Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

zabenka21
11. okt 2009

ved ja som ani sekundu neuvazovala ze by som ho dala prec.moj teraz uz nastavajuci sa snazi zohnat pracu,podnajom...skolu uz nejak vyriesim,len sa musim ukludnit lebo vazne mi bude luto ked mojho tatka porazi(tazkyyy introvert).a teraz kusok odveci,ale neskutocne ma uz 5 dni bolia krize,resp.na lavej srane slabina ako je oblicka.a podbrusok ma picha,niekedy menej,ale dakedy by som padla na zem a plakala....zevraj sa roztahuje maternica som citala.ale tie krize nechapem!

lusi131
autor
11. okt 2009

teraz to vyzera hrozne,ale casom sa to vsetko utrasie a najdes si v tom system ako to vsetko zvladnut a nezblaznit sa 😀 ....aj ked budete na to s priatelom samy....hlavne je ze sa mate radi a spolu zvladnete vsetko, uvidis!!!!

zabenka21
11. okt 2009

posnazim sa.plus ma nervuje ze som mala plucnu emboliu,kde su vraj caste potraty v prvom trimestri...tak zato doma este nic nevravim...a studujem v CR,neplatim si poistenie,tak s vysetrenim bude asi tiez problem,ale nejak ich uz donutim...

lusi131
autor
11. okt 2009

hej aj ja som mala podobne bolesti a doktor mi hovoril, ze sa to roztahuje maternica, treba sa v ramci moznosti setrit a oddychovat ked sa da....uz si bola aj u doktora?....by som s nim este radsej prekonzultovala to pichanie v podbrusku, ja som to zo zaciatku tiez mala,ale potom to preslo a pokial nekrvacas nemal by to byt problem...a tie krize to patri tiez k tomu 😉 ale casom by to malo prejst

zabenka21
11. okt 2009

nebola som este,pojdem budci alebo dalsi tyzden,vraj by ma aj tak poslal domov,tak tam pojdem v predpokladanom siestom tyzdni....setrim sa,spim skoro cely den...ale nedokazem sa zbavit toho vnutormenu stresu a bojim sa ze tym malemu ublizim:(

lusi131
autor
11. okt 2009

🙂 Na zle veci ani nemysli!!!.....a trvaly mas tu na SR?.......chodis aj na SR alebo si vacsinu casu iba v CR?, lebo ak ano, asi by som si isla zistit ako to tam chodi...patria predsa tiez do EU, takze by s tym mozno nemusel byt az taky problem 🙂

zabenka21
11. okt 2009

trvaly mam SR,ale tam som minimalne....hej ved pozistujem.vdaka moc

lusi131
autor
11. okt 2009

No ono je to individualne, ja som bola u svojho dokiho uz v 5tyzdni-teda tyzden po tom co som nedostala, kedze mavam pravidelny cyklus-robila som si doma aj test, ale vysiel strasne slabucko tak som si nebola vobec ista, ale este mal problem nieco vidiet na UZ, ale on je taky podstivy, takze zo zaciatku som tam chodila casto az kym sa 100%neuistil, ze babo je tam kde ma byt(neni mimomaternicove),ze bije srdiecko a vsetko je ok, potom som uz chodila tak ako sa ma(teda nie az tak casto).

lusi131
autor
11. okt 2009

A este ma napadlo ak mas europsky zdrav. preukaz, nemal by to byt problem, ten ti plati na vela veci aj v zahranici!

zabenka21
11. okt 2009

aj ja som si myslela,alemusela som si vsetko platit sama...no na slovensku mam dobreho lekara,lenze doma sa to vazne nechystam povedat tak skoro.a kedy ti zacali nejake priznaky? lebo mne okrem tych krizov nic nie je

lusi131
autor
11. okt 2009

rovni: ozaj a uz si rozmyslala co by si chcela, ci chlapceka al. dievcatko? 🙂

chiana
11. okt 2009

Ahojte dievčatá,
pridávam sa tiež do diskusie ako pomerne nový člen, zaregistrovala som sa až dnes, keďže som o ničom takomto ani netušila. Nie som moc netový typ, radšej mám osobné stretnutia, no v Žiline som pomerne krátko a nemám moc takých kamošiek, s ktorými by sa dalo zaskočiť na kávu kedykoľvek. Ale pár ich mám chvalabohu 🙂
Ja som v 15. týždni a to čo ma pravidelne hnevá je únava a z toho podráždenosť a kvoli tomu sem-tam štekanie na môjho úžasného chlapa. Ako to zvládate?
zabenka21: ja mám 28 a výšku dávnejšie za sebou, neviem si predstaviť, ako by som to zvládla v tvojom veku aj s bábätkom, no pár báb poznám, čo si tým prešli a zvládli to.Prerušili výšku a dokončili s bábätkom v kočíku. Máš ale šťastie, že máš pri sebe chlapa, ktorý ťa podporuje. Tak ti držím palce.

lusi131
autor
11. okt 2009

tym ze som vysadila tbl. tak som bola od toho momentu nedockava a strasne som sa sledovala 😀 a ked som nedostala tak som mala pocit, ze mam vsetky mozne priznaky 😉 , ale co som nozaj pocitovala boli prsia, tie ma hned od zaciatku dost boleli a zacali rast 🙂 no a potom to podbrusko, ale inak nic....a neskor mi byvalo zle, ale nevracala som, len mi nic nechutilo...

