Uráža moje dieťa

jasha77
20. apr 2015

Ahojte mamicky.Zaujima ma vas nazor ako by ste reagovali vy alebo ci ste sa s tym stretli.Mam taky problem kazde rano chodime s mojou 5r. dcerkou do skolky autobusom.S nami nastupuje tiez jedna mamicka s dcerkou asi 6r.Ona uz chodi do skoly pomocnej.Je velmi hyperaktivna len krici,uteka pri zastavke a do autobusu musi vzdy nastupit prva.Dobre ze sa vzdy nehodi pod kolasa autobusu.Jej mama to s nou musi mat tazke.O tom som ale nechcela ved deticky su rozne nik nemoze za to ake je jeho dieta.Skor ide o to ze ta jej mala kazde rano mojej dcere v autobuse vyplazovala jazyk a robila ksichty.A jej mama na to nic.Moja dcerka bola z toho vzdy taka smutna.Takto to trvalo par tyzdnou potom mi to uz ale nedalo tak som tej malej sama tak potichu a slusne povedala ze toto sa nerobi ze to nesmie robit.Od vtedy bol klud a asi 2tyzdne sme ich nestretli asi bola chora.Dnes rano sa vsak stalo toto.Samozrejme oni prve nastupili do busu a mi az potom.Moja dcerka isla predomnou si sadnut a ja hned za nou.No a pocula som ako ta jej mama na polku autobusu vravi na moju dceru ze "aka je skareda".Ako si toto moze dovolit dospela zena vraviet na cudzie dieta.Ona ako keby bola za to aku ma dceru nastvana na cely svet a vyvrsuje sa na mojej dcere.Ako by ste vy toto riesili.Mne dospelej to pokazi naladu a uz ako to musi znasat 5r. dievcatko ze jej cudzia zena takto povie.Ja nie som taka povaha ze by som sa do nej pustila v autobuse neviem co mozem od nej cakat ale uz mi to zacina dost liezt na nervy.

mawka
20. apr 2015

@natalym no sak o tom hovorim. tak bud som ticho a totalne ignorujem a ked to ignorovat neviem alebo teda predychat, tak sa spytam, aky maju problem. boze tato tema sa tvari ako keby slo o nieco neskutocne vazne.. fakt by som chcela mat problemy niektorych ludi..

sardinka333
20. apr 2015

@natalym tak si taká povaha, typ. Je to ok. Kebyže aj každé ráno pekne pozdravím ked vojdem do busu a sadnem si na miesto a čuším celu dobu aj každé ráno, tak čo je na tom, nič. Úsmev, pozdrav a dovidenia...kto potrebuje kecať a chce nech kecá, kto nepotrebuje jeho vec. Suhlasím s mawka, treba vedieť situácie aj odlahčiť napr. humorom, nie sa hned paprčiť a vztahovať všetko na seba.

natalym
20. apr 2015

V podstate o nič nejde. 😀

natalym
20. apr 2015

@mawka Chcem Ťa pochváliť. Ja veru tiež ne odľahčenie situácie koľkokrát takú pindovinu vypustím zo seba, že sa všetci naokolo smejú a je po probléme. 😀 😀 😀
S humorom sa veľa zvládne.

jasha77
autor
20. apr 2015

Ach jaj niektore mamicky.clovek chce len slusne pokecat nazor si vypocut a hned som kvoli tomu ze hore noska.ako preco?za to ze z dotycnou nekecam v autobuse?a ano su omnoho horsie problemy a nie toto ale tak hadam to nieje zakazane sa opytat.

natalym
20. apr 2015

@jasha77 Však práve, že máš radu - slušne kecaj...... 😀

mawka
20. apr 2015

@jasha77 nie, len si vztahovacna. nikto ta tu konkretne neoznacil, ze si horenoska. kde to je napisane? ja som pisala vo vseobecnosti, ak narazas na moj pripevok.. ale tak ak sa ta to dotklo, tak asi na tom potom nieco bude.
ved ty mas stale problem, aj ked ti tu babay napisali x moznych rieseni.

sue
20. apr 2015

@jasha77 pre teba i tvoju dceru bude najlepsie,ak sa prestanete zaujimat o inych ludi a budete pracovat na sebe. Povie niekto mojmu dietatu,ze je skarede? Budem riesit ako to vnima moje dieta a nie preco to dotycny povedal. Rodicia nie su schopni ochranovat svoje deti cely zivot,ani hasit ich prusery ani 100% pomahat... Nasou povinnostou je naucit deti zit tak, aby vedeli same lietat a nikomu pri tom neublizili.... Takze v tvojej situacii by som sa vobec nepozastavovala nad tym, ci dievcatko a mama chodia do specialnej skoly,ci su chudobne, mudre alebo chore, ale rozpravala by som sa o tom so svojou dcerou ;) Ak ju niekto urazi - bezdovodne, je fajn poznat jej nazor, ci sa jej to dotklo a co vidi ako pricinu - ano,da sa to aj u takychto malych deti....

fcchelsea
20. apr 2015

@jasha77 tá pani asi nemá velké iq je to ubohé tiež mám hyperaktívne dieťa ale v žiadnom prípade by som jej nedovolila také správanie občas dostane aj po zadku ak robí hluposti mamička si asi nevie priznať problém tá by sa mala s tým vyrovnať a potom ukázať dcérke kde su hranice každé dieťa sa dá zvládnuť len treba chcieť

h2
21. apr 2015

@jasha77 Ahoj, bolo tu už popísané všeličo, aj proti Tebe, aj proti dotyčnej mamičke. Ja sa vždy snažím všetko vidieť pozitívne a jednoducho sa mi nechce veriť, že by nejaká žena, matka, len tak, bezdôvodne povedala na pekné dievčatko, že je škaredé. Takže možno, ešte raz zdôrazňujem, že len MOŽNO to nebolo celkom tak. Píšeš, že Tvoja dcéra nastupovala pred Tebou. Takže si jej nevidela do tváre. Možno to druhé dievčatko urobilo nejakú grimasu na Tvoju dcéru, možno to jej mama nevidela a možno už toho Tvoja dcéra mala tiež plné zuby, tak "hodila ksicht" na tú druhú. To už si možno všimla aj tá mamička a keďže minule si Ty upozornila jej dcéru, že to, čo robí, je škaredé (a to sa tej druhej mamičky tiež zrejme dotklo, lebo tá jej dcéra je postihnutá, čo ju v jej očiach čiastočne ospravedlňuje), tak Ti to chcela vrátiť. Uf, trošku vyčerpávajúce a možno vykonštruované, zrejme mi napíšeš, že to by Tvoja dcéra nikdy neurobila, ale je to jedna z možností. 😉

princezna_bosorka
9. mar 2024

@jasha77 ja by som sa s tym neparala a dolozila, ze "aspon je ale slusne vychovane, co sa o tej Vasej povedat neda. Ale to ma asi po Vas, ze?". Oduju sa, ale budes mat podla mna chvilu pokoj

jesenzima
9. mar 2024

Keď tvoja dcéra bude vidieť,že sa ťa takéto reči dotknú, bude rovnaká .. povznes sa nad tým, ignoruj to, sú to len blbé reči,možno ani nepatrili tebe a tvoja dcéra bude tiež v pohode...