Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

puclik77
3. júl 2009

amiska, ved sa uz ukludnujem. Asi si idem dat aj ja jedno magnezium 🙂 Uskodit mi to neuskodi, iba ked tak pomoze 🙂
slavka vitaj. Ty mas uz 35, ja mam 32. To je skoro to iste 😀 Inak podla mna nebol blby ultrazvuk ale ten lekar. No hlavne ze uz mas babatko a ste stastni a spokojni. A hlavne zdravi!!!!!

agathe8
5. júl 2009

Ahojte. Aj ja uživala costilbegyt teda užila som až 6 tabletok a už som v 22 týždni a čakám dvojičky 🙂

amisa
autor
6. júl 2009

ahoj Agathe8 vitam ta .. super a nepridas si nieco aj do pasu? alebo mi aspon posli nejake udaje aby som ta k nam zaradila do tabulky 🙂
to sa ti podarilo na prvy pokus? 🙂 gratulujem k dvojickam

amisa
autor
6. júl 2009

DObre rano babule 🙂 aky bol vikend?

mannerka
6. júl 2009

dobre ranko kocky 😉

vitaj agathe8, to je super, ze cakate dvojky 😵 Ako prezivas tehotenstvo s dvojickami? Vsetko v pohodicke? 😉

ahoj amiska,
vikendik bol super,v piatok party, sobotu-nedelu trocha oddychu, nejake prechadzky a tak vselico 😎
A ty? Neboli ste sa niekde kupat, alebo tak?

puclik77
6. júl 2009

ahojte kocky,
vidim ze ste mali pekny vikend 🙂 My sme boli v sobotu na oslave, aj som trochu tancovala 🙂 ale iba trochu a v nedelu som si surne musela lahnut, lebo sa mi oci zatvarali po stojacky 🙂 mrnus ma donutil oddychovat xixi.
Amiska, ako hlava uz neboli, migrena presla? Mne dnes pobolieva hlava, uz som vypila magnesium a zatial nic.... tak uvidim popoludni.
mannerka, ty si partiovala? c c c 🙂 ja som sa este nebola kupat, lebo ja s mojimi mykozami a vytokmi do bazena ani nevleziem. Tesim sa na jadranske more koncom jula 🙂
Inak vy sa baby kedy chystate na dovolenky? A kam?
Agathe, vitaj medzi nami a gratulujem k 2 babatkam naraz 🙂 Su to jednovajecne, alebo dvoj?

mannerka
6. júl 2009

puclik,
no party-ovala, neviem ci sa to tak da povedat, kedze som nepila, tak som jedla...vsetko do radu 😀
Ale vydrzala som do 2 rana 😎
My sa tento rok na dovcu nechystame, budeme prerabat bytik, takze nebudu asi ani peniazky ani cas 😒
Ale bude hadam vsetko doma pekne 😵
Ale take more by som brala hned, lebo sa trochu bojim kupat v tachto nasich jazerach a kupaliskach...ze nieco chytim a teraz by to asi nebolo bohvie co...

A vy kde presne idete na dovcu?

amisa
autor
6. júl 2009

ahojte no ja som s migrenu v sobotu enjak umlcala na vecer a boli sme na jednej rodinnej oslave (aj som si trosku trsla) potom v nedelu na rodinnej navsteve..a ked sme dosli domov akurat sme boli vykupany vo vlastnej stave. V auticku klima akosi nestihala.
A dnes no prisla som do roboty zapla pocitac a sup po dvoch hodkach kamoska migrena.. tak som sa nechala vypisat na PN (este to musim u obvodnej vybavit,lebo mam len papierik od neurologicky).
To kupanie an jazerach ma laka ale tiez sa bojim asi to enchma len na overene kupaliska alebo len k moru ..chystame sa (po druhej poradni) v jul-auguste do Bulharska.

katuska15
6. júl 2009

ahojte...tak u nas bol vikend horuci 😀 asi ako vsade...buduci tyzden asi pojdeme do Zlina to dej zoo 😅 uvidim ako sa budem citit...a teraz idem na nakup,lebo som zistila,ze uz ziadne nohavice neobleciem...tlacia ma na brusku...

katuska15
6. júl 2009

Amiska to kupalisko by som neriskovala...ozaj radsej si zvol to Bulharsko ale porad sa aj s lekarom... 🙂

puclik77
6. júl 2009

mannerka my ideme do chorvatska autom koncom jula, dufam ze to prezijem tych 10 hodin 🙂 A predtym idem na tri dni na sluzobku do Prahy (lietadlom. lekarka ma utvrdila ze mozem letiet, ze sa drobcovi nic nestane) takze ma caka riadny maraton. Musim sa nejako setrit. A potom chcem este ist niekam v auguste, mozno nejaky last minute. Alebo zase chorvatsko. Tesim sa na more, lebo to je jedina voda do ktorej vleziem okrem vane xixi.
Inak dnes od rana citim take tahanie na lavej strane, tam kde by malo byt mimco, takze asi rastieme 🙂 sa tesikujem!!!

