• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

25. mája 2010 
autor
my ideme kuki na markíze - saw - už som to síce videla, ale to bolo dáááávno...
urobla som plnú misu ovocného šalátika.... takto v noci nejedávam, ale keď už je "dnes" toho valentína, dáme si :grinning: my to nejak neoslavujeme, ale aspoň mám výhovorku na trochu fruktózy :grinning: :grinning:

tak dobrú nocku a pekného valentína :wink:
14. feb 2010 o 00:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem aj ja, aby som zas nedospávala poobede s drobcom :wink:

inffinity, slovko cip poznám z pesničky Jarka Nohavicu :wink:

dobrú
14. feb 2010 o 00:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule ja vas obdivujem ako tu možete tak dlho do noci fungovat :unamused: Ja som už o desiatej hotova aj ked niekedy nemožem zaspat,ale musim si ist lahnut.Filipko sa v noci budi,neviem z akeho dovodu.Je to strašne snim posledne dni.
Ktomu stereotypu.Asi to nikdy nepochopi žiadny chlap ,lebo to nezažili.Aj mne MM ked sa mu stažujem povie len ,že ked to zvladaju ine mamičky tak to mam zvladnut aj ja.Ale ja to zvladam ,len niekedy mi z toho haraši.A každa jedna ma toho dost len niekto to prizna a niekto nie.Viem z osobnej skusenosti a pozanm aj take mamičky "macherky" ktore akože všetko super zvladaju.

asi by nam padlo dobre nejake stretko bez deti,aby sme si v klude posedeli a pokecali?! :slight_smile:

infinity,verim ti to musiš to mat velmi tažke.To cvičenie je velmi dobry napad aj ja nad tym uvažujem.Myslim že byvaš tu blizko dejny teda aj mna ,že? :wink: Neboj cez leto bude lepšie určite .Pojdeš na piesok Miška bude cupotat a tak.
14. feb 2010 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky...
priznavam, ze vas citam tak skor...sporadicky :unamused: ...akosi som prepadla fb :confounded: :rolling_eyes:

infinity- ja ta uplne uplne chapem, ze ako sa asi citis, pretoze ja som na tom tak isto....sice nie som az z CR, ale z vychodu SR, takze nejakych 400km od domova :cry: a ver mi, ze aj mne je tu tolokrat tak smutno, ze....radsej asni to nebudem cele rozpisovat.... chyba mi tu kamoska...taka bezdetna :slight_smile: alebo aj s mimi, ale proste kamoska... som tu uz takmer 2 a pol roka, ale stale je to bieda so mnou...neviem, kedy si zvyknem...a ci vobec... :confused:

cvicit by som velmi rada chcela aj ja...aj by sa patrilo :confounded: , ibaze tiez neviem ci mozem, kedze mala bude maz pol roka a kojim stale....nerada by som prisla o mliecko :sweat_smile:

Inak, Vikinka je starsne zlata....booozinku, uz tak vyrastla, tak to bezi, az mi to je luto castokrat...a teraz sa davame dokopy-asi tyzden to trva, co je prechladena...aj kvapocky od kaslu davame a odsavame a odsavame...vdakabohu za odsavacku na vysavac..neviem, co by som bez nej robila...ale uz je to lepsie ako bolo, uz tak nekasle ani nekycha, len tie soplky :frowning2: v sobotu sa chystame na vychod k nasim, tak hadam uz budeme fit...

dejna- ked vidim to tvoje ciselko pri mene...ty kokooooos, ved ty zachvilu rodiiiis :sweat_smile: :slight_smile: ako sa citis? Sofinka sa tesi na braceka/sestricku? Isto ano :dizzy_face:

Infinity- este mi neda nenapisat- ked citam, ze volas Misku, ze ,,Mišutka,,- tak sa zasmejem, pretoze ja sa volam Mišutová- Mišutka :grinning: :grinning: :grinning: no sranda.....

a babulky, vy, ktore ste kojili-vlastne aj ty Infi- kedy ste zacali prikrmovat? po tom ukoncenom 6.mes. ako kazu knihy? :confused: ja chcem zacat as az niekedy v polovici marca....to bude mat tak 6 a 1/2...zacinali ste mrkvickou a zemiacikom uvarenym? som zvedava, ze ako nam to pojde...

tak vam zelam vsetkym krasnu nedelu, ja by som chcela poobede vybehnut von s Viki, cely tyzden sme len zavrete dnu, ked sme marodi :unamused:
14. feb 2010 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
dejna aj mne by sa páčilo tretie bábo, zatiaľ plánujeme len dve detičky, ale manželova mama je z dvojičiek, takže možno nakoniec budeme mať aj tri deti :grinning: alebo štyri :grinning:

kkkatarinka ja som kojila a začala som prikrmovať až v 6 mesiaci, pred 6 mesiacom som dávala len na skúšku na malú lyžičku napr. jablko, banán, alebo mrkvovú výživku, ale naplno som začala s príkrmami až po 6 mesiaci :wink:

bubinko aj ja mám občas chvílky, keď je toho na mňa veľa, ale naštastie takých chvíľ býva málo. Inak stálo by za to pouvažovať nad tým, čo si napísala, že by sme sa mohli niekedy stretnúť aj bez detí, napr. cez víkend niekde v pizzerii, nech manželia, babky a dedkovia postrážia naše pokladíky a my si trošku oddýchneme a vypadneme z každodenného stereotypu. ja som za, kto sa pridá? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

my sme boli včera s manželom prvý krát od narodenia malej spolu vonku dlho do noci. najskôr sme boli na pizzu, potom sme chceli ísť na pochovávanie basy, nakoniec sme však zostali v reštaurácii, kde hrala živá hudba, takže sme sa príjemne zabavili, Ninku strážila moja mamina. bolo fajn po dlhej dobe :grinning: horšie bolo ráno, keď sa malá zobudila už o 6.30hod. a nám sa chcelo ešte hrozne spať :angry:
14. feb 2010 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte :slight_smile:
katarinka, bubinko - máte pravdu, toto druhé tehotenstvo ide neskutočne rýchlo, čo ma dosť teší :grinning:

dnes je super krásny deň! ako predzvesť jari :dizzy_face: :dizzy_face:
a ja som skoro dopoludnia dospávala :confounded: lebo drobček zasa celú noc fičal na baterky :angry: ma dnes drahý pobavil - keď sa ma spýtal, či ja nemôžem ovplyvniť pohyby bábätka :grinning: :grinning: :grinning: tí chlapi! oni takéto veci fakt nikdy nepochopia :grinning: ale zasa niet sa čo čudovať :wink:
dokodnca - čo sa pohlavia týka - prevrátil celú teóriu naruby - vraj to nezávisí od neho - že on vyšle tie "správne" spermie, ale moje vajíčko si vyberie také, aké mne vyhovujú :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:

ešte, čo sa týka tej depky alebo stereotypu na MD... niekedy je sofinka celý deň umrnčaná a lezie mi na nervy a mám tiež všetkého dosť... lenže mňa to dosť rýchlo prejde, lebo viem, že nemám nejak na výber a vždy môže byť horšie :confounded: ... môj drahý má momentálne toľko práce, že keď príde domov pred ôsmou večer, tak na neho kukáme ako na zázrak :unamused: včera (v sobotu!) prišiel z práce o 15,15 a ja som ho privítala so slovami, že čo ide tak zavčasu :astonished: :grinning: ... len ja si vždy uvedomím, že môžem byť rada, že má takú prácu, ktorá nás uživí a zaplatí nám účty a pôžičky, aby sme mohli slušne žiť aj keď ja nepracujem... a napr. som rada aj zato, že príde aspoň večer domov a nie je na týždňovkách alebo nemusí byť dlhodobo v zahraničí... takže tak :wink:

