Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

tanitta
5. sep 2008

Taky...viem si to predstavit ☹ tohoto som sa bala i ja.. ale niekedy zbehnem do temy januar09 a tam bola nedavno na amnio simik sa tusim vola... riziko mali 1:140 este o nieco horsie ako u vas.. amnio nakoniec dopadlo vyborne... 😉

tinucha
5. sep 2008

Taky, to je mi ľúto, že ťa takto vystrašili. A nemohla by si sa objednať na 3D čím skôr? Tam by ti podľa tých rôznych meraní mohli povedať, či je bábätko zdravé. A na amniocentézu nemusíš ísť.

hava77
5. sep 2008

ahojte kocky, tak dedukovali ste ste spravne druhe babo bolo MA, ale prve babo je krasne velke a vyzera v poriadku. 🙂 no co uz stavaju sa aj taketo veci. hlavne je ze nam ostal aspon jeden drobcek.......nejak som to vedela.....
nie sme z toho ani smutni, tesime ssa aj z jedneho

hava77
5. sep 2008

taky neboj vsetko dobre dopadne, uvidis, mna caka amnio tiez, my mame zlu genetiku. zvyknem si ist precitat do temy amniocenteza a niektore babenky tam mali vysledky testov 1:25 a nakoniec bolo mimco zdrave.....
viem ze to nie je pre teba lahke tak sa drz

mirusch
5. sep 2008

Ahojte babenky, občas vás tu kuknem, keďže ste sa sem odsťahovali a chýbate mi 😔 Pripravujem sa na to, že pomaly sa od MK odlúčim, ale nedá sa mi 😅 .
Čo to tu vyrábate 😕 Havka, tak preto bolo to druhé také malé ☹ Že to vzdalo. Ale super to berieš, teším sa z krásneho tvojho bábätka, takže tfuj, tfuj, tfuj. 😉

Takynka, moja, ešte nehádž flintu do žita...nepoznáš moje motto? Neprekračuj rieku skôr, ako si k nej prišiel. Amnio ti ukáže celú pravdu a uvidíš, že si plakala zbytočne. Nestresuj si bábatenko. Moju kamarátku tiež vystrašili zlými výsledkami, že čojaviemčo a nakoniec sa jej narodil úžasný zdravý syn. Tie výsledky fakt často ukazujú falošne pozitívne. Aj Pipka mala amnio, spýtaj sa jej, ona to zvládla super. Držím palčeky, myslím na teba.

Ostatné vás zdravím, neviem, či mi ešte niečo ušlo, myslím na vás.

beke
5. sep 2008

Ahojte baby, už som tu dávno nebola...
taky, neboj všetko dobre dopadne, amnio bude určite výborné 🙂

zuzla80
5. sep 2008

Takynka nebuď smutná, všetko bude v tom najlepšom poriadku. Tiež poznám prípad kedy kámoške z výsledkov krvi povedali, že je vysoké riziko dawnovho synd. ona na amnio nešla ale šla na 3D ulrazvuk a tam na základe rôznych meraní bábätka zistili, že je všetko v tom najlepšom poriadku. Ja viem, je ľahké napísať nestresuj, keď po takom dlhom snažení sa konečne dočkáme bábätka, ale Taky ja fakt verím, že to bude dobre. Nebojaj moja 🤐 🤐
Havka je to smutné čo sa vám stalo, ale som rada, že to beriete takto 😉 Drobec je bojovník po rodičoch 😵

gabika24
6. sep 2008

taky, nebojkaj. moc na teba myslím... verím, že to bude ok. držkaj sa moja, aj keď sa ti bude teraz čas asi vliecť do toho utorka... moc držím palce, určite to bude dobré. 😉

tinucha
6. sep 2008

Ahojte. Tak my sme dnes boli na 3D, drobec bol krásny, všetko je v poriadku a bude to chlapček. 😀
Taky jednoznačne ti odporúčam, aby ste ešte pred amniocentézou išli na 3D. Tam nám krásne všetko pomerali, od mozgu, mozgovej tekutiny, cez miechu, vnútornosti, srdiečko, stehennú kosť, proste všetko možné. Ak by bolo nejaká chyba, určite by to doki na uzv videl. A ak on povie, že je všetko OK, tak na amniocentézu nemusíte ísť. A ešte mi napadlo, že ti možno vyšli zlé výsledky preto, lebo u teba je dosť posunuté a embrijko ti vkladali dosť neskoro, vlasten až na konci cyklu. Kľudne to mohlo ovplyvniť výsledky. 😉

zuzla80
6. sep 2008

Tinušik blahoželám k Filipkovi - ja som to nejako cítila, že to bude chalanisko 😀 😀 😀

tinucha
6. sep 2008

Ďakujem Zuzlik. 🙂 No vidíš. Zato mňa intuícia sklamala. 🙂

takyna
autor
6. sep 2008

Baby dodávate mi energiu som vám všetkým vďačná, Tinuska gratulujem k chlapčekovi, ozvem sa cez týždeň

ešte raz veľké ď a k u j e m...........................cmuk

gabika24
7. sep 2008

taky, presne aj ja myslím, že to môžeš mať posunuté. vieš, neberie sa tam do úvahy len vek matky, ale aj váha (resp. prírastok alebo ako to je) + výška hcg na zodpovedajúci týždeň tehotnosti (alebo niečo také)- tú výšku hcg si ty mohla mať inú práve kvôli tomu, kedy ti vkladali embryjko a pod. držkaj sa, veľmi na teba myslím. neviem, či som to dobre napísala - teda či som sa tu nemotala dokola, každopádne verím, že to je ok.
pekný deň všetkým, babulky 😉

adinam
7. sep 2008

Ahoj Taky,trošku som sem zablúdila a chcem Ťa povzbudiť 😉 .Absolvovala si prvotrimestrový screening v 12tt tehu?Meranie NT+nosnej kostičky+odber krvi?Ak áno a máš ho v poriadku,tak sa neboj.Toto vyšetrenie,je na 95% spoľahlivé a zisťuje práve tieto VVCH.Tento druhý screening je spoľahlivý len na 60% a často sa stáva,že výsledky vychádzajú buď falošne pozitívne,alebo falošne negatívne. 😒.Verím,že tvoje obavy sú zbytočné...držím Ti palčeky. 😉

takyna
autor
7. sep 2008

Ahojte moje lásky, tak veru som zavolala do Hlohovca a podarilo sa mi vybaviť dnes ultrazvuk 3D/a teraz sme sa vrátili 😀 , veľmi milý mladý doktor, zmeral nás od hlávky až po päty a vyzerá to na ultrazvuku v poriadku

a čo čakáme?????????????????????????????? 😉 😉 😉 CH L A P Č E K A 🙂 🙂 🙂 🙂 nechcem si dať robiť amniocentezu uvidím čo mi povie na genetike , ale sme sa s mužom dohodli , že to nepostúpim, ďakujem vám za povzbudenia a rady, napíšem cez týždeň pá, cmučky 😀 😀 😀

dúfam , že to nezakrýknem , ale keď som vydela jeho chutnú tváričku tak proste ho milujem a ešte ani nie je na svete.... 😵

hava77
7. sep 2008

taky blahozelam k chlapciatku 🙂 🙂 🙂 🙂
s tym hlohovcom to bol vynikajuci napad 😉

gabika24
7. sep 2008

taky, neboj, bude to určite ok... verím tomu. a blahoželám ku chlapčekovi. o tej amniocentéze sme sa spolu rozprávali, my by sme sa rozhodli rovnako...
držkajte sa 😵

tanitta
7. sep 2008

Ahojte tehulky;)....
Boze Taky ja sa s tebou tu tesim ako male decko 😀 😀 😀 .....fakt dobry napad s tym utz 😉 ....a gratulujem k pindikovi 🙂 ....

tinucha
8. sep 2008

Taky, super, že ste išli na ten 3D. Tam to všeko krásne vidno. Ak by mal drobec Downov syndróm, tak by to lekár videl. Si myslím. 🙂 A gratulujem k chlapčekovi. 🙂

kvetka2
8. sep 2008

dobré ránko 🙂
taky som moc rada ,že uzv dopadol dobre a blahoželám k pindíkovi 🙂 . Ja verím, že to dobre dopadne a budete mať krásne chlapčiatko 🙂 🙂 🙂
tinu, takže aj ty budeš mať chlapčeka, no tu sa to hemží samými pindíkmi, blahoželám.
babulky, musíme sa teraz postarať o nejaké baby, lebo nás tí chlapi úplne preválacuju
ja som bola dnes na poradni, ale uzv sa nerobil ,až v 20tt hmmm som trosku sklamaná, už som drobčekov nevidela 1 mesiac. Ešte musím vydržať 3 týždne a 29.9. ideme na uzv. Dúfam, len že sú drobci v poriadku 😵 a doktorka mi doporučila ísť na 3D uzv až v 24tt- zdá sa mi to neskoro....

tinucha
8. sep 2008

Kvetka, to je presne také hluché obdobie. My sme boli na ten uzv v sobotu a predtým som tiež drobca nevidela 2 mesiace. 😒 My sme boli v 20.tt a podľa mňa to skoro nebolo. 🙂
A ďakujem. 😉

zuzla80
8. sep 2008

Pekné ránko 🙂
Juuuj Takynečka až mi spadol kameň zo srdca - som straaašne rada, že to takto dopadlo, ani ja by som žiadnu amniocentézu nepodstupovala - v dnešnej dobe je ultrazvuk veľmi spoľahlivý. A aj ja blahoželám k pinďuríkovi.
Baby fakt veď sa to tu hemží len chalaňošami 🙂 🙂
Kvetka jasan, že ste v poriadku, nad tým ani nerozmýšľaj. A mesiac by som ani ja nevydržala čakať pokiaľ uvidíme drobčeka - my idem o niečo vyše týždeň, ale už mám nutkanie, či neskočím k svojmu gyndošovi, ale asi vydržím.

Inak baby nepamätáte si, aj vy ste zvykli mať tak na začiatku tehu takú kŕče v podbrušku - tak v strede ako by v maternici. Ja som to predtým mala tak raz za 3dni ale posledné dni, ma chytí taký kŕč aj 2x za deň. Dúfam, že to je v poriadku. 😒

hava77
8. sep 2008

ahojte, zuzla ja som mala tie krce skoro cely den, velmi som sa vtedy bala ze to nie je v poriadku.
ale postupne to preslo a teraz ma uz pobolieva menej, uz to nie su take krce

tanitta
8. sep 2008

ahojky...tehulky...
zuzla...ono to teraz bude take..v "prvych" tyznoch to mimi rastie dost rychlo... maternica sa meni...podla mna je to ok...mali sme to tu kazda... resp. ja mam aj doteraz 😵 ....zuzla ty budes dievcatkova
😎 ... Havka je jasny chlapec 😎

zuzla80
8. sep 2008

Fakt Havka, si ma ukľudnila. Bála som sa či to náhodou niečo zlé neznamená. Tak som aspoň trošku kľudnejšia. Stále si hovorím, že keď cítim bruško, že asi je to na dobrej ceste - že sa tam proste niečo deje 😵

hava77
8. sep 2008

mne kazal krajko vela vtedy polihovat, povedal ze radsej neriskoat...
tanitka preco myslis? 😎

tanitta
8. sep 2008

Havka... ja neviem 😀 ....nejak mi to k tebe pasuje 😉 ...
Zuzla...mozes si dat nejake magnezko aj...

zuzla80
8. sep 2008

Táni tak som rada, že tie kŕče sú úplne normálne. A prečo ty tak myslíš, že budem dievčatková 😀 😀 😀 Ja neviem, ale ja mám práveže ciťák, že to bude chlapec 😀 No uvidíme o nejakých 13tt 😵
Táni a to magnézko - je akože Magnézium, alebo Magne B6, alebo je to to isté
Havka ja som domka, takže sa snažím byť v kľude a ležať, aj keď to celý deň nevydržím a musím sa trošku vonku vyventilovať 😉

hava77
8. sep 2008

tanitka asi preto lebo zhltol brata 😀 😀 😀 , dievca by cosi take nespravilo 🙂

kvetka2
8. sep 2008

tinu- ja si tiež myslím, že by na 3D nemalo byť skoro v 20tt - a hlavne keď sú dvojičky- v 24tt budú väčšie, viac poprepletané, možno ich už nebude tak dobre vidieť. len neviem, ked mi moja teta doktorka bude robiť uzv v 20tt, kedy potom môžem ísť další uzv?