amiska ty si PN? Aj ja chceeeeem. Teraz ma chyta taka spava nemoc, ze by som asi cele dni prespala, cize by sa to hodilo 🙂 No hlavne aby ti ta hnusna migrena presla. Mne to magnesium asi zabralo. Hlava ma prestala boliet!

zuzik25
6. júl 2009

ahojte tehulky, sa vam tu vtriem zas. 😀
mna prvy trimester strasne bolievala hlava, aj 3 dni vkuse, na grc mi bolo, davala som si paralen, ten sa moze. nakoniec to vyriesila teta maserka, chodila som na reflexnu masaz 6x a poviem vam az tie masaze mi pomohli. ale musi to byt vyskoleny maser ktory ma skusenosti s tehulkami, nastastie tato pani robievala aj cvicenia pre tehulky, takze som strach nemala.
a drzte sa v tychto teplach, esteze som bola tehula v zime, to mi bolo uz vtedy strasne teplo, neviem si to predstavit v lete.

mannerka
6. júl 2009

juuuj baby,
to je super, ze idete takto k moru, ja by som si priala aspon na predlzeny vikendik do Chorvatska 😵 😎

Inak ja to mam s migrenami opacne, cely zivot som trpela na migreny a ako som zostala tehu, tak uplne prestali (klop-klop) 😕
TAk hadam uz sa neukazu 😉 Ale sem tam ma boli hlava, len to nie je migrena, tak davam magnezium...to som uz vlastne pisala 🙂

zuzik,
vobec sa nevtieras 😉 Kazda skusenost je vitana 🙂
Malinka poslucha?

amis,
kolko asi budes PN?

puclik77
6. júl 2009

zuzik vitaj a podel sa s dalsimi skusenostami 🙂

mannerka, ja sa na dovo tesim, iba sa netesim na tu cestu....to by som radsej nejaky carovny prsten, otocis a si tam xixi.

zuzik25
6. júl 2009

mannerka, ok, ked ma nieco napadne k teme co budete preberat, pridam svoju skusenost.
Emmka poslucha, len v tychto teplach je dost nervozna a zle sa jej spi v kociku, tak ju davam do nasej velkej postele. v spalni je chladnejsie tak tam je spokojna. uz tam spinka vyse hodiny, vonku by to bolo tak na polhodku.

mannerka
6. júl 2009

baby,
musim sa podelit o super spravicku - tie AFP testy mam v poriadku ! 😵 🙂 😵
Strasne sa tesiiiiiim 🙂
Som nevydrzala do zajtra a zavolala som dnes a uz tam boli vysledky 😉

puclik,
no cesta nic moc 😒 ale zasa to vykompenzuje ten slany morsky vzduch a krasne more 😵

zuzik,
tak aspon ze sa vyspinka v tej spalni, ked uz vonku sa jej neda zlaticku 😉
Ako inak zvladas mamickovanie?

puclik77
6. júl 2009

mannerka, tak to ti mooooc gratulujem!!! Tesim sa s tebou!!! 😀 😀 😀

mannerka
6. júl 2009

puclik,
si zlata 😉
Kedy ta inak caka dalsi utz?

puclik77
6. júl 2009

idem 15.07. na moje narodeniny. Dufam ze bude vsetko ok a dostanem najkrajsi darcek na svete - fotku mrnusa. Dnes tam nieco asi robi, asi rastieme, lebo na lavej strane ma tak divno popichava a taha a mam pocit, ze tam mam ako keby bublinku xixi taky zvlastny pocit 🙂

mannerka
6. júl 2009

tak to uz buduci tyzden uvidis tu svoju malu bublinku 🙂

puclik77
6. júl 2009

mannerka a ty kedy uvidis na buduce svoju bublinku? 🙂))

mannerka
6. júl 2009

juuuj,
ja idem na poradnu teraz az 22.7. - je o tyzden skor ako by som mala ist, ale Dr bude mat ten dalsi tyzden dovcu, tak ma chcel vidiet este pred tym, asi aby mohol v klude odist 😀 😀 😀

puclik77
6. júl 2009

tak to mas super lekara, ze sa tak stara. Ako moja, aj ta je taky pedant. Lepsie ako keby mavol rukov a zahlasil ze to ma cas, no nie? Aspon uvidis drobceka ze je v poriadku 😀 Kolko uz mate cm?

agathe8
6. júl 2009

Ahojte. Z toho Costilbegytu sa mi to podarilo hneď na prvýkrát a hneď dvojičky.