bubi, inffi - my si nájdeme toto leto nejaký fajn flek pri piesku a bude veselo :grinning: :grinning:
14. feb 2010 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
babule - ešte trochen bulváru :grinning:
puškárová vraj ráno sekciou porodila chlapčeka leonarda :wink:
14. feb 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leonarda di capria? alebo leonarda da vinciho? :confused: fakt sa predbiehajú, kto dá debilnejšie meno... teda mne to tak pripadá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. feb 2010 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kkkatarinkaa, ja som začala s príkrmami po ukončenom 6. mesiaci, presne 7.februára, keď mala Anet presne pol roka :wink: minule mi imunoóg povedal, že sa má dokonca začať skôr ešte pred pol rokom aj keď je dieťa kojené :confused: len som pozerala ako puk :confused:

bubinko, super nápad, ja by som šla na také stertko ale ja neviem kedy si to budem môcť dovoliť, lebo ja Anet ešte kojím v noci min. 5 razy :grinning: , noci máme dosť ťažké /táto bola brutál, zobudila sa min.8 razy/. My sme s mužom aj chceli ísť na nejaký ples, ale nemôžem nechať Anet nikomu, ale snáď budúci rok :wink:

dejna, tak to nervózna bývam aj ja a ako.... :angry: koľko razy si poviem, že budem reagovať inak, ale eeeeeee.... :frowning2: aj po Anet musím niekedy kričať, ale aj tak neposlúchne, sem-tam áno :grinning: aj my sme len ľudia :wink: no a k tomu tretiemu na maznanie sa teda pridávam /možno, ale psssst :zipper_mouth: , objednávam si dievčatko ak sa bude dať, ak nie tak beriem aj chlapčeka :grinning: / i keď tá šanca sa pomaly znižuje, že by sme našu rodinku rozšírili :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ika, máš pravdu, ja som len pozerala, či som to dobre prečítala :grinning:
14. feb 2010 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a keďže nesledujem bulvár, ako sa volá malý leonardo priezviskom? :confused:
14. feb 2010 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ika, asi Švajda, nie? teda si myslím, že po tatovi :wink:
14. feb 2010 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. feb 2010 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ada, mne zas dokina vravela, že teraz pokojne aj detičky na UM môžu ostať až do pol roka, pokiaľ im to postačuje :confused: sofinka bola na UM a začala som prikrmovať tesne pred 6-tym mesiacom :wink:
14. feb 2010 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
baby, my už máme v spoločnom termíne prvé "aprílovčatko" - dievčatko v 31tt... zdá sa, že zatiaľ ok :wink:
14. feb 2010 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dejna, ja som tiež oči vyrútila, keď mi to povedal :confused: Ja som Maťku nekojila a tiež som dávala príkrm až po 6 mes., síce museli sme trošku experimentovať od 5,5 mes. ale klasika začala ž od 6.mes. Len u nás to bolo úplne iné, lebo Maťka sa narodila v 33.t.t :wink: hm..., keď pozerám na ten tvoj týždeň, tak ja som mala už porodené :frowning2: a ké malo miery to "aprílovčatko", prajeme veľa ale fakt veľa síl maličkej princezničke a aj jej mamičke /viem o čom to je/.
14. feb 2010 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dejna, nedalo mi to a nakukla som do vašej témy, tak malinká mala super hmotnosť :confused: my sme mohli o takej len snívať, ale na druhej strane tá hmotnosť za všetko nehovorí :wink:
14. feb 2010 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak si ma predbehla :wink:
1800g a 41cm, miery celkom pekné, ale babuľka je rada, že to aspoň takto potiahli, lebo bola komplet otvorená už od 25tt a asi pred týždňom jej začala aj voda postupne odtekať :confounded:
14. feb 2010 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inffi aj ja by som chodila strašne rada cvičiť, ale môj drahý chodí z práce až okolo 19.00, Ninka chodí spávať o 19.30-21.30, takže medzitým kúpanie, papanie, uspávanie a na cvičenie mi nezostáva čas, resp. ak by som aj cez deň voľno mala, nemá mi kto Ninku postrážiť. už aj tak dosť využívam moju sestru na stráženie, keď niečo potrebujem vybaviť :unamused: buď rada, že tvoj drahý chodí tak skoro z práce domov, ja sa koľkokrát neviem dočkať, kým ten môj príde. niekedy sa rozprávam aj sama so sebou, tá samota je niekedy fakt zlá, hlavne teraz v zime, keď nemôžeme byť dlho vonku. ešteže fungujú telefóny a maminu mám stále na dráte. inak čas na seba mávam fakt len večer, keď Ninka zaspí. len chyba je v tom, že to už bývam tak vyčerpaná, že sa mi nechce pohnúť ani prstom, nieto ešte cvičiť.
14. feb 2010 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak blahozelame Zlatici a Patovi :dizzy_face:
to som aj ja prekvapena o tom skorsom prikrmovani :confused:
idem j a okupat VIkinu, lebo je uz taka vyblaznena a dopotena... :sweat_smile: :grinning:
dejna- a ty pekne donos mimco az dokonca :wink:
14. feb 2010 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kkkatarinkaaa, o dejnine bejby no.2 sa nebojím, že by sa ponáhľalo. Dejna má asi v brušku dáku párty, lebo aj Sofi jej tak strašne vystrájala a nechcelo sa jej na svet. A zdá sa, že aj toto druhé mimi sa tam dobre baví, tak isto sa mu nebude chcieť ísť von prv :grinning: :grinning: :grinning:

