Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

dahra
4. dec 2009

Ahojte,
vidim, ze maminky riesia kakacie problemy, ja momentalne ako tehulka riesim spacie a jedacie.
Zelam pekny vikendik! Pre deticky prajem taky vesely mikulasovsky - sice si ho este pamatat a uzivat nebudu, ale pre vacsinu z nich bude prvy 😵

miminap
4. dec 2009

jej, dahri, vidim, ze si sa tu uz zabyvala. 😉
na babule, ja zatial iba tisko spehujem, co tu mate nove.. tak pozdravujem mamicky aj deticky a zelam pekny mikulassky vikend.

dahra
4. dec 2009

Miminap,
tato tema je jednoducho magicka, to je ako vyssi level v pocitacovej hre. 😀 😀 😀 Baby by este mali vymysliet nieco ako - uspesne maminky s endometriozou, aby vzdy bolo, kam sa dopracovat. 😀

miminap
4. dec 2009

hehe, to je pekne prirovnanie, vsak prave preto sem chodim, ze odkukujem, ako sa sem dobojovat 😝

monika3
autor
5. dec 2009

dobre ranko, vlastne uz popoludnie?
tak mam chvilu casu a vymyslim teda dalsi level kam sa maju tehulky dopracovat 🙂 🙂
ale nazov maminy s endometriozou mi nesedi---to mam pocit ze sa jej nikdy nezbavim, co je mozno pravda ale niak sa mi to zle pocuva 😨

takze baby hladajte v teme babatka , 😵 😵 😵
pekny vikend vam prajem, a asi sa tam stretneme az po.....je pekne treba ist von 🙂

a Mimi veru tento rok je plodny tak nech sa to prejavi aj uvas...thuj thuj 😵

dahra
5. dec 2009

Ahojte,
Monika,
videla som tu novu temicku 🙂, velmi dobre si to vymyslela. Majsterka zakladatelka 🙂

rikuska21
5. dec 2009

Ahojte dievcata,ja som 9 den po ketku a tiez mam endometriozu, ale neliecila som sa, chcem sa spytat ci vy ste sa liecili alebo nie, vdaka

dahra
6. dec 2009

Rikuska,
ja som absolovala liecbu od marca do jula. Vybrala som 5 injekcii. Ked mi nabehol cyklus, pocas 2.mestruacie som sla na stimulaciu IVF kratkym protokolom. S tou liecbou-neliecbou je to indi-vindi. Aj tak to len endo ultmi.
Niekedy liecbu vyuzivaju ako sucast stimulacie na IVF.
Drzim palce, aby KET bolo uspesne. 😵

liviaf14
6. dec 2009

čaute 🙂
rikus, ja som sa neliečila žiadnou liečbou-injekcie a pod., len lieky na podporu ovulácie-clostilbegyt, skúšali sme prirodzene otehotnieť, aj sa nám to po 2,5 r. podarilo. clostil mi naštartoval vaječníky, lebo zo začiatku som ovulku vôbec nemávala, teda aspoň podľa môjho bývalého gynek. prešla som k inému, začali sme chodiť do heliosu do martina, a po prvotných vyšetreniach sa nám zadarilo prirodzene. držím ti palce, endo je sviňucha, treba bojovať, hlavne pozitívne myslieť a neprepadať depkám, viem o čom hovorím 😉
ahoj dahri, ako sa cítiš???

rikuska21
6. dec 2009

Dakujem ti pekn Livian, Dahra stei zlate
Ja som uz po 1 IVF-umelom oplodneni a cakam ci to vyslo alebo nie, dnes je 10 den tak som v napäti,
Krasneho MIKULASA

liviaf14
6. dec 2009

nemáš za čo ďakovať 😉 držím palce, aby si mala pozitívne výsledky z krvičky 🙂 tfuj tfuj tfuj tehu vírusíky ti posielam :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dahra
6. dec 2009

Livia,
citim sa dobre, ale dnes unavena. Uz som mala poobedny spanok. Vcera sme mali navstevu. Bola u mna sesterka, ktora je o tri tyzdne predo mnou v tehu a obe sme vyzivovali, ale vcera sme nespali, nejako sa nedalo a u nas v byte nie je ani miesto 😒. To nie ako v dome u mojich rodicov, kde mozes vybrat jednu z X izieb 🙂
Ako sa mas ty? Tebe sa to tiez krati. O dva mesiace je maly vonku. Ejej, to bude radosti.

