Túžim po bábätku. Čo robiť?

anjika
25. aug 2007

Mam 33 rokov a zatial ziadne dieta. V poslednom case ma prepadla materinska tuzba po babatku, no zaroven mam obavy. Uz nie som najmladsia a chcem mat zdrave dieta. Tiez obcas v spravach som pocula, ze matka pri porode umrela. A kedze som jedinacik a nikto v mojom okoli male dieta nema, neviem, ci by som pri starostlivosti nieco nezbabrala. A co s nastupom do zamestnania po materskej dovolenke a ked bude dieta chore? Mam informacie, ze ak zena pracuje na dobu neurcitu, zamestnavatel je povinny drzat jej pocas materskej dovolenky pracovne miesto. Ja vsak pracujem v skolstve a mam zmluvu na dobu urcitu - na dalsi skolsky rok. Viem, ze mama mi pomoze, no aj tak mam obavy, hlavne kvoli veku / 33 rokov. Inak partner je starsi o 100 dni a aj ked ma erekciu v poriadku - vzrusi sa takmer hned - nemoze dosiahnut vyvrcholenie a ejakulaciu a tak by ma zaujimalo, ako ma moze v takomto pripade oplodnit. Povedal mi vsak, ze ked aj on bude velmi chciet dieta, tak sa mu ejakulovat podari. Asi pred tromi rokmi mu v institute sexuologie zistili, ze hladinu hormanov ma v poriadku. Inak mal s tym problemy aj ked som brala antikoncepciu. Pracuje s pocitacmi, no neviem, ci je to pre diagnozu dolezite. Zatial byvam u rodicov v stvorizbovom byte, priatel ma garsonku. Takze miesto na babo by bolo.Mam dojem, ze aj priatel by chcel dieta, ale ja tuzim po tom urcite viac. Budem Vam velmi vdacna, ked mi date nejaku dobru radu. Anjika 😒

lauritka
25. aug 2007

😒 no anjika ak aj on chce babatko tak potom nech sa dokonci :P bez toho tazko otehotnies ..a hlavne to musia chciet dvaja,.darmo ty si budes lamat hlavu ak on nie je este pripraveny.

lenoc
25. aug 2007

Ahoj Anijka. S partnerovym problemom ti moc nepomozem... Moja teta mala prve dieta v tvojom veku. A obaja boli v poriadku. Nedavno porodila jedna znama svoje prve a ma asi 35, tusim bola kvoli veku na rizikovom. Urcite je tam vacsie riziko, ale prave preto budes stale pod dohladom lekara. Budes mat vacsiu starostlivost. Alebo skus aj teraz zajst ku gynekologovi, porozpravat sa s nim o tom. Drzim palce. 😉 No a mozno aj s partnerom by ste sa mohli o tom porozpravat....

lindda
25. aug 2007

ja som mala prve dieta 33 a vsetko je ok uz sa chystam na druhe a velmi sa tesim mne robili amniocentezu a bola som kludna iba porodu som sa bala a bolo to uplne ok. Otehotniet urcite mozes neboj chodte do nejakeho centra pre umel. oplod. a tam vam urcite poradia bud sa mu odoberie sperma a bude sa skumat ze ci je vsetko v poriadku a ako ano tak vam nejako pomoze alebo ja neviem ako ,ale urcite to bude ok : Este raz ti vravim veku sa vobec neboj ved si mlada 🙂 🙂

jajka1
25. aug 2007

ahoj ja som svoje prvé rodila na 33 rokov , teraz mám 37 rokov a sa snažíme o druhé a nevidím v tom žiaden problém len kúsok viac odychovania a šetrenia. Tak ak chce aj partner tak nemáš prečo váhať. 🙂

katrenka111
8. jún 2010

ahojte tak kto este tuži po babätku????

kvietocok2
8. jún 2010

aj my tuzime..nepodarilo sa ☹

bocianoviny
8. jún 2010

Ak máte malé bábätko alebo ho ešte len čakáte či plánujete, pozývame Vás na Turné plodnosti. Okrem iného Vám predstavíme nových pomocníkov, povieme si o Jonášovej metóde, o tom, čo naozaj funguje, čo nie a budete mať príležitosť spýtať sa aj dvanástich odborníkov. Nezabudnite, vždy o 15.00 je Zraz brušiek a pre prvých 20 tehuliek máme krásne darčeky. Malú pozornosť a Predmaterskú knižku či Pas plodnosti má Občianske združenie BOCIAN pre každého. Viac na www.bocianoviny.sk a POZVITE aj KAMOŠKU! Na facebooku nás nájdete tiež.

katrenka111
9. jún 2010

@kvietocok2 co sa stalo??

katrenka111
10. jún 2010

halooo baby,kde ste ???

kvietocok2
14. okt 2010

@katrenka111 potratila som ..uz 2x

betty26
18. okt 2010

ahojte Kvietocok to mi je strašne lúto ☹ Viem ako sa cítis.JA som mala Missed abortione a v piatok som musela íst na kiretaz.Bolo to hrozné a aj je cítim sa velmi zle, bolo to moje prvé tehotenstvo a velmi sme sa tesili. Strasne tuzime po babetku