Učiteľský plat

eribel
11. mar 2018

Kedze to tu je anonymne, dozviem sa snad realne cisla. Rozmyslam, ktorym smerom po RD. Som vystudovana ucitelka, ale ucila som iba rok. Budem vdacna, ak mi ucitelia (alebo ti, co vedia o plate ucitela v rodine) napisu svoj plat a dlzku praxe. A ci by sa na tuto karieru dali este raz ☺

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aspinka
11. mar 2018

Kludne si vygoogli tabulky platov ucitelov a dozvies sa realne cisla 😉

bubinocka
11. mar 2018

15rokov prax.12%priplatok za kredity.a platom cca 700eur.

eribel
autor
11. mar 2018

@aspinka Praveze to nie su realne cisla v tom zmysle, ze ucitelia maju rozne priplatky za kruzky, aktivity, navyse hodiny atd......preto by som chcela vediet realne, kolko sa da zarobit....

eribel
autor
11. mar 2018

@bubinocka V cistom?

bubinocka
11. mar 2018

Ano

bubinocka
11. mar 2018

Pozrela som pasku z 2016.kedze teraz som na MD.
Takze v cistom 622e.trosku som to vyssie prilepsila.prepac☺

duun
11. mar 2018

Tabuľky sú tu. https://www.minedu.sk/data/att/12033.pdf Viem, že všetci hovoria, že pedagógovia na vš sú oproti ostatným pedagógom "v balíku", tam je ale háčik v tom, že možno je rozdiel až ak máš titul doc. alebo prof. a to je už dobré korčuľovanie sa k nim dostať, najmä ak je už pomerne málo vš, kde sa vôbec dá habilitovať. Žiadne kredity či iné zvyšovanie kvalifikácie za body - tento systém na vš proste nie je. Odmeny a príplatky - ako kde, zvyčajne si ich musíte v podstate zarobiť prácou na grante. Len pre porovnanie, ako sa máte ako odborný asistent na vš - 19 rokov praxe, 670-690 v čistom.

slovanka2508
11. mar 2018

Tak ja budem presná, pre predstavu. Mám 10 rokov praxe, do praxe je zarátaná aj materská, mám tri deti. V súčasnosti som na materskej. Pred materskou som mala v čistom cca 780 €, ale mám 1. atestáciu a 12%-ný príplatok za kredity, 5 % za triednictvo. A mala som plný úväzok a jednu hodinu nad úväzok. No a aj osobné je v tom - osobné som ale mala mesačne len 25 €...v hrubom - a toto všetko mi urobilo plat 780 €...

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eribel
autor
11. mar 2018

Ach......dakujem vam vsetkym, velmi rychlo som vytriezvela a spomenula si, preco som zdrhla zo skolstva....aj ked pri 2 malych detoch je to casovo lakave povolanie, nedam to....psychicky narocne za nedostatocny plat.....o to viac si Vas ucitelov vazim a obdivujem!!!

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slovanka2508
11. mar 2018

ešte som zabudla, že teda s krúžkami je to bieda...u nás sa vyplácajú 2-krát ročne a je to cca 2 x 100 € v čistom prilepšenie....ale ja si ako slovenčinárka na krúžku pripadám ako krotiteľ....deťom sa nechce, pripravovala som každoročne na Testovanie 9 a deti to doslova neznášali...pre mňa teda peniaze za krúžok neodrážali, ba sa ani len nepriblížili vynaloženému úsiliu.. A tiež čo-to závisí aj od aprobácie...ja som nemala nikdy pokoj - diktáty, písomky, prípravy a organizácia recitačných súťaží a XY kadejakých štatistík...žiaľ, slovenčinári a matematikári sú ostro sledovaní vedením školy, rodičmi...
Myslím, že aj na toto je potrebné prihliadať....moje vlastné deti neznášajú moje zamestnanie 🙂

katarinka289
11. mar 2018

Moja sestra je ucitelka na ZS cca 16-17 rokov, porobila si vela kreditov a ma do 900€

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
11. mar 2018

@duun tak ani s titulom doc to nie je az taka vyhra,mam to doma a vidim co to obnasa a teda ten plat nie je adekvatny...

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
susanne6
11. mar 2018

takmer 20 rokov praxe, titul bc., 12% kreditový príplatok a 6 % priplatok za triednictvo...učim v školke - v čistom cca 750 eur

slovanka2508
11. mar 2018

@hettinka Pravda....zabudla som aj na cudzie jazyky...ja som nekvalifikovane učila ANJ a hrúúúza, roboty jak na kostole a rodičia tiež chodili "jazyky merať", lebo aj cudzie jazyky si dnes každý všíma...
A aby som nezabudla....mali sme inšpekciu a keď inšpektori náhodou zabudnú skontrolovať nejaký predmet, tak slovenčinu, matiku a jazyky navštevujú často a radi...a aj keď nezabudnú, tak hospitovaných hodín u kolegov bola polovica z toho, čo napr. u slovenčinárov...

ema234
11. mar 2018

@bubinocka a co chces viac?

veronika9797
11. mar 2018

som na RD, ucila som 2 roky na ZUS (mam MgrHV-SJL + PaedDr za HV). Prva vyplata 462eur. Posledna vyplata 535 - necele 2 roky praxe + triednictvo + 20e osobny priplatok za pracu na nete. Urcite si chcem urobit obe atestacie a premenit 60 kreditov za rigorozku (za tu som este nemala kreditovy priplatok)...nadcasy, odmeny, za sutaze, koncerty, vikendy pre mesto - hrat na sobasoch, pohreboch atd...to nic sme nemali zaplatene...a teraz ked si pomyslim ze prac.doba je do siedmej vecera + hodina domov....no clovek asi pouvazuje....ale co sa tyka volna, ze mozem rovnako spolocne travit volny cas s detmi, to je fakt na nezaplatenie 🙂

tortelinka
11. mar 2018

@hettinka ja som pisala o vs,kde je doc nevyhnutny titul

lili3210
11. mar 2018

960 € v čistom. Mám 1. atestáciu, 12% príplatok za kredity, triednictvo, 4 nadčasové hodiny + osobný príplatok 60 € mesačne za spravovanie stránky školy, skladu učebníc, tvorbu ŠKVP, nahadzovanie a tlač vysvedčení a všetky tie veci čo by mala na škole robiť zástupkyňa, ktorú žiaľ nemáme. + ešte mam krúžok, ktorý sa vypláca 3 krát za rok. Mám prváčikov, takže sa denne musim pripravovať, ale nemenila by som. Pracovať s deťmi v tomto veku je úžasné. 🙂

ingrid2304
11. mar 2018

Časovo lákavé... Ja bývam v robote zvyčajne od 7 do 15. robotu si nosím aj domov

duun
11. mar 2018

@tortelinka nie je, to je mi jasné.. byť pedagóg to nie je výhra nikde. To len na margo toho, ako sa drahá vláda najskôr pokúša postaviť celý národ proti učiteľom a pre istotu treba samozrejme poštvať aj jedných učiteľov proti druhým, lebo tí iní sa samozrejme majú lepšie :D

duun
11. mar 2018

@hettinka vo vš školstve musíš mať tituly, aby si tam mohla vôbec pracovať = nevyhnutná podmienka. A príplatok nie je žiadny, okrem toho, ako ti môžu odklepnúť poskočenie v triede podľa toho či prednášaš, garantuješ a pod. My sme bezkreditoví, prakticky žiadna šanca si zvýšiť takto plat. Nadčasy neexistujú, triednictvo neexistuje, krúžky neexistujú, za celosemestrálnu výučbu študentov Erazmus + v anglickom jazyku je odmena 30€ na konci roka za všetkých 36 odučených hodín :D

petrofka
11. mar 2018

No a este taka poznamocka 🙂 nie kazdy riaditel ti dovoli si tie kurzy za kredity urobit ;)

montemotherone
11. mar 2018

Ja som učila v MŠ, 7 rokov, Mgr.v odbore, zástupkyňa, triednictvo... V čistom 500€. Ak by som si popri tom ešte chcela robiť kredity, či atestáciu, buď by som prácu s deťmi musela robiť tak na 10% (a to som nikdy nevedela), alebo vlastné deti strčiť do decáku 🙂 Odišla som. Ďakujem. Neprosím 🙂 Radšej budem kdesi upratovať. V MŠ som nemala príliš poriešené ani tie prázdniny, takže tých pár týždňov stačilo akurát na takú slabú rekonvalescenciu. Ale verím, že veľa učiteľov si z toho vedia urobiť takú lážo-plážo robotičku. Vidím to na mojich deťoch. Chodenie do školy mi príde už ako trápenie a úplne zbytočná vec. Kvalita vzdelávania na Slovensku je v ri.i. Takže sa snažím venovať hlavne im, aby mali niečo v hlave 🙂 Na školu sa veru nespolieham 😒

dorottka
12. mar 2018

@duun to vazne? To je co za skolu? Som normalne sokovana, lebo tie platy, co tu pisete ako odborne asistentky, tak to ja som mala viac v cistom ako trapna doktorandka x rokov dozadu... a zahranicni studenti boli vzdy celkom dobre prilepsenie, jedna hodina sa preplacala zhruba na 15e v hrubom. Plus projekty, granty a bez dakej vacsej namahy sa to prehupslo cez tisicku... Su vari rozdiely aj medzi skolami? Myslela som si, ze vsetko je fix.

masenkamedvedova
12. mar 2018

Ahoj ja mám prax 8 rokov s kreditmi , príplatkom a vysokou školou mám plat 640€.