Tehuľky v 20 týždni

hokejka111
24. okt 2012

Ahojte tehulky v 20 tt,,,,je nas tu viac???...na spolocne temy,,pekny den prajem🙂 🙂

monika127
24. okt 2012

ahoj,ja dnes zacinam 20 tt

biancal
24. okt 2012

ahoj, ja zacinam v nedelu 20tt 🙂

hokejka111
autor
25. okt 2012

..ahojte tak to sa tesim, ze sa nas par naslo🙂)....no a ako sa mate??citite??..co pohyby,,uz su??...pekny dnik

zata2
26. okt 2012

ahojte aj ja som v 20tt a strasne by som uz aj ja chcela vediet co je to ale nechce ukazat.

zabka1124
26. okt 2012

Aj ja som tuuu🙂🙂🙂🙂🙂!!
Baby ako sa citite????Chcem sa opytat, ci vam nahodou netvrdne podbrusko a nepobolieva na pravej strane, mna to chyti sem tam, ale nie silno, tak by som chcela poradit co to asi je?!!

bique
28. okt 2012

ahojte...ja som v 20tt od zajtra 😀

bique
28. okt 2012

@zabka1124 ahoj, podbrusko mi netvrdne, ale tiez obcas citim az ostru bolest na pravej strane alebo okolo pupku...hovorila som to aj dokimu, tak povedal, ze kym je to iba na jednom mieste, tak to su vaziva a okolite struktury, ktore taha rast maternice a takto to mozem vnimat...ze kym neboli cele brusko alebo podbrusko a nie je to silna bolest, lebo tahanie mozes pocitovat aj tak, je to ok 😉 ja mam preventivne magnezium 2x1proti tvrdnutiu, lebo uz som raz velmi predcasne porodila kvoli otvorenemu krcku z vnutra a vraj to tvrdnutie otvaranie a skracovanie krcka provokuje, tak preventivne mi predpisal a zatial som ok 😉

jaja102
28. okt 2012

pripajam sa k Vam,som sice uz od dnes 21tt,ale taka tema nie je 🙂 .baby kolko ste zatial pribrali?
@bique ahoj,som rada,ze sme sa tu zisli 😉 😉

bique
28. okt 2012

@jaja102 ahoooj 😀 ja mam zatial hore necelych 6kg 🙂 ale uz to asi pojde rychlejsie teraz 😅 ked sa zmestim do 15 kg na konci, budem nesmierne stastna 🙂 🙂 🙂 hlavne, nech je vsetko ok

jaja102
29. okt 2012

@bique ved aj ja mam 6kg hore,a ked sa z hora pozriem na brucho,vna pravej strane ho mam hodne vypuklejsie,aj tam maleho viac citim...dufam,ze je to tak normalne 🙂 .inak som uz 22tt som sa vcera pomylila. 😉

zabka1124
29. okt 2012

@bique dakujem, no v piatok idem na velky utrazvuk, tak sa popytam, tiez beriem magnezium 500mg -2x denne.No ja som schudla za prve tri mesiace 6kg z 64kg na 58kg a teraz mam 59.5kg, ale uz citim , ze ideme s vahou hore, uz nas chytaju pazrave chute,normalne sa musim krotit a co teraz neznasam su kysle uhorky, fuuj a predtym by som ich jedla na tony 😀 !Nase male si vzdy rano robi diskoteku ,ze mama vstavaj, treba sa najest 🙂, no co pre babatko nespravim!Inak ja musim jest presne stanovenu hodinu, to je rano ranajky, o 9:45 olovrant, 12:45obed a o 17:00-17:30veceru, lebo inak mi je na bleeee!!!A my sme uz tiez zacali 21tt🙂, tak sa tesim,cakam do 24tt a potom by som chcela sa ist popkukat po nejakom obleceni pre mimi, dovtedy odolam🙂🙂!!!!

annamary27
29. okt 2012

ahojte,pridávam sa 😀 .čo sa kíl týka ,mám 2,5kg hore,fičím teraz na citrusových plodoch a trápi ma v noci syndrom nepokojných nôh.

market26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bique
29. okt 2012

@jaja102 jasne, ze je to normalne 🙂 tam asi vystrkuje ritulku 😀 ja som to predtym tiez tak mala, ze jedna strana sa stale vyduvala....asi sa im na jednej paci viac ako na tej druhej 😉 🙂

bique
29. okt 2012

@annamary27 ze 2,5kg 😀 no, to ti zavidim 🙂 ja sa uz obcas citim ako gulka, ale to bude aj tym setriacim rezimom, ze sa nemozem tolko hybat ako by som chcela a mimi si pyta papat 😀 snazim sa jest vela ovocia, zeleniny, kyslomliecne vyrobky, chude masko, nic nezdrave, vyprazane alebo udene, sladke mi tiez nejak neberie, mozno raz za tyzden dostanem taku chut, ze si musim dat....pytala som sa aj dokiho na poradni, ci to nie je vela, ze nie, ze to je priemer, ze s vahou sme na tom ok 😉 tak ked on povedal, asi to tak bude 😀

bique
29. okt 2012

@zabka1124 to, ze by som ja chudla, to cooooo siiiii? 😀 aspon nebudes potom musiet vela zhadzovat, ale zasa co si nestihla na zaciatku, mozes dobehnut na konci 🙂 😀 ja papam tiez tak pravidelne, kazde 3-4 hodiny sa hlasi skvrkajuci zaludok, ale mensie davky, lebo ked zjem viac, je mi tiez tazko a nie a nie to potom stravit 😝 no, to magnezko ti asi zvysia 😉 hlavne, nech je vsetko ok, co aj urcite bude 🙂

annamary27
30. okt 2012

@bique ja papám aj nezdravé 😨 ,priznám sa,keď mám na to chuť nič ma nezastaví.na mliečne sa musím premáhať,ale ovocie mi ide dobre dole krkom.dnes som prekonala nepokojné nohy.mm mi dal typ od jeho kolegyne,že si ich mám osprchovať studenou vodou,tak ja som si ich pretrela studeným uterákom,ked som šla spať a potom vždy ,ked som šla na wc a pomohlo/klop-klop/,dúfam,že to nebola len náhoda a bude to môj patent na tento zlý pocit.MM,že jemu vraveli,že ked som v noci nepokojná aj malá bude taká,ale čo mám robiť,odrezať si nohy ,aby som nemala ten pocit?to sa nedá ovplyvniť ako rozčulovanie alebo tak podobne.
aj tvoje kilá sú o.k. 😵 ,moja gyn ma strašila,že nech do 20tt nepriberiem 10kg,aby som nedostala preeklamsiu .

jaja102
30. okt 2012

baby a ako je to s omega 3,beriete?ci nie?

zabka1124
30. okt 2012

@bique no ja som prve 3 mesiace obdivovala nas zachod 😀 a potom postel, jedla len polievky, granadir a rozok s maslom a redkovkou🙂!!Ja si myslim , ze to nejako dobehnem.Sama na sebe vidim ako rastieme, budem musiet si ist kupit asi vacsie leginy 😀 !!!Uvidime , aka vaha bude v piatok na velkom ultrazvuku🙂!!
Baby,ale ako mne chuti salaaat🙂🙂, nikdy som ho tolko nezjedla ako teraz🙂!!!

bique
30. okt 2012

@annamary27 treba si dat, na co je chut 😀 ja som mala take stavy na zaciatku, cim tazsie jedlo, tym lepsie 😀 jedla by som iba vyprazany syr, hamburger a hranolky a litre kecupu a este parky s horcicou, ale kedze sa vtedy babo najviac vyvija a je to najdolezitejsie obdobie, vyrovnala som sa s tym tak, ze som to domov nekupila - co ani bezne nekupujem - a ryhclym obcerstveniam a mcdonaldu som sa vyhybala kilometrami 😀 no a este tie instantne cinske polievky, pre tie by som vrazdila, ale chvalabohu ma zdravy rozum neopustil...a so 4tym mesiacom aj tie chute presli, teraz by som to uz nezjedla, len pri pomysleni na take jedlo mi je tazko 😝 takze zatial ideme ukazkovo zdravou vyzivou, uvidime, dokedy 😀

