Poradíte mi ohľadom dvíhania hlavičky 10 týždňového synčeka?

Zodpovedané
17. jún 2020

Dobrý deň,

mám 10 týždňového synčeka, ktorý od narodenia preferuje jednu stranu čo sa týka točenia hlavičky. Nožičky a ručičky používa rovnako, v tom nevidno nejako jasnú preferenciu.

Polohujem ho a tak aj na chrbátiku pekne už točí hlavičku do jednej a aj do druhej strany. Problém je v polohe na brušku. Nechce moc dvíhať hlavičku a v polohe na brušku sa jeduje. Keď ju už dvíha, tak ju má vytočenú do tej preferovanej strany. Keď ju má zdvihnutú, tak nechce si ju na brušku točiť ani rovno a ani do druhej strany. Keď mu ju manuálne otočím do nepreferovanej strany, okamžite ju otočí do tej, ktorú preferuje. Keď mu ju tam zablokujem, tak začne plakať.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

preferencia 1 strany pri hlavičke je úplne bežná u všetkých bábätiek.

V polohe na brušku je potrebné bábätko oslovovať a zaujmúť hračkou na nepreferovanú stranu, aby sa točilo aj na túto stranu.

Veľa detičiek sa jeduje na brušku, skúste si ho na brušku dávať v polohe na Vás, ale určite je potrebné ho v tom stimulovať, aby sa rozvíjal psychomotoricky tak ako má.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas