Ťažko si nájsť dobrú úprimnú kamarátku

feduska
18. apr 2008

ahojte baby, tie ktore mate zaujem o tuto temu. chcela by som podiskutovat na tuto temu, cisto diskusia, o tom, ze je tazko si najst dobru kamaratku a hlavne uprimnu. ze ako to je vo vasom pripade, ci mate tiez ten isty nazor, alebo odlisny, ale rozhodne by som chcela o tom podiskutovat.
v podstate ja sa necitim osamelo, ale chyba mi nejaka osoba k dobremu podiskutovaniu si na tuto temu. uz som sa tu stretla s nazorom zien, ze je tazko si najst dobru a uprimnu kamaratku, ze to nejde len tak. tak asi tolko. tiez mam skusenosti s kadejakymi zenami, ale niektore ma dost vytacaju hlupimi nazormi a najma tym, ze sa s nimi neda o nicom diskutovat, ale len hned odpalia alebo vyhlasia ze ich nazor je ten pravy a viac sa neda. teda o co mi ide, je proste diskusia, ako to vy vnimate, co je to uprimna kamaratka, alebo tak. takze baby, ak mate podobne nazory a skusenosti, alebo jednoducho chcete diskutovat, tak sa pridajte.

feduska
autor
21. apr 2008

a este mozem povedat, ze ja tiez milujem dlhe tury a prechadzky, som turisticky typ, ale opat, mam okolo zeny, co su doma aj tri tyzdne zavrete s detmi a ked vyjdu von, tak maximalne do obchodov. a to mna teda neto.

rinuska
21. apr 2008

feduska , viem presne čo chceš povedať
človek k danej téme môže povedať vždy len časť názoru , to neznamená , že to nevidí aj s inej strany , so všetkým čo ste tu napísali sa dá stotožniť , ale život prináša rôzne situácie a čo platí v jednej , v druhej nefunguje .
adetka , je mám tiež problém kamoškou trebárs na dovolenku , či celodenný výlet , bud nie sú peniaze , alebo ich muž nepustí 😝 😝
s tou bútlavou vŕbou asi mala feduska na mysli , že čo je veľa to je veľa - niekto proste bude len vyplačúvať , útápať sa v sebaľútosti a dookola , ale ked jej poviete k tomu nejaký konštruktívny názor , urazí sa , lebo jej sa vlaste páči ľutovať sa - a to na ľudoch nenávidím a jednoducho si stakým človekom nemám čo povedať

ella1
21. apr 2008

feduska-mňa tiež niekedy nebavilo každé 3 hodiny vstávať k malej-ale niekedy musíš aj to,čo sa ti nechce.....
ja napr. tiež navarím.občas cez víkendy.nebaví ma to.radšej upratujem.ale samo,že občas nadávam,že musím po nich upratovať stále(manžel a dcéra) 😉

tiež som bola dlho na MD 6 rokov a išlo mi to krkom.teraz zas naopak.nechce sa mi byť v práci 😀

vesi
21. apr 2008

feduska, prepáč, ale varenie nepovažujem za posluhovanie. mám 2 malé deti a neviem si predstaviť, že by som nemala navarené. nemôžu žiť iba o chlebe...môj muž celé dni pracuje a to najmenej čo môžem preňho spraviť, je, že dostane teplé jedlo ked sa vráti. neskáčem okolo neho a naberie si aj sám, aj riad po sebe uprace, takže nemám pocit, že by som mu posuhovala...

viem, že si myslela doslova posluhovanie, áno, sú aj také ženy čo to robia, ale zváž slová ktoré použiješ lebo to vyznelo akoby každá žena, čo mužovi navarí iba posluhovala. tiež sa mi vždy nechce variť, ale robím to. aj ked občas to istia aj polotovary 😀

a tiež sa rada poflákam po meste s kamoškami, deti zatiaľ stráži môj muž 😀 😀

rinuska
21. apr 2008

no to je fakt , že človek musí , aj ked nechce , komu sa chce upratovať , ale ked to tak nechám tak zachvíľu zhnijeme 😀

radoslava
21. apr 2008

Nečitala som všetko ale urcite ak bude viac času prečitam ale moj nazor je tiez ze najst si uprimnu a dobru kamaratku je velikansky problem.
Ako pisala Lenadka tak dobre kamošky ostali zo školy či už strednej alebo vysokej lenže všetky byvaju daleko tak si maximalne volame a pišeme a vždy je o čom pokecat a zdoverit sa. Len aj to volavanie byva čim dalej zriedkavejšie ale o tom potom dlhšie 😀
Byvam v meste kde poznam velmi malo ludi pretoze tu byvame len 4 roky a tie prve roky sme tu len prespavali viacmenej pretoze sme boli dlho v praci dokonca aj ako tehotna som byvala dlho v praci a tak ked som porodila a začala objavovat mesto, tak len sama. Je mi blbe sa prihovorit a niekedy mam pocit ze ani by to k ničomu neviedlo. Tu su už urobene skupinky a poparene ak sa to tak da povedat. Mam jednu kamaratku tu s konika sme sa par krat videli ale teraz uz menej , asi je problem si zavolat ja nevolam ona nevola. Mozno je to moja chyba neviem ale ...
Takze sa prechadzam vačšinou len s mojim slniečkom krasny Sabinkou.

dankaa
21. apr 2008

ahojte!

takže sa zacina opat "pracovný"týžden...

citala som vase prispevky,su to naozaj rozne nazory.

myslim si,že Feduska chcela vyjadrit svoj nazor,tzv."posluhovanie"je velmi vseobecný pojem.Každý ho berie inac a každý vztah je iný,obaja manželia ci partneri vedia,co im vyhovuje,podla toho sa aj riadia.Samozrejme život pred tým ako sme mali dceru bol idlisný ako ten terajsi.to,že navarim,beriem ako sucast a robim to rada,varim predovsetkým pre moju dceru,a moj manžel je uplne v pohode,nenarocný,ale tým nechcem povedat,že je o hlade a nebolo by mu urcite jedno keby som ho mala "na haku".Unas su vzacne vikendy,ktore travime spolu ako rodinka,papame spolu a tak...

feduska
autor
21. apr 2008

presne tak som to aj ja myslela. ved hovorim, ze aj ja z casu na cas uvarim, a je tiez rozdiel ked zena nestiha alebo proste nema chut alebo jednoducho dneska to nejde a chlap ju buzeruje aby varila kazdy den. je to tazko, vsetko vysvetlit do detailov, pretoze iny pripad, ina situacia a chapem aj to. jasne, ze som nemyslela, ze kazda zena co vari, posluhuje. ale ja poznam napriklad dve, ktora jedna ma male dieta a aj ked nestiha tak aby bolo naverene, von zhruba ide len vtedy, ked potrebuje nakupit, ved to je trosku chore. druha ma zase deti, ktore su fajnove a tak vari pre celu rodinu zhruba vacsinou aj tri styri jedla, lebo jedno neznasa hento, druhe ono, a ona chce ine a chlap ine. to je tiez ako trosku mimo, ked zena vyvara len preto, aby kazdemu vyhovela jeho chutkam. a k tomu vyjadrovaniu, ludska rec je aj tak obmedzena, neda sa nou vsetko presne vyjadrit a kym clovek vyjadri co a ako mysli, tak ho poniektori absolutne odpalia a nepochopia. preto castokrat treba stokrat vysvetlit a dovysvetluvat. neviem, ci sa rozumieme.

dankaa
21. apr 2008

vies fedi,že mnokrat ked som tiež nieco napisala,iní to pochopili inac,je velmi tažke napisat,resp.formulovat vetu tak,aby to druhý pochopil,ale na to je forum,aby si každý povedal svoj nazor.

feduska
autor
21. apr 2008

jednoducho o co mi ide, len si podiskutovat, ked uz tu kamosku je tazko najst a hoci ma tu niektore dobre odpalili, ale mozem povedat, ze mi to kvazi vyhovuje, lepsie ako pocuvat reci, ktore sa nedaju vystat a presne jak spomenula jedna vyssie, pocuvat vyplakavanie a nehladat konstruktivne riesenie ale sa len lutovat. ja neviem, v lutovani nevidim vyznam. proste chcela som zistit ake su baby v tejto oblasti. a inac, ako som hovorila, ja som velmi turisticky typ. ja som s mojim babom kazdy den vonku a mna to bavi, ale nie je s kym. vacsinou som zazila baby len take, co len rychlo na otocku von a ja idem aj v dazdi a vetre. hm..

dankaa
21. apr 2008

feduska pozri moj album.-posledna fotka...

feduska
autor
21. apr 2008

a este o com som chcela vzdy diskutovat bolo to, ako vychovavat deti, ako sa im presne venovat, ako rozvijat zvlast chlapcenske predispozicie a dievcenske. presne ma zaujimalo ako to robit, akymi hrami, cinnostami, presne cielene, nie sa len motat s dietatom po byte. ked som sa jednej opytala, co robi s dietatom doma, tak ona, ze nic konkretne. takze kvazi, co robi, asi sa len tak mota a chodi po navstevach. a ja to nemam rada, mna to bavi vychovavat dieta a ucit ho aj cudzim jazykom. vcera som citala jednu mudru odbornu knihu, kde sa matka pytala aristotela, ze kedy ma zacat s vychovvou. a on jej odpovedal, ze kolko ma tvoje dieta rokov? a ona ze pat. a on na to, ze tak to by si mala zacat uz vcera, lebo uz aj tak meskas pat rokov a devat mesiacov. takze ja som takyto typ, nielen motanie po byte a po navstevach. inac neznasam navstevy, mam na to svoje dovody. ale fakt, nemam to rada. radsej sa stretnem vonku, ale nie v mojom intimnom sukromi, co je moj byt.

feduska
autor
21. apr 2008

no pekne, takze tatinko je tiez turista. aj moj manzel, obaja sme turisti velki, ale nie vzdy sa to da. ja mam zdravotne problemy teraz s chrbticou atd, takze neviem, kedy absolvujem taku brutus turu, milujem prirodu a najradsej by som kludne kazdy tyzden chodila na tury a vylety.

dankaa
21. apr 2008

keby len turista,bol na MT.Blancu 😝

dankaa
21. apr 2008

aj ja mam chrbticu off,som po OP ☹

dankaa
21. apr 2008

Ved my sme boli v Tatrach s Lenkou minule leto ked mala 3/4 mesiace a velmi jej to prospelo. 😉

rinuska
21. apr 2008

ja mám s návštevami mojich kamarátok s deťmi takú kúenosť , že každý sa dovalí , deti zdemolujú a rozhádžu čo vidia , la emne to nevadí , alebo presnejšie nie je to nič čo by som nepretrpela , ale keby som to tak ja u nich - to sú celé v pozore , nedovolia preložiť jednu vec a ked môj syn od nich odchádza tak si musí upratať , to je o.k. , len zaujímavé , že to nevyžadujú aj od svojich detí u nás.
ja namám rada neohlásené návtevy - človek má doma bordel a všetko vyžraté 😀

dankaa
21. apr 2008

rinuska tiež suhalsim,ked,k nam pride nejake dieta je uplne normalne,že si robi co chce,ale ja nemožwem nic povedat,hoci len nieco naznacim,krivo sa na mna pozru

feduska
autor
21. apr 2008

ja ich neznasam skor z ineho hladiska, ked som bola tehotna manzel mi vlacil kadekoho domov, ja som nemala na to naladu a oni potrebovali len prespat alebo si urobit vylet, a to bolo same len okolo prezliect periny navarit, nachystat, nazhanat a potom ked odisli, zase odpratat vsetko po nich a ja som nemala naladu na to a do dnesneho dna som ostala alergicka na to. a navyse som potratila prve dieta a potom sa spustili tie navstevy a ja ich nemusim a ani nechcem. dokonca sa k nam chcela jedna dovalit, co bola tehotna jak ja. ale ja som taka, ked mam svoje depky, alebo celkovo, ja mam rada svoj sukromny priestor, ze patri len mne a nemam rada, ked sa mi do neho kadekto natlaca a vtlaca. takze ja rada, ale vonku a moj priestor je len moj priestor. a rozhodne ako tehotna som nemala na to chut, tiez som mala problemy.