ku príkrmom - ja som skúsila už aj v 5. mesiaci, lebo mi nechcel papať mliečko, tak som skúsila kašu, ale na seriózno sme začali od ukončeného 5. mesiaca, ak sa to dalo nazvať serióznym papaním :zipper_mouth: . Po približne 3 mesiacoch tréningu papania z lyžičky dosiahol svoj "jedací vrchol" - zjedol asi tak tretinu tej malej výživky. A potom mi zrazu začal celkom odmietať, takže v princípe bol prvý rok takmer len na mlieku, aj to som musela skúšať všelijaké značky, lebo som videla, že po takých 2-3 mesiacoch mu prestalo chutiť :rolling_eyes: . Každé dieťatko je iné, takže možno Ti bude pekne papať z lyžičky hneď od začiatku (čo je štandard), alebo bude chcieť byť zavesená len na Tebe, alebo aj také býva, že začnú papať normálne a tuším okolo 9-tich mesiacov zrazu začnú odmietať dovtedy obľúbenú stravu a chcú len MM. Ale veď uvidíš, ale podľa mňa by si to mohla skúsiť už od toho pol roka :wink:

a ku našej ponorkovej téme: napriek tomu, že mi občas býva tak, ako som písala, nemenila by som. Ja si to s drobčekom doma užívam. Ani si neviem predstaviť, kam by som ho asi dala. On je síce dosť spoločenský, nevadí mu byť s cudzími ľuďmi, ale s tým papaním je to oštara a neviem, ako by mu dal papať niekto druhý. To by som sa bála, že nastane teror typu - keď budeš hladný, naješ sa... A inak teda veru podľa tohoto hesla dnes ani veľmi hladný nebol, naposledy jedol o 10-tej doobeda a najbližšie až o 21.00 :rolling_eyes: . No a samozrejme kedy si ešte svoje dieťatko užijem tak veľmi, keď nie na materskej?
14. feb 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teri: aj ikuša má teraz posledné tri dni také nejediace :unamused: no ale to jedáva teda asi častejšie ako filipko ... a dnes sme dali na skúšku černice... mala som v mrazáku a ike išli :dizzy_face: ja som si len prsty oblizovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: také boli sladulinké :dizzy_face:
Dávali ste drobcom už aj exotické ovocie? ike chutilo granátové jablko a aj mango
14. feb 2010 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
teri, no a presne na toto som ešte myslela - hocikde "na západe" mamičky musia utekať cca 6 - 8 týždňov po pôrode do práce, inak by o ňu prišli...tam vôbec neexistuje niečo ako "materská dovolenka", ak ostane žena doma, je z nej nezamestnaná (resp. žena v domácnosti :sweat_smile: ), t.j. nepoberá žiadne materské dávky...... jedna kočka, ktorá žije v USA, písala, že ženy, často ani nezačínajú dojčiť... samozrejme, že sa to nedá takto všeobecne porovnávať, ale my máme napr. tú možnosť rozhodnúť sa (smozrejme aj tu sú výnimky), či si vychutnáme prvé rôčky s diaťatkom alebo budeme pracovať... a väčšinou, každá žena, ktorá nie je finančne doslova donútená ísť pracovať, volí radšej prvú možnosť :wink:

zajtra idem zasa na cukor :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak som zvedavá, čo mi povedia :confused:

katarinka, veru ono sa tam bude takto divočiť, a nič z toho :grinning: no ale aspoň mám istotu, že nebudem prenášať .. raz stačilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
inak dnes sa mi veru snívalo, že sa mimčo narodilo, že to bolo ltt, lebo sa pýtalo na svet a že v poslednej chvíli mi stihli urobiť cisársky, lebo už chcelo zostúpiť do pôrodných ciest :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale napokon všetko dobre dopadlo :wink: ... už mi začína šibkať z pôrodu asi :sweat_smile:
14. feb 2010 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak už aj češi majú zlato :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: sáblikova to dokázala a potvrdila formu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pre nezainteresovaných je to v rýchlokorčuľovaní :wink:
som rada keď vyhrávajú slovania, ešte radšej, keď sú to slováci... keď tam vidím usa :confounded: :confounded: :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. feb 2010 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminy..tak my máme za sebou už několikátou noc, no děsnou noc..včera šla Mišutka spát pro jistotu až ve 23h :confounded: :confounded: ale nad ránem zas tak moc plačkala a cestovala mi po posteli tam a zpět a neuměla se uložit :frowning2: :frowning2: no dneska jsme byli na návštěvě u trojčátek a pak na nákup takže nám usnula 18:30-19:30 a šla spinkat asi ve 22h tedka mrnkala no hodně se točí na boček a na bříško a pláče ze spaní a pořád se točí..nevím co jí může být :frowning2: spinkávala pěkně..

co se týká cvičení tak bych chtěla třeba tak 18-19h někam skočit no zas nevím co bych mohla cvičit nechtěla bych přijít o mlíčko..jestli jen posilka nebo bych mohla i aerobic příp. spin..???

a to rande bez dětí to vůbec není špatný nápad, kdyby se nám podařilo některou sobotu nebo neděli :grinning: :grinning:
teri a nemyslela jsem to jako že bych chtěla Mišutku někomu strčit a já se šla odreagovat.. :confused: :confused: taky jsem s ní strašně moc ráda, je to šikulinka každý den příjde na novou lumpárnu..dokonce už jsem ji konečně naučila jak dělá prasátko a paci paci tak perfektně se šklebí :grinning: :grinning: :grinning: její grimasky jsou bezkonkurenční :wink: jéj já mam zas spíš takový problém že mi by ji možná někdo i pohlídal ( no 100%%) ale já ji nikomu nedám.. :sweat_smile: :sweat_smile: nevím proč ale nějak mi to nejde..zatím s ní byl sám jen Juro a to jak je pošlu na procházku a uklízím..a můj brách na procházce a u našich jak sme byli tak jsme ji dali večer hajat a jeli jsme do ikey..ale to spinkala..jinak nevím já bych se bála že co by s ní dělali a tak :frowning2: asi jsem divná ale jsem na ni lakomá :sunglasses: :sunglasses: tož je moja , ne? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