Mannerka tehotenstvo s dvojičkami je zatiaľ ok. Síce som si začiatok odležala 2týž. v nemocnici ale nevadí. Inak niekedy sa cítim, že ani to brucho nemám a nie že su tam ešte dvaja človiečikovia. Proste mi je fajn 🙂)

Puclik77 budem mať dvojvaječné dvojičky - dvoch chalanov. Robili mi tie testy na ten Downov syndrom a ráštep chrbtice čo sa to robieva okolo 16.týž. a volali mojej doktorke, že aby sa dostavila do TN na genetiku, že to vyšlo nejak zle a to mi doktorka oznámila štvrtok a do TN som mala ísť až pondelok. Mama ma známeho gynekológa, čo robí 3D/4D sono tak mi to vybavila a spravil mi ho sobotu síce som bola v 17 týždni a neručil, či tam niečo bude vidieť. Ale len čo priložil tu srandu na bruško hneď vykríkol, že jeden je chlapec a druhý tiež. A všetko nakoniec aj celá genetika dopadla dobre. Mali zlé údaje od mojej doktorky tak to všetko robili odznova. A tak som sa strachovala, že budem musieť podstupiť amniocentézu.

mannerka
6. júl 2009

naposledy sme mali 9cm (od hlavicky po zadocek ) a 116g 😀
Ale je troska vacsi drobcek, len bol hrozne schuleny 🙂

puclik77
6. júl 2009

agathe to je na tom najhorsie, ze lekar urobi chybu a ty sa strachujes a stresujes uplne zbytocne. Gratulujem, ze mas babatka v poriadku, to je super!! 😀
mannerka hned som pozrela na pravitko a ono tych 9cm je uz celkom dost 🙂) Pekne rastiete, pekne!!
Ja som sa cez vikend s mojim drahym pochytila, ze on sa chce nechat prekvapit, ze on nechce vediet, co budeme mat a ze ani na ziadny 3D ultrazvuk nepojde......ze chce aby babo bolo zdrave a to je najdolezitejsie.Tak som sa mu snazila vysvetlit, ze vediet co budeme mat je super, lebo aspon mozeme kupit veci podla chlapca alebo dievcatka, ze babatko uz mozeme oslovovat menom...ale nic nezaberalo. Tak som povedala ze dobre, ze sa nechame prekvapit, aj ked viem, ze ja sa lekarky urcite spytam, co cakame. Bola som z toho dost sklamana ☹ No ale co uz. Nebudem vas tu rozosmutnievat

agathe8
6. júl 2009

puclik77 - mne tie papiere pri odbere krvy vypisovala sestrička a ta to zle popísala. Človek len sa zbytočne stresoval. Ale som rada, že to dopadlo aspoň tak ako to dopadlo. Aj som predtým rozmýšlala, či pojdem na 3D sono a tie zle výsledky ma len presvedčili aby tam šla. Je to niečo nádherne to tam vidieť. Len treba hneď oznámiť doktorovi, aby nehovoril pohlavie lebo ani ja som to nechcela vedieť pokiaľ mi nepovie, že je všetko ok. Ale nestihla som a povedal mi to hneď. Ale teraz aspoň viem, ako ich mám volať a čo mam nakupiť. Teraz som natrafila na super akcie v Tescu tak som mohla nakupiť keď som vedela pohlavie.

katuska15
7. júl 2009

Agathe aj ja cakam dvojicky dvojvajecne, a tiez sa bojim tych testov...inak sa ta spytam,ked sme boli s manzelom pred tehotenstvom na genetike a vtedy nam doktorka povedala,ze mame chromozomy uplne zdrave,ze mozme mat zdrave deticky a aj vsetko je v poriadku,tak dufam,ze aj tieto vysledky budu ok...verim ti,co si vsetko prezila a ako si sa o drobcekov bala...jeeeej chlapci?Vies co ja som si tiez povedala,ze mi je jedno co to bude,len nech su zdravunke...len to si zelam....lebo to je asi najkrajsi dar...ale inak ked zena caka dvojicky,takze tie vysledky su uplne ine ako u zeny ktora caka jedno dieta,tak dufam,ze maju nejake tabulky na to....Mne bolo tak od 6tt blbo,nic som nejedla,nepila...no strasne to bolo,sice ani teraz to uz nie je ono,ale je to uz lepsie...aj my sa chystame na 3D,4D sono,tak som zvedava co cakame... 😅

katuska15
7. júl 2009

Mannerka sa tesim s tebou z tych vysledkov....ja sa tiez obavam o tie svoje,mna to este len caka...

My na dovolenku nejdeme,vlastne my sme este neboli ani na svadobnej ceste,lebo svadbu sme si platili sami,a este aj domcek staviame a ja som na PN...takze dovca neprichadza do uvahy...pojdeme uz az s nasimi detickami... 😵

puclik77
7. júl 2009

agathe tu sestricku co to domrvila by som asi zabila 😀 😀 😀 ved si vobec neuvedomuje ake stresy ti sposobila!!
katuska to mas super ze chcete vediet co cakate. My ste sa v tomto nezhodli, takze neviem ako to vyriesim, ci sa spytam lekarky a necham si to pre seba, alebo sa nespytam vobec a bude to uplne prekvapko....este uvidim.