vesi
21. apr 2008

rinuska 😀 😀 neohlásené návštevy ja tiež nemusím 😝 , ale našťastie moje kamošky nemajú problém s tým, že deti narobia neporiadok, rovnako ani ja, hlavne, že sa decká zahrajú a my si trochu pokecáme 😀

feduska, dúfam, že si pochopila, že som nechcela rýpať, bolo to len konštatovanie 😉 😀 😀

rinuska
21. apr 2008

vesi , no ja to tiež tak bereiem , len ony nie - tak sú to kamošky????? 😀

vesi
21. apr 2008

rinuska 😀 😀 😀

dankaa
21. apr 2008

feduska to mi je luto,co sa stalo.ja som bola na rizikovom,lenocka bola takpovediac"vyležane"babetko a tiež som bola na tom psychicky velmi zle a teraz od januara si ju takmer vobec nemožem ani podržat kvioli tej mojej nestatsnej chrbtici

feduska
autor
21. apr 2008

ja som uz na tom v pohode, ale snazim sa naucit sa zit sama podla svojho, je to tazke, ale tak zivot nauci a snad sa raz niekto najde kto ma pochopi lepsie. manzelom sa tiez neda vsetko hovorit a tiez nemaju na to predispozicie, aspon nie ten moj, aj ked je snazivy.

pezincanka
21. apr 2008

FEduska, ty si zvlastny typ, iny ako ja a teda poriadne. Nestihla som precitat este vsetky tvoje prispevky, neviem, kolko mas deti ani odkial si. Rada by som sa ale viac k tejto debate zapojila.

feduska
autor
21. apr 2008

ja viem, ja som nestandartny typ zeny, tak som sa uz narodila. 🙂

feduska
autor
21. apr 2008

budem musiet odist, tak sa s vami lucim zatial. pekny den zelam

dankaa
21. apr 2008

oki,paaa

dankaa
21. apr 2008

ahoj pezincankaa ty už mas nejaku priatelku,ktorej plne doverujes?

bene
21. apr 2008

ahojte,
rada by som sa k vam pridala, ak ma zoberiete medzi seba 😎
feduska, no co sa tyka toho varenia ja musim skonstatovat ze neskutocne rada varim a teda poviem ti ze som pracovala od 8 rano do 20.00 rano plus cesta 2 hodinky a stale som varila. Mna to proste bavilo. teraz pracujem ovela kratsie a mame doma obesenu mys v chladnicke lebo sa mi nechce. No ja si myslim ze niekoho bavi to varenie a niekoho napr. zehlenie a stale je den ked ta nebavi nic 😀 ale inak chapem robit sluzku tak to nie. Tiez mi z casu na cas prasknu nervy a priatelovi vycistim zaludok ze by mohol v sobotu namiesto obednajsieho spanku mi pomoct ale inak to mame podelene. Stale treba najst kompromis, ved aj muzi vedia varit no nie?????
a o kamaratkach tak to by som vam mohla rozpravat. Bola som mimo republiky 3 roky a o tych co som si myslela
ze su naj sa na mna vykaslali a tie co som si myslela ze nic moc su teraz fajn. ale taka naj.... asi taku nemam, je to tazke a zvlast ked sa kamaratite cely zivot prevazne s chalanmi a viac si s nimi rozumiete. najhorsie je ak by ste vysli na kavu a nemate s kym, alebo vybehli len o par poschodi v panelaku ku kamoske a zistite ze tam vlastne ani nikoho nepoznate. 😢