katarinka já jsem Mišce začala po půl roce dávat kaši která byla od ukončeného 4.tého měsíce(aby si bříško zvaklo) protože se mi Mišutka budila v noci a myslela jsem si že ji nestačí mlíčko, no ale asi se chtěla jen pomazlit v mnoci hladem to nebylo..pak jsem přidala dopoledne čerstvé jablíčko ( i když se prý nemá začínat ovocem, ale můj osobní názor je že záleží na miminku individuálně, že někteří prostě zelenině na chut nepříjdou ani opačným pořadím)..a pak až jsem zkusila mrkev pak banán a brambory a mrkev a brokolici atd..tedka už máme i maso a v pátek jsme zkoušeli rýži..ale Miška už by mohla papkat snad téměř vše..zkoušeli jsme už i chlebík s máselm ale ten ji nechutná tak nedáváme a pribináčka ale toho taky nedáváme nějak jí to zatím nepasuje.. No a miluje jahodovou přesnídávku u vás výživa :wink: jinak papkáme ještě dětské sušenky a dávala jsem ji i pomeranč jůůůj ta by mi i ruku snědla :slight_smile: už ho papala 3x poprvé se neosypala ani nic takže sme ok :slight_smile:

jinak děti na MM můžou vlastně od ukonč 6měs začít papkat ale někdo říká že čím déle se kojí plně tím lépe, já se přikláním k tomu že mimi po půl roce potřebuje i další látky a živiny které v mm nejsou nebo jen málo..že už jen to nestačí a taky proč ne můj názor je takový že nechápu maminky které plně kojí třeba do roka, protože už kolem těch 6měs se na tebe mimi dívá co to jíš a polyká a chce taky no já nemám to srdce nedat ji - samo že ne to co mám na talíři ale třeba když jím a miška už jedla a ona na mě kuká a dala by si taky tak ji strčím do ruky sušenku nebo ěněco..nevím neodsuzuju je ale já bych toho asi nebyla schopná když už to mimi to chce zkoušet..

ježííííííš jsem se rozepsala vůbec mi nepřišlo že je to tak dlouhé..pardoooooon :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
asi budu muset psát častěji, ale den jsem tu nebyla :wink:
15. feb 2010 o 00:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kkkatarinka teraz som sa rozpamätala, že keď som bola s Ninkou na poradni ako s 5 mesačnou, dr. mi vravela, že už môžem začať s príkrmami aj keď kojím. ako som ti písala, tak sme vlastne od toho 5 mesiaca začali prikrmovať, ale len niekedy na skúšku Ninka dostala malú lyžičku príkrmu. myslím, že ak dáš aj skôr, nič tým nepokazíš. mňa mama ako 3 mesačnú kŕmila krupicovou kašou.

inffinity ja som tiež nechcela veľmi cvičiť, keď som kojila, lebo som sa niekde dočítala, že ak žena cvičí v období kojenia, do mliečka sa vylučuje nejaký hormón, ktorý robí mliečku horkú chuť a niektoré detičky zareagujú na zmenu odmietaním MM. takže radšej všetko s mierou :wink:

teri súhlasím s tebou, že aj keď nás občas chytí ponorková choroba, ale nemenila by som, na materskej mi je perfektne. s tým, čo som zažívala každý deň v práci sa to nedá ani porovnať. všetky tie stresy, naháňačky sú preč. teraz si užívam každý deň s NInuškou a mám ju len pre seba. až ma desí, keď príde ten deň a my ju budeme musieť dať do škôlky. neviem si to predstaviť, bude mi chýbať :frowning2: .

takže to streto bez drobcov by sme mali dať čím skôr, nech to dejna a alicc stihnú :grinning:
15. feb 2010 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute babule:slight_smile:
prečítala som zbežne posledných pár strán, aby som vedela, čo máte nové:slight_smile:
ja totiž nič nestíham: kojím(každé cca 3-3,5 hod), periem, žehlím, uspávam, semtam prechádzka...(keby mama nenavarí, žijem asi len z lásky :grinning:) ešteže je nelinka taká zlatá a (cez deň) vydrží spinkať, min.raz v noci chce dudel, potom ho vypluje, plače, zas jej ho dám... však to asi poznáte :slight_smile:
pekne priberá: pri prepustení z nemocky 28.1.2800g, min.stredu 3380g :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
len škoda, že tatino pracuje, ale bude chodiť domov vo štvrtky - aspoň kým je malinká :slight_smile: staršne mi pomohlo, že bol prvý týždeň doma, veľmi nám chýba :frowning2:
v piatok už bude mať drobec 4 t!!! to ale letí! hodím foto, ak budem mať čas (čo bude možno v priebehu týždňa).
ozaj a bavili ste sa o kilečkách - ja sa musím pochváliť, že všetky tehukg, t.j.7 kg, som nechala v porodnici
:grinning: len dúfam, že ich teraz nenaberiem späť, pretože som pažravejšia než v tehu, stále jem! :angry:
majte sa pekne, dani neboj, s tou nemocnicou sa to nejako vyrieši. už s ati to kráti!!! albi má od piatku matúška, vieš?!3400/50 :slight_smile:
pa
15. feb 2010 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
boooze ale ste toho popísali. :dizzy_face:

aj ja počuvam tie strašné správy o nemocnioci, zamestnanci si museli vziať nútené dovolenky. neviem ako to poriešia ale dúfam, že to nebude trvať dlho, lebo mne sa rodiť niekde inde nechce a hlavne to dochádzanie rodiny, lebo viem že mm a dcerka by chodili každý den.

a co sa týka cvičenia, vidím že ste ho preberali z každej strany, ja som už mm zahlásila, že len čo sa trošku zotavím vyfasuje kočík a bude sa prechádzať pri fitnesku a ja si pekne pojdem začvičiť. chodila som aj pred tehu, nie nejako často ale pred letom pravidelne 4-5 krát za týžden a bolo to super,len ako sa hovorí človek mieni, Pán Boh mení. :wink:
15. feb 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte :slight_smile:

kika, super, malinká krásne priberá :slight_smile: akurát sme ťa dnes spomínali s luckou r., som vravela, že nelka bude mať už 4t :wink: a presne som sa aj na albínku pýtala - ale nevedela lucka nič - takže supeeeer... tak už som teda ja na rade :grinning: :grinning:
a čo si si ty chcela priniesť z pôrodky, aké kilá, keď si tak málinko pribrala! há? :confused: :grinning: :grinning:
veru pridaj nejaké fotečky drobčiatka, nech si ju pozrieme princezničku krásnu :dizzy_face:

alicc, no vyzerá to tak, že si odorodíme v TO, len mám obavy, aby to nedopadlo tak, že odpoja kúrenie a teplú vodu :confounded: :angry:

ja som dnes bola na diabetológii, výsledky super, cukor mám skôr nízky, takmer pod normu... no ale preventívne treba diétovať až do pôrodu, keďže ten test bol vtedy zlý :unamused: no nič, dnes som si od radosti dopriala moravské koláčiky aj colu - veď raz za čas neuškodí :wink:

a konečne prišiel RP - zvýšený :slight_smile: :slight_smile:
15. feb 2010 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
kiká to je super, že maličká poslúcha a pekne priberá :grinning:

ja sa akurát smejem na tej našej krpatej, pozerá rozprávku, medzitým dali reklamu a ona na to: "no, čo je?" niekedy vie také veci už povedať, že sa chytáme za bruchá od smiechu. ako minule ráno, spala medzi nami a zrazu sa posadila a hovorí: "mama, do je to?" a ukazovala prstom smerom na tatinka :wink: opica malá, o chvíľu nás budú z nej uši bolieť.
15. feb 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
baby, že v nemocke je to momentálne dosť navážno, sťahuje sa všetko zariadenie, rušia plánované operácie a vyšetrujú len akútne stavy :stuck_out_tongue_closed_eyes: vraj tam boli aj nejakí rodičia s chlapčekom, ktorý mal zápal slepáku, tak im povedali, že nech prídu večer na pohotovosť, aby ho mohli vziať ako akútny stav :confounded:

http://topolcany.sme.sk/c/5242592/nemocnice-v-topolcanoch-a-leviciach-obmedzili-liecenie.html

dnes sestrička na diabet. vravela, že asi aj labáky budú zrušené, z nemocky berú CT a sonografy... si fakt neviem predstaviť, ako dlho to bude fungovať v tomto režime :frowning2:
15. feb 2010 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok