieho manžela nemali tak silný vztah a som stastna,že to funguje...

janulka7
18. apr 2008

ahojte tak sa pridam aj ja.
je prauda ze je tazke najst si dobru kamaratku a halvne uprimnu. mala som jednu, amyslela som ze je fakt uprimna ale ked som lju vzala k sebe a aj s priatelom tak to skoncilo po roku spolocneho byvania hadkou, a koniec, boli ohovaracky , ja som bola pre nu anorekticka, lebo som bola sama kost a koza a vraj baba co ma 23 rokov nemoze byt taka unavena ako ja. to som lmala par mesacnu dcerku a zvysenu cinnost stitnej zlazy, takze preto tych 38kg a unava. a le ma poohovarala ze som anorekticka a ku tomu vsetkemu sa snazila mojho manzela postavit proti mne ke d videla ze zehli z amna lebo ja som sa nevladala udrzat na nohach kym mi nenasadili tabletky. nastastie moj drahy je poklad a poslal ju do....
ale zas som mala stastie lebo v tom case som sa zoznamila s jednou slovackou tuv spanie. a padli sme si hned do oka. teraz je v anglicku ale pre mna je to zlaty clovek, hovorim jej uplne vsetko, jpiseme si a pre mna to bolo ako keby mi padla rovno z neba. jednoducho je to clovek so zlatou dusou.
ta byvala kamaratka sa mi ozvala minuly rok ked sme sa nahodou stretli na ulici ale som to jodbila len zdvorilou frazou a dost. nestojim o falosne kamaratky. teraz ma syna a mozno pochopila ze to pokaslala ale je neskoro.....

feduska
autor
18. apr 2008

presne si to vystihla bora. to je to, nie kazdy den. mna tu otravovala jedna skoro kazdy druhy den a potom mi to liezlo na nervy, len zvonil telefon a ona len akcie a po nakupoch a kde maju aku zlavu a podobne voloviny. to je fakt pre moj zivot dost ubohe, ja hladam duchovny rozmer a naozaj vediet sa zamysliet nad hocicim bez odutia. a potom, ak sa zase budem vybruzovat s kadejakou kamoskou kazdy den, tak sa nebudem venovat dietatu. to sa neda z jednym zadkom na dvoch toaletach. presne, mat niekoho a vediet, ze je. a to je moja sestra. nie sme spolu stale, vidime sa pomaly raz do roka, ale vzdy tam je toolko nedopovedaneho, ze az. 😀

dankaa
18. apr 2008

bora suhlasim s Tebou,takáto vzacna osoba sa najde postupne.Aj ja mam priatelky,ktorým sa "postažujem"ale nepovieme si zase vsetko

dankaa
18. apr 2008

janulka tes sa z toho čo momentalne preživas 😉

feduska
autor
18. apr 2008

ja by som tiez chcela uprimnu kamosku, ale ak nebude, som stastna aj bez toho. rozhodne, ja mozem povedat, ze ja som ochotna sa stat hocikoho uprimnou kamoskou, ale rozhodne ocakavam uprimnost a tiez to, ze ten clovek ma zaujem pocut moj naozaj uprimny nazor. proste co poviete na to, ak vam niekto vyprava o svojich problemoch, ale vobec ho nezaujima vas nazor, ved to cloveka ubija, ked musi robit len butlavu vrbu. mna vytacalo, ked mi hovorila jedna znama, ako musi chlapovi varit veceru a nestiha a musi sa starat este aj o decko. mna to rozculovalo. mala som sto chuti jej povedat, tak nevar tomu hnupovi, nech si da suchy chleba. a co ak nema aj obed. no nie? ja mojmu nevarim, nerobim nic, ked sa mi chce robim, ked ne a bude posluchat. mna dost deptalo, ked mi vypravali nejake kamosky ako robia otroka muzom, a este ho lutovali, ze on chudak robi a nema obedy a bla bla. a co? ja robim, ked sa mi chce a moj mily je rad ze je rad.

dankaa
18. apr 2008

feduska jednoducho baba ktorá Ta bude mat rada takú aká si a basta!

dankaa
18. apr 2008

NO COMMENT 😎

feduska
autor
18. apr 2008

presne to, bud ma niekto bere, alebo nebere, rozhodne sa nemienim pred nejakou pretvarovat, alebo prerabat, len aby ona bola spokojna

dankaa
18. apr 2008

saxofon pocujem,sused hraje,ale neviem na ktorom poschodi a ktorý sused

mimikyky
18. apr 2008

no, veď sa s ou už nestretávam, a terz mi zase vyvoláva o 0:30 v noci!!!
a vždy, keď som jej protirečila v niečom, čo sa týkalo mojich detí, výchovy, ja mám 32 a najstaršie decuľo má 15r, ona 22 a jej decká 2 a 1 rok, tak sa v noci dorezala na rukách, nohách, a minule sa jej muž s ňou nechcel hádať, tak sa porezala na tvári, normálne sa bojím, jej, aj o ňu a jej decká

rusovcanka
18. apr 2008

mimkyky,tá tvoja "kamoška" je zrelá na psychiatra! Ja by som sa s ňou nebavila vôbec,ani telefón by som jej nedvíhala,možno to všetko robí len preto,aby si sa k nej "vrátila"-hlavne to rezanie sa-preč od takých ľudí...ale zas chápem,že sa bojíš o jej deti 😒 S takou materou žiť,to decká poznačí na celý život 😠

dankaa
18. apr 2008

mimikyky velmi zla skusenost a nechcela by som byt na Tvojom mieste.

