Točenie hlavičkou

lenusicek
30. nov 2014

Ahojte baby. Môj synček má 2mesiace a je zdravý ale začal točiť hlavičkou keď je na chrbatiku. Robí to asi 5x za deň... Keď ho dam na chrbatik tak začne točiť hlavičku zo strany na stranu, ako by si chcel o posteľ poskriabat temeno hlavičky. Vaši drobci to robili tiež? Kedy s tym prestali? Čo vám na to povedali doktorky? Je to Ok?

alami
30. nov 2014

@lenusicek Ahoj, robil to v detstve aj môj syn. Teda začal...a ešte neprestal. Teraz má 12 rokov! Je to zlozvyk. Boli sme vtedy aj na EEG vyšetrení, ale nič sa nenašlo a neurologička mi povedala, že je to teda zlozvyk a že to robia viaceré deti, aj jej brat to robil - a bolo. Neviem akým spôsobom, ale skús nejak zabezpečiť, aby to nerobil - aby si teda na to nezvykol. Zmenou polohy? alebo podopretím hlavičky z boku? len je to potom o strážení, aby sa ti neudusil nejakým vankúšom na podopretie. Teda asi byť pri ňom kým zaspí a potom ho dať preč, samozrejme.

sam2
30. nov 2014

@lenusicek ahoj, aj moj to robil. Ako to prislo, tak to aj odislo. Tiez som zistovala na mk ci je to v pohode. Moj drobec bol ale starsi ako tvoj. Pripajam link mojej temy. Mozno ti pomoze: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/6-mesacny-syncek-vrti-hlavickou/

jana_eyre
30. nov 2014

@lenusicek pamatam si, ze ma to tiez zneistelo - bolo to priblizne v rovnakom obdobi ako pises.. vzdy ked zaspaval, tocil hlavou do bokov a ja som rozmyslala nad vsetkym moznym.. dr. mi povedala, ze to robi preto, lebo prisiel na to, ze sa to da 😉 a tak sa tym zabava..

ked to robila dcerka, v tom istom obdobi, tak som to uz neriesila..

jednoducho ich to bavi, zatial toho vela nevedia, postielku obloz niecim hrubsim aby si neublizil a pozoruj ho aky je sikovny 🙂

sam2
30. nov 2014

@lenusicek a ked som to spominala dr.tak mi povedala, ze deti to robia a vtedy ich treba vziat na ruky alebo zabavit. Asi kvoly zlozvyku ako pise @alami 🙂

sam2
30. nov 2014

*kvoli...sorry 😀 😀

lenusicek
autor
30. nov 2014

Super baby, ste ma ukludnili ale má vzadu na hlavičke cervene fľaky ale to ma už od narodenia ale aj tak behnem zajtra k dr, či to nemá nejaky exem aj tak ideme na klbiky.. Ale som aj rozmýšľala ze mu rastú nové vlasky, či ho to nesvrbi... Ale ďakujem baby, som sa bála. A som si všimla že to začal robiť od kedy som mu začala dávať čiapku hrubsiu, tak sa mu to nepáčilo a tocil hlavičkou, tak to asi prišlo pre neho ako super zábavka🙂 a maminu straší🙂

eva_evicka
1. dec 2014

Ahoj, robila to v detstve aj moja dcerka!