Tipy na ukľudnenie mysle a tela v noci

nikasekese
5. aug 2022

Ahojte. Nedarí sa mi niekedy zaspať, potom má pochytí nervozita. Tipy na ukľudnenie mysle a tela v noci? Ďakujem

nikasekese
autor
6. aug 2022

@jarnajar toto sa dobre číta 🥰

mikadooo
6. aug 2022

@nikasekese magnézium? Môj muž si dáva, keď nevie zaspať, vraj mu to pomáha. Mne stačilo vyradiť poslednú kávu a odvtedy spím ako bábätko, ale večer som už fakt veľmi unavená. A ešte sa odporúča poslednú hodinu pred spaním vypnúť všetky "žiariče" typu mobil, tv, atď.

nikasekese
autor
6. aug 2022

@mikadooo magnezium nemôžem, uz som tesne pred pôrodom. Data vypinam o 19:00, mám nastavené vypnutie modrého svetla, pekne zaspim s dcérkou len sa vkuse budím (klasika v tehu), len niekedy zaspim a inokedy nie a potom je to ťažké veľmi…

mikadooo
6. aug 2022

@nikasekese ty si v 39 týždni???? Fíha. No tak nájdi mi ženu, ktorá v 39-tom týždni dobre spala 😂😂😂. Tu už pomôže len jediné...pôrod. 😄

nikasekese
autor
6. aug 2022

@mikadooo ja v prvom tehotenstve 🙈🙈🙈🤣 ale trvá mi to už vyše štyroch mesiacov, to tiež neviem či je ok…

mikadooo
6. aug 2022

@nikasekese môže to byť hormónmi. Ja som spávala dobre v tehu, ale mala som naordinované fakt silné dávky magnézka. Keď som mg vysadila, už som moc nepospala, no ale to mi vysadili okolo toho 38-ho týždňa tuším. Takže dovtedy som spala, potom už len tak po chvíľočkách. V prvom tehu ma to trápilo, potom už ani nie, vedela som, že po pôrode budem spať ešte menej 😂. Držím palce, nech sa drobček rýchlo vypýta na svet a nech sú vaše prvé spoločné dní krásne 🙂.

slovakboy
6. aug 2022

@nikasekese ja sa tiež niekedy zobudím s pocitom že som vyspatý. Poviem si že je to jedno či budem ďalej spať alebo nie. Idem na wc a potom si znova ľahnem a začnem jogovym pomalým dychom. Ak mám nejaké myšlienky sústredím sa chvíľu na nemyslenie a potom už si nepamätám. Hoci som sa zobudil v noci akoby čerstvý, rýchlo hneď zaspím.

nikasekese
autor
6. aug 2022

@mikadooo ďakujem ja som tiež vysadila magnezium, ale teda musím uznať nespala som ani predtým dobre. Už to musím len vydržať

nikasekese
autor
6. aug 2022

@slovakboy takto to robím aj ja, ale teraz je to podvedomie tak vyhecované že mi napadne jedna myšlienka a už som nekľudna. Niekedy sa mi podarí zobudiť sa a zaspať aj 10 krát za noc a niekedy ani raz…

arianna25
6. aug 2022

V tehotenstve môže byť zlý spánok. Skús sa neznepokojovat aj keď sa ľahko povie, viem, ale veľa žien zle spí s veľkým bruškom. Buď nepohodlie, žáha, boľavé bedrá, návštevy wc, myšlienky, obavy ...... Treba prísť na príčinu. Ked máš dumy a obavy, tak v hlave to je a nejak sa s tým treba vysporiadať.

terry658
6. aug 2022

@nikasekese mne pomáhali afirmácie z hypnopôrodu. Krásne sa pei nich zaspáva.

nikasekese
autor
6. aug 2022

@arianna25 ani máš pravdu sú to urcite obavy a zle myšlienky, kvôli tomu sa stále budím. Ale snažím sa s tým vysporiadať štyri mesiace a zatiaľ niektorú noc sa darí niektorú nie 😔

nikasekese
autor
6. aug 2022

@terry658 odkial si mala? Ja som si napísala vlastne na papier

mircalla
6. aug 2022

@nikasekese Ja sa niekedy v noci zobudim. Nie nervozita, skor nepokoj a taka tazoba. Prezila som si velmi tazke obdobie posledne 2 roky a tie zle pocity tam stale su, i ked sa to lepsi. Vacsinou okolo 1-2 v noci....Pustim si rozpozerany serial a zase zaspim. Uz sa ani nesnazim zaspat bez toho. Rano som opat iny clovek. Vacsinou clovek sa takto v strede noci zobudi, ked ho daco tazi

Tie detektivky su inak dobry napad

nikasekese
autor
6. aug 2022

@mircalla áno je to kvôli tomu určite. Pretože ja zaspim o 22:00 a napr o 01:00 som hore a už nezaspim. Máš pravdu, dúfam, že to bude naozaj spôsobené len hormónmi a strachom z pôrodu 🙂

mircalla
6. aug 2022

@nikasekese ja tiez zaspim ako kabela a potom sa zobudim a neviem spat (nie vzdy, ale stava sa to tak kazdu tretiu noc). Ako baby radili, pomaha prist na ine myslienky - film, kniha...Mne hudba nestaci, potrebujem sa uplne odreagovat.

terry658
6. aug 2022

@nikasekese kúpila som si kurz hypnopôrodu cez internet. Boli to najkrajšie chvíle posledných mesiacov. Veľmi mi pomáhali so zaspavanim.

nikasekese
autor
7. aug 2022

@mircalla lenže ja dokážem pozerať aj 5 hodín film a nič…

nikasekese
autor
7. aug 2022

@terry658 tak to je super. Ja som čítala iba knihu o hypnoporode