Ozaj, tebe ako zistili endo? Mala si laparku, predpokladam.

liviaf14
6. dec 2009

ja som ok, aj unavená niekedy, tiež som dnes poobede spala, to skoro každý deň zaľahnem. niekedy večer nemôžem zaspať, možno z hormónov alebo z čoho 😅
tak ste pekne pokecali o tehu, ja tiež sem-tam s kamoškou kecám, čo má ročnú dcéru, naberám infošky vždy 😵
mne endo zistil bývalý gynek. na sone, mala som hrozné bolesti niekoľko dní, našiel mi 5 cm cystu, poslal ma na laparku do nemocky. tam mi urobili laparku, následne hneď vtedy laparotomiu a poodstraňovali 5 cm cystu, menšie cysty a nejaké zrasty, aj keď všetko sa nedalo vybrať. bolo to na oboch vaječníkoch, viac na ľavom, z neho mi niečo vzali, ale nie celý, lebo bol zrastený s hr. črevom, takže endo IV. stupeň, vraj ťažká endo, neotehotniem prirodzene, bla bla bla, vtedy ma strašne vyplašil dr. v nemocke. ale dúfam a verím, že endo je zažehnaná, že tehu zaberie, nechcem myslieť na negatívne veci 😠

liviaf14
6. dec 2009

a čo sa pôrodu týka, veru sa to blíži míľovými krokmi 😅 za chvíľu bude malý s nami, nenormálne mi uteká čas. krásne kopká v brušku, celý sa vrtí, robí mi hrbolčeky na bruchu, je zlatý 😵 uvidíš sama, keď zacítiš prvé pohyby, ja som mala v 17tt, bola to paráda ho cítiť hýbať sa 😵

dahra
6. dec 2009

Fiha,
zacali laparkou a potom laparotomiu. Vacsinou lavy si to zlizne viac,lebo je viac medzi ostatnymi organmi ako pravy. Ja som mala tiez na lavom cystu. Poobede pred operaciou zacali doktori riesit ci laparka alebo laparotomia. Pytali sa ma, co chcem. 😕 😕 😕 Takto som sa divala. Vravim, ze co vy uznate za vhodne. Inak podla lekarskej spravy, vsetko ostatne bolo ok. Ziadne loziska. Preco ti potom nenasadili liecbu? Mala si to dost vazne. A ako rychlo si od operacie otehotnela?

liviaf14
6. dec 2009

doky v nemocke mi vtedy povedal, že liečba injekciami sa už nedáva, je zastaralá 😕 ja som len potom pozerala, keď som sa preklikala sem, že koľké z vás mali liečbu 😕 a ja nič. vraj mám hneď otehotnieť, najlepšie hneď ísť na ivf. ale to sme s mm odmietli hneď. ja som potrebovala predýchať takýto šok, po pol roku som bola na rtg vajíčkovodov, zistili mi vtedy priechodnosť pravého vaječníka a slabšiu priechodnosť ľavého. tak sme skúšali normálne teda a zadarilo sa po 2,5 roku.

dahra
6. dec 2009

Livia a za ten cas endo mlcala? 2,5 roka od operacie. To ste sa kolko rokov snazili dokopy? Zacali ste len po operacii?
Inak aj ten lekar, co ma operoval vravel, ze mame hned skusat po operacii. On mi liecbu nenavrhol, ale iny. Vtedy som sa ho priamo pytala ci mame ist do centra a povedal, ze mozeme, ze napriklad v heliose maju 40% uspesnost. Zaujimave je, ze po tolkom case sa vam zadarilo. Predpokladam, ze manzel bol ok. Ci mal aj on nejake problemy pocas snazilkovania.

liviaf14
6. dec 2009

endo sa mi skľudnila po tej operácii, nemala som už také bolesti. poriadne snažiť sme sa začali až po operácii. pred ňou som antiku vysadila len pol roka a začali sme skúšať, o bábätku sme ešte len začínali uvažovať. antiku som brala 6 rokov. mm zistili v helíku zhoršený tvar spermíí, dokina povedala, že zdravotne sme na tom 1:1. tak som to všetko už hodila za hlavu, že nejak bolo, nejak bude a v tom sa nám podarilo.... psychika fakt robí veľa

dahra
6. dec 2009

Najprv clovek ani nevie ci chce dieta a nakoniec, ked ti povedia, ze to bude tazke, tak sa zacne snazit ako blazon. Aj moja sestra po svadbe si pol roka davali pozor, chcela riesit byvanie a pracuv novom meste a nakoniec operacia, zistena endo a plany sa museli zmenit. Ten dom dajako doriesia, ten neujde, ale na dieta nebude cele roky cas a hlavne s endo.
Mas pravdu, psychika vela spravi. Niekedy az nechapem. Ty si velmi dobry priklad.

lenand
6. dec 2009

čavte babulky ja len na skok dnes ma naš oliverko 5 rokou ten čas tak letí ani sa mi nechce verit 😵

dahra
6. dec 2009

Lenand,
takze Oliverko je mikulasske dieta. jejej. Tak paradne oslavte patrocnicu 😉

dahra
7. dec 2009

Ojoj, kam sme sa to az dostali - pomaly na tretej strane.
Posuvam dopredu 🙂

vanesska
8. dec 2009

ahojte kocky,

pred par tyzdnami som vam sem pisala ked sme sa chystali na stimulku s endocystami... no a dnes uz sem mozem s kludom napisat svoj prvy prispevok do tehu temicky lebo vcera som bola na krvnych testoch a som tehuuuuuu.... juhuuuu... 😵
zajtra ideme znova na krv a potom mozno za tazden aj utz... vkladali nam dve gulky tak uvidime ci sa chytili obidve...

dahra... ahoooj... tak teraz sa budeme stretavat aj v tehu temicke... 😉 no a snad budeme mat od tej svinuchy endoskovej aspon na chvilu pokoj...

a taktiez pozdravujem moniku... 😉

lenand
8. dec 2009

vanesska vitaj 😵
no už mame po oslave a ten neporiadok upratat to bola fuška najprv týžden pratam pred oslavou a potom po nej další hrozné
😉

bleelka
8. dec 2009

ahojte maminky, tehulky a snazilky

mala je zlatunka, cez den spinka alebo je hore a pozera okolie. Presne v den ked mala 6 tyzdnov sa zacala na nas usmievat, takze uz veselo opatuje usmev, je to nadherne

najnovsie koliky ustupili, uvidime dokedy a nastupila mierna hnacka, takze sledujem ci sa to nezhorsi a nebude treba zbehnut k lekarke...nestretli ste sa s riedkou stolicou u vasich babatiek?

Mala sa v noci sa budi tak 2-3krat, kazde 3-4 hodinky, raz sa stalo, ze spala v kuse 7 hodin, uz som ju chcela budit, ze mamina potrebuje vyprazdnit prsia mliecko neodsavam vobec, ani raz zatial, neviem preco to treba, ked su plne, odtecu sami ale mala pravidelne vyprazdnuje, takze to nebyva casto... ale v januari idem na jedno jednodnove skolenie, tak budem potrebovat odsat nech moze manzel krmit ked budem prec, bojim sa, ze to nebudem vediet uskladnit a tak...

Chcela by som sa vas opytat ci vam netrpli ruky, najma v noci...mne to zacalo mesiac pred porodom a zatial neustupilo, tak rozmyslam ci to nie je z nevyspania alebo co... skusim sa vo stvrtok opytat lekara, idem na kontrolu po sestonedeli...a este tie co ste rodili prirodzene ci uz mate panvove dno v povodnom stave, lebo ja este nie, pri cikani sa mi neda nahle zastavit moc, ked zovriem, este par sekund tecie, som zvedava ci sa to upravi, dufam, ze ano, ak nie, tak pruuuser

Stale rozmyslam nad nosicom alebo babyvakom ci satkou? neviem co z nich je najlepsie, tak uvitam skusenosti...chcem to na dlhsie obdobie, teda aj na vacsie babo a bolo by fajn aby sa babo dalo nosit k sebe, od seba, pripadne aj na chrbte...viete poradit?

Pred 2 tyzdnami sme prepichovali uska a este stale ich ma zapalene, vam sa to kedy upravilo? A na lickach ma drobne vyrazky, neviete poradit co na to aby to zmizlo?

Drzte sa, vela zdravicka babatkam a maminkam prajeme s Miskou

dahra
8. dec 2009

Ahojte,
Vanesska,
hej tu mame tehu temu a mozeme si sem pisat 🙂 Zajtra by si mala mat hcg este vyssie. Kolky den po ET si zajtra? 14?
Bleelka,
ked tu citam vsetko, co treba okolo babatka, zacinam sa bat, ako to zvladnem. Tolko veci tu pisete...
To porodom mas narusene svaly na stahovanie mocovej rurky? Moja mama dostala pri porode sestry "zlatu zilu". Vydulo jej crevo a odvtedy s tym mavala problemy. Co zeny neobetuju kvoli detom...
Ako je mozne, ze napriek tomu vsetkemu, dieta chcu mat - tazka filozoficka otazka 😀 😀 😀

monika3
autor
9. dec 2009

Ahojte
Vaneska super tak sa to veru krasne skoncilo a uz aj zacalo.....a krasne bude aj pokracovat az do konca😉
Bleelka ked pises o tom trpnuti ruk tak mne sa to stalo teraz asi dvakrat do mesiaca vecer ale nic take strasne to nebolo, mozno som aj zle lezala tak neviem. A stym mocakom sa to snad upravi, dakedy fakt kym sa dame do poriadku do trva aj pol roka. ja som si to odtrpela s bolestami so sitim tam dole....hroza, ☹ ale pri pohlade na maleho si nato uz ani nespomeniem 😉
Dahra neboj zvladnes to okolo babatka aj ty, vela bab sa vzdy boji aj toho ako ho chytit aby mu neublizilo, ja som taketo pocity nikdy nemala....ved je to moje 😉
tehulky pekne sa tu opatrujte, ved obcas vas pridem mrknut ako pekne rastiete
🙂

dahra
9. dec 2009

Monika,
ozaj a co sa stalo s tou cystou, co ti narastla pred IVF? Zmizla pocas tehotenstva alebo sa aspon zmensila?

ellianka
9. dec 2009

nedalo mi nakuknut aj sem 🙂 a monicka vidim, ze nie som jedina mamina 😉
vaneska, gratulujem 😵 😵 😵 a plujem thuj thuj nech sa vam obom krasne dari
dahra, neboj budes urcite super mamina 😉 ja mam tiez obcas pochybnosti ci robim dobre ale ten usmev nasho
drobca je jasnou odpovedou 🙂

vanesska
9. dec 2009

ahojte kocky...
dakujem za privitanie... 😉

dahra... hej dnes som isla na krvicku na 14. den po ET tak uvidime ako to dopadne a sestricka povedala ze ked vsetko bude ok tak 28.12. mam prist na utz... uz sa tesim aj sa trochu bojim co na tom utz budu vidiet najma tie cysty snad tam uz nestrasia... 😠
cele brusko ma pobolieva raz viac raz menej mam ho take akoby sa uz uz mala spustit MS citim to vsetko uplne prekrvene. dnes v noci som si tak zrazu kychla no a to bola bolest som myslela ze mi vajecniky aj s maternicou vystreli ten tlak z brucha von fakt hroza som zacala jojkat az sa mm zobudil cely vystraseny ze co sa deje... 😅 som ho trochu vystresovala... musi si zacat zvykat... 😀
a ty ako? ozaj a bola si na tom utz? videli ste bublinku??

monika... veru hlavne nech to tak dobre ako to zacalo aj pokracuje az do konca tehu ... 😉

bleelka... fiha... no ja zatial na to vsetko co ma caka este nemyslim... lebo asi by som prisla k zaveru ze sa to neda vsetko zvladnut... 😅 ale verim ze ked bude treba tak to samo pride...
inak na to panvove dno a pripadne problemy s udrzanim mocu su velmi ucinne cviky Mojzisovej alebo joginske cviky na posilnovanie svalov panvoveho dna my sme ich cvicievali na joge aj na takom zdravotnom cviceni... proste tie svaly treba urcitymi cvikmi stale stahovat a uvolnovat proste take posilnovanie a malo by sa to krasne upravit! skus si k tomu nieco vygooglit na nete...

tak pekny dnik vam vsetkym...