inac baby co si myslite o Vasom instinkte?

mimikyky
18. apr 2008

veru máte pravdu, len moje decká sa na mňa nevajú, nejako to nemôžu pochopiť ☹

instinkt? ja som sa veľa krát zmýlila

rusovcanka
18. apr 2008

Ja som pred tým svoje inštinkty nepočúvala,ale pár krát som sa presvedčila,že sa nimi treba riadiť 😀 Takže teraz im plne dôverujem 🙂

dankaa
18. apr 2008

ja som mala v niektorých situaciach zmiesane pocity,ako keby ma moj instinkt nepocuval,možno to znie "divne",ale momentálne som zatial spoznala mamicky z mojho okolia ktore su naozaj/zatial/ferove./dost vseobecne a naivne ale clovek musi verit./

dankaa
18. apr 2008

dost vseobecne a naivne -tým myslim poslednu vetu

feduska
autor
18. apr 2008

ty brdko, to je drasticke. okamzite by som s nou prerusila kontakty a s detmi si pohovorila, kedze uz nemaju dva roky a toto fakt neni normalne. moja sestra mala jednu kamosku z dectva co ju vydierala, aby sa s nou bavila, dokonca ked isli s jej mamou, ako moja sestra, kamoska a jej mama do obchodu a jej mama kupila jogurty aj pre moju sestru jogurt, tak ta kamoska nechcela niest tasku, v ktorej bol jogurt pre moju sestru. tak to je tiez zrele na cvok haus. a ta kamoska nakoniec skoncila na lieceni, ze anorexia a pan boh vie co vsetko, sestra sa jedneho dna rozhodla prestat sa s nou bavit a henta do dnesneho dna nevie zabudnut, ze co sa stalo. mala tiez dost. prechrapala sa s kadejakymi starymi dedkami a dneska zije sama, bez matky s nejakym chlapom. ale hlavne mozem povedat, ze moju sestru vtedy dost deptala. nastastie uz nepotrebujeme nijake chuderky, ktore by nas mohli deptat. treba to useknut a utrum. punktum.

dankaa
18. apr 2008

mimikyky,pozerala som Tvoj album,ty fakt si cvicila-vidiet pokroky,ja teraz držim 90 dnovu dietu,samozrejme aj cvicim popritom-tehabko

dankaa
18. apr 2008

mimikyky ja Ti neviem poradit,snad to nejako vydržať,možno si zmenit cislo by bolo vhodne

feduska
autor
18. apr 2008

ja by som navrhovala, prestat sa s nou bavit a detom to vysvetlit. kde to moze skoncit. ved logicke uvazovanie mi dava, ze to naozaj bude nejaka nezdrava osoba, ked sa doreze. to je uz ako o com?

dankaa
18. apr 2008

nam sa to "lahko"hodnoti,ale može byt už potom neskoro...

feduska
autor
18. apr 2008

no ved to, ze co ak taka osoba neco vyvedie mojim detom, ked dokaze sama sebe ublizovat, tak ma nikto nepresvedci ze nie je schopna ublizit aj druhym. ked bude neskoro, tak co potom? a tiez sa treba zamysliet nad tym, ze co mi to dava a aky to ma vyznam sa bavit s takouto chuderou?

rusovcanka
18. apr 2008

Ja viem,že je ľahké človeka označiť za cvoka,ale toto chovanie nie je normálne,to uzná každý a mimkyky by v záujme seba aj svojich detí mala prerušiť všetky kontakty s takou ženou...deťom to nejako vysvetliť-tie väčšie pochopia a najmladšie to možno ani nezaregistruje 😉

feduska
autor
18. apr 2008

pozri, je to jej zivot, asi bude nie celkom svojpravna a normalna, nech si urobi co chce, ty si rozhodne neni zodpovedna za jej ciny a za jej zivot a nie si povinna sa s nou bavit a tiez udrzovat kontakt a zachranovat ju. kazdy by mal v prvom rade zachranit svoj zivot a urobit si poriadok vo svojom zivote atd, a potom zachranovat inych a inych decka. ja by som od nej bezala na sto kilometrov a viac sa nekontaktovala.

feduska
autor
18. apr 2008

tak ja neoznacujem, ze je cvok, ale ako si povedala, to je normalne? asi nie. mala by sa dat vysetrit a skontrolovat. kazdy normalny clovek si nerobi sam sebe zle. tak ako sto bodov by som jej nedala, co sa tyka normalnej zdravej mentality atd

dankaa
18. apr 2008

dostali sme sa do inej "temy"...

rusovcanka
18. apr 2008

Máš pravdu,ale nemohla som nereagovať 😀