bique
30. okt 2012

@jaja102 ja neberiem ziadne umele vitaminy, iba od zaciatku kyselinu listovu a teraz mi kazali preventivne magnezko...inak vsetko prirodne, ja pojem strasne vela ovocia, zeleniny, semienok, orechov, chudeho masa, aj ryby mam velmi rada, takze umelinky nepotrebujem 🙂 ja celkovo nie som zastancom takychto farmaceutickych tahov, aj neduhy liecim radsej bylinkami, pohybom na cerstvom vzduchu, sportom a babskymi receptami, akoby som si mala dat antibiotika 😝 alebo nejake ine....ale kazdy ma na to iny nazor...ja vsak celkovo byvam velmi malo chorlava, takze asi mam vsetkeho dost 😀 😀 a v orieskoch, semenach a rybkach je tolko omega3, ze to bohato staci...si myslim ja 😀 pytala som sa aj svojho gyndosa, co on na to, ze ked mam vyvazenu stravu, doplnky netreba, ze su to vacsinou synteticke latky 😝

bique
30. okt 2012

baby, musim sa s vami podelit 😀 dnesny den si do debilnicka zaznacim ako prvy skutocny kopanec 😀 mala som len tak polozenu ruku na brusku a zrazu z vnutra hups, ruka sa nadvihla, zasa hups a zasa sa nadvihla 😀 a kricim na muza, rychlo pod, v brusku mam votrelceka 😀 .... ked polozil ruku na brusko, uz bol klud, mohol on cakat 😀 a ked si sadol spat do kresla, zasa sa pohlo 😅 tak nic, oteckovia si musia pockat trosku dlhsie 😀 😀 😀

tarapaper
31. okt 2012

ahojte tak ja budem v sobotu tiez uz 20 t. pohyby zatial len slabucko myslim si ze babatko je estep rilis malinke ... ej to normalne ????
a schudla som tiez uz 8 kil a stale si drzim vahu..... chutia mi mandarinky a uhorky polne ...... dufam ze je vsetko v poriadku dalsi ultrazvuk mam 13.11 tak snad sa ukaze a poviem nam co to bude..... ale hlavne nech je to zdrave .... a myslim si ze vitaminy su super papat hlavne ked vam je zle ze nic skoro nejzjete nech aspon z toho ma babatko nejake vitaminy ... pekny den ...

bique
31. okt 2012

@tarapaper ano, s tym s tebou suhlasim, ked je zle a nic sa neda zjest, treba papat aspon tie vitaminky 😉 to nie je moj pripad 🙂 a ked si prvorodicka, citis pohyby dost skoro, to je super 😀 niektore citia aj az okolo 23tt prvykrat...

tarapaper
31. okt 2012

ja som ale druhorodicka 🙂

bique
31. okt 2012

@tarapaper aj ja a citim neskor ako prvykrat, lebo tentokrat je placenta na prednej strane 😕

lenyy
31. okt 2012

baby skuste kuknut temu o ferbruarovych detickach.. tam vas bude vela co ste okolo 20 tyzdna 😎

jaja102
31. okt 2012

@bique uplne s tebou suhlasim,a tiez to riesim ako ty,dokonca ked som v prvom trimestri jedla v ten den vela salatu,alebo zelenej zeleniny,tak som si uz kys.listovu ani nedala.ale DHA omega 3 obsahuje len rybi tuk z morskych ryb a tie sa prave neodporucaju,lebo obsahuju kopu nebezpecnych kovov a skodlivych latok,ktore v spinavych moriach popapali a tak som chcela vediet vas nazor,ci zacat papat synteticke vitaminy,kedze omega 3 potrebuje babo koli vyvoju mozgu a imunity...kupit?nekupit? neviem 😒

jaja102
31. okt 2012

@bique aj nas maly je taky,ze kope o dusu,ale ked zavolam mm,nech si chyti,v momente prestane 🙂 .natahuju tych tatinkov poriadne 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre