Tekvicové jadierka. Ako sa pečú?

zajo79
24. okt 2009

neviete ako sa pecu? Nieje nato neaky figel?diik

ichbinich
27. okt 2009

Ak mas surove jadierka, tak ich jednoducho upraz na sucho na panvici, podla chuti ich mozes posolit a jest namiesto cipsov a spol.

Potom ich mozes posekat a pridavat podla chuti vsade tam, kde by si dala orechy. Napr. mozes dat cele alebo posekane na salaty alebo aj do kolacov namiesto orechov.

Tu v Rakusku dostat vsade zelene tekvicove jadierka, tie z ktorych sa robi ten stajersky tmavozeleny tekvicovy olej (Kürbiskernöl). Bud ich uz predavaju uprazene alebo neuprazene. Po uprazeni ich mozes aj skaramelizovat ako byvaju tie karamelove mandle. Jemne pomlete sa daju pouzit do kolacov, budu vyzerat velmi zaujimavo, kedze su zelene 😉 Mozno vyskusas nieco na Halloween?

Ak najdes ten olej, skus ho dat na zeleny salat a posyp este oprazenymi semiackami. Ten olej si pyta trochu viac soli, mozno bude treba dosolit. Alebo nim pokvapkaj tekvicovu polievku a posyp posekanymi uprazenymi jadierkami. Ta oranzove polievka s tmavozelenymi kvapkami oleja vyzera a chuti mnam 😉

lyongirl
27. okt 2009

my sme "piekli" v mikrovlnke. Osolila som ich a vždy dala tak na 1 min. potom vypla, nechala chvíľu postáť a tak niekoľko krát, pokým neboly hotové, ale nepamatám si presne, koľko min. sa to dokopy robilo, len viem, že nie veľa..

bubadlo27
28. okt 2009

my toho robime, teda mamina na kila 😀
plna zahrada 😉
po vybrati, ich len osoli, da na plech do truby najskor na 200 stupnov, aby sa zvysna voda vyparila tak na hodinu a potom to stiahne na cca 150 stupnov a susi asi tak 12 hodin, aby boli uplne vysusene 😉 este jedna dolezita vec, dvierka na trube nechava vzdy pootvorene, cize staci len vlozit varechu, aby sa mohla voda vyparovat 🙂

viem, ze tí co jadierka predavaju na jarmokocha a inych akciach, ich susia v susickach, ale mne moc nechutia 🙂

filip_v
21. okt 2011

Mám to rýchlo alebo pomali piecť (račej zvolím pomali 😀 )

bapi1
22. okt 2011

ja som ich najskôr na slniečku vysušila (osolené) a potom šup do rúry - ale len sušiť, napr. ak upečieš zákusok a vypneš rúru, tak po vytiahnutí zákuska nechať trocha klesnúť teplotu a dať tam jadierka dosušiť.

smarti
30. okt 2011

@bubadlo27 a ako sa to presne robí. Vyberú sa z tekvice a aj z tej šupky alebo sa sušia aj so šupkou?

bubadlo27
31. okt 2011

@smarti normalne sa povyberaju cele komplet z tekvice, vacisnou bez tej vlakniny, co je vo vnutri, lebo ta velmi prihara🙂
potom sa daju na plech, nasolia sa a pecu sa, najskor na 200 stupnov asi tak 45 minut, treba ale casto miesat a potom uz len teplota cca okolo 90 stupnov a sa dosusaju asi 4 hodiny

smarti
31. okt 2011

@bubadlo27 super, mám ešte 2 obrovské tekvice, tak aj jadierok tam bude požehnane, určite to vyskúšam.

pres
3. okt 2013

Dal som surove jadierka do truby vyhriatej na 200 stupnov posolene na plech, nechal som pootvorene dvierka aby sa voda mala kde vyparit o 30 min som sa isiel pozriet ako su na tom a bol tam uz len soleny tekvicovy popol taze by ma fakt zaujimalo ako to robite???? 🙂

m_ij_ka
3. okt 2013

ja väčšinou kupujem surové, namočím ich vo studenej vody, nechám ich v nej asi 3-4 minúty, scedím ich , osolím ( my lúbime trochu slanšie), a dám na plech a šup do vyhriatej rúry . Rúru vyhrejem na 200stupňov🙂

hslaurika1123
28. okt 2014

ja ich robim tak ze ich dam na radiator a osolim a do vecera su slane a chutne mnaaam 🙂 😉 😀 😀 😀 😀 😎

jogi4
22. aug 2017

Vsedci to robite zle jadierka vyberieme z tekvice v ziadnom pripade neoplachovat vodou nasolit a nechat 24 hodin odstat obcas premiesat sol sa musi roztopit nasiaknu a su slankave aj z vnutra dame na plech ruru na ventilator na130 stupnov asi kazdych 10 minut premiesat aby sa rovnomerne piekli ruru v ziadnom pripade nenechat pootvorenu suce trochu zacervenane su hotove mnam najlepsie a ziadane.