Telekom a koniec viazanosti

jankastraskova
22. okt 2018

Ahojte, 18.1.2019 mi konci viazanost na paušál v telekome, a kedže nechcem v paušále pokracovat, treba im napísať žiadosť o ukoncenie dopredu? v novembri, v decembri? Ď.

bucko555
22. okt 2018

chot na telekom stranku na pravej strane dole svieti obalka tam im napis a pekne ti poradia

jankastraskova
autor
22. okt 2018

@bucko555 ďakujem

mishicca
22. okt 2018

Nie..proste do 18.1. Vydrzat tam..alebo prestupit k inemu operatorovi uz teraz, ale plati sa zmluvna pokuta (niekedy ju aj preplacaju)...

bucko555
22. okt 2018

teraz ked tu pani pise o tej zmluvne tak ked to mas len takto pred koncom nebude vysoka mne konci pausal 14.3. a pokuta ma vychadza 10 euro dnes som si to dala akurat zistovat u nich a za telefon co som mala tak 40 euro len ja som to chcela kvoli tomu ze som chcela brat skorej pausal, inak aj toto ti vedia zisiti ked sa na to opytas

ejmylia
22. okt 2018

@mishicca to vôbec nie! Musí im skôr povedať, že chce skončiť. Veď tam je tiež výpovedná lehota!

mishicca
22. okt 2018

@ejmylia nie. Tam je hlavne zmluvna pokuta. Minuly tyzden som prestupovala od T-Comu do 4-ky, tak hadam viem, co bolo minuly tyzden. V poslednej fakture pride pokuta + pripadny zvysok za doplatenie mobilneho zariadenia.

kikinkiranr
22. okt 2018

My sme s muzom chceli prejst do O2 tak som sa ich pytala ci mam podat ziadost o zrusenie v telekome alebo len prist do O2 a oni vsetko vybavia pri prechode na ineho operatora. Povedali mi, ze keby zadam ziadost o ukoncenie zmluvy v telekome tak mi zrusia cislo a uz sa nikdy k nemu nedostanem. Treba ist k novemu operatorovi, poziadat o prechod k nim a vsetko by mali zariadit oni. Co sa tyka zmluvnej pokuty, takto pred koncom viazanosti to neni vela a napr. O2 pokutu do 150e preplati ak poziadate o preplatenie. Treba im len predlozit fakturu v ktorej je zmluvna pokuta uctovana.

12marec
22. okt 2018

@jankastraskova ak platis kazdy mesiac tak mozes ukoncit pausal aj 3mesiace pred viazanostou.nam uz tiez volali 3mes pred koncom ci chceme pokracovat alebo nie

ejmylia
22. okt 2018

@mishicca ale keď sa vopred odhlásiš, tak ti predsa nemajú za čo dávať pokutu, či? Nebudem sa s tebou hádať, keďže som to riešila dávno ale pokutu som žiadnu neplatila

mogaa
22. okt 2018

Počkať do skončenia viazanosti a potom u nového operátora požiadať o prenos čísla.

danina09
22. okt 2018

@12marec hej volavaju, aspon muzovi co viem, tak volaju, ked ma pred koncom, ze co dalej, ci chce ostat, ako si to predstavuje 🙂

malzeville
22. okt 2018

@12marec myslis Telekom ? Mne teda nevolali ja som volala ze o 2 mes mi konci viazanost
Suseda im nevolala vcera jej Vypli internet dnes to riesila