zabenka21
11. okt 2009

dakujem chiana..no zisla by sa aj podpora rodiny,ale mozeme snivat...vazne sa nebudem uz spoliehat na antikoncepciu(pre info pharmatex).zvladnut zvladnem,nidky som nic v zivote nevzdala a nehodlam sa ani teraz.len nech ma prestane konecne boliet hlava a mozem rozmyslat(ani tablekty na migrenu si nemozem dat!!!)

lusi131
autor
11. okt 2009

evitkamalicka: Nina je fakt pekne, skoda ze moj chlap nechce....3 deticky su super, ja som tiez z 3 🙂 ...ale my asi ostaneme pri 2, jednak uz asi ani dalsie nebudem moct mat ako som sa dozvedela, ale ani ekonom. situacia nam asi neumozni viac...

zabenka21
11. okt 2009

no ja mam stale prsia ako lentilky pod rohozkou a nebolia ani kusok...tak cakam kedy to pride,tiez sa sledujem( moj drahy ani nevravim)

lusi131
autor
11. okt 2009

chiana: ahojky vytaj medzi nami 🙂

kocky musim teraz koncit, ale hned ako sa mi bude dat ozvem sa 😀

DRZTE SA A MYSLITE POZITIVNE!!!!!!!!! 😀 😀 😀

evitkamalicka
11. okt 2009

mna za to prsia bolia neznesitelne uz treti den a to mam este 13 dni do mrchy, preto som sa dnes zacala zapodievat myslienkou ci sa da otehotniec pred mrchou, pocas nej alebo tesne po nej

chiana
11. okt 2009

lusi 131: dik za privítanie🙂
teda o tých prsiach, mne sa za prvé dva mesiace zväčšili asi o 2 čísla, zo začiatku aj boleli ale netrvalo to dlho, takže teraz v pohode a môj manželíček sa môže vytešovať, čo sa aj riadne vytešuje 🙂 a nemôže sa odo mňa odlepiť.
Asi je to individuálne, ja som to prvý mesiac ani moc nevidela ani neriešila...

zabenka21
11. okt 2009

tie prsia raz pridu,zatial malen strasne boli hlava a krize...to verim ze manzel sa vytesuje.sak aj moj drahy sa raz bude.

chiana
11. okt 2009

no som zvedavá, keď zasa prídu do normálu. moja švagriná si dala urobiť po 2. dieťati silikóny, nie že by sa jej nejak zmenšili do stratena, s tým nikdy nemala problém, no zmena tvaru. ja o tom ale vôbec neuvažujem a môj chlap to odsudzuje. ak ťa ľúbi nie je čo riešiť 🙂

zabenka21
11. okt 2009

no ja mam dvojky od prirody a ani mama ani babka nemali ani po porode velke prsia,moja mama na to ze ma 63 rokov ma uzasne prsia,toho sa ja nebojim🙂)plus chuda som ze ma z boku nevidno,nema z coho narast.skor sa mi zda ze som schudla,dokonca aj v prsiach,nejak mi odstava podprda...ja som strasna:(

maminamajka
11. okt 2009

no som tu... nakúpené, dobre som sa napapala a teraz si dám sladkosť na záver 😉

gerci90
11. okt 2009

awojte tehulký možem sa pridat???? 😲

evitkamalicka
11. okt 2009

gerci ahojky, jasne ze mozes

mamina mne akurat siel manzel kupit zapekacku a nugatove palacinky tie velke francuzske

gerci90
11. okt 2009

evitka dakujem🙂

maminamajka
11. okt 2009

no máme tie chute všelijaké 🙂

lusi131
autor
11. okt 2009

ahojte kocky 😉 , no myslim si ze z nasich prs sa urcite najviac vytesuju nase polovicky 😀 , mne sa pekne zvacsili aj pri malom a potom sa vratili do normalu, bez nejakych vacsich zmien a dufam, ze to tak bude aj teraz...aj ked teraz sa mi zda, ze rastu nejako viac 🙂

zabenka21: neboj, kazda z nas si obcas pripada vselijaka...a ked aj na zaciatku schudnes neboj sa, to sa casom upravi, ja som este pred tyzdnom vazila o 4kg menej ako na zaciatku tehu, ale konecne som uz zacala priberat a aj brusko mi konecne vidno, tak sa vytesujem 😀

evitkamalicka: a co sa tyka toho otehotneniam, co ja viem a poznam baby ktore otehotneli aj pocas, pred alebo po mrche, takze je to velmi individualne...mozno ze uz o par dni zistis, ze sa vam to podarilo, budem drzat prsteky 😉

gerci90: ahojcek, jasne ze sa mozes pridat, vytaj medzi nami 😉...vies, ze sme na tom rovnako, aj my sme si mysleli, ze bude chlapcek...tak teraz hladame vhodne meno pre kocku 🙂, ale aspon budeme mat doma parik, kedze jedneho "chlapa" uz doma mame 😀

lusi131
autor
12. okt 2009

dobre ranko vsetkym 🙂

evitkamalicka
12. okt 2009

dobre ranko